Kanada – Dánsko 6:1 (kon.) | USA – Lotyšsko 5:6 (kon.) | Švédsko – Francie 2:1 (kon.)
Finsko – Bělorusko 2:0 (kon.)
USA
5:6 (1:2, 2:1, 2:3)
Lotyšsko
Čtvrtek 15.05.2014, 15:45 • Minsk Arena • Mistrovství světa

44:24
    Američané si tlak přerušují sami. Respektive je to Tim Stapleton (USA), který držel Arturse Kuldu. Lotyši tak mají jedinečnou šanci vzít si vedení zpět.

33:13
    Tuto třetinu asi hráči nechtějí hrát 5 na 5. Opět je vyloučen Lotyš, na dvě minuty za vysokou hůl odchází pykat Georgijs Pujacs (LAT).

31:00
    Po srovnání se strhla před brankou Lotyšů velká strkanice, po které Sotnieks (LAT) nevybíravě srazil k ledu Nelsona a obdržel 2+2 minuty za hrubost. Jacob Trouba (USA) přijel svého spoluhráče z první formace bránit, ovšem dostal jen dvě minuty. Plyne z toho další početní výhoda pro americký tým.

30:04
    Lotyši se do potíží sami. Johnny Gaudreau vybojoval již druhý faul pobaltského týmu. Střelec třetí branky Alexandrs Niživijs (LAT) je vyloučen za hákování.

28:20
    Ovšem nadšení může opadnout hned záhy, vyloučen je totiž Juris Štals (LAT) na dvě minuty za hákování.

26:20
    Dvojnásobnou přesilovku si pro změnu vyzkouší Lotyši. Dan DeKeyser (USA) dostal 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

25:42
    No a vzápětí jdou američtí hokejisté do čtyř. Vince Trocheck (USA) se ihned po vhazování provinil držením.

23:27
    A bude dvojnásobná. Dravý průnik Gaudreaua zastavil podražením Arturs Kulda (LAT). Přesně jednu minutu a třiadvacet sekund budou Lotyši zažívat horké chvilky.

22:50
    Hned poté jej ale lotyšský mladík hrající severoamerickou NHL fauloval. Tým USA bude mít k dispozici druhou přesilovku.

06:55
    Ojedinělá akce Niživijse ovšem znamená přesilovou hru pro svěřence Teda Nolana. Vyloučen je Seth Jones (USA) za držení hole.

03:08
    Úvodní tlak amerických hokejistů nese ovoce, vyloučen Gints Meija (LAT) za držení.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Dominik Tobola

Branky a nahrávky: 17. Smith (Gardiner), 29. Nelson (Jones), 31. Johnson (Smith, Trouba), 54. K. Hayes (Jones, Abdelkader), 59. Nelson (Gaudreau, Jones) – 16. Meija (Berzins), 19. M. Redlihs (Keninš, Daugavinš), 29. Niživijs (Vasiljevs), 52. Daugavinš (J. Redlihs.), 55. Girgensons (Meija), 58. Vasiljevs (Cipulis)

USA: Thomas (Leggio) – Trouba, DeKeyser, Jones, McCabe, Petry, Gardiner, Donovan – Johnson, Nelson, Smith – K. Hayes, Gaudreau, Abdelkader – Stapleton, Wingels, Mueller – McDonald, Trocheck, Shore – J. Hayes.
    Lotyšsko: Gudlevskis (Masalskis) – Galvinš, Kulda, Sotnieks, Pujacs, J. Redlihs, Jass, Lavinš – Daugavinš, M. Redlihs, Keninš – Štals, Girgensons, Indrašis – Vasiljevs, Niživijs, Cipulis – Džerinš, Lipsbergs, Meija – Berzins.

Rozhodčí: Bulanov, Olenin (oba RUS) – Leermakers (NED), Valach (SVK)