Slovensko – Rusko 1:3 (kon.) | Česko – Dánsko 2:0 (kon.)
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Dánsko
Pátek 11.04.2014, 17:30 • HC Děčín • Reprezentace

To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů se těším na shledanou.

I dnes byli vyhlášeni jako nejlepší hráči oba gólmani. Na straně Dánska Sebastian Dahm a na straně českého týmu Pavel Francouz.

Střely na branku: 34:20.

Zápas je u konce. Češi vítězí i v druhém děčínském zápase a před MS světa hráči ukázali, že jim forma stoupá.

60:00

59:55
    Utkání se už jen dohrává.

59:46
    Ještě se bude vylučovat. M. Christensen dostává dvě minuty za podražení.

59:11
    Vypadá to, že si Češi své dvoubrankové vedení uhlídají a připíší si vítězství i v dnešním utkání.

58:42
    Za brankou Dánska dochází k souboji o puk. Nakonec se k němu dostali právě Dánové a míří ještě do útoku.

58:03
    Dnešní utkání sleduje 3810 diváků. Děkujeme!

58:03
    Před brankou Dánska se strhla menší potyčka mezi hráči obou celků.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:35
    Dánové ještě srdnatě bojují před českou brankou, ale vážněji Francouze neohrozili.

57:17
    Češi jsou v plném počtu.

56:53
    Znovu se Češi osvobozují a vyhazují kotouč až před Dahma.

56:28
    A další osvobození českého týmu. Přesilovka Dánů se tak krátí.

56:13
    Radil byl tvrdě sražen k zemi u mantinelu. Vylučovat se ale nebude. Český útočník se těžce zvedal z ledu, ale vypadá to, že bude v pořádku.

56:05
    I Češi ale své oslabení dobře zvládají. Nyní se osvobozují.

55:17
    Přesilovka pro Dánsko. Dvě minuty dostává Vincour za nedovolené bránění.

55:09
    Thinnesen skáče na led a Dánové jsou kompletní. Své oslabení zvládli více než dobře.

53:57
    Dánové ale v oslabení zahrozili před Francouzem. Český tým se zatím do jejich pásma nedostal.

53:09
    Thinnesen dvě minuty za hru vysokou holí.

52:35
    Francouz spěchá na střídačku, rozhodčí totiž signalizuje vyloučení Dánů.

52:18
    Komerční přestávka.

51:55
    Kasper Jensen tečoval střelu svého spoluhráče. Puk ale zachytil jeden z obránců českého týmu, takže z toho opět není branka.

51:23
    Dánové stále sympaticky útočí, i když prohrávají o dvě branky. Neházejí ještě flintu do žita, protože kontaktní branka by mohla jeho týmu samozřejmě pomoci.

50:25
    Ale Češi jsou už zase v pásmu Dánska a roztáčejí tam kolotoč. Na Dahma mířily dvě prudké střely, ale dokázal si s nimi poradit.

49:25
    Bjorkstrand v dobré šanci, ale Francouz včas vytáhl příložník a opět drží své čisté konto.

48:54
    Nosek přestřeluje dánskou bránu.

48:30
    Vondrka se dostával do slibné šance, ale přejel modrou čáru moc brzy. Je z toho postavení mimo hru.

48:07
    Vhazuje se tedy před Francouzem.

47:52
    Filippi se snažil dojet puk v pásmu Dánska, nakonec ho ale nezachytil a je z toho zakázané uvolnění.

47:27
    Valský se podél pravého mantinelu dostal až před Dahma, svou střelu ale vyslal jen vysoko nad jeho branku.

47:20
    Agilní Poulsen se proháčkoval ze středního pásma až do toho českého, ale na zakončení už nedošlo. Mojžíš ho totiž o puk včas připravil.

47:09
    Roman prověřil Dahma, ten připraven. Po tomto přerušení hry následuje komerční přestávka.

46:21
    Z hloubi svého obranného pásma rozjíždějí akci znovu čeští reprezentanti.

45:59
    Češi opět zvýšili tempo hry a byla k vidění další velmi pěkná akce. Nosek se však před dánským brankovištěm neprosadil.

45:16
    Filippi objel branku a snažil se překvapit dánského brankáře. Dahm se ale zaskočit nenechal a opět má puk ve své moci.

44:53
    I Francouz se nyní zaskvěl, když vychytal najíždějícího Svendsena.

44:03
    Další šance českého týmu. Radil si najel až před Dahma a prudce vystřelil. Dánský brankář vyrazil puk jen před sebe, ale ani dorážka Kousala si cestu mezi tři tyče nenašla.

43:03
    Vincour si připsal dvě pohledné akce, zejména při své druhé šanci střílel v těsné blízkosti Dahma. Ten ale už jako po několikáté svůj tým podržel.

42:42
    Vhazuje se před Dahmem.

42:15
    Nyní byla hra trošičku rozkouskovaná, ani jednomu týmu se nepodařilo projít do pásma soupeře, aby ohrozil brankáře.

41:27
    Kudělka přišel o puk na modré čáře a dánští hokejisté tak mohou mířit do protiútoku.

40:55
    Dánové své oslabení ustáli a jsou už v plném počtu.

40:01

I druhá třetina je už minulostí. Češi přidali další branku z hole Radila a před třetí třetinou tak mají dvoubrankový náskok. Dánové ale několikrát před Francouzem zahrozili, český brankář však nulu na svém kontě udržel. Český tým tak má znovu dobře nakročeno k vítězství i v dnešním utkání. Ještě ale samozřejmě není konec a stát se může cokoli. Třetí třetina začne přibližně v 19:05.

40:00

39:22
    Češi se snažili v přesilovce navýšit své vedení, ale Dahm podržel svůj tým.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:51
    Na trestnou lavici usedá na dvě minuty Kaper Jensen za hákování a Češi si tak zahrají přesilovou hru, která se může přenést do třetího dějství.

38:30
    Na druhé straně se musel Francouz co ohánět ve svém brankovišti, když zabránil jasnému gólu z hole Poulsena. To byla snad největší dnešní šance Dánů.

37:58
    Petružálek našel křížnou přihrávkou Vincoura, tomu se ale Dahma překonat nepodařilo. Vhazovat se bude právě před dánským gólmanem.

37:07
    Po sérii nepřesností na obou stranách se dopustili Češi zakázaného uvolnění a vhazovat se tak bude po pravici Francouze.

36:50
    Jeden z Dánů dostal pukem do obličeje a okamžitě padl na zem. Podle všeho ale bude v pořádku.

36:26

36:26
    Dahm si připisuje další parádní zákrok. Tentokrát proti Svačinovi.

35:55
    Zohorna tečoval puk těsně před dánským brankářem, ale ten se opět vyznamenal.

35:09
    Valský přebral kotouč od Vitáska a podél pravého mantinelu se dostal až před Dahma. Ten však puk bere do své moci.

34:46
    Český tým je v plném počtu.

33:32
    Dánové se probili do českého pásma, kde ale brzy přicházejí o kotouč, který Jank vyhazuje až před Dahma.

33:16
    A následně jsou již ve čtyřech hráčích.

33:03
    Češi vyhazují puk do bezpečí.

32:46
    Na trestnou lavici míří další český hráč, konkrétně Vondrka, a to za vysokou hůl. Češi budou čelit dvojnásobné přesile Dánů téměř půl minuty.

32:23
    Jeden z hráčů Česka přišel o svou hokejku a chvíli hrál jeho tým ve třech hráčích. Nakonec vše dobře dopadlo a český tým neinkasoval.

31:16
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Roman.

30:15
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi jdou do dvoubrankového vedení. LUKÁŠ RADIL se přesně trefil v těsné blízkosti Dahma a dává klid na české hokejky. Asistence: Robert Kousal a Bohumil Jank.

29:07
    A do třetice akce dánského celku. Soupeř ze Skandinávie vycítil šanci a znovu měl blízko k vyrovnání. Narazil však na tvrdou hráz v podobě českého brankáře.

28:03
    Další nebezpečný manévr na straně Dánů. Ti se houževnatě snaží o srovnání skóre. Francouz je ale opět proti.

27:51
    Po vhazování ve středním pásmu se k puku dostali Dánové a okamžitě prošli až před Francouze. Ten znovu pozorný.

27:47
    Následuje komerční přestávka.

27:24
    Dánové jsou kompletní.

26:49
    Vitásek střílel od modré čáry, před Dahmem byl připravený na teč Valský, ale dánský brankář znovu kryje.

26:35
    Češi v pásmu Dánska roztáčejí přesilovkový kolotoč, ale zatím se prosadit nedokázali. Dahm v čele s výbornou obranou skórovat Čechům nepovolili.

25:24
    Lie si půjde znovu odpočinout na dvě minuty za sekání.

25:34
    Petružálek dostal překrásnou přihrávku od Vincoura a okamžitě vystřelil. Dahm ale pohotovým zákrokem jeho projektil zneškodnil.

25:19
    Na druhé straně se do protiútoku dostali Dánové, ale Francouz si připsal další povedený zákrok.

24:16
    Kousal se dostal do slibného úniku, ale jeden z Dánů ho zastavil. Vylučovat se nebude, neboť vše bylo v rámci regulí.

24:07
    Další střela, tentokráte střílel Vondrka, ale ani on na Dahma nevyzrál.

23:33
    Mojžíš pálil z vrcholu levého kruhu, ale trefil jen výstroj Dahma.

22:51
    Čeští reprezentanti teď museli čelit menšímu tlaku Dánů, ale Francouz puk za svá záda nepouští. Ukryl puk ve své lapačce a následně raději přerušil hru.

22:45
    Dánsko je už v plném počtu.

22:17
    Další jedovatá střela mířila na dánského brankáře, ten opět svůj tým drží.

22:03
    Dánský tým se osvobozuje.

21:28
    Nosek objel branku a chtěl překvapit Dahma, jenomže jeho úmysl dánský ochránce svatyně dokázal zneškodnit. Nicméně Češi zůstávají i nadále v pásmu Dánska.

20:45
    Green dostává dvě minuty za zdržování hry. Češi si tak zahrají další přesilovou hru.

20:05
    K puku se hned po vhazování dostali hráči České republiky a okamžitě se vrhli do dánského pásma, kde musel znovu nebezpečí hasit Dahm.

20:01

Máme za sebou první třetinu, která vyzněla lépe pro český tým, který se v osmnácté minutě ujal vedení zásluhou libereckého Valského, kterému asistovali další dva liberečtí Tygři. Nicméně ale dnes jsou Dánové mnohem více nebezpečnější než včera a v čele s velmi dobře chytajícím Dahmem drží s týmem Česka krok. Druhá třetina začne přibližně v 18:15.

20:00

19:50
    V samotném závěru první třetiny ještě zahrozil Zohorna, jenž přízemní střelou ohrozil Dahma. Ten ale kotouč ukrývá ve své lapačce.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

17:13
    Předchozí situace nemusela české reprezentanty vůbec mrzet. V obrovské skrumáži před brankou Dánska se nejlépe zorientoval JAKUB VALSKÝ a otevírá tak účet dnešního utkání, když dokázal puk dostat za záda Dahma. Asistence: Ondřej Vitásek a Tomáš Filippi.

16:59
    Filippi tečoval nahození Vitáska, ale Dahm chytá.

16:14
    Dobře teď zasáhl Gulaši v českém pásmu proti nebezpečně najíždějícímu Liemu, kterého připravil o kotouč. Češi tak mohou projít do útoku.

15:35
    Dánsko je v plném počtu.

15:32
    Kudělka nahazoval puk před Dahma, kde se ho znažil tečovat Radil. Moc nechybělo, aby český tým otevřel účet dnešního utkání.

14:59
    Zakázané uvolnění českého týmu. Hra se tak stěhuje před brankáře Francouze.

14:26
    Znovu se Dánové osvobozují.

13:59
    Dánové vyhazují kotouč až k Francouzovi.

13:41
    A hned musel zasahovat Dahm proti střele Vincoura. Češi začali početní výhodu velmi dobře a snaží se dostat do vedení.

13:35
    Thinnesen hákoval českého hráče a putuje na trestnou lavici. Přesilovku si zahraje také český tým.

13:00
    Češi jsou již v plném počtu.

11:52
    Dánové zakládají útočnou akci ze svého obranného pásma, ale nakonec o puk přicházejí ve středním pásmu. Češi tak ukrajují drahocenné vteřinky svého oslabení.

11:42
    Český tým se osvobozuje.

11:27
    Až nyní zahrozili Dánové Andreasenem, Francouz ale vytáhl pověstný semafor a jeho střelu likviduje.

11:10
    Je tu tedy další přesilová hra pro Dánsko. Zatím to ale na ledě vypadá, jako by ani soupeř přesilovku nehrál.

11:00
    Valský dostává dvě minuty za podražení.

10:47
    Zaťovič s Valským založili pohlednou akci, které však chybělo přesnější zakončení.

10:00
    Nyní byla k vidění série nepřesností na obou stranách. Teď už se ale opět oba týmy pokoušely ohrozit brankáře soupeře.

08:45
    Radil našel Svačinu, ten okamžitě pálil z prostoru mezi kruhy, ale brankář Dánska opět neinkasuje.

08:21
    Filippi ujížděl osamocen na Dahma, ale nadvakrát ho překonat nedokázal. Podruhé, když dorážel svou vlastní střelu, Dahm stačil připravit svůj beton a puk vykopnul do bezpečí.

08:01
    A znovu v akci Francouz. Puk po střele Poulsena ukrývá ve své výstroji.

07:21
    Nyní ale musel zasahovat Francouz proti Kaperovi Jensenovi. Ale i ten se zaskočit nenechal.

06:28
    Češi v další akci, Petružálek střílel od pravého kruhu, ale dánský gólman znovu puk za svá záda nepouští.

04:30
    Český tým je v plném počtu. Ve vlastním oslabení se do šance dostal Kousal, ale Dahm byl připraven.

03:14
    Češi se ale zatím dobře brání a teď vyhazují puk až před Dahma.

02:30
    Vyloučení na straně českého týmu. Dvě minuty obdržel Mojžíš za nedovolené bránění.

02:13
    Nyní se bude vhazovat po levé ruce Francouze.

01:54
    Slibně se rozvíjející akci Čechů zastavilo postavení mimo hru.

01:33
    Ale znovu jsou u puku hráči českého týmu, konkrétně Svačina, který zavezl puk do dánského teritoria, ale vzápětí tam o něj přišel.

00:58
    Na druhé straně se o nebezpečný výpad postarali hokejisté Dánska.

00:11
    Český tým začal dnešní utkání tak, jak ho včera skončil. Znovu se ihned dere do útoku a zakládá útočnou akci v pásmu Dánska.

00:01

Právě dozněly hymny obou zemí a utkání tak za malou chvilku začne.

Hezký podvečer z děčínského zimního stadionu, kde se dnes odehraje druhé utkání mezi reprezentacemi České republiky a Dánska.

Česko: Francouz (Závorka) – Mojžíš, Stříteský, Kudělka, Kovář L., Jank, Mozík, Gulaši, Vitásek – Vondrka, Petružálek, Vincour – Radil, Kousal, Nosek – Zohorna, Roman, Svačina – Zaťovič, Filippi, Valský – Pohl

Dánsko: Dahm (Galbraith) – Christensen J., Brugisser, Jesper B. Jensen, Hertzberg, Kasper Jensen, Gronvaldt – Poulsen, Greein, Christensen M. – Bjorkstrand, Jesper Jensen, Lie – Svendsen, Andreasen, Thinnesen – Lauridsen, Nielsen

Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Blümel, Barvíř.

O tom, jak zápas dopadne dnes a kdo bude úspěšnější, se dozvíme dnes ve večerních hodinách. I z tohoto zápasu je pro vás připraven podrobný online přenos, kterým Vás budu provázet. Přeji opět příjemnou zábavu u mezinárodního hokeje.

Zejména jejich brankář Patrick Galbraith i přes čtyři inkasované branky pochytal neskutečné střely českého týmu. Nebýt jeho, byla by výhra obohacena o více, než čtyři góly. Po zásluze pak byl vyhlášen jako nejlepší hráč na straně Dánska. Stejné ceny se dočkal i jeho protějšek na české straně, a sice Jakub Kovář.

Dánové ale i přes prohru boj nevzdávali a sympaticky bojovali. Některé jejich akce byly hrozbou v českém brankovišti, tam ale vždy dobře zasáhl Jakub Kovář. Nakonec se ale hokejisté ze Skandinávie nedočkali ani čestného úspěchu.

Výborně však zahráli všichni hráči Česka. Mnohdy si museli Dánové připadat jako na kolotoči, neboť reprezentanti si v jejich brankovišti doslova dělali, co chtěli a bylo vidět, že utkání v Děčíně neberou na lehkou váhu a před děčínským publikem se předvedli ve skvělém světle.

Zápas se povedl dvěma vítkovickým hráčům, Vladimíru Svačinovi a Ondřeji Romanovi, kteří se podíleli na dvou brankách českého týmu. Ondřej Roman si připsal dva přesné zásahy, když vsítil druhou a třetí branku Česka. Vladimír Svačina si připsal u jeho gólů dvě asistence.

Ve čtvrtečním utkání byli jasně lepší hráči Česka, kteří Dánsko přestříleli v poměru 45:12 a po zásluze zvítězili 4:0. Brankář Jakub Kovář si připsal nulu na svém kontě. I když to chvílemi vypadalo, že neměl prakticky ve svém brankovišti mnohdy co dělat, přesto dokázal pokrýt nebezpečné úniky a hlavně střely dánského celku.

Hezký podvečer všem příznivcům ledního hokeje z děčínského zimního stadionu. Dnes je na programu druhé utkání mezi reprezentacemi Česka a Dánska v rámci přípravného období před nadcházejícím MS, které se bude konat v Bělorusku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.