Chelsea – Arsenal 6:0 (kon.) | Cardiff – Liverpool 3:6 (kon.) | Everton – Swansea 3:2 (kon.)
Hull City – West Brom 2:0 (kon.) | Manchester City – Fulham 5:0 (kon.) | Newcastle – Crystal Palace 1:0 (kon.)
Norwich – Sunderland 2:0 (kon.) | West Ham – Manchester Utd. 0:2 (kon.)
Everton FC
3:2 (1:1)
Swansea City
Sobota 22.03.2014, 16:00 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League

Nakonec se Swansea srovnat nepodaří, Everton uhájil své vedení a po výhře 3:2 si připisuje tři body. Nemohoucnost velšského celku proti Evertonu tak pokračuje i nadále. Domácí Toffees dnes zápas rozhodli po necelé hodině hry, kdy se jim podařilo vstřelit dva góly během pěti minut. Jako vítězná se počítá trefa Barkleyho z 58. minuty. To je ode mě pro dnešek vše, hezký zbytek soboty i celého víkendu. (17:52:40)

90+4
    Hosté chtějí vyrovnat!

90+3
    Ještě jedno taktické střídání. Lukaku jde ze hry, nastupuje Deulofeu.

90+2
    Swansea právě vstřelila branku!
    A pak, že to nejde! Hernández nacentroval od rohového praporku přesně k hostujícímu kapitánovi ASHLEYMU WILLIAMSOVI, který svou hlavičku poslal od břevna do brány – 3:2!

90+2
    Hernándezův centr byl sražen do zámezí, hosté mají jednu z posledních šancí jak skórovat.

90
    Hlavní sudí Oliver nastaví druhý poločas o 3 minuty.

89
    Shelvey přesným pasem našel volného Michua, který však hlavičkoval jen nad Howardovu bránu.

86
    V posledních minutách se utkání už jen dohrává, neboť o vítězi je rozhodnuto. Swansea nemá sílu, aby se zápasem ještě něco udělala. Everton si své vedení hlídá bez větších potíží.

84
    Domácí mají připravené dvojité střídání. Barkley dohrál, nahradí ho Naismith. Odpracováno má také McGeady, jehož střídá Osman.

83
    Shelvey chtěl kolmicí oslovit Michua, ale poslal mu příliš dlouhou přihrávku.

81
    Hernández se zčistajasna objevil sám před Howardem, domácí gólman tak musel vytáhnout další parádní zákrok, aby zabránil gólu Swansea!

80
    Shelveyho centr z levé strany odkopl do bezpečí Stones. Swansea je však i nadále u míče.

78
    Z rohového kopu se Swansea nepodařilo zakončit. Hosté však zůstávají u míče.

77
    Shelvey vyslal Michua do velké šance, ale na poslední chvíli zasáhl skluzem Distin a střelu hostujícího útočníka zblokoval na roh!

76
    Tempo hry se trochu uklidnilo, oba týmy dost kazí, a tak se navíc hraje převážně uprostřed hřiště.

74
    Hosté marně hledají cestu k Howardovi a naopak si musí dávat pozor na protiútoky Evertonu. Domácí ale mají nakročeno k zisku tří bodů.

72
    McGeady vyslal na bránu Swansea pěknou střelu, která ovšem byla příliš vysoká.

71
    Oba týmy si vypracovalý několik centrů, ale zahrozit z nich nedokázaly.

Lukáš Švéda

Branky: 20. Baines (pen.), 53. Lukaku (Mirallas), 58. Barkley (Mirallas) – 33. Bony (Rangel), 90+2. Williams (Hernández)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 3:7.
    Everton FC: Howard (C) – Coleman, Stones, Distin, Baines – Mirallas, McCarthy, Barkley (84. Naismith), Barry, McGeady (84. Osman) – Lukaku (90+3. Deulofeu).
    Náhradníci: Robles – Garbutt, Alcaraz, Browning, Osman, Deulofeu, Naismith.

Swansea City: Vorm – Rangel, Flores, Williams (C), Davies – Hernández, Britton, Routledge, Cañas (69. de Guzmán), Dyer (62. Shelvey) – Bony (69. Michu).
    Náhradníci: Tremmel – Amat, Taylor, Shelvey, Michu, Lamah, de Guzmán.

Rozhodčí: M. Oliver – S. Burt, D. England – R. Madley