Tampa – Vancouver 4:3 (kon.) | Boston – Minnesota 4:1 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 3:1 (kon.)
Los Angeles – Arizona 3:4 (kon.)
Boston Bruins
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Minnesota Wild
Úterý 18.03.2014, 00:40 • TD Garden, Boston • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji dobrou noc. (03:13:33)

Dnešní utkání sledovalo 17 565 diváků.

Boston ve třetí třetině přidal dvě branky a zcela po právu dnes vítězí. Minnesota sice neodehrála špatné utkání, ale všechny její šance až na jednu dokázal zastavit vynikající Rask, jenž výrazně pomohl svému celku k vítězství.

Střely na branku: 29 – 34.

60:00

59:37
    Minnesota se dopouští zakázaného uvolnění.

59:23
    Boston se v závěru utkání ještě drží v útočném pásmu.

58:55
    Bruins právě vstřelili branku!
    O vítězí utkání je rozhodnuto! Hostující obrana udělala na modré čáře chybu, které dokázal využít JAROME IGINLA, jenž se zmocnil puku a ze středního pásma trefil odkrytou branku. Asistence: Zdeno Chára.

58:12
    Hostům se zatím nedaří dostat do útočného pásma.

57:43
    Kuemper zůstává na střídačce! Minnesota hraje v šesti!

57:43
    Oddechový čas pro hosty.

57:43
    Na modré čáře se dostal ke kotouči Brodin, který okamžitě vystřelil a poslal kotouč do náruče klečícího Raska, který přerušuje hru.

56:46
    Mohlo být rozhodnuto. Z levého kruhu vystřelil Paille a poslal kus černé gumy do levé tyčky.

55:36
    Minnesota má velmi solidní tlak, ale nedaří se jí překonat vynikajícího Raska v brance Bostonu.

54:55
    Z pravého kruhu se dostal ke střele Granlund, ale Rask opět úspěšně zasahuje.

52:17
    Hned po vhazování střílel Suter, který poslal kotouč do připraveného Raska.

52:13
    Od modré čáry střílel Scandella, Rask opět pozorný a kotouč chytil do lapačky.

51:21
    O snížení výsledku se pokoušel Parise, který se dostal ke svižné střele, ale Rask opět svůj tým podržel.

50:38
    Komerční přestávka.

49:39
    Boston kontroluje a hru a přibližuje se dalšímu vítězství. Minnesotě se nedaří dostat do hry.

48:29
    Do velmi zajímavé šance se dostal Lucic, který z velké blízkosti nedokázal dostat kotouč do branky.

47:50
    Boston svému soupeři opět odskakuje na rozdíl dvou branek. Z otočky poslal kotouč na branku Bergeron, jehož pokus vyrazil Kuemper přímo na hůl REILLYHO SMITHA, který bez problémů dorazil kotouč do branky. Asistence: Patrice Bergeron, Zdeno Chára.

47:29

47:29
    Z levého kruhu pálil zápěstím Brodziak, ale Rask opět úspěšně zasáhl.

46:37
    Od modré čáry velmi tvrdě vystřelil Spurgeon, ale branku těsně přestřelil.

45:40
    Minnesotě se vůbec nedaří, když se nedokáže udržet u kotouče, natož aby si vytvořila tlak.

44:16
    Bergeron se pokusil obtočit okolo branky, ale neúspěšně.

43:34
    Třetí třetina nám zatím mnoho šancí nepřináší, Boston kontroluje hru.

42:59
    Chára střílel od modré čáry, Kuemper jeho pokus vyrazil vedle branky.

41:39
    Boston začal třetí třetinu velmi opatrně. Zřejmě domácí nechtějí přijít o své vedení.

40:23
    Ke střele zápěstím se dostal v útočném pásmu Moulson, ale Rask si dokázal s jeho pokusem poradit.

40:01

Druhá třetina už byla na góly bohatší, když jsme viděli rovnou tři. Do vedení 2:0 se dokázali dostat domácí hokejisté, ale Minnesotě se podařilo před koncem druhé části snížit a ve třetí třetině nás tak bude čekat ještě zajímavý hokej. Třetí třetina začne přibližně v 2:25.

Střely na branku: 19 – 18.

40:00

39:42
    Minnesota drží kotouč v útočném pásmu, ale Boston pozorně brání své jednobrankové vedení.

38:34
    Minnesota právě vstřelila branku!
    V Bostonu je to pouze o jednu branku. Domácí obraně ujel JASON POMINVILLE, který svůj únik zakončil tvrdou střelou příklepem z pravého kruhu, a když při zakončení zlomil hůl, tak kotouč nasměroval k pravé tyči. Asistence: Ryan Suter, Mikael Granlund.

38:27
    Campbell se dostal ke střele přes obránce, kterou bez problémů Kuemper zastavil.

37:22

37:21
    Na modré čáře se dostal ke kotouči Hamilton, který toho okamžitě využil k tvrdé střele, která skončila po výstrojí Kuempera.

36:23
    Boston hraje po dvou vstřelených brankách ve velké pohodě a kombinuje v útočném pásmu.

35:00
    Nahození Coyla od modré čáry Rask bez problémů zastavil.

34:19

34:00
    Boston je útočně naladěn a drží se v útočném pásmu.

33:40
    Od modré čáry se do kotouče opřel Chára a vystřelil vedle branky.

31:55
    Nenápadná kombinace Bostonu v útočném pásmu a je to o dvě branky. Soderberg vymyslel v útočném pásmu geniální přihrávku, když našel u levé tyče volného LOUIE ERIKSSONA, který bez problémů zakončil. Asistence: Carl Soderberg.

31:05
    Mezi kruhy se dostával ke kotouči Grandlund, ale vystřelit se mu nakonec nepodařilo.

30:26
    To samé platí i o hokejistech Bostonu. K vidění je velmi mnoho nepřesností.

29:39
    Minnesota velmi bojuje o vyrovnání, ale momentálně se ji v útočném pásmu vůbec nedaří.

28:40
    Haula se pokusil překvapit Raska a vystřelil ze středního pásma, ale brankář Bostonu dával pozor.

27:14
    Po Marchandově přihrávce střílel z levého kruhu Smith, ale Kuemper se včas přesunul.

26:06

26:06
    V Bostonu mohlo být vyrovnáno. Do obrovské šance se dostal Koivu, jenž dostal přihrávku před brankoviště a ihned se pokusil o kličku do bekhendu, po níž už střílel do odkryté branky, ale Rask se dokázal natáhnout a lapačkou střelu zastavil.

25:29
    Přes obránce vystřelil Kelly, ale Kuemper dokázal bez problémů zakročit.

24:39
    Medvědi tedy z ničeho nic vedou, Minnesota to bude mít velmi těžké, protože Boston na domácím ledě zápasy moc často neztrácí.

23:52
    Boston se dostává do vedení. Kuemper se dopouští obrovské chyby, když pouští za svá záda nahození JAROMA IGINLY, jehož slabá rána propadla hostujícímu brankáři mezi betony až za brankovou čáru. Asistence: Matt Bartkowski, Andrej Meszároš.

22:42
    Druhá třetina začala ve stejném duchu, jako končila ta první. Boston je mírně aktivnějším týmem.

21:51
    Meszároš nahodil kotouč na branku od modré čáry, Kuemper dokázal zasáhnout na poslední chvíli.

20:49
    Z pravého kruhu zkusil štěstí Parise, ale jeho rána minula branku.

20:01

První třetina nám tedy branku nepřinesla. Oba celky se v útočném pásmu teprve hledají, tak snad bude druhá třetina v tomto směru lepší. Druhý dějství začne přibližně v 1:31.

Střely na branku: 8 – 10.

20:00

19:40
    Do velké šance se tlačil Marchand, ale nakonec se nedokázal dostat do zakončení, když mu Suter zabránil ohrozit branku Kuempera.

18:14
    Mezi kruhy se na druhé straně dostal ke kotouč Iginla, ale jeho střelu po ledě dokázal Kuemper vyrazit.

17:39
    Po Heatleyho založení útoku se dostal do zakončení Brodziak, který Raska nepřekvapil.

16:02
    Boston už svého soupeře dohání v počtu střel. Tentokrát to z pravého kruhu zkoušel neúspěšně Marchand.

15:37
    Na řadu přichází další komerční přestávka.

15:29
    V útočném pásmu Minnesoty odvedl kus práce Niederreiter, kterému se ale nepovedlo dostat zpoza branky do zakončení.

14:42
    Brodziak se pokoušel prosadit okolo levého mantinelu, ale Lucic si na něj počkal a přišpendlil ho na mantinel.

14:22

13:42
    Boston kombinuje v útočném pásmu, ale nedokáže se dostat do zakončení.

12:53
    Přes obránce vystřelil Moulson, ale Rask dokázal tento pokus vyrazit.

12:15
    Hokejisté obou celků velmi často kotouče do útočného pásma pouze nahazují a poté se k nim těžko dostávají.

11:32
    Boston se v posledním střídání otřepal z tlaku Minnesoty a tlačí se do útoku.

10:50
    Po závaru před Kuemperem zakončoval z velké blízkosti opět Krejčí, ale i nyní nedokázal dostat kotouč do branky.

10:20
    Lucic přihrával z levé strany před branku, kde Krejčí lehkou tečí poslal kotouč vedle pravé tyče.

9:48
    Z levého kruhu střílel z první Pominville, ale branku těsně minul.

9:25
    Na útočný výlet se vydal Suter a nevedl si vůbec špatně, ale z levého kruhu poslal kotouč přímo do Raska.

8:00
    Ihned po vyhraném vhazování vystřelil od modré čáry Scandella, ale branku netrefil.

7:41

7:36
    Nástup do utkání mají jednoznačně lepší hosté. Domácí se v úvodních minutách trápí.

6:50

6:40
    Koivu se dokázal prokličkovat až před Raska, kterého po kličce do forhendu nepřekonal.

6:22
    Boston se osvobozuje, když jeden z bránicích hráčů poslal kotouč do středního pásma.

6:07
    Rychlý přechod do útočného pásma se hostům nevyvedl, když se do postavení mimo hru dostal.

5:59
    Hosté se nyní sami vyhání z útočného pásma.

5:35
    Minnesota kombinuje v útočném pásmu, ale domácí zatím oslabení úspěšně přečkávají.

5:00
    Pominville hledal z pravého kruhu před brankou Heatleyho, ale ten se nakonec ke střele nedostal.

4:50
    Wild budou hrát první přesilovou hru v utkání. Za podražení je vyloučen na dvě minuty Meszároš.

4:32
    Domácí však kotouč vybojovali zpátky a z modré čáry střílel Bartkowski, který branku těsně minul.

4:05
    Krejčí zavezl kotouč do útočného pásma, ale po přihrávce na Hamiltona domácí o kotouč přišli.

3:12
    Minnesota však nedokáže ze své aktivity nic vytěžit. Kombinuje v útočném pásmu, ale pouze okolo mantinelů.

2:21
    Ze středního pásma nahodil kotouč na branku Bostonu Brodziak, ale Rask byl pozorný.

1:47
    Marchand kroužil s kotoučem v útočném pásmu, ale najít Bergerona před brankou nedokázal.

1:06
    Další útok Wild končí postavením mimo hru. Bostonu se nedaří dostat ke kotouči.

0:50
    Minnesota začala utkání velmi aktivně a nadále se drží v útočném pásmu.

0:10
    Do první vážnější šance se dostal hned na začátku utkání Coyle, který z velké blízkosti nedokázal prostřelit Raska.

00:01

Utkaní bude během krátké chvíle zahájeno.

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Hamilton, Chára, Meszároš, Bartkowski, Krug, Miller – Iginla, Krejčí, Lucic – Smith, Bergeron, Marchand – Soderberg, Kelly, Eriksson – Thornton, Campbell, Paille

Minnesota Wild: Kuemper (Bryzgalov) – Spurgeon, Suter, Brodin, Scandella, Ballard, Stoner – Pominville, Granlund, Parise – Coyle, Koivu, Moulson – Niederreiter, Brodziak, Cooke – Fontaine, Haula, Heatley

Rozhodčí: Hebert, St. Laurent – Heyer, Sericolo.

Medvědi se nachází ve velmi dobré formě, když vyhráli osmkrát v řadě a dnes by chtěli na tuto sérii navázat. Boston se mimo jiné nachází na prvním místě ve Východní konferenci, takže vyřazovací boje má skoro jisté.

Minnesotě patří v Západní konferenci sedmá příčka, ale před devátým Phoenixem má slušný náskok pěti bodů, tudíž je velmi blízko k účasti v play-off. Dnes nečeká Minnesotu nic lehkého, ale určitě se pokusí svého soupeře potrápit.

Přeji krásnou hokejovou noc, kterou nám zpříjemní další zápasy NHL. My se zde zaměříme na duel Boston Bruins – Minnesota Wild, kterým Vás podrobně provedu. Favoritem na vítězství je domácí celek.

Úvodní vhazování je naplánováno na 0:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 24. Iginla (Bartkowski, Meszároš), 32. Eriksson (Soderberg), 48. Smith (Bergeron, Chára), 59. Iginla (Chára) – 39. Pominville (Suter, Granlund)

Rozhodčí: Hebert, St. Laurent – Heyer, Sericolo

Diváci: 17 565