Philadelphia – Carolina 5:6 (0:1 po s.n.) | Buffalo – NY Islanders 3:4 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Ottawa 2:3 (0:2 po s.n.)
Minnesota – Nashville 3:7 (kon.) | Anaheim – Colorado 3:2 (po pr.) | Vancouver – Calgary 5:1 (kon.)
Arizona – Dallas 2:1 (kon.)
Anaheim Ducks
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Colorado Avalanche
Pondělí 14.04.2014, 02:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Anaheim přivítá v prvním kole play-off Dallas Stars, Laviny vyzvou Minnesotu Wild. To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a těším se, že se opět uvidíme u některého z duelů bitvy o Stanley Cup. Dobrou noc! (04:50:13)

Československá stopa v utkání:
    Jan Hejda (COL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:47

Po skončení zápasu byla mimořádně vyhlášena pouze jediná hvězda utkání. Stal se jí Teemu Selänne, který dnes odehrál poslední zápas základní části v kariéře.

1. Teemu Selläne (ANA) 0+0

Ducks prohrávali po dvou třetinách už 0:2, ale přesto dokázali utkání ještě dotáhnout do vítězného konce. Hned v úvodu třetí dvacetiminutovky se totiž trefili Maroon a Saku Koivu a v prodloužení završil obrat Bonino. Ducks tak stylově ukončili základní část, ve které opanovali tabulku Západní konference. Avalanche už ani dnešní porážka nepřipravila o konečné druhé místo.

Střely na branku v prodloužení – 2:0, celkem – 36:31

61:33
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Po minutě a půl prodloužení strhávají vítězství na svou stranu Kačeři! Po průniku Smithe-Pellyho se kotouč dostal na modrou čáru k Vatanenovi, který si popojel a vystřelil. Giguere jeho ránu vyrazil jen před sebe, kde se k dorážce dostal nejprve Smith-Pelly a po něm i NICK BONINO, jenž už uklidil puk do odkryté části hostující svatyně. Asistence: Devante Smith-Pelly a Sami Vatanen.

60:49
    Z úhlu pálil McGinn, ale ani netrefil branku.

60:19
    MacKinnon se natlačil přes Lindholma, jeho zakončení však bylo sraženo do ochranné sítě.

60:01

V prvních pěti minutách třetí třetiny dokázali domácí góly Maroona a Koivua smazat dvoubrankové manko a vyrovnat tak stav utkání na 2:2. Od té chvíle se již skóre nezměnilo a tak se bude prodlužovat.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:11, celkem – 34:31

60:00

59:50
    Další zákrok Gibsona, ještě jedno vhazování.

59:36
    Hned po buly vystřelil MacKinnon, Gibson kotouč drží.

59:32
    Domácí kouč Bruce Boudreau si vzal oddechový čas. Vhazovat se bude před Gibsonem.

59:05
    Na poslední minutu se dostává do hry Teemu Selänne, který dnes nastoupil s kapitánským céčkem.

58:55
    Další brejk hostí, bekhend Talbota ale zblokoval Robidas.

58:19
    Rychlý protiútok hostí táhl po pravé straně MacKinnon. Tomu ještě před branku najížděl Landeskog, ovšem prvně jmenovaný vystřelil a Gibson si pro kotouč sáhl lapačkou.

57:52
    Pomalu se nám blíží prodloužení. Nebo snad ještě uvidíme rozhodující gól?

56:29
    Maroon našel na pravém kruhu Selänneho, který z první mířil přesně k tyči. Giguere však máchl lapačkou a puk vytěsnil mimo. Skvělý reflex hostujícího gólmana.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 42. Maroon (Perreault, Lovejoy), 45. Koivu (Vatanen, Cogliano), 62. Bonino (Smith-Pelly, Vatanen) – 13. Malone (Holden, Wilson), 39. Elliott (Talbot, Bordeleau)

Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Sbisa, Lindholm, Robidas, Fowler, Lovejoy, Vatanen – Selänne, Perreault, Maroon – Rakell, Smith-Pelly, Beleskey – Silfverberg, Koivu, Cogliano – Palmieri, Bonino, Winnik. Trenér: Bruce Boudreau
    Colorado Avalanche: Giguere (Berra) – Johnson, Hejda, Guenin, Elliott, Benoit, Holden – Parenteau, Stastny, Landeskog – McGinn, MacKinnon, O'Reilly – Talbot, Cliche, Bordeleau – Carey, Malone, Wilson. Trenér: Patrick Roy

Rozhodčí: Walsh, Lee – Gibbs, Heyer

Diváci: 17528