Guimarães – Gil Vicente 0:0 (kon.) | Marítimo – Sporting 1:3 (kon.)
Vitória SC Guimarães
0:0 (0:0)
Gil Vicente FC
Sobota 22.03.2014, 18:00 • Estádio Dom Afonso Henriques • Portugalská Primeira Liga

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (20:02:46)

A vzápětí utkání končí. Guimarães – Adriano Facchini 0:0. I Tak by se dal dnešní zápas nazvat. Hostující brankář dnes předvedl neskutečný výkon a hlavně díky jemu svítí na ukazateli skóre u hostujícího celku nula. Nemůžeme tvrdit, že k vidění nebyly žádné šance. Právě naopak. Ani jedna ale nezůstala využita a oba týmy si tak rozdělí shodně po bodu.

90+4
    Neskutečný Adriano! Brankář Gil Vicente dnes doslova září a je jednoznačně nejlepším hráčem na hřišti! K míči se dostal Crivellaro, jehož střelu vyrazil hostující brankář reflexivně před sebe. Následně předvedl svou hbitost, když byl u skákajícího míče jako první!

90+3
    Vzápětí další roh pro Guimarães, celkově dvacátý v tomto zápase.

90+2
    Rohový kop s pořadovým číslem 15 pro domácí celek.

90+1
    Zadáci Gil Vicente odkopávají do zámezí, domácí teď mají velký tlak.

90
    Až teď už zase u míče domácí, kteří rozvíjejí útočnou akci.

89
    Hosté drží velmi chytře míč na útočné polovině svého soupeře.

88
    Jestli dnes hosté udrží nulu, bude to hlavně zásluhou hostujícího brankáře, ale ještě nepředbíhejme.

87
    Adriano!! Další parádní zákrok hostujícího brankáře, který teď zneškodnil hodně nebezpečnou střelu z kopačky Russiho!

86
    Žlutá karta pro domácího Oliveira, kterému se tento verdikt také příliš nezdá.

85
    Malongovi odpískán útočný faul, rozehrávat tak budou hostující fotbalisté.

84
    Nepřesný pokus z kopačky Silvy, Douglas rychle rozehrává.

82
    Ti mají v těchto chvílích také navrch. Do dalších šancí se ale nedostávají.

81
    Nepřesná rozehrávka hostů, u míče tak už zase domácí.

80
    Jedno už je jisté, závěr zápasu už přerušován vinou střídání nebude. To poslední využívají hosté. Vieiru nahrazuje Mosquera.

79
    Malonga teď obešel dva protihráče a dostal se ke střele! Adriano však zasahovat nemusel, střela domácího útočníka míří vedle hostující svatyně!

77
    Poslední střídání na domácí straně. Olímpia nahrazuje Russi.

76
    Tak jsme se zase dočkali, roh během dvou minut na obou stranách. Ale možná tak hráči hrají úmyslně. Rohový kop totiž neznamená v podstatě žádné nebezpečí pro branku soupeře.

75
    V ofsajdu Tómané, ten následně dal hodně hlasitě najevo, že podle jeho názoru tomu tak nebylo. A vidí také žlutou kartu.

74
    Žlutá karta pro hostujícího Vianu.

72
    Ten s rozehrávkou vůbec nespěchá a může být rád, že mu hlavní sudí neudělil žlutou kartu.

71
    Santos teď hledal Malongu. Jeho přihrávka byla ale hodně nepřesná a rozehrávat od brány bude Adriano.

70
    Na druhé straně to hosté překombinovali a o míč přišli.

69
    V ofsajdovém postavení nachytán Tómané, kterému se toto rozhodnutí příliš nelíbí.

67
    Hosté střídali. Caetana nahradil Paulinho.

66
    Navíc je evidentní, že hostům by bod z tohoto zápasu stačil.

65
    Momentálně k vidění příliš fotbalovosti není, hraje se převážně ve středu hřiště.

64
    Vitória střídá, místo Barrientose se na trávník podívá Malonga.

63
    Jenže na druhé straně rohový kop i pro Gil Vicente, už šestnáct rohových kopů a to před sebou máme ještě téměř jednu třetinu zápasu.

61
    Po třech minutách to vypadá, že se bude hrát i někde jinde, než jen v rozích hřiště. Hlavní sudí viděl ve velkém vápně útočný faul.

60
    A následně další roh, osmý rohový kop domácích během odehraných necelých patnácti minut druhého poločasu.

59
    No vida! Domácí si celou situaci zopakují, tentokráte z druhé strany.

59
    A jak mohla celá situace asi dopadnout? Guimarães bude rozehrávat jedenáctý roh v tomto zápase.

58
    Už to vypadá, jakoby hráči úmyslně zahrávali na rohové kopy, domácí totiž vybojovali další roh.

57
    Ten ale kýžené ovoce nepřinesl a rozehrávat od brány tak bude Adriano.

56
    Čtvrtý rohový kop pro Guimarães během deseti odehraných minut druhého poločasu.

55
    Domácí teď doslova "melou" svého soupeře, v této chvíli jsou jasně lepším týmem.

53
    První střídání na straně Gil Vicente, Alphonseho nahrazuje Viana.

52
    Tentokráte celou situaci vyřešil dobrým výběhem jistý Adriano.

51
    Třetí roh během dvou minut pro Guimarães.

50
    Další parádní zákrok Adriana proti Barrientosovi! Hostující brankář dnes předvádí zatím opravdu obdivuhodný výkon!

49
    Střelecký pokus Crivellara zblokován hostujícími obránci na roh.

48
    Žlutou kartou potrestán hostující Danielson.

47
    Vitória vstoupila do druhého poločasu lépe a drží míč na svých kopačkách.

46
    Domácí střídali, Morena nahradil Josué.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

První pětačtyřicetiminutovka je u konce. Oba celky vstoupily do utkání hodně opatrně. Poté se hra trochu otevřela a oba týmy si vypracovaly hodně přijatelnou pozici na skórování. Následně to už byli domácí, kteří měli navrch, branku ale nevstřelili a to znamená jediné, do kabin se tedy jde za bezbrankového stavu.

45+1

45
    A byla z toho obrovská šance! Matias se ocitl v podstatě sám před Adrianem, který předvedl parádní zákrok a drží tak čisté konto!

44
    Vitória bude ještě v závěru prvního poločasu rozehrávat rohový kop.

43
    První poločas už se jen spíše dohrává, míč mají na svých kopačkách domácí fotbalisté.

42
    Momentálně to nevypadá, že by jeden z celků měl do poločasové pauzy ještě skórovat.

40
    Fotbalisté Vitórie střílí ze všech pozic, už o devátý střelecký pokus domácích se postaral Caetano. Adriano pozorný.

39
    No a domácí se teď museli hodně rychle vracet. Nakonec celá situace končí rohovým kopem pro hostující fotbalisty.

38
    Crivellaro se rozhodl pro střelu, která by možná měla nejspíše gólové parametry. Hostující zeď míč nadzvedla na další roh pro Guimarães.

37
    Ten žádné nebezpečí pro Adriana nepřinesl, to muže přinést až další přímý kop. Za hru rukou totiž vidí žlutou kartu Pécks.

36
    Domácí teď přidali na obrátkách a vybojovali další rohový kop.

34
    Už čtvrtá žlutá karta, pro domácí třetí. Tu vidí Moreno.

33
    Momentálně nesledujeme příliš záživný fotbal, hosté se opět hodně zatáhli a vyčkávají.

31
    Útočným faulem si pomohl Matias, což neuniklo hlavnímu sudímu.

30
    Míč si vzal na starost Rocha, ten ale trefuje pouze dobře postavenou zeď.

29
    Guimarães teď vybojovala hodně zajímavou standartní situaci z velmi přijatelné pozice.

28
    Caetano našel Avta, který na nic nečekal a ihned vystřelil. Na Douglase však nevyzrál, střela letěla doprostřed brány.

27
    Velká příležitost domácích! Skvěle to udělal André, který obešel Danielsona. Následně míč posunul na Barrientose. Ten ale ve skvělé pozicí pouze míjí bránu Adriana!

26
    K hlavičce se dostal Crivellaro, Adriano však opět pozorný.

25
    A opět se žlutí, tentokráte poprvé na straně Gil Vicente. Potrestaným Alphonse.

23
    Nepřesnou rozehrávku domácích teď musel řešit odkopem do bezpečí Douglas.

22
    Tómané dostal míč nějakých dvacet metrů od brány a měl hodně místa. Místo střely ale zvolil zbytečnou kličku a o míč přišel.

21
    Soupeři si ale nic nenechávají zadarmo a hraje se hodně tvrdě.

20
    Druhá žlutá karta na straně Vitórie. Tentokráte potrestán Crivellaro.

19
    Další roh domácích, ale ani ten kýžené ovoce nepřinesl.

17
    Utkání se nyní konečně rozpohybovalo a určitě sledujeme lepší fotbal, než v úvodu zápasu.

16
    Obrovská příležitost domácích! Míč se dostal po centru z pravé strany až na hlavu Barrientose, jehož pokus vyráží Adriano na roh!

15
    Pro míč si ale bez problémů došel Douglas a už hledá, komu by rozehrál.

14
    Hosté po hodně opatrném úvodu teď vystrkují růžku, nyní vybojovali první rohový kop tohoto zápasu.

12
    Míč si vzal na starost Vieira, jehož střelecký pokus pořádně vystrašil Douglase! Střela však končí vedle domácí svatyně!

11
    Faulovaný Silva se velmi těžce zvedá z trávníku, hosté budou rozehrávat přímý kop z velmi zajímavé pozice!

10
    První žlutá karta zápasu, tou potrestán domácí Santos.

8
    Hosté hrají zatím možná až zbytečně defenzivně, u míče tak zase domácí.

7
    Tentokráte ale odpískán útočný faul Matiasovi.

6
    Hosté se zatím téměř k ničemu nedostali, Guimarães navíc napadá hodně vysoko.

4
    Barrientos dostal výborný pas za obranu a mohl postupovat sám na Adriana. Domácímu útočníkovi ovšem odmáván a odpískán ofsajd.

3
    Zajímavý pokus z kopačky Crivellara, Adriano ale pozorný!

2
    Domácí vstoupili do utkání aktivněji, první jejich útočná akce však končí v zámezí.

1

Vitória SC Guimarães: (4-3-3) Douglas – Rocha, Moreno, Oliveira, Olímpio – Crivellaro, André, Santos – Matias, Barrientos, Tómané
    Náhradníci: Assis, Josué, Malonga, Mensah, Alex, Rodrigues, Russi

Gil Vicente FC: (4-3-3) Adriano – Gabriel, Danielson, Pécks, Vinha – Kéïta, Alphonse, Silva – Caetano, Vieira, Avto
    Náhradníci: Patterson, Martins, Halisson, Pimenta, Viana, Mosquera, Paulinho

Rozhodčí: Capela – Ricardo, Soares.

Oba celky na sebe už v této sezoně jednou narazily. Tehdy si domácí Gil Vicente se svým soupeřem poradilo poměrem 1:0. Bude to opět celek Gil Vicente, který se bude radovat z vítězství, dočkáme se remízy a nebo se bude radovat Guimarães? Sledujte náš online přenos.

Na druhé straně Gil Vicente. Hostující fotbalisté se nachází na dvanácté příčce s 25 body a už to vypadá, že se jim s největší pravděpodobností boj o umístění na posledních dvou příčkách vyhne. Na venkovních hřištích se hostům příliš nevede. Z dosavadních dvanácti venkovních duelů dokázali vybojovat 8 bodů a v této herní činnosti se nacházejí na 13. místě.

Domácí Guimarães se nachází na poměrně klidné sedmé příčce. Domácí fotbalisté na svém kontě mají už 30 bodů a na umístění, které by jim zajišťovalo pohárovou Evropu, ztrácí čtyři body. Boj o páté místo tabulky ještě bude asi hodně zajímavý. Vitória však není v optimální pohodě. Z posledních čtyř duelů totiž dokázala uhrát pouze jediný bod, což je hodně málo.

Zdravím všechny fotbalové příznivce a především příznivce nejvyšší portugalské soutěže. Primeira Liga má na programu čtyřiadvacáté kolo a v jednom ze zápasů na sebe narazí i Vitória SC Guimarães a Gil Vicente FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.