Jaroslavl – Dynamo Moskva 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 1:2 (po pr.) | Riga – Doněck 7:3 (kon.)
Záhřeb – Lev 2:5 (kon.)
Medveščak Záhřeb
2:5 (0:0, 2:2, 0:3)
Lev Praha
Pondělí 10.03.2014, 19:30 • Dom Sportova Zagreb • Play-off KHL

Čtvrté utkání této série se hraje již zítra od 19:30 opět v hale Dom Sportova v Záhřebu. Pokud Lev zvítězí, postoupí do další fáze play-off. V opačném případě bude série pokračovat. To je z mé strany již vše. Přeji hezký zbytek pondělního večera! (22:03:46)

Pražský Lev vítězí na ledě Medveščaku 2:5 a v sérii vede již 0:3 na zápasy. Dnes musela rozhodnout až třetí třetina. Ve druhé části totiž hosté prohospodařili dvoubrankové vedení, ale závěrečná perioda už patřila jim. V 50. minutě vstřelil nakonec vítězný gól Ullström, v čase 56:32 zvýšil na rozdíl dvou branek svou druhou trefou v utkání Thörnberg a na konečných 2:5 upravil 58 sekund před koncem Vrána.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:11, celkem – 37:37

60:00

59:02
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    Pražané zvyšují na 2:5! PETR VRÁNA obral v útočném pásmu o kotouč Murrayho, dojel mezi kruhy a vypálil k pravé tyčce domácí branky. Bez asistence.

58:54
    Oddechový čas Medveščaku.

58:54
    A je asi rozhodnuto. Mark Katič je na dvě minuty vyloučen a domácí mohou zapomenout na závěrečný nápor.

58:27
    Hosté hrají dobře takticky a nepouštějí Medveščak do útočného pásma.

58:00
    Poslední dvě minuty, dá se očekávat, že domácí odvolají brankáře.

56:32
    Hosté se trefují těsně po skončení přesilovky! Mäenpääho nabídku mezi kruhy pohotově tečoval MARTIN THÖRNBERG a kotouč proskákal až za záda nešťastného Brusta – 2:4. Asistence: Mikko Maenpaa a Nathan Oystrick.

56:13
    Z levé strany to zkoušel Thörnberg, jeho střela byla zblokována.

55:46
    Z pravého kruhu pálil mimo Sekáč.

55:12
    Domácí vyhodili.

54:50
    Rána Azeveda byla sražena až do ochranné sítě za brankou.

54:30
    Ryan Vesce v útočném pásmu zbytečně zahákoval Gragnaniho a oslabuje Medveščak ve velmi nevhodnou chvíli!

54:09
    Brust přikryl volný kotouč před dojíždějícím Zackrissonem. Domácí mají necelých šest minut na vyrovnání.

53:30
    O'Byrne praštil o hrazení s Glumacem, k nelibosti domácích fanoušků se faul nepíská.

52:43
    Lev v plném počtu, možná klíčové oslabení tak přežil.

52:12
    Domácí krásně zakombinovali, ale Ellison netrefil z mezikruží poloodkrytou branku!

51:39
    Hostující branka opustila své předepsané postavení. Hra přerušena.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 37. Kane (Švarný), 40. Martinovič (TS) – 33. Thörnberg (Zackrisson), 36. Řepík, 50. Ullström (Ševc), 57. Thörnberg (Mäenpää, Oystrick), 60. Vrána

Medveščak Záhřeb: Brust (Dekanich) – Popovič, Martinovič, Švarný, Foster, Klubertanz, Katič, O'Connor – Thomas, Murley, Cheechoo – Linglet, Vesce, Ellison – Ryan, Jessiman, Glumac – Kane, Murray, Bjorkstrand – Nyström.
    Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Jaakola, O'Byrne, Nakládal, Gragnani – Ullström, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Zackrisson, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai.

Rozhodčí: Olenin, Bondar – Sivov, Šeljanin