Slovensko – Rusko 1:3 (kon.) | Česko – Dánsko 2:0 (kon.)
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Dánsko
Pátek 11.04.2014, 17:30 • HC Děčín • Reprezentace

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký podvečer všem příznivcům ledního hokeje z děčínského zimního stadionu. Dnes je na programu druhé utkání mezi reprezentacemi Česka a Dánska v rámci přípravného období před nadcházejícím MS, které se bude konat v Bělorusku.

Ve čtvrtečním utkání byli jasně lepší hráči Česka, kteří Dánsko přestříleli v poměru 45:12 a po zásluze zvítězili 4:0. Brankář Jakub Kovář si připsal nulu na svém kontě. I když to chvílemi vypadalo, že neměl prakticky ve svém brankovišti mnohdy co dělat, přesto dokázal pokrýt nebezpečné úniky a hlavně střely dánského celku.

Zápas se povedl dvěma vítkovickým hráčům, Vladimíru Svačinovi a Ondřeji Romanovi, kteří se podíleli na dvou brankách českého týmu. Ondřej Roman si připsal dva přesné zásahy, když vsítil druhou a třetí branku Česka. Vladimír Svačina si připsal u jeho gólů dvě asistence.

Výborně však zahráli všichni hráči Česka. Mnohdy si museli Dánové připadat jako na kolotoči, neboť reprezentanti si v jejich brankovišti doslova dělali, co chtěli a bylo vidět, že utkání v Děčíně neberou na lehkou váhu a před děčínským publikem se předvedli ve skvělém světle.

Dánové ale i přes prohru boj nevzdávali a sympaticky bojovali. Některé jejich akce byly hrozbou v českém brankovišti, tam ale vždy dobře zasáhl Jakub Kovář. Nakonec se ale hokejisté ze Skandinávie nedočkali ani čestného úspěchu.

Zejména jejich brankář Patrick Galbraith i přes čtyři inkasované branky pochytal neskutečné střely českého týmu. Nebýt jeho, byla by výhra obohacena o více, než čtyři góly. Po zásluze pak byl vyhlášen jako nejlepší hráč na straně Dánska. Stejné ceny se dočkal i jeho protějšek na české straně, a sice Jakub Kovář.

O tom, jak zápas dopadne dnes a kdo bude úspěšnější, se dozvíme dnes ve večerních hodinách. I z tohoto zápasu je pro vás připraven podrobný online přenos, kterým Vás budu provázet. Přeji opět příjemnou zábavu u mezinárodního hokeje.

Česko: Francouz (Závorka) – Mojžíš, Stříteský, Kudělka, Kovář L., Jank, Mozík, Gulaši, Vitásek – Vondrka, Petružálek, Vincour – Radil, Kousal, Nosek – Zohorna, Roman, Svačina – Zaťovič, Filippi, Valský – Pohl

Dánsko: Dahm (Galbraith) – Christensen J., Brugisser, Jesper B. Jensen, Hertzberg, Kasper Jensen, Gronvaldt – Poulsen, Greein, Christensen M. – Bjorkstrand, Jesper Jensen, Lie – Svendsen, Andreasen, Thinnesen – Lauridsen, Nielsen

Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Blümel, Barvíř.

Hezký podvečer z děčínského zimního stadionu, kde se dnes odehraje druhé utkání mezi reprezentacemi České republiky a Dánska.

Právě dozněly hymny obou zemí a utkání tak za malou chvilku začne.

00:01

00:11
    Český tým začal dnešní utkání tak, jak ho včera skončil. Znovu se ihned dere do útoku a zakládá útočnou akci v pásmu Dánska.

00:58
    Na druhé straně se o nebezpečný výpad postarali hokejisté Dánska.

01:33
    Ale znovu jsou u puku hráči českého týmu, konkrétně Svačina, který zavezl puk do dánského teritoria, ale vzápětí tam o něj přišel.

01:54
    Slibně se rozvíjející akci Čechů zastavilo postavení mimo hru.

02:13
    Nyní se bude vhazovat po levé ruce Francouze.

02:30
    Vyloučení na straně českého týmu. Dvě minuty obdržel Mojžíš za nedovolené bránění.

03:14
    Češi se ale zatím dobře brání a teď vyhazují puk až před Dahma.

04:30
    Český tým je v plném počtu. Ve vlastním oslabení se do šance dostal Kousal, ale Dahm byl připraven.

06:28
    Češi v další akci, Petružálek střílel od pravého kruhu, ale dánský gólman znovu puk za svá záda nepouští.

07:21
    Nyní ale musel zasahovat Francouz proti Kaperovi Jensenovi. Ale i ten se zaskočit nenechal.

08:01
    A znovu v akci Francouz. Puk po střele Poulsena ukrývá ve své výstroji.

08:21
    Filippi ujížděl osamocen na Dahma, ale nadvakrát ho překonat nedokázal. Podruhé, když dorážel svou vlastní střelu, Dahm stačil připravit svůj beton a puk vykopnul do bezpečí.

08:45
    Radil našel Svačinu, ten okamžitě pálil z prostoru mezi kruhy, ale brankář Dánska opět neinkasuje.

10:00
    Nyní byla k vidění série nepřesností na obou stranách. Teď už se ale opět oba týmy pokoušely ohrozit brankáře soupeře.

10:47
    Zaťovič s Valským založili pohlednou akci, které však chybělo přesnější zakončení.

11:00
    Valský dostává dvě minuty za podražení.

11:10
    Je tu tedy další přesilová hra pro Dánsko. Zatím to ale na ledě vypadá, jako by ani soupeř přesilovku nehrál.

11:27
    Až nyní zahrozili Dánové Andreasenem, Francouz ale vytáhl pověstný semafor a jeho střelu likviduje.

11:42
    Český tým se osvobozuje.

11:52
    Dánové zakládají útočnou akci ze svého obranného pásma, ale nakonec o puk přicházejí ve středním pásmu. Češi tak ukrajují drahocenné vteřinky svého oslabení.

13:00
    Češi jsou již v plném počtu.

13:35
    Thinnesen hákoval českého hráče a putuje na trestnou lavici. Přesilovku si zahraje také český tým.

13:41
    A hned musel zasahovat Dahm proti střele Vincoura. Češi začali početní výhodu velmi dobře a snaží se dostat do vedení.

13:59
    Dánové vyhazují kotouč až k Francouzovi.

14:26
    Znovu se Dánové osvobozují.

14:59
    Zakázané uvolnění českého týmu. Hra se tak stěhuje před brankáře Francouze.

15:32
    Kudělka nahazoval puk před Dahma, kde se ho znažil tečovat Radil. Moc nechybělo, aby český tým otevřel účet dnešního utkání.

15:35
    Dánsko je v plném počtu.

16:14
    Dobře teď zasáhl Gulaši v českém pásmu proti nebezpečně najíždějícímu Liemu, kterého připravil o kotouč. Češi tak mohou projít do útoku.

16:59
    Filippi tečoval nahození Vitáska, ale Dahm chytá.

17:13
    Česko právě vstřelilo branku!
    Předchozí situace nemusela české reprezentanty vůbec mrzet. V obrovské skrumáži před brankou Dánska se nejlépe zorientoval JAKUB VALSKÝ a otevírá tak účet dnešního utkání, když dokázal puk dostat za záda Dahma. Asistence: Ondřej Vitásek a Tomáš Filippi.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:50
    V samotném závěru první třetiny ještě zahrozil Zohorna, jenž přízemní střelou ohrozil Dahma. Ten ale kotouč ukrývá ve své lapačce.

20:00

Máme za sebou první třetinu, která vyzněla lépe pro český tým, který se v osmnácté minutě ujal vedení zásluhou libereckého Valského, kterému asistovali další dva liberečtí Tygři. Nicméně ale dnes jsou Dánové mnohem více nebezpečnější než včera a v čele s velmi dobře chytajícím Dahmem drží s týmem Česka krok. Druhá třetina začne přibližně v 18:15.

20:01

20:05
    K puku se hned po vhazování dostali hráči České republiky a okamžitě se vrhli do dánského pásma, kde musel znovu nebezpečí hasit Dahm.

20:45
    Green dostává dvě minuty za zdržování hry. Češi si tak zahrají další přesilovou hru.

21:28
    Nosek objel branku a chtěl překvapit Dahma, jenomže jeho úmysl dánský ochránce svatyně dokázal zneškodnit. Nicméně Češi zůstávají i nadále v pásmu Dánska.

22:03
    Dánský tým se osvobozuje.

22:17
    Další jedovatá střela mířila na dánského brankáře, ten opět svůj tým drží.

22:45
    Dánsko je už v plném počtu.

22:51
    Čeští reprezentanti teď museli čelit menšímu tlaku Dánů, ale Francouz puk za svá záda nepouští. Ukryl puk ve své lapačce a následně raději přerušil hru.

23:33
    Mojžíš pálil z vrcholu levého kruhu, ale trefil jen výstroj Dahma.

24:07
    Další střela, tentokráte střílel Vondrka, ale ani on na Dahma nevyzrál.

24:16
    Kousal se dostal do slibného úniku, ale jeden z Dánů ho zastavil. Vylučovat se nebude, neboť vše bylo v rámci regulí.

25:19
    Na druhé straně se do protiútoku dostali Dánové, ale Francouz si připsal další povedený zákrok.

25:34
    Petružálek dostal překrásnou přihrávku od Vincoura a okamžitě vystřelil. Dahm ale pohotovým zákrokem jeho projektil zneškodnil.

25:24
    Lie si půjde znovu odpočinout na dvě minuty za sekání.

26:35
    Češi v pásmu Dánska roztáčejí přesilovkový kolotoč, ale zatím se prosadit nedokázali. Dahm v čele s výbornou obranou skórovat Čechům nepovolili.

26:49
    Vitásek střílel od modré čáry, před Dahmem byl připravený na teč Valský, ale dánský brankář znovu kryje.

27:24
    Dánové jsou kompletní.

27:47
    Následuje komerční přestávka.

27:51
    Po vhazování ve středním pásmu se k puku dostali Dánové a okamžitě prošli až před Francouze. Ten znovu pozorný.

28:03
    Další nebezpečný manévr na straně Dánů. Ti se houževnatě snaží o srovnání skóre. Francouz je ale opět proti.

29:07
    A do třetice akce dánského celku. Soupeř ze Skandinávie vycítil šanci a znovu měl blízko k vyrovnání. Narazil však na tvrdou hráz v podobě českého brankáře.

30:15
    Češi jdou do dvoubrankového vedení. LUKÁŠ RADIL se přesně trefil v těsné blízkosti Dahma a dává klid na české hokejky. Asistence: Robert Kousal a Bohumil Jank.

31:16
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Roman.

32:23
    Jeden z hráčů Česka přišel o svou hokejku a chvíli hrál jeho tým ve třech hráčích. Nakonec vše dobře dopadlo a český tým neinkasoval.

32:46
    Na trestnou lavici míří další český hráč, konkrétně Vondrka, a to za vysokou hůl. Češi budou čelit dvojnásobné přesile Dánů téměř půl minuty.

33:03
    Češi vyhazují puk do bezpečí.

33:16
    A následně jsou již ve čtyřech hráčích.

33:32
    Dánové se probili do českého pásma, kde ale brzy přicházejí o kotouč, který Jank vyhazuje až před Dahma.

34:46
    Český tým je v plném počtu.

35:09
    Valský přebral kotouč od Vitáska a podél pravého mantinelu se dostal až před Dahma. Ten však puk bere do své moci.

35:55
    Zohorna tečoval puk těsně před dánským brankářem, ale ten se opět vyznamenal.

36:26
    Dahm si připisuje další parádní zákrok. Tentokrát proti Svačinovi.

36:26
    Komerční přestávka.

36:50
    Jeden z Dánů dostal pukem do obličeje a okamžitě padl na zem. Podle všeho ale bude v pořádku.

37:07
    Po sérii nepřesností na obou stranách se dopustili Češi zakázaného uvolnění a vhazovat se tak bude po pravici Francouze.

37:58
    Petružálek našel křížnou přihrávkou Vincoura, tomu se ale Dahma překonat nepodařilo. Vhazovat se bude právě před dánským gólmanem.

38:30
    Na druhé straně se musel Francouz co ohánět ve svém brankovišti, když zabránil jasnému gólu z hole Poulsena. To byla snad největší dnešní šance Dánů.

38:51
    Na trestnou lavici usedá na dvě minuty Kaper Jensen za hákování a Češi si tak zahrají přesilovou hru, která se může přenést do třetího dějství.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:22
    Češi se snažili v přesilovce navýšit své vedení, ale Dahm podržel svůj tým.

40:00

I druhá třetina je už minulostí. Češi přidali další branku z hole Radila a před třetí třetinou tak mají dvoubrankový náskok. Dánové ale několikrát před Francouzem zahrozili, český brankář však nulu na svém kontě udržel. Český tým tak má znovu dobře nakročeno k vítězství i v dnešním utkání. Ještě ale samozřejmě není konec a stát se může cokoli. Třetí třetina začne přibližně v 19:05.

40:01

40:55
    Dánové své oslabení ustáli a jsou už v plném počtu.

41:27
    Kudělka přišel o puk na modré čáře a dánští hokejisté tak mohou mířit do protiútoku.

42:15
    Nyní byla hra trošičku rozkouskovaná, ani jednomu týmu se nepodařilo projít do pásma soupeře, aby ohrozil brankáře.

42:42
    Vhazuje se před Dahmem.

43:03
    Vincour si připsal dvě pohledné akce, zejména při své druhé šanci střílel v těsné blízkosti Dahma. Ten ale už jako po několikáté svůj tým podržel.

44:03
    Další šance českého týmu. Radil si najel až před Dahma a prudce vystřelil. Dánský brankář vyrazil puk jen před sebe, ale ani dorážka Kousala si cestu mezi tři tyče nenašla.

44:53
    I Francouz se nyní zaskvěl, když vychytal najíždějícího Svendsena.

45:16
    Filippi objel branku a snažil se překvapit dánského brankáře. Dahm se ale zaskočit nenechal a opět má puk ve své moci.

45:59
    Češi opět zvýšili tempo hry a byla k vidění další velmi pěkná akce. Nosek se však před dánským brankovištěm neprosadil.

46:21
    Z hloubi svého obranného pásma rozjíždějí akci znovu čeští reprezentanti.

47:09
    Roman prověřil Dahma, ten připraven. Po tomto přerušení hry následuje komerční přestávka.

47:20
    Agilní Poulsen se proháčkoval ze středního pásma až do toho českého, ale na zakončení už nedošlo. Mojžíš ho totiž o puk včas připravil.

47:27
    Valský se podél pravého mantinelu dostal až před Dahma, svou střelu ale vyslal jen vysoko nad jeho branku.

47:52
    Filippi se snažil dojet puk v pásmu Dánska, nakonec ho ale nezachytil a je z toho zakázané uvolnění.

48:07
    Vhazuje se tedy před Francouzem.

48:30
    Vondrka se dostával do slibné šance, ale přejel modrou čáru moc brzy. Je z toho postavení mimo hru.

48:54
    Nosek přestřeluje dánskou bránu.

49:25
    Bjorkstrand v dobré šanci, ale Francouz včas vytáhl příložník a opět drží své čisté konto.

50:25
    Ale Češi jsou už zase v pásmu Dánska a roztáčejí tam kolotoč. Na Dahma mířily dvě prudké střely, ale dokázal si s nimi poradit.

51:23
    Dánové stále sympaticky útočí, i když prohrávají o dvě branky. Neházejí ještě flintu do žita, protože kontaktní branka by mohla jeho týmu samozřejmě pomoci.

51:55
    Kasper Jensen tečoval střelu svého spoluhráče. Puk ale zachytil jeden z obránců českého týmu, takže z toho opět není branka.

52:18

52:35
    Francouz spěchá na střídačku, rozhodčí totiž signalizuje vyloučení Dánů.

53:09
    Thinnesen dvě minuty za hru vysokou holí.

53:57
    Dánové ale v oslabení zahrozili před Francouzem. Český tým se zatím do jejich pásma nedostal.

55:09
    Thinnesen skáče na led a Dánové jsou kompletní. Své oslabení zvládli více než dobře.

55:17
    Přesilovka pro Dánsko. Dvě minuty dostává Vincour za nedovolené bránění.

56:05
    I Češi ale své oslabení dobře zvládají. Nyní se osvobozují.

56:13
    Radil byl tvrdě sražen k zemi u mantinelu. Vylučovat se ale nebude. Český útočník se těžce zvedal z ledu, ale vypadá to, že bude v pořádku.

56:28
    A další osvobození českého týmu. Přesilovka Dánů se tak krátí.

56:53
    Znovu se Češi osvobozují a vyhazují kotouč až před Dahma.

57:17
    Češi jsou v plném počtu.

57:35
    Dánové ještě srdnatě bojují před českou brankou, ale vážněji Francouze neohrozili.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:03
    Před brankou Dánska se strhla menší potyčka mezi hráči obou celků.

58:03
    Dnešní utkání sleduje 3810 diváků. Děkujeme!

58:42
    Za brankou Dánska dochází k souboji o puk. Nakonec se k němu dostali právě Dánové a míří ještě do útoku.

59:11
    Vypadá to, že si Češi své dvoubrankové vedení uhlídají a připíší si vítězství i v dnešním utkání.

59:46
    Ještě se bude vylučovat. M. Christensen dostává dvě minuty za podražení.

59:55
    Utkání se už jen dohrává.

60:00

Zápas je u konce. Češi vítězí i v druhém děčínském zápase a před MS světa hráči ukázali, že jim forma stoupá.

Střely na branku: 34:20.

I dnes byli vyhlášeni jako nejlepší hráči oba gólmani. Na straně Dánska Sebastian Dahm a na straně českého týmu Pavel Francouz.

To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů se těším na shledanou.