Jaroslavl – Dynamo Moskva 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 1:2 (po pr.) | Riga – Doněck 7:3 (kon.)
Záhřeb – Lev 2:5 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Dynamo Moskva
Pondělí 10.03.2014, 14:00 • Arena 2000 • Play-off KHL

Pro dnešní den se s vámi loučím, zítra pokračuje tato série svým čtvrtým zápasem. Hezký pondělní den. (16:26:19)

Stav série:

Lokomotiv Jaroslavl – Dinamo Moskva 1:2.

Dnešní utkání sledovalo 9000 diváků.

Střely na bránu celkem: 35:33.

Je dobojováno, nakonec to Lokomotiv zvládl a uhájil těsné vedení. O něj se musel v závěru obávat, protože si Dinamo vytvořilo velký tlak. Při hře bez brankáře se však kýženého vyrovnání nedočkalo. Proti byl dnes skvěle chytající Sanford. V poslední části sice kapituloval, když trestné střílení využil Komarov, vzápětí však vrátil vedení domácím Petrov. Což byla branka vítězná a stav v sérii je díky tomu rázem 1:2.

60:00

59:36
    Tentokrát si bere time-out trenér Dave King. Hrát se bude v útočné třetině Dinama.

59:36
    Fantastický Sanford, který pochytal dvě možná tři tutovky Dinama. Největší měl Komarov, jenž pálil z mezikruží, ale trefil přesně postaveného domácího brankáře. Poté se strhla před jeho klecí mela a rozhodčí museli celou situaci uklidnit.

59:00
    Už se hraje poslední minuta, Dinamo se nastěhovalo do útočného pásma.

58:17
    Jerjomenko zůstává na střídačce, hosté to zkouší v šesti hráčích.

57:58
    Je to tak, Dinamo Moskva si vyžádalo čas na poradu.

57:58
    Sanford přerušuje hru po nahození Nováka. Vypadá to, že si Oleg Znarok vezme oddechový čas.

57:39
    Už jen něco přes dvě minuty se bude hrát třetí perioda. Hosté se stále nemohou usadit v pásmu a dostat se do nějakého soustavnějšího tlaku.

56:15
    Domácí ušetřili zase nějaký ten čas, hrálo se před Jerjomenkovou bránou.

55:27
    Perfektní zákrok Sanforda, který kryje Kvapilovu jedovku mířící do horních pater brány.

54:48
    Holosova rána končí v ochranné síti, Mironov se obětavě do ní vložil.

54:05
    Domácí nikam nepospíchají, jejich rozehrávka je hodně rozvážná.

53:19
    Necelých sedm minut před koncem vede Lokomotiv stále 2:1, momentálně se usadil před Sanfordovou bránou a Graňák dvakrát v řadě vypálil. Bývalý obránce Slavie však neuspěl.

52:28
    Komarov ostře dohrál u mantinelu Jakovleva, ale byl to čistý zákrok tělem. Každopádně ruský obránce je otřesen, byla to pořádná rána.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 9. Platt (Gorochov, Konkov), 47. Petrov (Holos) – 44. Komarov (TS)

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Gorochov, Jakovlev, Holos, Vasiljev, Ljubuškin, Višněvskij, Pašnin – Averin, Apalkov, Plotnikov – Platt, Sprukts, Redlihs – Koňkov, Galimov, Kartajev – Černikov, Petrov, Musatov. Trenér: Dave King.
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Novák, Višněvskij, Jalasvaara, Solovjov, Graňák, Mironov, Korjagin, Barancev – Gorovikov, Pestuško, Komarov – Karsums, Karpov, Cvetkov – Babenko, Kokarev, Sojin – Sopin, Pestunov, Kvapil. Trenér: Oleg Znarok.

Rozhodčí: Rönn, Odinš – Putilin, Nestěrov