Kazaň – Real Betis 0:2 (kon.) | Neapol – Swansea 3:1 (kon.) | Sevilla – Maribor 2:1 (kon.)
Šachtar – Plzeň 1:2 (kon.) | Salzburg – Ajax 3:1 (kon.) | Basilej – Maccabi Tel Aviv 3:0 (kon.)
Frankfurt – Porto 3:3 (kon.) | Ludogorec – Lazio 3:3 (kon.) | Fiorentina – Esbjerg 1:1 (kon.)
Tottenham – Dněpropetrovsk 3:1 (kon.) | Genk – Machačkala 0:2 (kon.) | Valencia – Dynamo Kyjev 0:0 (kon.)
Benfica – PAOK 3:0 (kon.) | Alkmaar – Liberec 1:1 (kon.) | Lyon – Černomorec Oděsa 1:0 (kon.)
Trabzonspor – Juventus 0:2 (kon.)
Tottenham Hotspur
3:1 (0:0)
FC Dněpr Dněpropetrovsk
Čtvrtek 27.02.2014, 21:05 • White Hart Lane, London • Evropská liga

To je z tohoto dramatického utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:3.
    Rohy: 3:2. Fauly: 17:10.

Je dohráno, Tottenham Hotspur porazil FC Dněpr Dněpropetrovsk 3:1 a tento výsledek anglickému celku stačil k postupu mezi nejlepších šestnáct týmů. Přitom to s Tottenhamem vypadalo bledě, neboť ve 48. minutě skóroval Zozulja a domácí potřebovali vstřelit tři branky. Tu vyrovnávací dal v 56. minutě Eriksen a pak přišel velmi důležitý okamžik. V 62. minutě se nechal vyloučit Zozulja a nabídnutou přesilovku Tottenham bleskově využil. Mezi 65. a 69. minutou se dvakrát trefil Adebayor a rozhodl tak o postupu. Hostům nepomohly ani střely v posledních minutách, kdy se několikrát vyznamenal Lloris. Pro Dnépr tak Evropská liga končí, Tottenham v osmifinále čeká Benfica Lisabon.

90+5
    Míč je na půlce Dněpru, Denis Kulakov fauloval a i on obdržel žlutou kartu.

90+4
    Lloris se opět vytáhl a vytlačil dobře mířený Konopljankův přímý kop! Mnoha fanouškům domácích by se krve nedořezal.

90+3
    Navíc je tu velice nebezpečný přímý kop.

90+3
    Michael Dawson musel zastavit Giuliana a nakonec z toho byl docela nešetrný faul a žlutá karta.

90+2
    Domácí obránci signalizují ofsajd Matheuse a pomezní rozhodčí to vidí stejně.

90
    Rozhodčí přidá pět minut!

90
    I tak se ale po nákopu dostával k brance Matheus, Lloris odkopával co nejdál.

90
    Bentaleb s Dembélém rozehráli nakrátko, snaží se nepůjčit míč soupeři.

90
    Přímý kop pro Tottenham, Ruslan Rotaň navíc obdržel žlutou kartu.

88
    Poslední střídání Tottenhamu, Roberto Soldado má dnes své odehráno, zbývající minuty odkope Harry Kane.

87
    Lloris teď podržel svůj tým, když se vytáhl proti umístěné střele z dálky v podání Konopljanky! Důležitý okamžik.

86
    Přímý kop hostů, ti okamžitě rozehrávají, času nemají nazbyt.

85
    Změna i v domácím dresu, Androse Townsenda vystřídal Aaron Lennon.

84
    Střídání hostů, z trávníku odešel Artem Fedeckij a nahradil jej Denis Kulakov.

Aleš Pur

Branky: 56. Eriksen, 65. Adebayor (Eriksen), 69. Adebayor (Fryers) – 48. Zozulja (Rotaň)

Karty:   45. Sandro (TOT), 59. Vertonghen (TOT), 90+3. Dawson (TOT) – 90. Rotaň (DNP), 90+5. Kulakov (DNP)   63. Zozulja (DNP)

Tottenham Hotspur: Lloris – Naughton, Dawson (C), Vertonghen, Fryers – Townsend (85. Lennon), Sandro (76. Bentaleb), Dembélé, Eriksen – Adebayor, Soldado (88. Kane).
    Náhradníci: Friedel – Veljković, Lennon, Paulinho, Chadli, Bentaleb, Kane.

FC Dněpr Dněpropetrovsk: Bojko – Fedeckij (84. Kulakov), Mazuch, Čeberjačko, Strinić – Matheus, Kankava (71. Selezňov), Giuliano, Rotaň (C), Konopljanka – Zozulja.
    Náhradníci: Laštůvka – Douglas, Kulakov, Politylo, Kalinič, Selezňov, Gama.

Rozhodčí: Antony Gautier – Michael Annonier, Philippe Jeanne (všichni FRA)

První zápas: Dněpropetrovsk - Tottenham 1:0