Kanada – Švédsko 3:2 (po pr.) | USA – Finsko 3:1 (kon.) | Rusko – Německo 3:0 (kon.)
Česko – Norsko 1:0 (kon.)
Rusko
3:0 (0:0, 0:0,3:0)
Německo
Neděle 18.05.2014, 19:45 • Minsk-Arena • Mistrovství světa

57:13
    Za nedovolené bránění dostává dvouminutový trest Denis Denisov (RUS), který již putuje na trestnou lavici.

43:52
    Na trestnou lavici putuje Marcus Kink (GER), který inkasuje dvě minuty za sekání. Rusko dostává další šanci na gól.

39:47
    Hordler (GER) ale také srovnává znovu síly na ledě. Za nebezpečnou hru vysokou holí dostává od rozhodčích dvouminutový trest.

38:25
    Sergej Plotnikov (RUS) dostává dvouminutový trest za vražení na hrazení. Síly na ledě se tedy vyrovnají, Německo si pak zahraje dokonce zkrácenou přesilovku.

37:23
    Hordler (GER) inkasuje dvě minuty za sekání. Rusko dostane v závěru prostřední části tak příležitost ke gólu.

17:29
    Weiss (GER) dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.

12:38
    Medveděv (RUS) inkasuje trest za podražení a po nevydařené přesilovce budou tak Rusové čelit oslabení!

10:24
    To ale není vše ze strany sudích. Další trest na německé lavičce dostává Müller, který jde pykat za hákování. Budou to tedy dvě minuty pro hry 5 na 3 pro Rusy!

10:24
    Za hákování dostává dvouminutový trest Kink (GER). Rusům se tak otevírá možnost pro první branku, stejně jako Němcům, kteří své příležitosti ale nevyužili.

04:28
    Denis Denisov (RUS) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za držení. Prví šance na gól pro Němce.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Michal Kuba

Branky a nahrávky: 44. Šipačov (Plotnikov, Jakovlev), 51. Širokov (Zaripov, Anisimov), 60. Tichonov (Anisimov)

Rusko: Vasilevskij (Bobrovskij) – Denisov, Čudinov, Medveděv, Kutuzov, Jakovlev, Bělov – Plotnikov, Tichonov, Ovečkin (C) – Kuljomin, Anisimov, Širokov – Zaripov, Kalinin, Šipačov – Kuzněcov, Burmistrov, Dadonov
    Německo: Grubauer (Birken) – Reul, Braun, Kohl, Hördler (C), Krüger, Akdag, Müller – Mauer, Barta, Ehliz – Oppenheimer, Hospelt, Noebels – Kink, Seidenberg, Draisaitl – Pietta, Plachta, Weiss – Rieder

Rozhodčí: Dremejl (SLO), Šindler (CZE) – Lederer (CZE), Leermakers