Rusko U18 – Finsko U18 3:1 (kon.) | Česko U18 – Švédsko U18 3:0 (kon.) | Japonsko U18 – Maďarsko U18 4:3 (kon.)
Rusko U18
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Finsko U18
Čtvrtek 27.03.2014, 15:00 • Jégpalota, Budapešť • Mistrovství světa žen do 18 let

59:05
    Keisalová opět na střídačce, Finky se drží stébla naděje!

58:54
    Rusko právě vstřelilo branku!
    ANNA ŠOCHINOVÁ trefila ze středního pásma prázdnou finskou branku a výrazně tím přiblížila svůj tým k semifinále! Bez asistence.

58:08
    Keisalová na střídačce, Finky hrají v šesti!

58:08
    Rusky jdou do čtyř za příliš mnoho hráček na ledě! Finky mají zřejmě jednu z posledních šancí na vyrovnání.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, Finkám se čas pomalu krátí!

53:29
    Finky mají šanci na vyrovnání. Vodopjanovová to přehnala se svou tvrdou hrou, za což odchází na dvě minuty.

50:06
    Rusky se deset minut před koncem třetí třetiny ujímají vedení! Keisalová neudržela nahození od Rachimovové, a ALEXANDRA NERJUEVOVÁ tak dopravila volný puk do sítě. Asistence: Alsu Rachimovová, Maria Batalovová.

49:01
    Další šanci Kadirovové kryje výborným zákrokem Keisalová.

48:35
    Kadirovová nikým nehlídaná zamířila těsně vedle!

46:47
    Finky jsou v drtivém tlaku, Rusky mají ve svém pásmu velké problémy.

45:36
    Seredinová odchází na dvě minuty za podražení.

44:16
    Finky se opět radují z gólu, ale opakuje se stejná situace jako v prvním případě. Hra byla předtím přerušena, takže rozhodčí branku nemůže uznat!

39:12
    Šochinová trefila ze samostatného úniku tyč finské branky!

36:49
    Rusky si zahrají přesilovku, na trestnou lavici odchází Toivanenová za držení.

36:04
    Rusky srovnávají stav! Rachimovová našla chytrým pasem zcela volnou FANUZU KADIROVOVOU, která usměrnila puk za záda bezmocné Keisalové. Asistence: Alsu Rachimovová.

33:50
    Savolainenová pálila, Rakkolainenová dorážela, ale Morozovová výbornými zákroky drží Rusky nad vodou!

33:08
    Bolgarevová dostává menší trest za držení.

30:07
    Keisalová hasí problémy před svojí brankou, hráčky obou týmů navíc začínají být trochu nervozní. Následuje vyloučení na obou stranách, Štarjovová dostala dvě plus dvě minuty za hrubost, Klemolová dvě minuty též za hrubost. Finky si tedy zahrají přesilovku.

26:39
    Finky se radují z gólu, rozhodčí však přerušily hru dříve, než byl kotouč dopraven do sítě. Branka tedy neplatí.

25:39
    Teď si naopak zahrají přesilovku Finky, Verchovcevová se provinila hákováním.

21:53
    Rusky si zahrají přesilovou hru, Salomakiová jde pykat za podražení.

11:37
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finky využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení! EMMA NUUTINENOVÁ si počínala důrazně na brankovišti a dotlačila za brankářku Morozovovou nahození své spoluhráčky Nilssonové. Asistence: Matilda Nilssonová.

10:47
    Seredinová si jde sednout za hákování, přesilovka pro Finsko.

10:23
    Pirogovová dostala přihrávku před zcela prázdnou branku, Keisalová se ale rychle přesunula a betonem vykopla puk z brankové čáry!

04:19
    Rusky si zahrají přesilovku, Sakkinenová odchází za příliš tvrdou hru.

02:56
    Štarjovová se ocitla sama před Keisalovou, nedokázala však využít jejího protipohybu! Toto byla zatím největší šance zápasu!

Vojtěch Jurák

Branky a nahrávky: 37. Kadirovová (Rachimovová), 51. Nerjuevová (Rachimovová, Batalovová), 59. Šochinová – 12. Nuutinenová (Nilssonová)

Rusko U18: Morozovová (Tarakanová) – Pirogovová, Těreškinová, Batalovová, Čistjakovová, Ganejevová, Bodrikovová, Mamacašviliová, Vodopjanovová – Seredinová, Šochinová (C), Štarjovová – Kanajevová, Rachimovová, Nerjuevová – Kadirovová, Verchovcevová, Mjullerová – Timofejevová, Korotkichová, Bolgarevová.
    Finsko U18: Keisalová (Asikainenová) – Klemolová, Viitasuová, Lindholmová, Savanderová, Toivanenová, Valkjarviová, Salonenová, L. Hakalová – Nilssonová, Rakkolainenová, Nuutinenová – S. Hakalová, Yliová-Maenpaaová (C), Sakkinenová – Salomakiová, Savolainenová, Kayhková – Kaitalaová, Pelkonenová, Parkusjarviová.

Rozhodčí: Fialová – Connollyová, Habánová.