Čtvrtek 27.03.2014, 17:00 • MEO Aréna • Reprezentace žen

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Česko: Bečevová (Dvořáková) – Kovářová, Flachsová, Herzigová, Kosinová, Horalková, Fialová, Hudečková – Sadílková, Tomigová, Polenská – Křížová, Studentová, Holešová – Povová, Mrázová, Kaplanová – Kosellková, Vonková, Jůzková.

Slovensko: Kiapešová (Lettrichová) – Žitňanská, Balášová, Drdáková, Turcsanyiová, Laliková, Ihnaťová, Kežmarská – Staroňová, Krajňáková, Herichová – Muchová, Mišková, Veličková – Sroková, Mikesková, Gápová – Pravlíková.

Rozhodčí: Růžičková – Malá, Šťastná.

Pěkný podvečer z přerovské MEO Arény. Dnes nás za malinkou chvíli čeká přátelské utkání žen mezi Českem a Slovenskem. Utkání začíná v 17:00.

Státní hymny obou dnešních soupeřů jsou za námi a čekáme pouze na vhození úvodního buly.

00:01

0:30
    Češky se usadily před brankářkou Kiapešovou, ale žádné větší ohrožení branky Slovenska nepřišlo.

0:57
    Kapitánka Polenská se dostala do slušné šance, když otestovala z ostrého úhlu lapačku brankářky Kiapešové.

1:32
    Další šance hokejistek Česka. Tentokrát se do úniku propracovala Katka Kaplanová, ale její pokus nezamířil na branku Slovenska.

1:50
    Slovenky se nastěhovaly před brankářku Bečevovou, ale ta je zatím bez zásahu.

2:38
    Mrázová přešla s kotoučem útočnou modrou a byl ji odpískán ofsajd, buly ve středním pásmu.

3:18
    Češky si zatím s přehledem hlídají defenzivní činnost a brankářka Bečevová stále čeká na svůj první kontakt s kotoučem.

3:48
    Češky vyhazují kotouč přes všechny čáry a je tu první zakázané uvolnění. Buly po levé ruce Bečevové.

4:28
    Povová zatáhla puk do útočné třetiny a zadovkou ho předložila Kateřině Mrázové. Druhá jmenovaná ve střelecké pozici ztratila kotouč a Slovenky mohou vyhodit puk do středního pásma.

4:52
    Brankářka Kiapešová si připisuje velmi důležitý zákrok proti dvěma dorážkám Mrázové. Buly v obranné třetině Slovenska.

5:35
    Slovenky se usadily v útočné třetině, ale žádnou vážnější šanci si nepřipravili a naše brankářka je stále bez zásahu, uvidíme, kdy příjde její první kontakt s kusem černé gumy.

5:52
    Slovenky se ocitly při přechodu ze středního do útočného pásma v ofsajdu.

6:10
    Kovářová se vydala z obranného pásma na výlet, který zakončila v pádu svižnou střelou. Kiapešová ránu české hokejistky zkontrolovala lapačkou.

6:28
    Romana Kiapešová si připisuje další ze zákroků úspěšných, vhazuje se po její pravé ruce.

6:50
    Křížová si pěknou kličkou obelstila hráčku Slovenska, ale zakončit se jí ve finální fázi nepodařilo. Menší tlak našich hokejistek žádnou větší šanci nepřinesl.

7:38
    Slovenky mají problémy se vymanit z tlaku hokejistek Česka.

9:34
    Češky jsou stále lepším celkem, ale nedaří se jim proměnit naskytnuté šance.

10:14
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Je tu vůbec první šance hokejistek Slovenska, které využívají své šance a dostávají se do vedení. NIKOLA GÁPOVÁ si v samostatném nájezdu poradila s českou brankářkou, když ji dokázala překonat přesnou střelou zápěstím. Asistence: Lenka Sroková.

10:48
    Křížová vracela kotouč zpátky na modrou na Kosinovou, která ale kotouč v útočné třetině neudžela. Slovenky mohou vystřídat čerstvé síly.

11:34
    Lenka Sroková se dostala do samostatného úniku a tváří v tvář Bečevové v zakončení nevyzrála na brankářku Česka. Důležitý zákrok naší brankářky.

12:27
    Češky se nastěhovaly před branku Slovenska. Z kombinace našich hokejistek však žádná zajímavá šance nevznikla.

13:18
    Prudké zakončení jedné ze slovenských hokejistek končí v náručí pozorné Kateřiny Bečevové. Buly v obranném pásmu hokejistek Česka.

13:39
    Zdlouhavý souboj o kotouč za brankou Slovenska vyhrály naše hokejistky, které se snažily vymyslet nějakou kombinaci, ale Slovenky včas odpálily puk do bezpečí.

14:10
    Česko právě vstřelilo branku!
    Máme vyrovnáno! DENISA KŘÍZOVÁ vtrhla do útočného pásma a svižnou střelou zápěstím těsně nad ledem prostřelila brankářku Kiapešovou. Pochvalu za asistenci si zaslouží Kateřina Mrázová.

14:38
    Češky se po vyrovnávací brance více nabudily a Kiapešová musela opět nebezpečně zasahovat.

15:19
    Nikola Gápová se dostala s kotoučem do útočného pásma a prudkou střelou otestovala pozornost české gólmanky, která si s jejím pokusem poradila na výbornou.

16:32
    Protiútok hokejistek Slovenska končí odpískaným ofsajdem.

17:10
    Naše hokejistky se opět usadily na delší čas před brankou Slovenek, ale Povová z hranice brankoviště nedokázala najít recept na pozornou Kiapešovou.

17:38
    Po menší odmlce se do šance dostaly hokejistky Slovenska. Hokejistky v modrých dresech ale nedokázali svoji pohlednou kombinaci dotáhnout do zdárného konce.

18:19
    Hraje se ve slušném tempu a s minimem přerušení. Na puku jsou hokejistky České republiky.

18:48
    Kaplanová posunula kotouč zadovkou na hůl Vonkové, která se střelecky nedokázala prosadit přes hradbu těl bránících hokejistek Slovenska.

19:19
    Slovenky se při přechodu do útočného pásma nachytaly v ofsajdovém postavení.

20:00

První třetina přátelského utkání mezi hokejistkami Česka a Slovenska je u konce. Stav je nerozhodný 1:1. Aktivnější byly naše hokejistky, které sice branku vstřelily, ale nedokázaly proměnit své další naskytnuté šance. Naopak Slovenky dokázaly vytěžit z minima maximum. Druhá třetina začne zhruba v 17:42.

20:01

20:20
    Úvodní buly druhé dvacetiminutovky vyhrály naše hokejistky, ovšem kotouč vzápětí končí sražen v hledišti. Buly ve středním pásmu.

20:50
    Veličková společně s Pravlíkovou překombinovali přečíslení dvě na jednu. Na kotouči jsou zpět naše hokejistky a vyvážejí kotouč do středního pásma.

21:25
    Bečevová fantasticky zakročila pravým betonem proti šanci jedné ze slovenských hokejistek.

21:50
    Úspěšný zákrok brankářky Kiapešové proti dělovce Holešové.

22:36
    Češky se dostaly do solidního přečíslení, ale jejich zakončení už tak přesné nebylo.

23:07
    Slovenky se musely osvobodit z menšího tlaku českých hokejistek vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.

23:40
    Povová se ocitla ve slušné šanci, kterou dokázala důležitým zákrokem zlikvidovat brankářka Kiapešová.

24:20
    Hokejistky Slovenska se hladce dostaly do útočné třetiny, kde ovšem narazily na pevnou obranu našich hokejistek.

25:19
    Prudké nahození od Herzigové pouze orazítkovalo mantinel za brankou Slovenska.

25:41
    Balášová vyhazuje kotouč přes všechny čáry, zakázané uvolnění.

27:13
    První vyloučení v dnešním utkání.Češky si zahrají jako první početní výhodu, Lenka Sroková (SVK) 2 minuty za podražení.

27:35
    Slovenkám se podařilo brzy zachytit kotouč a dostat ho do bezpečí.

28:08
    Pěkná souhra našich hokejistek byla zakončená nepřesnou střelou Studentové.

28:29
    Kiapešová neudržela v lapačce ostrý pokus Horalkové. Slovenkám se ale podařilo rychle dostat kotouč daleko od vlastní branky.

28:48
    Tomigová přišla v rohu kluziště v souboji o kotouč a Slovenky se opět osvobozují.

29:13
    Češky se v přesilovce nedokázali prosadit a Slovenky jsou kompletní.

29:41
    Do samostatného úniku se dostala Lenka Sroková, která ale bekhendem mezi betony brankářku Bečevovou nepřekvapila.

30:28
    Češky svoje přečíslení nedokázali dovést do zdárného konce. Na druhé straně střílela tvrdě Nikola Gápová, její pokus ale zblokovala do bezpečí jedna ze slovenských hokejistek.

31:02
    Češky se dostávají do těsného vedení. S notnou dávkou štěstí se důrazem na brankovišti prosadila LUCIE POVOVÁ. Asistence: Kateřina Mrázová.

31:02
    V brance hokejistek České republiky dochází ke změně. Mezi tyče se staví Barbora Dvořáková.

31:39
    Herichová se tlačila do zakončení, ale včasným vypíchnutím ji sebrala kotouč bránící Balášová.

33:19
    Tlak hokejistek České republiky končí svižnou střelou Povové. Kiapešová musela dávat pozor, protože kotouč nebezpečně v jeho dráze poskakoval.

34:10
    Kotouč si to namířil mimo hrací plochu a bude se vhazovat ve středním pásmu.

34:39
    Průnik našich hokejistek končí úspěšným zákrokem Romany Kapiešové, která raději schovala kotouč před dotírajícíma češkama pod lapačku.

35:30
    Střelu Flachsové tečovala těsně před brankou Studentová. Kotouč si to namířil jen těsně vedle levé tyčky branky Slovenska.

36:38
    Vhazuje se po pravé ruce brankářky Kapiešové.

37:17
    Češky jsou opět aktivnější, Herzigová protáhla Kapiešovou, která musela proti její střele použít vyrážečku.

38:32
    Češky uzamkly Slovenky v útočné třetině a těm nezbylo nic jiného, než vyhodit puk na icing.

39:10
    Ostrý pokus Mikeskové srazila za branku Česka dobře bránící Horalková.

39:38
    Gápová přejela útočnou modrou a vyprášila pravý beton brankářky Dvořákové. Konec druhé periody se pomalu blíží.

40:00

Čtyřicet minut přátelského utkání žen mezi Českem a Slovenskem je za námi. Češky byly i ve druhé třetině lepším celkem na ledě, a zaslouženě se dostaly do jednobrankového vedení. Druhou trefu za naše barvy vsítila s notnou dávkou štěstí Lucie Povová, která využila důrazu na brankovišti a hokejistky České republiky si tak ponesou do poslední dvacetiminutovky těsný náskok. Poslední třetina bude mít začátek zhruba v 18:24.

40:01

40:35
    Žitňanská vyhazuje kotouč přes všechny čáry, icing.

41:19
    České hokejistky se hned v úvodu poslední části usídlily před brankářkou Kapiešovou. Gólmanka Slovenska ale nakonec proti šancím našich hokejistek zasahovat nemusela.

41:45
    Češkám se rýsovala zajímavá šance. Brankářka Kapiešová ale včas vyjelza z branky a rychlou rozehrávkou odvrátila protiútok našich hokejistek.

42:20
    Slibná šance na druhé straně pro barvy Slovenska. Nikola Gápová v přečíslení dvě na jednu trefila pouze dobře stojící Dvořákovou.

43:01
    Slovenky vyhazují puk na zakázané uvolnění, vhazuje se v obranné třetině Slovenska.

43:38
    Do prostoru mezi kruhy dostala ideálně kotouč na čepel Mária Herichová. Útočnice Slovenska však prováhala ideální moment a posléze kotouč ztratila.

44:19
    Tempo hry se na chvilinku uklidnilo a hrálo se převážně ve středním pásmu.

45:10
    Už je tu ale šance našich hokejistek. Povová střílela pouze do hráčky Slovenska a totéž převedla o chvíli později její spoluhráčka Holesová.

46:42
    Hokejistky Slovenska udeřily z protiútoku a máme vyrovnáno. Pohlednou kombinaci zakončila dorážkou u levé tyče NIKOLA GÁPOVÁ. Asistence: Lenka Krajňáková, Lenka Sroková.

47:43
    Slovenky nevěděly co s kotoučem a vyhazují ho přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.

48:28
    Češky se nechtějí smířit s nerozhodným stavem a okamžitě se vydávají do útoku.

49:14
    Našim hokejistkám byl odpískán ofsajd, buly ve středním pásmu.

49:30
    Rozhodčí upažuje, zakázané uvolnění to nebude a Češky mohou pokračovat v protiútoku.

49:54
    Češkám se nic vymyslet nepodařilo, ale na opačné straně se zaskvěla solidním zákrokem lapačkou Dvořáková. Brankářka České republiky musela být na pozoru proti ostré střele jedné ze slovenských hokejistek.

50:28
    Křížová před brankou vracela kotouč ještě za sebe na Mrázovou. Druhá jmenovaná ale nedokázala zkrotit skákavý kotouč.

51:05
    Pokus Aleny Polenské si našel místečko v její nastavené lapačce.

51:19
    Češky si při kombinaci nedovoleně přihrály rukavicí a hra se přesouvá do středního pásma.

52:38
    Slovenky se usadily před brankou našich hokejistek.

53:07
    Jedna z našich hokejistek musela vyhodit kotouč na zakázné uvolnění, buly po levé ruce Dvořákové.

53:56
    Tentokrát se píská icing na opačné straně. Buly před brankou Slovenska.

54:17
    Laliková nahazovala puk na branku Dvořákové. Češky ale dokázaly odvrátit nebezpeční před vlastní brankou.

55:10
    Češky se nechtějí smířit s tímto stavem a často se tlačí do zakončení před branku Slovenska.

56:34
    Horalková otestovala z prostoru modré čáry pozornost brankárky Kiapešové. Češky se stále drží před brankou Slovenska.

57:26
    Tlak našich hokejistek ukončila střela jedné z našich obránkyň. Kiapešová si povyjela z brankoviště a kotouč lapila pod výstroj.

57:48
    Slovenky vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Češky tlačí a tlačí, ale hokejistky Slovenska zatím odolávají.

58:18
    Tlak Česka pokračuje. Neposedný kotouč se podařilo zkrotit až Martině Vonkové. Kiapešová si dorážku naší hokejistky dokázala pohlídat.

58:48
    Pokus Polenské proletěl těsně kolem pravé tyčky.

59:05
    Buly po pravé ruce Kiapešové.

59:23
    Tlak našich hokejistek sílí, jedna střela za druhou lítá na branku Slovenska. Další buly v oblasti branky Kiapešové.

59:23
    Slovensko si vyžádalo oddechový čas.

59:58
    Slovenky si po oddechovém čase troufly na šanci. Zakončení Právlíkové ale Dvořákovou nevystrašilo.

59:59
    Ještě stihneme jedno buly před brankou Dvořákové.

60:00

V základní hrací době jsme nepoznali vítěze a následuje pětiminutové prodloužení.

60:01

60:34
    Češky si přenáší tlak ze třetí třetiny i na začátek prodloužení. Slovenky vyhazují na icing, buly po pravici Kiapešové.

61:20
    Důrazná Flachsová nepustila svým čistým zákrokem slovenskou hráčku do průniku.

62:38
    Češky se po menší odmlce opět nastěhovaly před branku Slovenska, kde kombinují.

62:56
    České hokejistky rozhodují dnešní duel až v nastaveném čase. Nahození Flachsové vyrazila brankářka Kapiešová pouze před sebe, kde kotouč zametla do sítě ALENA POLENSKÁ. Asistence: Kateřina Flachsová.

Dnešní přátelský duel je u konce. Zajímavé utkání skončilo těsnou výhrou našich hokejistek v poměru 3:2. Drama z poslední třetiny se přeneslo až do prodloužení, kde se prosadila přesnou dorážkou Alena Polenská, která zametla kotouč za záda Kiapešové. Za chvíli se vám přihlásíme z tiskové konference, kde bude oznámena nominace na Mistrovství světa žen divize 1. (19:05:29)

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 15. Křížová (Mrázová), 32. Povová (Mrázová), 63. Polenská (Flachsová) – 11. Gápová (Sroková), 47. Gápová (Krajňáková, Sroková)

Česko: Bečevová (32. Dvořáková) – Kovářová, Flachsová, Herzigová, Kosinová, Horalková, Fialová, Hudečková – Sadílková, Tomigová, Polenská – Křížová, Studentová, Holešová – Povová, Mrázová, Kaplanová – Kosellková, Vonková, Jůzková.
    Slovensko: Kiapešová (Lettrichová) – Žitňanská, Balášová, Drdáková, Turcsanyiová, Laliková, Ihnaťová, Kežmarská – Staroňová, Krajňáková, Herichova – Muchova, Mišková, Veličková – Sroková, Mikesková, Gápová – Pravlíková.

Rozhodčí: Růžičková – Malá, Šťastná