Litvínov – Hattrick Brno 12:2 (kon.) | Královské Vinohrady – Česká Lípa 4:6 (kon.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
4:6 (0:2, 0:2, 4:2)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
Sobota 22.03.2014, 20:00 • TJ Sokol Vinohrady • 1. liga mužů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Hezký večer všem příznivcům florbalu. Dnes je na programu třetí semifinálové utkání mezi TJ Sokol Královské Vinohrady a týmem FC BRZDY CZ Česká Lípa. Tato série je důležitá pro oba týmy, jelikož vítěz semifinálové bitvy postoupí samozřejmě do finále play-off první ligy. Oba finalisté pak budou mít šanci postoupit do extraligy. Tým, který finále vyhraje, postoupí přímo a poražený finalista se pak utká o postup v "baráži" s předposledním týmem extraligy.

První semifinále:

V prvním semifinále se BRZDY ujaly vedení 1:0, které jim vydrželo až do konce první třetiny. Jenomže hosté z Prahy druhou třetinu jasně ovládli a vyhráli ji 5:1. I když českolipský celek nic nevzdával a bojoval až do samého konce, Sokol si už své vedení uhlídal a první semifinálovou bitvu vyhrál 7:4. V sérii se tak ujal vedení 1:0 na zápasy, což pro hráče Vinohrad bylo rozhodně velkým pozitivem pro druhý zápas hraný taktéž na českolipském hřišti.

Druhé semifinále:

Druhá semifinálová bitva už ale byla v jasné režii domácích BRZD. Florbalisté FBC totiž do utkání vlétli jako uragán a první část zápasu vyhráli 4:0 a dali tak základ úspěchu další důležité bitvy. A protože svůj výkon z první třetiny zopakovali i v té druhé, vedli po druhé části vysoko 7:1. Stejně tak jako Česká Lípa den předtím i hosté ve třetím dějství ještě bojovali. Ale domácí neponechali nic náhodě a žádné drama nedopustili. Zvítězili 8:5 a po zásluze tak sérii srovnali na 1:1.

Josef Mareš – 9 bodů (6+3)

Na další boje do Prahy míří také i početná skupina fanoušků českolipského florbalového týmu. Očekává se něco přes 200 lidí, kteří si udělají výlet do hlavního města a podpoří svůj tým v bojích o šanci na postup do extraligy. Což může zcela určitě BRZDÁM pomoci. Jakákoli podpora z hlediště je pro jakýkoli tým rozhodně povzbuzením.

Jak nakonec třetí duel mezi oběma celky dopadne a kdo bude po jeho konci radostnějším týmem, se dozvíme dnes v pozdějších večerních hodinách.

Z utkání je samozřejmě připraven také podrobný online přenos, kterým Vás budu provázet. Kdo z Vás se tedy do haly TJ Sokol Vinohrady nedostanete, můžete alespoň sledovat průběh hry na našich onlajnech. Přeji příjemnou zábavu.

TJ Sokol Královské Vinohrady: Mrkos (Weissgärber) – Rossi, Mareš, Králík, Smutný, Linhart, Kytka, Raiter, Ranc, Gregor, Svoboda, Mucha, Dolejš, Zezulka, Z. Stuchlík, O. Stuchlík, Houra

FBC BRZDY CZ Česká Lípa: Ponomarev (Knol) – Bezouška, Vnuk, Marhan, Jeřábek, Motejzík, Mlejnek, Novák, Podrabský, Procházka, Tichý, Karel, Pastor, Slaný, Jirsa

Rozhodčí: František Pangerl, Jiří Šedivý.

00:01

00:19
    Hostující Slaný hned v úvodu utkání prověřil svou střelou brankáře Vinohrad Mrkose. Ten si připisuje první důležitý zákrok pro svůj tým.

00:45
    Slaný opět v akci. Tentokráte vyslal jedovku, kterou zachytil svým tělem Mucha. Hosté začali zápas velmi útočně a od prvních minut se tlačí před domácí branku.

01:46
    Tentokráte si i hráči Vinohrad sáhli na míček a dostali se do slibné šance. Svobodovy dvě střely však zachránila pozorná hostující obrana.

02:38
    Slaný odpálil balónek baseballovým způsobem, ale ten končí mimo hřiště.

03:10
    Další zákrok Mrkose. Nyní si poradil se střelou Mlejnka a znovu drží Vinohrady.

03:42
    Do Prahy na toto utkání dorazily tři autobusy českolipských fanoušků. O kulisu v zápase tak bude jistě postaráno z tábora fanoušků obou týmů.

04:26
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Hosté otevírají účet dnešního utkání. A kdo jiný může být autorem branky než ŠTĚPÁN SLANÝ, který byl už od prvních minut v zápase hodně vidět. Slaný využil výhody standardní situace ve velkém brankovišti a prostřeluje Mrkose. Asistence: Milan Tichý.

05:15
    Smutný se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale míček skončil jen na Ponomarevově masce.

05:49
    Domácí Houra dostává dvě minuty za bránění ve hře. Pro hosty je tu další šance ke skórování, a sice v přesilové hře.

06:11
    Ve vlastním oslabení se v šanci ocitl Smutný. Ponomarev však proti němu uspěl, když si pohlídal své brankoviště.

07:21
    Slaný vystřelil bez přípravy, trefil však jen Rossiho. Domácí celek se zatím proti FBC dobře brání.

07:49
    Hráči Vinohrad už hrají v plném počtu.

08:07
    I když už vyloučený Houra byl zpátky ve hře, BRZDÁM to vůbec nevadilo. MILAN TICHÝ se dostal do samostatné akce a bez váhání svým přesným zásahem posílá hosty do dvoubrankového vedení. Bez asistence.

08:35
    Přesilovka také pro Vinohrady. Marhan dostává dvě minuty za bránění ve hře.

09:35
    Domácím se početní výhoda zatím příliš nedaří. Několik individuálních chyb však hosté potrestat nedokázali.

10:05
    Ve vlastním oslabení si na Mrkose vyšlápl Podhradský, ale prvně jmenovaný proti jeho střele uspěl.

10:35

11:30
    Mucha obral o míček Tichého, ale k ničemu závažnějšímu nakonec nedošlo. Obrana České Lípy totiž včas zasáhla.

13:40
    Králík vyslal na Ponomareva střelu z první, ta však skončila mimo branku hostí.

13:08
    Z. Stuchlík vyslal míček nad nohu Ponomareva, ale hostující brankář zachoval čistou hlavu a míček nakonec ukryl ve svých rukách.

14:38
    Ponomarev vyráží střelu Dolejše ze standardní situace poblíž velkého brankoviště.

15:50
    Oba brankáři byli nyní zaměstnáni proti střelám soupeře. Ale jak Ponomarev na straně hostí tak i Mrkos na té domácí byli úspěšní a své týmy podrželi.

16:40
    Slaný se ocitl úplně sám před zcela odkrytou domácí brankou. Houra však zabránil přihrávce od Karla a tím zcela jistě zabránil inkasované brance.

16:43
    Domácí Mareš dvě minuty za hrubost.

18:00
    Hrají se poslední dvě minuty první třetiny.

18:24
    Vnuk před prázdnou domácí brankou pouze promáchl a poté si Stuchlík míček málem srazil do branky. Naštěstí pro domácí dopadla tato situace dobře.

18:43

19:45
    V samotném závěru první třetiny ještě vypálil Rossi, ale Ponomarev vytáhl jeden ze svých bravurních zákroků a hosty podržel.

19:42
    Ještě se bude vylučovat. Vinohradský Zbyněk Stuchlík obdržel dvě minuty za sekání.

20:00

První třetina je u konce. Hosté z České Lípy si od počátku vypracovali slibné šance a poté po zásluze otevřeli skóre dnešního utkání zásluhou Slaného. Po chvíli přidal druhou branku Tichý, a tak si BRZDY poprvé do kabin nesou vedení o dvě branky. Druhá třetina začne přibližně ve 20:55.

Střely na branku v první třetině: 8:9.

20:01

20:53
    První střelu ve druhém dějství si připisuje Smutný, kterou ale vyráží do bezpečí Ponomarev.

21:42

22:56
    Motejzík zblokoval střelu Smutného. Ten se tak do žádné šance nedostal.

23:58
    Ondřej Stuchlík teď zabránil dvěma protihráčům dostat se do úniku.

24:59
    Hourova šance skončila na florbalce Vnuka. Hosté zatím brání svůj dvoubrankový náskok. Domácí se však snaží o kontaktní branku, která by je vrátila zpět do hry.

25:30
    Před brankou České Lípy došlo k jistému zmatku, ale vše nakonec vyřešil Vnuk, který se chopil míčku a poslal ho do bezpečí.

27:18
    Českolipský Motejzík si půjde na dvě minuty odpočinout za sekání.

27:52
    Ponomarev se zaskvěl proti střele Rossiho.

28:45
    Sokolu se přesilová hra zatím nedaří. Nemohou najít recept na zatím neprostupnou obranu České Lípy.

29:18

30:15
    Zbyněk Stuchlík se Svobodou se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale druhý jmenovaný branku České Lípy přestřelil.

31:17
    Za nedovolené vrážení si půjde na dvě minuty sednout hostující Procházka.

32:40
    Jirsa svou pohotovou střelu poslal jen do boční sítě Mrkosovy branky.

33:17

34:30
    Domácí stále nemohou vsítit kontaktní branku, mohou za to částečně i nepřesné přihrávky, které tak nepustí Vinohrady do šance.

36:18
    Linhart vyslal na Ponomareva střelu ze střední vzdálenosti, ta ale skončila jen těsně vedle jeho branky.

37:01
    Po velké šanci domácích se z následného protiútoku prosazuje ŠTĚPÁN SLANÝ a zvyšuje tak vedení BRZD již na tříbrankový rozdíl. Přihrávku mu naservíroval brankář Ponomarev. Asistence: Ivan Ponomarev.

38:09
    A vzápětí po rozehrání míčku ve středu hřiště se znovu prosazuje STĚPÁN SLANÝ a ve své samostatné akci završuje hattrick v dnešním utkání. BRZDY už mají čtyřgólový náskok. Bez asistence.

39:15
    Druhá třetina se už jen dohrává. Hosté se nikam neženou a domácí šetří síly na závěrečnou třetinu.

39:51
    Ještě přeci jenom šance, a to na domácí straně. Ondřej Stuchlík už prostřelil Ponomareva mezi nohy. Hostující brankář však dokázal míček špičkou své boty vytěsnit nad branku.

40:00

I druhá třetina je už minulostí. Opět v ní padly dvě branky a znovu do sítě domácích. Hosté si tak vybudovali před třetí třetinou již čtyřbrankový náskok. Třetí třetina začne přibližně ve 21:40.

Střely na branku ve druhé třetině: 9:12.

40:01

40:35
    Mlejnek vystřelil, ale míček si mezi tři tyče domácí branky cestu nenašel.

41:17
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    Na druhé straně se do šance dostali domácí, čehož také využívají. MATĚJ RAITER se prosazuje a konečně tak jeho tým dává branku. Asistence: Lukáš Gregor.

42:40
    Hra Vinohrad pochopitelně po vstřelené brance ožila. Hráči domácích se stále tlačí před branku.

43:14
    Jenomže hosté okamžitě odpovídají, když se z nenápadné akce dokázal prosadit JAKUB KAREL. Mrkosovi propadl míček pod jeho rukou. Bez asistence.

44:42
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

46:25
    Následně se hra trochu uklidnila a nyní byla k vidění pasáž hry, kdy se hrálo převážně ve středu hřiště.

46:48
    Svoboda vystřelil na Ponomareva, ten však dokázal míček zastavit.

48:00
    Králík už si položil Ponomareva, překonat ho ale nedokázal.

48:12
    Hostující Karel dostává dvě minuty za blokování hokejky.

49:15
    Konečně proměněná přesilová hra na straně Vinohrad. JAN SVOBODA této početní výhody využívá a dává druhou branku pro svůj tým. Asistence: Jan Linhart.

50:10
    Slaný střílel od mantinelu a prověřil pozornost Mrkose. Ten uspěl a míček za svá záda nepustil.

50:50
    Dnešnímu utkání přihlíží 480 diváků.

51:28
    Zpoza branky našel Slaný úplně volného DAVIDA MARHANA a ten v domácí brance propálil doslova vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Štěpán Slaný.

51:28
    Oddechový čas pro domácí.

52:01
    Vinohrady hrají bez brankáře a zkouší to se šesti florbalisty na hřišti.

52:32
    JAN SVOBODA byl od Linharta vybídnut svou přesnou přihrávkou a prvně jmenovaný tak díky svému spoluhráči snižuje opět na rozdíl tří branek. Asistence: Jan Linhart.

53:01
    Přečíslení dva na jednoho dokázal zažehnat Rossi.

53:20
    Raiterovou střelu nyní chytá Ponomarev a znovu drží svůj tým.

53:50
    Podrabský v pádu trefuje tyč domácí branky!

53:50
    Domácí jsou znovu v šesti hráčích a bez brankáře.

54:40
    Slaný vyhodil míček a jen tak tak neskončil v prázdné domácí bráně.

55:50
    Jirsa vyslal míček do branky Vinohrad, ale za Mrkose velmi dobře zaskočil Ondřej Stuchlík.

57:40
    Rossiho jedovka mířila jen těsně vedle hostující branky.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:51
    A znovu Slaný netrefuje prázdnou domácí branku. Nicméně ale s největší pravděpodobností míří hosté za vítězstvím v dnešním utkání.

59:00
    Minutu před koncem třetí třetiny totiž domácí jen těžko budou dohánět tříbrankové manko.

59:05
    Tak přeci jen přichází gól v nejlepší možný okamžik. JOSEF MAREŠ se dostal až před Ponomareva a bez problémů uklidil míček za jeho záda. Asistence: Lukáš Lanc.

59:30
    Následně vykopnul míček mimo své území Ponomarev a hosté tak definitivně vítězí v dnešním utkání.

60:00

Je dobojováno. Hosté z České Lípy vítězí 6:4 a v sérii se ujímají vedení 2:1 na zápasy.

To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek soboty a u dalších online přenosů z florbalu se těším na shledanou. (22:18:57)

Vendula Zdražilová

Hledáme zpravodaje pro tým TJ Sokol Královské Vinohrady. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 42. Raiter (Gregor), 50. Svoboda (Linhart), 53. Svoboda (Linhart), 60. Mareš (Lanc) – 5. Slaný (Tichý), 9. Tichý, 38. Slaný (Ponomarev), 39. Slaný, 44. Karel, 52. Marhan (Slaný)

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Ponomarev (Knol) – Bezouška, Vnuk, Marhan, Jeřábek, Motejzík, Mlejnek, Novák, Podrabský, Procházka, Tichý, Karel, Pastor, Slaný, Jirsa

Rozhodčí: František Pangerl, Jiří Šedivý