USA – Česko 3:4 (kon.) | Rusko – Francie 3:0 (kon.) | Kanada – Finsko 2:3 (kon.)
Švédsko – Bělorusko 3:2 (kon.)
Rusko
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Francie
Čtvrtek 22.05.2014, 16:00 • Minsk Arena • Mistrovství světa

To je pro tuto chvíli vše, dovolím si vás pozvat na zápas Kanada – Finsko, který můžete na onlajnech sledovat již od devatenácté hodiny. Díky za pozornost a brzy napočtenou! (18:16:47)

Sborná tímto vítězstvím naváže na předchozí sérii šesti účastí v semifinále, kterou narušila až loňská prohra s USA 8:3. Za posledních deset let tak ruská reprezentace zažije již sedmé semifinále.

Druhým semifinalistou se tedy stává Rusko, které se v příštím utkání střetne s vítězem dvojice Švédsko – Bělorusko. Dnes předvedla sborná celkem suverénní výkon, Francie vypadala nebezpečně pouze druhou polovinu první třetiny. I tak je to pro Francii skvělý výsledek, dnes hrála ze zabezpečené obrany a Rusům dlouho dělala vrásky na čele.

Stadionem v Minsku zní hymna Ruské federace, kterou zpívá téměř celý stadion.

59:28
    A Francouzi jdou do čtyř. Roussel (FRA) – si odsedí dvě minuty za podražení.

59:24
    Nahození od modré vůbec k Bobrovského bráně nedoputovalo.

59:06
    Huet zůstal na střídačce!

59:06
    Oddechový čas pro Francii.

58:50
    Dadonov za Huetovou bránou ztratil kotouč, Francouzi se ženou do protiútoku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty poslední třetiny. Rusové jsou u puku a navzdory ke všem předchozím neúspěchům teď vypadali, jako by chtěli útočit.

57:26
    I Rusové již hrají v pěti.

57:15
    Francouzi v plném počtu.

56:27
    Rusové se opět nikam nehrnou, Francouzi tak dostávají skvělou příležitost pro úpravu skóre. Besch zavezl kotouč k bráně a snaží se koordinovat francouzskou snahu.

55:26
    Tichonov (RUS) jde naprosto neprávem na trestnou lavici na dvě minuty za hru vysokou holí. Manaviana ale trefil do obličeje Meunier, nikoli Tichonov.

55:15
    Naprosto zbytečný faul v podání Stefana da Costy (FRA), který si jde sednout na dvě minuty za sekání.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Vojta Pojer

Branky a nahrávky: 5. Anisimov (Jakovlev), 21. Malkin (Kuljomin, Tichonov), 48. Kutuzov (Kuljomin, Malkin)

Rusko: Bobrovskij (Vasiljevskij) – D. Denisov, Čudinov, Medveděv, Kutuzov, Jakovlev, Bělov, Zubarev – Ovečkin (C), Plotnikov, Šipašjov – Tichonov, Malkin, Kuljomin (A) – Zaripov, Anisimov, Širokov – Dadonov, Burmistrov, Kuzněcov. Trenér: Oleg Znarok
    Francie: Huet (Hardy) – Auvitu, Besch, Amar (A), Manavian, Dieudé Fauvel, Janil, Chakiachvili – S. Da Costa, Roussel, Bellemare (A)– Treille, Meunier (C), Desrosiers – Fleury, Ritz, T. Da Costa – Henderson, Raux, Guttig – Tardif. Trenér: Dave Henderson.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Kaval (USA) – Carlson (CAN), Lederer (CZE)

Diváci: 13826