NY Islanders – Ottawa 1:4 (kon.) | Columbus – Arizona 4:3 (po pr.) | Buffalo – Detroit 2:4 (kon.)
NY Rangers – Carolina 4:1 (kon.) | Tampa – Toronto 3:0 (kon.) | Florida – Philadelphia 2:5 (kon.)
St. Louis – Washington 1:4 (kon.) | Minnesota – Boston 4:3 (1:0 po s.n.) | Dallas – Nashville 3:2 (2:1 po s.n.)
Edmonton – Colorado 1:4 (kon.)
Medvědi Beroun 1933
1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 09.04.2014, 18:00 • Zimní stadion, Beroun • Kvalifikace o Chance ligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám všechny fanynky a fanoušky ledního hokeje. Baráž o 1.ligu je v plném proudu a nyní se odehraje již čtvrté kolo. Baráž nám nabízí zajímavé zápasy a dnešním dnem tomu nebude jinak. Dnes máme na programu zápas:

Medvědi Beroun 1933LHK Jestřábi Prostějov.

Přeji příjemný sportovní prožitek. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00.

Umístění v tabulkách – základní sezóna

Medvědi: 13. místo – 56 bodů – skóre 100:168

Jestřábi: 1.místo – 100 bodů – skóre 208:113

Sestavy z minulých zápasů

Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Mastík) – Jebavý, Špelda, Kužel, Chalupa, Sklenička, Šteiner – Hrdel, A. Půlpán, Babka – Markulinec, Matějka, Stromko – Finstr, Malý, Kubeš – Čelikovský

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Rozum) – Polák, Malý, Kolibár, Veselý, Švaříček, Knesl – Stejskal, Luňák, Venkrbec – Černý, Šebek, Jurík J. – Duba, Indra Kučera – Belay, Coufal, Antončík.

Ohlasy trenérů po posledním utkání

Petr Novák (Beroun): Domácí nás zaskočili velkou bojovností. V momentě, kdy jsme začali mít navrch, nevyužili jsme dvojnásobnou přesilovou hru, což asi rozhodlo. Kolín následně využil početní výhodu a vstřelil branku na 3:2. Poté jsme bezhlavě útočili, čehož domácí opět využili.

Petr Zachar (Prostějov): Po většinu zápasu jsme byli lepší, ta převaha byla ale taková platonická. Chyběl tam tlak do brány a důrazné zakončení. Ve třetí třetině jsme hru stáhli na tři pětky, oživili jsme to. Řekli jsme si, že pokud nepůjdeme do brankoviště, tak ty góly dávat nebudeme a nakonec se nám to vyplatilo. Od Sokolova to bylo dnes stejné, jako když hrál v sobotu proti Kolínu a myslím si, že až na ten brejk, kdy nám dal gól a na další tři čtyři šance jsme jej k ničemu nepustili a vyhráli jsme po zásluze.

Beroun nezačal vůbec dobře v baráži. První utkání odehrál na domácím ledě proti Mostu, který nadělil Medvědům debakl 1:7. Berounští hokejisté chtěli na tuto prohru zapomenout a vydali se pro tříbodový zisk do Kolína. Bohužel, ale ani tam nenašli recept a na ledě Kolína podlehli opět vysokým výsledkem 5:2. Medvědi obhajují pátou, tedy poslední příčku tabulky. Pokud chtějí ještě pomýšlet v příští sezoně na 1. ligu, tak dnes musí na domácím ledě proti Jestřábům urvat co nejvíce bodů, nejlépe tři.

Prostějov na tom není vůbec špatně. První utkání vyhrál, sice po oficiální kontumaci, ale to nic nemění na tom, že v Kolíně vyhráli 0:5. Na Jestřábech je vidět že opravdu chtějí o první ligu bojovat. Další utkání totiž odehráli na svém ledě a nadělili Sokolovu porážku 3:1. Jestřábi obhajují druhou pozici v tabulce se šesti body, ale na první Most neztrácí žádné body, tady to dělí skóre, který má Most lepší, a proto se drží v čele tabulky. Hokejisté z Prostějova chtějí dnes určitě bodovat, ale nebudou to mít vůbec lehké, protože se dá čekat, že Medvědi budou bojovat, a to o každý kousek ledu.

Důležitá informace z Berouna

Nelichotivé výsledky donutily vedení Berouna k výměně trenérské dvojice. Místo Petra Nováka a Karla Manharta, kteří vedli klub po celou letošní sezonu, přichází Zdeněk Pata společně s Radkem Kampfem.

Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Mastík) – Špelda, Kužel, Chalupa, Šteiner, Čelikovský, Jebavý, Sklenička – Vrba, Babka, Divíšek, Matějka, Stromko, Půlpán, Malý, Hrdel, Kubeš, Finstr, Markulinec

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Rozum) – Knesl, Švaříček, Veselý, Kolibár, Polák, Nedbálek, Malý – Luňák, Černý, Šebek, Antončík, Stejskal, Coufal, Belay, Indra, Duba, Kučera, Venkrbec

Rozhodčí: Souček, Svoboda – Šperl, Zíka.

Hráči obou mužstev jsou již na ledové ploše a utkání za malou chvíli může začít.

00:01

00:25
    Utkání začalo velice aktivně. Hosté se dostali k puku a ihned se usadili v útočném pásmu, ale vystřelit nedokázali.

00:54
    Medvědi jsou nyní sevřeni ve vlastním obranném pásmu a nemohou se dostat ke kotouči. Jestřábi kombinují podél mantinelů, ale neúspěšně. Až teď se k puku dostávají domácí.

01:42
    Indra (PRO) se provinil trestným zákrokem a nyní usedá na dvě minuty na lavici hanby.

01:58
    Medvědi začali přesilovou hru na jedničku. Nyní si hostující brankář připsal pár úspěšných zákroků. Až teď se hosté osvobozují a vyhazují kotouč do středního pásma.

02:51
    Stromko perfektně stíní před brankářem Kociánem, ale i přesto se hostující brankář zmocnil puku. Střelu od modré ukryl do své lapačky.

03:11
    Medvědi odehrávají přesilovou hru perfektně a neustále střílí, ale hostující brankář svůj tým zatím drží.

03:22
    Matějka (BER) dostává dvě minuty za sekání. Hra se vyrovná a bude pokračovat čtyři na čtyři.

03:42
    Hosté v plném počtu a nyní mají před sebou přesilovou hru.

04:19
    Domácí jsou sevření před vlastní brankou, ale nyní jeden z berounských obránců kotouč vyhazuje do středního pásma a Medvědi mohou v klidu vystřídat.

04:59
    Jestřábům se přesilová hra zatím moc nedaří. Medvědi se brání skvěle a ihned když se dostanou k puku tak vyhazují.

05:22
    Domácí v plném počtu a hra pokračuje pět na pět.

05:49
    Domácí se nyní usadili v útočném pásma, ale o kotouč se bojuje za brankou hostů. Puk vybojovali Jestřábi a vyhazují.

06:39
    Domácí se pokoušejí o založení útočné akce, ale hosté je zatím nikam nepustili. Luňák se nyní dostal k puku a naopak může založit útočnou akci Prostějova.

07:24
    Šimboch musí být nyní neustále v pozoru, protože hosté vyvíjí velký tlak a fanoušci, kteří dorazili až z Prostějova svůj tým hlasitě podporují.

08:13
    Hosté si nerozuměli v rozehrávce a puk skončil na zakázaném uvolnění. Vhazování po levici Kociána.

08:35
    Berounští hokejisté vhazování prohráli a museli se rychle vracet. Nakonec to byl Stejskal, který z ostrého úhlu prověřil pozornost Šimbocha.

08:41
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    A máme tady úvodní branku utkání. Prostějov se nakonec prosazuje. Stejskal přihrál na volného Luňáka a ten zvolil přihrávku na MATOUŠE VENKRBCE, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Šimbocha. Asistence: Lukáš Luňák, Vladimír Stejskal.

09:24
    A máme tady další vyloučení na straně Prostějova. Indra si jde odpykat dvouminutový trest za nedovolené bránění.

10:32
    Beroun se nemůže dostat do útočného pásma. Tato přesilovka se domácím vůbec nedaří.

11:11
    Prostějov se zmocnil puku a opět vyhodil až k Šimbochovi.

11:24

11:44
    Další vyloučení, tentokrát na straně Berouna. Hrdel dostává dvě minuty za faul loktem.

12:19
    Hosté se usadili v útočném pásmu, kde kombinují, ale zatím jsme žádnou střelu neviděli.

12:55
    Medvědi se ujali kotouče a vyhodil ho až k hostujícímu brankáři. Nyní mohou v klidu vystřídat.

13:22
    Beroun se dokonce na malou chvíli udržel v útočném pásmu a šetřil cenné vteřinky.

13:44

14:23
    Medvědi drží kotouč za vlastní brankou a pokouší se rozehrát, ale moc se jim to nedaří.

14:32
    Velká škoda pro Beroun. Jestřábi se ujímají dvoubrankového vedení. Berounští nerozehráli příliš dobře a MICHAL ČERNÝ se po krásné přihrávce od Kolibára dostal do úniku. První zmiňovaný hráč zvolil střelu pod horní tyč a překonal Šimbocha. Asistence: Jan Kolibár, Jan Veselý.

14:49
    Beroun jde opět do čtyř. Malý (BER) dostává dvě minuty za hrubost.

15:33
    Tak a další vyloučení. Stejskal dostává dvě minuty za hákování.

16:22
    Hra čtyři na čtyři se odehrává spíše v útočném pásmu Berouna. Medvědi se usadili před Kociánem a kombinují.

16:49

16:57
    Hosté jdou na třicet šest vteřin do tří. Za nedovolené bránění je vyloučen Veselý (PRO).

17:16
    Berounští hokejisté v útočném pásmu kombinují. Nakonec to byl Špelda, který vyslal prudkou střelu od modré, ale Kocián jeho střelu ukryl do své výstroje.

18:07
    Babka chtěl přihrát do před brankového prostředí, ale tam nikdo nebyl a puk se dostal až k Šimbochovi.

18:14
    A je po přesilovce Berouna. Půlpán (BER) dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:14
    Prostějov ještě dohrává přesilovou hru ve svém útočném pásmu.

19:25
    Beroun chtěl v oslabení uniknout, ale jejich akci jim pokazil ofsajd.

19:46
    Jestřábi mohl jít do útočného pásma 3 na 2, ale zastavil je ofsajd.

20:00

První třetina je minulostí. Začátek třetiny začali Medvědi v celku dobře, ale poté přišla spousta přesilových her a Beroun se jen bránil. Po velkém tlaku hostů se nakonec prosadil Venkrbec a o šest minut se Prostějova radoval z dvoubrankového vedení, a to zásluhou Černého. Stav po první dvacetiminutovce je příznivější pro Jestřábi 0:2.

Další třetina začne přibližně v 19:52.

20:01

20:14

20:44
    Medvědi se nemohou dostat do útočného pásma. Jestřábi jsou u puku.

21:29
    Babka se rozjel od své branky a dostal se až ke Kociánovi, ale jeho střela od modré minula branku.

21:44
    Domácí se dostali do útočného pásma a pokouší se ohrozit Kociána. Teď přišla střela z levého kruhu od Babky, ale hostující brankář chytá.

21:54
    Kubeš (BER) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

22:49
    Prostějov se dostal teď ihned do několika velkých šancí. Medvědi mohou poděkovat za skvělé zákroky svému brankáři.

23:19
    Jestřábi zahajují novou útočnou akci od vlastní branky.

23:54

24:29
    Medvědi se jen brání a Jestřábi bojují v útočném pásmu.

25:19
    Až teď se domácí dostávají před Kociána, ale ten nemusel zasahovat a puku znovu hosté.

25:59
    Domácí jsou u puku, ale nedaří se jim rozehrát.

26:41
    Hosté drží puk za vlastní brankou a nyní se pokoušejí rozjet útočnou akci.

27:09
    Jebavý se dostal k puku a nahodil ho do útočné třetiny.

27:27
    Wow, to bylo parádní zakončení. Lukáš Duba poslal MICHALA ČERNÉHO do samostatného úniku, ten se řítil po levé straně a nejprve si obehrál obránce Berouna, a poté si položil domácího brankáře a jednoduchou střelou z ostrého úhlu trefuje odkrytou klec. Asistence: Lukáš Duba.

28:22
    Jestřábi si nerozuměli v rozehrávce a puk skončil na zakázaném uvolnění.

28:40
    Stromko (BER) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

29:15
    Jebavý se zmocnil kotouče a vyhodil až ke Kociánovi, který puk raději před Babkou ukryl do své lapačky.

29:34
    Jestřábi využívají přesilovou hru! Krásná kombinace končí gólem na 0:4. Stejskal poslal puk na modrou, kde byl Luňák a ten ještě přihrál k levé tyčce, kde byl volný MATOUŠ VENKRBEC, a ten prudkou střelou prostřelil Šimbocha. Asistence: Lukáš Luňák, Vladimír Stejskal.

30:42
    Stromko (BER) dostává dvě minuty za hrubost.

31:15
    Šimboch nyní předvedl opět několik úspěšných zákroků, ale Jestřábi stále v útočném pásmu.

32:35
    Knesl (PRO) dostává dvě minuty za pád pod nohy.

33:10
    Jebavý rozjíždí útočnou akci Berouna. Medvědi se usadili v útočném pásmu, ale jen kombinují.

33:59
    Ofsajd Berouna. Jestřábi se zatím brání skvěle.

34:35

34:43
    Beroun právě vstřelil branku!
    Medvědi se také prosazují a zkoušejí vytřepat, alespoň nějakou naději. Markulinec přihrál na PAVLA MALÉHO, který dopravil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Petr Markulinec.

35:23
    Hrdel (BER) dostává dvě minuty za zdržování hry.

35:57
    Hosté jsou v útočném pásmu, kde kombinují.

36:17
    Švaříček to zkusil od modré, ale Šimboch byl připraven.

37:02
    Hosté jsou po celou dobu přesilové hry v útočném pásmu, ale Šimboch Beroun zatím drží.

37:23

37:41
    Půlpán (BER) dostává dvě minuty za krosček. Beroun hraje pořád v oslabení.

38:02
    Špelda vyhazuje až ke Kociánovi a Beroun může v klidu vystřídat.

38:35
    Prostějov zkouší založit novou útočnou akci, ale zatím neúspěšně.

39:01
    Probíhá poslední minuty druhé třetiny.

39:07
    Kučera (PRO) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

39:44

40:00

Je za námi čtyřicet minut a Prostějova vede nad Berounem 1:4. Medvědi ve druhé třetině dokázali vstřelit svoji první branku v utkání, a tak se dostali alespoň do hry. Domácí jsou neustále na trestné lavici, a tak nemají možnost moc útočit.

Další třetina začne přibližně v 19:47.

40:01

40:21
    Medvědi mají před sebou ještě minutovou přesilovku. Zatím jsem jim, ale nedaří dostat do útočného pásma.

40:50
    Chalupa (BER) dostává dvě minuty za krosček.

41:07

41:39
    Nyní se seběhla menší skrumáž před Šimbochem, ale Jestřábi nakonec kotouč za brankovou čáru nedostali.

42:09
    Další zákrok berounského brankáře. Hosté střílí z každé pozice.

42:50

43:11
    Půlpán dostal kotouč ve středním pásmu a ihned po přejetí modré vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře. Kocián chytá.

43:39
    Stromko zkoušel udržet kotouč v útočném pásmu, ale Malý jeho nahození tečoval do publika.

44:08
    Venkrbec (PRO) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

44:39
    Berounští hokejisté se drží v útočném pásmu. Nakonec to byl Babka, který zkusil střeli od modré, ale Kocián kryje.

45:19
    Beroun se pokouší vybojovat kotouč za Kociánovo brankou, ale puk vybojovali hosté a vyhodili.

46:08

46:42
    Půlpán (BER) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

47:09
    Prostějov se pokouší usadit v útočném pásmu, ale Medvědi se zatím brání skvěle.

47:48
    Babka přenechal kotouč Chalupovi, ale ten tvrdou střelou hostujícího brankáře nepřekonal. Jestřábům se přesilovka vůbec nedaří.

48:25
    Beroun se zatím brání výtečně, ale stále prohrává o tři branky, a to už bude pro ně těžké dohánět.

48:42

49:03
    To byl opravdu ošklivý zákrok. Nyní se ve středním pásmu seběhla menší potyčka. Uvidíme co z toho vyplyne za tresty.

49:03
    Tak nakonec je potrestán hráč Berouna za tvrdý zákrok. Matějka (BER) dostává pět minut + trest do konce utkání za naražení na hrazení.

50:21
    Prostějov se drží v útočném pásmu, kde bojuje o kotouč za brankou.

50:34
    Hosté se ujímají čtyřbrankového vedení. Přesilovou hru využívá po krásné střele JAN KOLIBÁR. Asistence: Michal Černý.

51:19
    Hosté jsou stále v útočném pásmu, ale zatím jen kombinují.

52:37
    Kolibár (PRO) dostává dvě minuty za hákování. Hra pokračuje čtyři na čtyři.

53:29
    Střela od modré Šimbocha neohrozila. Vhazování po jeho levici.

54:35
    Beroun se dostal do útočného pásma, kde se snaží najít recept na Kociána.

54:00

54:19
    Beroun má před sebou přesilovou hru pět na tři. Beroun se pomalu, ale jistě usazuje v útočném pásmu.

54:49
    Prostějov vyhazuje... Beroun musí zakládat novou útočnou akci.

55:15
    Někdo z berounských tečoval puk do ochranné sítě a hra se přerušuje.

55:59
    Chalupa zkusil střelu z ostrého úhlu, ale Kocián chytá. Po přerušení se před brankou seběhla menší potyčka.

56:11
    Jebavý se pokouší rozehrát, ale zatím neúspěšně.

56:44
    Puk nyní skončil na mezi diváky, ale byla tam teč, a tak se nebude vylučovat.

57:29
    Berounští si nerozuměli a puk skončil na zakázaném uvolnění.

58:00
    Do konce zápasu zbývají dvě minuty.

58:58
    Prostějov už jen kontroluje hru a drží puk za vlastní brankou.

59:20
    Markulinec zkusil střelu od modré, ale ta byla tečována do ochranné sítě.

59:42
    Beroun se ještě dostal k puku a pokouší se ještě o nějaký malý zázrak.

60:00

Je konec. Prostějov byl po celou dobu utkání lepším soupeřem a z Berouna si odváží tři body. Medvědi se bohužel začínají pomalu, ale jistě smiřovat s druhou ligou. (20:27:05)

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 35. Malý (Markulinec) – 9. Venkrbec (Luňák, Stejskal), 15. Černý (Kolibár, Veselý), 28. Černý (Duba), 30. Venkrbec (Luňák, Stejskal), 51. Kolibár (Černý)

Rozhodčí: Souček, Svoboda – Šperl, Zíka