Toronto – St. Louis 3:5 (kon.) | Washington – Los Angeles 4:5 (0:2 po s.n.) | Carolina – NY Islanders 4:5 (kon.)
Pittsburgh – Arizona 2:3 (kon.) | Montreal – Buffalo 2:0 (kon.) | Florida – Ottawa 3:2 (2:1 po s.n.)
Columbus – Detroit 4:2 (kon.) | Nashville – Colorado 4:5 (1:2 po s.n.) | Chicago – Dallas 4:2 (kon.)
Edmonton – San Jose 2:5 (kon.)
Montreal Canadiens
2:0 (0:0, 0:0, 0:0)
Buffalo Sabres
Středa 26.03.2014, 00:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Základní část nejprestižnější hokejové soutěže na světě nezadržitelným tempem míří do svého závěru. V kanadském Montrealu nás čeká duel mezi domácími Canadiens a hosty z Buffala.

Mužstvo Montrealu bojuje o co nejlepší výchozí pozici do playoff, které tomuto celku s největší pravděpodobností už neunikne. Devět zápasů před koncem základní části patří Canadiens čtvrté místo ve východní konferenci NHL. Zisk sedmaosmdesáti bodů stačí v Atlantické divizi na třetí příčku za suverénním Bostonem a Tampou.

A. Markov – 41 bodů (6+35)

Šavle se od začátku sezóny nachází v krizi a tak tomuto mužstvu již několik měsíců patří poslední místo v celé soutěži. Ze 71 odehraných zápasů Buffalo vyhrálo za dva body v základní hrací době pouze jedenáctkrát, dalších devět výher si tým ze státu New York připsal po prodloužení anebo samostatných nájezdech.

Vzájemné zápasy

Obě mužstva jsou zařazeny do jedné divize, i proto se tyto týmy potkávají poměrně často. V právě probíhající sezóně se odehrály mezi těmito týmy už čtyři zápasy. V září sice vyhrálo po nájezdech Buffalo, všechny následné utkání už ale ovládl kanadský tým, který získal sedm z osmi možných bodů.

Posledních 5 vzájemných zápasů:
    08.12.2013 Montreal – Buffalo 3:2
    28.11.2013 Buffalo – Montreal 1:3
    16.09.2013 Montreal – Buffalo 4:5 sn.
    12.04.2013 Buffalo – Montreal 1:5

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Jemelin, Markov (A), Subban, Murray, Weaver, Tinordi – Vanek, Desharnais, Pacioretty – Gallahger, Plekanec (A), Galchenyuk – Gionta (C), Briere, Bourque – Eller, White, Bournival Trenér: M. Therrien

Buffalo Sabres: Hackett (Lieuwen) – Ehrhoff (A), Myers, Tallinder (A), Ruhwedel, Weber, McBain – Stafford (A), Ennis, Foligno – Mitchell, Hodgson, Conacher – D´Agostini, Flynn, Dleslauriers – Leino, Ellis, Scott Trenér: T. Nolan

Rozhodčí: Rehman, Walsh – Murchison, Nansen.

Ani dnes pochopitelně nemůžou chybět národní hymny USA a Kanady, které přichází na řadu právě nyní.

00:01

00:06
    Ihned po šesti vteřinách se poprvé přerušuje hra a to kvůli postavení mimo hru domácího celku.

00:24
    Jemelinova rozehrávka skončila za brankou Hacketta, od kterého začíná svou snahu v útoku také Buffalo.

00:54
    Hra se ale rychle vrátila před Hacketta, kterého ani nadvakrát nedokázal překonat jediný český hokejista v tomto utkání Tomáš Plekanec, kterého gólman Šavlí vychytal.

01:09
    Další přerušení hry a opět se tak děje po nezdařilém přechodu Montrealu přes útočnou modrou čáru.

01:40
    Buffalu se ani nyní nepodařilo poprvé vystřelit na branku, Subban si v obraně se svým kolegou poradil.

02:10
    Kromě šance Plekance se zatím na ledě nestalo nic, co by stálo za řeč, hraje se převážně ve středním pásmu.

02:23
    Se střelou domácích neměl Hackett, který mimochodem dnes chytá teprve druhé utkání v NHL žádný větší problém.

02:50
    Poprvé musel zasahovat také domácí gólman Price, který vychytal střelu člena čtvrté formace Buffala Scotta.

03:02
    Z levého mantinelu zkoušel překvapit Price D´Agostini, který však proti olympijskému vítězi ze Soči neuspěl.

03:15
    Sabres se pomalu osmělují a nepouští svého soupeře do útočných výpadů, které by ohrozili Hacketta.

03:30
    Carey Price raději přikryl kotouč v lapačce a přerušil hru, následuje vhazování po jeho levé ruce.

03:45
    Ennisovi se nepovedlo zpracování přihrávky a přišel o puk, který však o pár vteřin později opět vybojoval na hole svého týmu.

04:02
    Jen to na tribunách zahučelo po střele Maxe Paciorettyho, který z levé strany z úhlu prověřil Hacketta, který však drží nulu na svém kontě.

04:34
    Montreal se dostat do kombinace před brankou Buffala, Hackett musí být ve střehu.

04:52
    A právě nepříliš zkušený gólman Sabres musel předvést další zákrok rukavicí, kterou přerušil cestu kotouče do branky.

05:07
    Tvrdá střela Ennise přesná nebyla, kotouč se zastavil až o zadní mantinel.

05:25
    Montreal se však rychle vydal do útoku, druhá řada domácích zatápí hostujícímu týmu.

05:44
    Galchenyuk s Plekancem dlouze motali hlavy obránců a brankáře Buffala, po jehož zákroku vznikla u jeho branky menší rozmíška zhruba pěti hráčů. Vylučovat se ale pravděpodobně nebude.

05:56
    Střela kanadského hráče Deslaurierse byla zablokovaná a puk tak Price vůbec neohrozil.

06:11
    Canadiens často hrozí z rychlých protiútoku, ani nyní jsme se však po střele Gionty úvodního gólu zápasu nedočkali.

06:29
    První přesilovou hru v zápase si můžou zahrát hosté, na trestnou lavici si na dvě minuty jede sednout hráč černé pleti P.K. Subban, jenž při odehrání puku smolně trefil do obličeje D´Agostiniho.

06:43
    Hodgsonova střele nebezpečí nepřinesla, poté dokonce Montreal dokázal vyhodit kotouč.

07:05
    Opět se musí hosté vracet až za svou branku po vyhození ruského obránce Jemelina.

07:30
    Buffalo se zatím téměř nedostalo do útočné třetiny, bránící čtveřice Canadiens si vede zatím výborně.

07:50
    Velké potíže měl po teči D´Agostiniho, který tečoval střelu McBaina Price, který však byl dobře postavený a kotouč tak chytil.

08:05
    Kotouč se nebezpečně odrazil ze zadního mantinelu do brankoviště, kde však nedokázal včas zareagovat žádný z útočících hráčů Buffala.

08:20
    Druhá půlka přesilové hry je přeci jen nebezpečná, Carey Price je však stála stoprocentní a žádný puk ze své branky vytahovat nemusel.

08:29

08:40
    Dalším hráčem, který se pokusil otevřít skóre byl Mitchell, který si najel od mantinelu na osu hřiště, z mezikruží ale nedokázal překonat kanadského brankáře Habs.

09:09
    Buffalo se usazuje opět v útočném pásmu, kde se pokusí vymyslet něco nebezpečného.

09:30
    To se ovšem nepovedlo, Montreal se dokázal aspoň částečně osvobodit, u puku je však stále tým Sabres.

09:55
    Thomas Vanek se rozhodl uklidnit hru a tak přihrál vzad a poté odjel střídat.

10:28
    Leino bojoval v rohu hřiště s několikanásobnou přesilou hráčů soupeře, kteří si zákonitě poradili a získali puk.

10:46
    Útočné snahy Montrealu zatím končí hodně rychle, kromě úvodu zápasu nemusel Hackett téměř vůbec zasahovat.

11:05
    Jedním z nejaktivnějších hráčů je rozhodně D´Agostini, který se opět cpal do zakončení. Opět však tento kanadský šikula narazil na Price v brance Canadiens.

11:05
    Utkání bude pokračovat po krátké komerční přestávce.

11:05
    Hráči jsou opět připravení na ledové ploše, vhazovat se bude v útočném pásmu Buffala Sabres.

11:20
    Při vhazování byli ale úspěšnější domácí, kteří se tak rychle ženou do útoku.

11:35
    Se střelou obránce Weavera neměla rukavice Hacketta příliš starostí, gólman Šavlí přesto přerušil hru.

11:40
    Puk se vydal na výlet na střídačku Buffala a tak sudím nezbylo nic jiného než přerušit hru.

11:59
    Neposedný puk doputoval z hokejky McBaina až k Pricovi, který vyrazil kotouč za svou branku.

12:20
    Thomas Vanek, který strávil několik let v dresu svého dnešní soupeře prověřil střelou z pravého kruhu Hacketta, ten jeho střelu však viděl a následně také chytil.

12:44
    Gallagher dlouze napřahoval a tak neměl Hackett potíže se svým zákrokem.

13:11
    Leino se ve středním pásmu ocitl po zákroku soupeře na ledě, rozhodčí však druhé vyloučení zápasu zatím neodpískali.

14:03
    Hodně se nyní musel ohánět Hackett, před kterým se několik desítek vteřin proháněl kotouč z jedné hokejky Montrealu na druhou. Žádný nebezpečný pokus ale kanadský brankář Šavlí zastavovat nemusel.

14:03
    Po další reklamní přestávce se vrhneme na koncovku úvodní třetiny zápasu.

14:11
    Po hybridním zakázaném uvolnění se hra po pár vteřinách vrátí zase zpátky před Hacketta, hosté pochopitelně nemůžou vystřídat.

14:26
    Rychlý pas před branku Hacketta nedokázal zachytit nikdo v červených dresech a tak se hra opět odehrává ve středním pásmu.

15:10
    Canadiens čekají na dostřídání, kotouč se pár vteřin usadil za brankou Price.

15:40
    Pacioretty se snadno dostal ke kotouči, byl však v krkolomné pozici a tak se ke střele neprobojoval.

15:49
    To už není případ Subbana, po jehož ráně se tečovaný puk dostal až do ochranné sítě za brankou hostů.

16:09
    Další zakázané uvolnění Buffala, které se v posledních chvílích do útoku příliš nedostává.

16:27
    Mitchell sice přejel do útočné třetiny, mezi kruhy mu ale puk odskočil od čepele hokejky.

16:46
    Žádný oslnivý hokej zatím nesledujeme, hraje se hodně v neutrálním pásmu kluziště.

17:13
    Nahození Buffala zastavil za svou brankou Price, který zakládá útok svého mužstva.

17:38
    Oba týmy se rychle zbavují kotouče a podle toho to také vypadá, střeleckých pokusů je pomálu.

18:04
    Myersova dělovka od modré čáry nezamířila mezi tři tyče, Price zasahovat vůbec nemusel.

18:28
    Protiútoky na obou stranách, ten nebezpečnější předvedli rozhodně hosté, Ennis však pozorného Price opět překonat nedokázal.

18:40
    Rozehrávka se nyní nezdařila ani Montrealu, který se provinil zakázaným uvolněním.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:07
    Conacher měl dost prostoru, přesto se odhodlal pouze k nahození kotouče za branku Canadiens.

19:11
    K odraženému puku se dral Mitchell, Price však viděl černý kus gumy včas a položil na něj svou lapačku.

19:30
    Galchenyuk se rozhodl otravovat rozehrávající hráče soupeře, což přineslo ovoce.

19:49
    Plekanec zatím příliš vidět není, to se ale dá říct o většině hráčů Montrealu. V první třetině se už nic zajímavého nestane.

20:00

Poměrně opatrná úvodní perioda utkání nám přinesla poměrně vyrovnanou bitvu z obou stran. Oba gólmani sice mají deset zásahů, žádný z nich ale nemusel řešit nějakou opravdu nebezpečnou situaci, na které zatím čekáme, stejně jako na úvodní branku zápasu. Druhá třetina začne zhruba v 1:35.

20:10
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál hostující Flynn, díky kterému můžou hosté rychle zahrozit.

20:27
    Stalo se tak ale na druhé straně, na Hacketta však letěla nepřesná střela.

20:48
    Dobrý vstup Montrealu do druhé třetiny, Gionta a po něm také Briere to nebezpečně zkoušeli.

20:58
    Prvním vyloučeným hráčem Buffala je Stafford, který řešil nepřehlednou situaci nedovoleným zákrokem.

21:10
    Galchenyuk hledal před brankou volného spoluhráče, našel však jen hráče soupeře, který vyhodil kotouč.

21:35
    Nevole fanoušků zavinilo rozhodnutí rozhodčích, podle kterých P.K. Subban neudržel kotouč v útočné třetině. Nic na tom už ale nikdo nezmění, vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:57
    Hodně tvrdá střela Jemelina musela blokujícího hráče zabolet, i za cenu sebeobětování ale hráč Sabres svému týmu pomohl.

22:40
    Buffalu se podařilo hned několikrát vyhodit a na chvíli dokonce ve vlastním oslabení zaútočit.

22:58

23:20
    Švédský obránce Tallinder se vydal na útočný výlet, který zakončil střelou z levého mantinelu. Price kotouč však viděl a bez potíží chytil ve své výstroji.

23:31
    Další zákrok musel předvést Price, který vyrazil střelu z velkého úhlu alespoň před sebe.

23:53
    Jemelin špičkou hokejky poslal puk do středního pásma, návrat puku před Price byl přerušen postavením mimo hru.

24:10
    Conacher schytal po střele od modré tvrdý hit, po kterém se však rychle zvedl.

24:40
    Po zásahu Hacketta je puk za brankou hostů, kde se sjelo hned několik hráčů.

24:46
    Pokračuje průměrná podívaná, další přerušení je zapříčiněno ofsajdem Šavlí.

25:14
    Myers se rozhodl jenom nahodit puk na zadní mantinel, kde je o něj opět sváděn tuhý boj.

25:43
    Vanek si vymodlil na svojí osobu faul, Montreal to chvíli zkusí v šesti hráčích.

26:08
    Hosté se sice párkrát mírně dotkli kotouče, rozhodčí však přerušuje hru až po zásahu brankáře Hacketta.

26:10
    Matt D´Agostini (Buffalo) dnes rozhodně nehraje špatný zápas, nyní však rozhodně svého trenéra nepotěšil. Rozhodčí viděli jeho evidentní držení Vanka, po kterém ale přišly ještě nějaké ty protesty. Resultuje z toho čtyřminutová přesilovka pro Montreal, kromě držení hostující hráč vyfasoval další dvě minuty za nesportovní chování.

26:25
    Dobrou práci v obraně předvedl Mitchell, který krátce po buly vyhodil kotouč až k brance Montrealu.

26:39
    Opět stejná situace, Habs musí zakládat svůj útok až zpoza vlastní branky.

26:50
    Poprvé v zápase o sobě dávají výrazněji vědět také diváci, kteří nyní viděli, jak se kotouč ocitl mimo hřiště.

27:18
    Gallagherova rána neměla gólové parametry, domácí se opět dostali z útočného pásma ven.

27:43
    Hosté hrají velice obětavě, další střelu Subbana zablokoval jeden z hráčů Buffala.

28:10
    Probíhá hromadné střídání, kotouč se nachází za brankou Price.

28:40
    Montreal volí dlouhou kombinaci, které ale chybí nebezpečné střelecké pokusy.

29:05
    Teď už přichází také střelba, Briere ani GIonta však nedokázali poprvé poslat puk za záda Hacketta.

29:48
    Montreal často honí kotouče po mantinelech, Hackett příliš často zasahovat nemusí.

30:10

30:20
    Ellis se s pukem nepáral a napálil ho dopředu, aby následně mohl jet vystřídat.

30:35
    Thomas Vanek se dostal příliš blížko k Hackettovi, i proto nedokázal kotouč umístit jinam, než do výstroje gólmana Buffala.

30:35
    Po komerční přestávce je vše připraveno k pokračování duelu, ve kterém stále čekáme na první gól zápasu.

30:49
    Ennis ztratil stabilitu a přišel tak o kotouč, který se vrací k hráčům Montrealu.

31:07
    Ramenem nyní musel vyrazit štiplavou střelu Plekance Hackett, který stále drží čisté konto.

31:35
    Připomenul se také Tomáš Plekanec, který však nezamířil mezi tři tyče.

31:55
    To bylo dobré střídání druhé formace Montrealu, která nepustila svého soupeře z obrané třetiny.

32:30
    Po hře v oslabení se Buffalo vůbec nedostává do hry, jasným pánem na hřišti je nyní domácí mužstvo z Kanady.

32:53
    Také čtvrtá formace Canadiens dokázala zahrozit, střele z mezikruží v podání White však gólová opět nebyla.

33:30
    D´Agostini objel několik hráčů soupeře, následnou střelu však zastavila hokejka jednoho z bránicích borců Montrealu.

33:53
    Od modré zkusil své štěstí Weaver, který však na připraveného Hacketta nevyzrál. Gólman Sabres, který chytá teprve svůj druhý zápas v NHL působí velice jistě.

34:13
    Stafford bojoval u mantinelu o puk, který sice dokázal poslat za branku, tam už ale úřadovali hráči Canadiens.

34:43
    Montreal se rychle vydal na útočnou zteč, Desharnais s Paciorettym však museli opět sklopit hlavy po zákroku Hacketta.

35:11
    Tato komerční přestávka se Buffalu rozhodně bude hodit, za chvíli se vrhneme na poslední pětiminutovku ve druhé třetině.

35:30
    Cody Hodgson vyslal hodně tvrdou střelu, která ale otestovala jen pevnost tvrzeného skla, samotná střela totiž byla hodně nepřesná.

36:14
    Rozháraná pasáž hry je vyřešena zakázaným uvolněním Buffala, které se sice trošku osmělilo, přesto je lepším týmem Montreal.

36:40
    D´Agostini poslal před Price šikovnou bekhendovou nabídku, žádný z jeho spoluhráčů ale v blízkosti kotouče nebyl.

37:06
    Pacioretty ukazuje svou šikovnost, přesnost v zakončení už ale ne, Hackett zasahovat nemusel.

37:36
    První řada Montrealu dnes dělá obráncům Buffala spoustu potíží, což se ukazuje také v tomto případě.

38:06
    Těžký zákrok předvedl po střele Bournivala Hackett, který jeho střelu příklepem poslal alespoň do rohu hřiště.

38:33
    Hráči hostů musí vyklidit útočné pásmo, jinak by se ocitli v ofsajdu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:10
    Foligno měl proti sobě Subbana, který před něj postavil své tělo a tak útočník hostů přes hromotluka v dresu Habs neprošel.

39:37
    Po dlouhé době musel zasahovat Carey Price, který vychytal střelu švihem Tylera Ennise.

39:47
    Mike Weber (Buffalo) trefil vysokou holí do obličeje Giontu, což rozhodčím neuniklo.

39:58
    V samotném závěru se ještě před Hackettem vytvořila nepřehledná situace, hosty z Buffala zachraňuje klakson, který znamená konec druhé třetiny.

40:00

Prostřední dvacetiminutovku zápasu ovládli domácí, kteří i díky přesilové hře dostali Buffalo pod velký tlak. V brankovišti Šavlí však dnes kraluje nezkušený gólman Hackett, který vychytal všechny střelecké pokusy Canadiens. Montreal půjde do třetí třetiny s jedním mužem v poli navíc, na trestné lavici totiž sedí za svůj faul Mike Weber. Třetí třetina začne zhruba ve 2:27.

40:10
    K prvnímu vhazování ve třetí třetině se postavili Flynn a Desharnais, úspěšnější byl hostující centr.

40:25
    Buffalo se bez potíží osvobodilo a bránící čtveřice může jet vystřídat.

40:48
    Matt Hackett měl dost problému se skákavou střelou Subbana, skóre se však stále nemění.

41:10
    Šavle se na chvílí osvobozují, puk je ve středním pásmu.

41:25
    A nyní dokonce až za brankou Price, tato přesilovka zůstane nevyužitá.

41:47

41:56
    Hackett trochu nešikovně odrazil puk před sebe, kde stál Gallagher, naštěstí pro hosty si Hackett poradil i s dorážkou.

42:35
    Šavle se ne a ne dostat do nebezpečného útoku, Montreal většinu kotoučů sbírá už po přechodu hostů na útočnou polovinu.

42:50
    Střele příklepem v podání Daniela Briera Hacketta nezaskočila, gólman Sabres přerušil hru a vhazovat se bude po jeho pravici.

43:12
    Price si vyjel za svou branku, kde pomohl domácím s rozehrávkou.

43:35
    Ruhwedel se musel vrátit pro puk až do své obranné třetiny, obě mužstva se tak vydaly střídat.

44:10
    Flynn prověřil pozornost nepříliš zaměstnaného Price střelou z otočky, gólman Montrealu ji vyrazil až do ochranné sítě.

44:19
    K překvapení většiny přítomných je zde přesilovka pro Montreal, Jamie McBain se údajně provinil zdržováním hry.

44:49
    Canadiens rozjíždí kolotoč v útočné třetině, Hackett musí být opět v pozoru.

45:10
    Buffalu se však podařilo vyhodit, bránící hráči se poté vydali napadat hráče soupeře až k červené čáře.

45:28
    Tvrdá střela Subbana přeletěla branku a tak se kotouč odrazil až mimo útočnou třetinu.

45:46
    Útok domácích je přerušen, postavení mimo hru rozhodčím neuniklo.

46:10
    Mitchell se s Myersem dostali ve vlastním oslabení do přečíslení dvou na jednoho, druhý jmenovaný však v pádu zakončit nedokázal a následně si ublížil o pravou tyč.

46:10
    Obránce Buffala odjíždí s bolestivou grimasou přímo do kabiny, Myers se při odjezdu držel za ruku.

46:19

46:20
    Krátce po vhazování přichází další přerušení a následně také komerční přestávka.

46:30
    Hosté sice vyhráli vhazování, ke střele se však nedostali a zaútočit můžou domácí borci.

46:50
    Jemelinovu střelu vyrazil betonem bezchybný Hackett, Buffalo se rychle po jeho zákroku vydalo do útoku.

47:17
    Čekání na úvodní branku zápasu nekončí, střela zápěstím, kterou předvedl Ryan White skončil dalším úspěšným zákrokem Hacketta.

47:26
    Po přerušení hry vznikla ne ledě menší rozmíška, žádná regulérní bitka ani nic podobného ale nevzniklo.

47:47
    Na dnešní utkání se do Bell Centre přišlo podívat 21 723 fanoušků.

48:05
    Sabres měli velké potíže s napadajícím Vanekem, který ale kotouč nezískal a hosté se s této situace vymanili.

48:16
    Přesilovku si zahraje také Buffalo, za faul na Leina si jde zchladit hlavu švédský bek Murray.

48:24
    Tyler Ennis se svou střelu příklepem neuspěl, puk poté odcestoval až za červenou čáru.

48:53
    Stále se Šavlím nepodařilo usadit se v útočném pásmu, bránící čtveřice si vede náramně.

49:15
    Ani teď nemusí Price zasahovat, Stafford vjel do útočného pásma příliš brzy a tak se píská postavení mimo hru.

49:45
    Canadiens zvládli i další útok a vyvezli puk do středního pásma, kde o něj ale vzápětí přišli.

50:15
    D´Agostini viděl dobře postaveného Coryho Conachera, který v tváří tvář Pricovi neuspěl.

50:16

50:53
    Montreal právě vstřelil branku!
    Devět minut před koncem třetí třetiny jsme se dočkali první branky zápasu! Rychlý brejk Montrealu skončil tím nejlepším možným způsobem. MAX PACIORETTY si najel po přihrávce Vaneka před branku a poté svou holí ve vzduchu poslal se štěstím kotouč za záda Hacketta. Asistence: Thomas Vanek, David Desharnais.

51:45
    Nechci být zlým prorokem, ale Buffalo to bude mít s případným ziskem bodů hodně těžké.

52:16
    Leino hledal skulinku mezi betony Price, který je však sklapl v čas a nepřipustil tak srovnání stavu.

52:55
    Domácí řeší situaci nahozením na Hacketta, kompletní pětice se totiž vydala střídat.

53:11
    Ambiciózní pokus Jemelina přesný nebyl, puk netrefil branku o velký kus.

53:35
    Montrealu úvodní gól zápasu rozhodně pomohl, Matt Hacket se má co ohánět.

54:08
    Útoky na obou stranách skončily už v zárodku, hraje se ve střední třetině.

54:39
    Subbanovo nahození se rozhodl Hackett i přes dojíždějící hráče rozehrát a nezdržovat tak hru.

55:05
    Naděje na srovnání skóre je opět o něco menší. Cory Conacher v rohu hřiště trefil hokejkou hlavu Alexeje Jemelina, což nemůže skončit jinak, než dvouminutovým trestem pro kanadského útočníka.

55:05
    Koncovka třetí části nás čeká po krátké komerční přestávce.

55:17
    Subban posílal před branku nabídku na teč, kterou přijal Thomas Vanek. Ten to rozhodně Hackettovi neulehčil, i se střelou z otočky si ale gólman Sabres poradil.

55:40
    Montreal drží svého soupeře před svou brankou.

56:10
    Teď už Šavle vyhodili a bránící hráči odjeli střídat.

56:40
    Krásnou práci nyní odvedl Cody Hodgson, který si elegantně obhodil Weavera a následně dokázal bekhendem zakončit. Bohužel pro něj, však kotouč zastavil ve své výstroji Carey Price.

56:54
    Gól se ale slaví na druhé straně, Montreal využil přesilovou hru! Bourque sice v blízkosti rohu o neposedný puk přišel, k němu se ale dostal DANIEL BRIERE, jenž našel kotouč, který si potáhl mezi kruhy, odkud vyslal na branku gólovou střelu pod víko, se kterou nemohl Hackett nic dělat. Asistence: Rene Bourque.

57:30
    Sabres mají na vstřelení dvou branek jen dvě a půl minuty, což se zdá být podle průběhu zápasu jako neřešitelný úkol.

57:47
    Fanoušci Habs rozjeli svůj tradiční chorál, který končí po vyhození kotouče na jednu ze střídaček. Po reklamní přestávce nás čekají poslední dvě minuty zápasu.

58:16
    Carey Price je blízko čistému kontu, které drží i po střele Christiana Ehrhoffa.

58:30
    Pacioretty vyvezl kotouč do útočné třetiny, hosté tak nemůžou sáhnout ke hře bez brankáře.

58:59
    Přeci jen nás čeká ještě zajímavá koncovka, Subban trochu nešikovně podrazil Mitchella a Buffalo může zkusit hru šesti proti čtyřem.

58:59
    Hostující trenér Ted Nolan si vyžádal pro svůj tým oddechový čas.

58:59
    Pochopitelná varianta, Matt Hackett zůstává na střídačce.

59:13
    Ehrhoffovu střelu vyrazil Price před sebe a nechybělo moc, aby se Buffalo radovalo z branky.

59:42
    Carey Price stále odolává, otázkou už jen je, zda udrží čisté konto.

60:00

Nepěkná koncovka zápasu, po odeznění závěrečného klaksonu se do sebe pustilo hned několik hráčů včetně Price.

Andrej Markov (MTL) – Hrubost
    Tyler Ennis (BUF) – Sekání + osobní trest.

Tato zbytečná dohra zápasu už ale nic nemění na tom, že domácí Montreal Canadiens bere další dva body do tabulky po výhře 2:0 nad Buffalem Sabres.

Dlouhou dobu jsme sledovali velice průměrné utkání, které ale ve třetí třetině vyvrcholilo a nakonec jsme se tedy vůbec nenudili. Po více než padesáti minutách hry otevřel skóre Pacioretty, na jehož trefu dokázal navázat dalším gólem Habs Briere. Hostující mužstvo svým výkonem podržel Matt Hacket, který předvedl spoustu úspěšných zákroků, kterými držel naděje svého týmu.