Jaroslavl – Dynamo Moskva 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 1:2 (po pr.) | Riga – Doněck 7:3 (kon.)
Záhřeb – Lev 2:5 (kon.)
CSKA Moskva
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
SKA Petrohrad
Pondělí 10.03.2014, 14:00 • CSKA Universal Sports Hall • Play-off KHL

A je tu konec. Hosté z Petrohradu tahali v prodloužení za kratší konec. Inu všichni víme, jaký hokej dokáže být a po trefě Romana Červenky si SKA nakonec připisuje další bod do série. O to cennější, že je z venkovního hřiště. Když ale přihlédneme na celkový průběh zápasu, je to zřejmě zasloužená výhra, neboť v základní hrací době byl Petrohrad lepší. To je ode mě pro tuto chvíli vše. Já Vám přeji příjemný zbytek dne a zase někdy napočtenou. (17:10:01)

71:05
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Zhruba uprostřed útočné modré naznačil střelu Kalinin, nicméně přihrál ROMANU ČERVENKOVI, který vyslal z puntíku pravého kruhu natolik rychlou bombu po zemi, že Glass nestihl sklapnout betony k sobě a puk mu prochází mezi nohami. Nádherná rána českého útočníka tak rozhoduje dnešní vyrovnané klání! Asistence: Dmitrij Kalinin, Kevin Dallman.

70:35
    A je to tu, hosté mohou rozhodnout.

70:03
    Zbývá asi dvacet sekund než začne zkrácená přesilovka hostů.

69:38
    Saprykin (CSKA) ale tlak přerušuje, neboť dostává dvě minuty za sekání.

69:29
    Obrovský tlak domácích hráčů. Obranná třetina Petrohradu nyní připomíná střelnici!

68:21
    Prochorkin inkasoval ránu hokejkou do nosu od Chafizullina (SKA), který samozřejmě dostal dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

68:10
    Byl ale zastavený už ve středím pásmu a na puku opět domácí.

67:50
    Šipačov nakonec vybojoval hostům puk a založil protiútok.

67:20
    Těžiště hry se přesouvá za Saláka.

66:48
    Šipačov byl domácím obráncem natlačený na tyč branky Glasse, který se zrovna natahoval stejným směrem a Šipačov s ním vyrazil branku z předepsané pozice.

65:49
    Chvilku se hrálo v obranném pásmu Moskvy. Puk byl vyhozen za branku Saláka a oba celky pouští na led čerstvější síly.

65:10
    Dallman ve výborné pozici za puntíkem v kruhu tváří v tvář Glassovi tvrdě vypálil! Ovšem i brankář domácích působí sebejistě.

64:40
    Misharin prověřil tvrdou ranou Saláka a ten působí sebejistě.

64:07
    Na obou stranách je již znát únava. Tempo hry už zdaleka není tak vysoké.

63:06
    Salák si omylem posunul branku když se přesouval na druhou tyč a vhazuje se ve středním pásmu.

62:28
    A domácí mají lepší nástup do prodloužení. Zatím hosty k ničemu nepustili.

61:52
    Zakázané uvolnění domácích.

Tomáš Kouba

Branky a nahrávky: 18. Grigorenko (Lisin, Prochorkin) – 26. Thoresen (Červenka), 72. Červenka (Kalinin, Dallman)

CSKA Moskva: Glass (Birjukov) – Quint, Denisov, Pervyšin, Mišarin, Zajcev, Gimajev, Jegoršev – Lisin, Grigorenko, Prochorkin – Filppula, Saprykin, Morozov – Muršák, Fefelov , Frolov – Žarkov, Něprjajev, Ljubimov
    SKA Petrohrad: Salák (Ježov) – Alexandrov, Chafizullin, Kalinin, Dallman, Semjonov, Judin, Čudinov – Martensson, Červenka, Thoresen – Tichonov, Kučerjavenko, Kovalčuk – Ketov, Panarin, Šipačov – Ponikarovskij, Kablukov, Sigarjov

Rozhodčí: Sčenjov, Romasko – Balodis, Dedjulja