Česko
3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Slovensko
Čtvrtek 27.03.2014, 17:00 • MEO Aréna • Reprezentace žen

Dnešní přátelský duel je u konce. Zajímavé utkání skončilo těsnou výhrou našich hokejistek v poměru 3:2. Drama z poslední třetiny se přeneslo až do prodloužení, kde se prosadila přesnou dorážkou Alena Polenská, která zametla kotouč za záda Kiapešové. Za chvíli se vám přihlásíme z tiskové konference, kde bude oznámena nominace na Mistrovství světa žen divize 1. (19:05:29)

62:56
    Česko právě vstřelilo branku!
    České hokejistky rozhodují dnešní duel až v nastaveném čase. Nahození Flachsové vyrazila brankářka Kapiešová pouze před sebe, kde kotouč zametla do sítě ALENA POLENSKÁ. Asistence: Kateřina Flachsová.

62:38
    Češky se po menší odmlce opět nastěhovaly před branku Slovenska, kde kombinují.

61:20
    Důrazná Flachsová nepustila svým čistým zákrokem slovenskou hráčku do průniku.

60:34
    Češky si přenáší tlak ze třetí třetiny i na začátek prodloužení. Slovenky vyhazují na icing, buly po pravici Kiapešové.

60:01

V základní hrací době jsme nepoznali vítěze a následuje pětiminutové prodloužení.

60:00

59:59
    Ještě stihneme jedno buly před brankou Dvořákové.

59:58
    Slovenky si po oddechovém čase troufly na šanci. Zakončení Právlíkové ale Dvořákovou nevystrašilo.

59:23
    Slovensko si vyžádalo oddechový čas.

59:23
    Tlak našich hokejistek sílí, jedna střela za druhou lítá na branku Slovenska. Další buly v oblasti branky Kiapešové.

59:05
    Buly po pravé ruce Kiapešové.

58:48
    Pokus Polenské proletěl těsně kolem pravé tyčky.

58:18
    Tlak Česka pokračuje. Neposedný kotouč se podařilo zkrotit až Martině Vonkové. Kiapešová si dorážku naší hokejistky dokázala pohlídat.

57:48
    Slovenky vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Češky tlačí a tlačí, ale hokejistky Slovenska zatím odolávají.

57:26
    Tlak našich hokejistek ukončila střela jedné z našich obránkyň. Kiapešová si povyjela z brankoviště a kotouč lapila pod výstroj.

56:34
    Horalková otestovala z prostoru modré čáry pozornost brankárky Kiapešové. Češky se stále drží před brankou Slovenska.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 15. Křížová (Mrázová), 32. Povová (Mrázová), 63. Polenská (Flachsová) – 11. Gápová (Sroková), 47. Gápová (Krajňáková, Sroková)

Česko: Bečevová (32. Dvořáková) – Kovářová, Flachsová, Herzigová, Kosinová, Horalková, Fialová, Hudečková – Sadílková, Tomigová, Polenská – Křížová, Studentová, Holešová – Povová, Mrázová, Kaplanová – Kosellková, Vonková, Jůzková.
    Slovensko: Kiapešová (Lettrichová) – Žitňanská, Balášová, Drdáková, Turcsanyiová, Laliková, Ihnaťová, Kežmarská – Staroňová, Krajňáková, Herichova – Muchova, Mišková, Veličková – Sroková, Mikesková, Gápová – Pravlíková.

Rozhodčí: Růžičková – Malá, Šťastná