Olomouc – Jihlava 6:5 (1:0 po s.n.) | Bonusia Ostrava – Královské Vinohrady 0:2 (kon.)
FBC ČPP Bonusia Ostrava
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
TJ Sokol Královské Vinohrady
Sobota 15.03.2014, 20:00 • ČPP Aréna Ostrava • ČEZ Extraliga žen

Je rozhodnuto, Ostrava nevstřelila ani branku a tak si první vítězství z Ostravy vybojovaly pražanky. Nejlepšími hráčky jsou vyhlášené Dana Valášková za hosty a z domácích řad Kateřina Kouřilová. To je pro dnešní večer vše, krásný zbytek sobotního večera a zase příště na počtenou. (21:52:24)

60:00

59:30
    Némethová má míček v rohu hřiště.

58:38
    Szczurová dobře pracovala na velkém brankovišti, ale byla na to sama.

58:04
    Ostrava zkouší powerplay.

57:19
    Oddechový čas pro domácí.

56:49
    Domácí by ještě chtěli vyrovnat, času již mnoho nezbývá.

55:46

53:46
    A opět vyloučení na straně domácích, tentokráte dostala Iveta Theuerová dvě minuty za vysokou hokejku.

52:47
    Szczurová se v úniku už chystala najet do středu a vystřelit, ale v tu chvíli jí míček čistě vypíchla Valášková.

51:25

50:23
    Macurová vybídla Čermákovou skórovat do prázdné, ta však promáchla.

49:25
    Za bránění ve hře míří mimo hru domácí Silvie Kovalská.

47:56
    Dlouhá nahrávka Kovalské na Kieckovou, na kterou hostující obrana zapomněla, ale situaci zachránila gólmanka, která Kieckové míček vypíchla nohama a sevřela.

46:29
    Némethová se na středu hřiště opřela do míčku, ten jen těsně přeletěl břevno hostující branky.

45:47
    Petřeková netrefila bekhendem prázdnou branku.

43:13
    Pěkná kombinace Vinohrad na jejímž konci nahrávala Petřeková od mantinelu na střed Tvrzníkové, ta ale míček promáchla.

41:54
    Příklep Kahánkové se dostal přes chumel hráčů až k Obselkové, ta je ale pozorná.

40:22
    Valášková se rozběhla z obrany do útoku a vystřelila skákavý míček, s nímž si nakonec Kouřilová dokázala poradit.

40:01

Ve druhé části hostující hráčky opět navýšily své vedení o jednu branku, tu nynější však zařídila Monika Petřeková. Převahu pražského celku dokazuje i počet střel na branku ve druhé třetině, jež je v poměru 2:13.

40:00

39:01
    Dnešní utkání sleduje 80 diváků a právě začíná poslední minuta druhé třetiny, do které vstupují domácí již v plném počtu.

37:33
    Domácí již hrají klasickou přesilovku.

37:01
    Za špatné střídání si domácí tým zahraje 32 vteřin v dvojnásobném oslabení a zbytek ve čtyřech, trest odpyká Kateřina Stankušová.

36:17
    Tvrzníková minula nabídku do prázdné brány od Macurové.

35:33
    Za nedovolenou vzdálenost míří Michaela Matějová z domácího celku na trestnou lavici.

34:04
    Ostrava útočila tři hráčky na dvě, ale Kalnayová se rozhodla pro prudkou střelu, ta jen těsně přelétla hostující branku.

33:18
    Nováčková to zkouší ze střední vzdálenosti, ale Obselková vyráží rukou do bezpečí.

31:46
    Hostující hráčky začaly hrát pouze na tři lajny.

30:57
    Macurová z boku trefuje jen síťku domácí brány.

30:05
    Kiecková se pokusila o únik v oslabení, následně Nguyenová vyhazuje.

29:23
    A přichází avizované vyloučení, za hrubost si dvouminutový trest odpyká Radana Kahánková z domácího mužstva.

28:34
    Faul na Macurovou, míček ale zůstal na čepelích hostujícího celku a ti tak hrají v šesti.

26:49
    Nervozita domácích hráček je viditelná, nedaří se jim ani přihrávky.

25:23
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    Přesilovou hru dokázala zužitkovat MONIKA PETŘEKOVÁ, která před sebou měla již prázdnou bránu. Asistence: Zuzana Macurová.

24:22
    Za hrubost míří na trestnou lavici Romana Kiecková z domácího týmu.

22:51
    Opět jsou hostující hráčky kolem branky Kouřilové, zahrozit dokázala Valášková.

21:37
    Macurová krouží kolem domácí branky, zatím ale nebyla úspěšná v zakončení.

20:01

Po první třetině jsou ve vedení hostující hráčky, zatím jediný gól zařídila Aneta Tvrzníková. Počet střel na branku za první část hry byl v poměru 4:5, což dokazuje herní vyrovnanost obou týmů a máme se ještě hodně na co těšit.

20:00

19:21
    Viciánová nastřelila pouze spojnici hostující branky.

18:45
    Čermáková střílí ještě z vlastní poloviny, ale míček zachytila Ursiniová, tudíž Kouřilová zůstala bez práce.

17:32
    Kiecková se vydala do úniku, ale její střela končí mimo tři tyče.

16:14
    O první branku dnešního duelu se postarala ANETA TVRZNÍKOVÁ, která svou střelou z rohu velkého brankoviště dokázala překonat Kouřilovou. Asistence: Barbora Reichová.

12:46
    Kovalská zachytila míček, naznačila soupeři výjezd, ale následně jen uklidnila hru.

11:38
    Lehutové se podařilo eliminovat útočnou akci Kieckové.

10:24
    Kouřilová se blýskla reflexivním zákrokem proti Macurové.

09:03
    Neméthová vystřelila přes obránkyni, ale míček šel taktéž mimo bránu.

07:19
    Rozehrávka Vinohrad a dalekonosná střela Čermákové, která zamířila mimo branku.

05:46
    Rychlou akci na jeden dotek Kovalské se Szczurovou chytá Obselková.

04:28
    Nahrávku Kalnayové z rohu za bránu chytá Kotíková.

03:37
    Ursinová s Kahánkovou rozehrávaly, aktivně presovala Komorousová, ale Ostrava se přes půlku dostala.

01:42
    Do hry se dostaly již dvě lajny hostujících hráček, k první střele se dostala Šádková, ale Kouřilová betonem vyrazila.

00:01

Line-up hostů TJ X3M Sokol Královské Vinohrady: brankář: Michaela Obselková; hráči v poli: Dana Valášková, Magdalena Kotíková, Barbora Reichová, Aneta Tvrzníková, Monika Petřeková

Line-up domácích FBC ČPP BONUSIA Ostrava: brankář: Kateřina Kouřilová; hráči v poli: Tereza Kalnayová, Nikol Škopková, Klára Ursiniová, Romana Kiecková, Radana Kahánková

FBC ČPP Bonusia Ostrava: Kouřilová (Rousová, Šulejová) – Viciánová, Stankušová – Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Kovalská, Kalnayová, Nguyenová, Szczurová, Némethová

TJ Sokol Královské Vinohrady: Obselková (Máčilová) – Petřeková, Lehutová, Macurová, Schwarzová, Javorská, Sladkovská, Tvrzníková, Samake, Reichová, Kotíková, Šádková, Trunečková, Valášková, Komorousová, Čermáková, Stejcovská, Bartošová, Honzová

Rozhodčí: Tomáš Podlesný – Martin Petřík.

Vážení příznivci ženského florbalu, vítejte u play-down Extraligy žen, kde se v rámci 1. série střetnou celky FBC ČPP Bonusia Ostrava a TJ Sokol Královské Vinohrady.

Domácí tým po konci základní části skončil na 10. místě a měl na kontě pouhých 9 bodů, které získal za tři vítězství. Zbylých devatenáct utkání hráčky Bonusie prohrály.

Pražské florbalistky na tom byly velmi obdobně, když svých 9 bodů získaly za dvě vítězství v základní hrací době, jedno v prodloužení a jedenkrát v prodloužení podlehly. Za tyto výsledky obsadili 11. pozici.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.