USA – Česko 3:4 (kon.) | Rusko – Francie 3:0 (kon.) | Kanada – Finsko 2:3 (kon.)
Švédsko – Bělorusko 3:2 (kon.)
Rusko
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Francie
Čtvrtek 22.05.2014, 16:00 • Minsk Arena • Mistrovství světa

59:28
    A Francouzi jdou do čtyř. Roussel (FRA) – si odsedí dvě minuty za podražení.

59:06
    Huet zůstal na střídačce!

55:26
    Tichonov (RUS) jde naprosto neprávem na trestnou lavici na dvě minuty za hru vysokou holí. Manaviana ale trefil do obličeje Meunier, nikoli Tichonov.

55:15
    Naprosto zbytečný faul v podání Stefana da Costy (FRA), který si jde sednout na dvě minuty za sekání.

52:57
    Vyloučen Kalinin (RUS) – dvě minuty za podražení.

49:49
    Francouzi si zahrají opět ve čtyřecj. Vyloučen je Besch (FRA) – dvě minuty za krosček.

47:36
    Rusko právě vstřelilo branku!
    ALEXANDR KUTUZOV si svoji první branku na seniorském mistrovství světa odbyl v nejvyšší čas! V kruhu dostal naprosto ideální pas, na nic nečekal a z první napálil touš nad Huetovo rameno! Asistence: Nikolaj Kuljomin a Jevgenij Malkin.

42:17
    Vyloučen Teddy da Costa (FRA) – dvě minuty za hrubost.

32:19
    Neskutečný zákrok Hueta! Ve vlastním oslabení ujel Jevgenij Dadonov, který nejdříve objel jednoho obránce a nakonec vymíchal proti sobě stojícího brankáře. Huet ale stačil vytrčit beton, čímž zneškodnil Dadonovu neskutečnou šanci!

30:30
    A bude se hrát 4 na 3. Vyloučen Kuljomin (RUS) – dvě minuty za sekání.

30:15
    Malkin střílel z mezikruží bekhendem, Huetovi dělala střela nad rameno obrovské problémy!

28:45
    Možná trochu neprávem je teď srovnána situace. Vyloučen Plotnikov (RUS) – dvě minuty za podražení.

28:42
    Ale Francie jde opět do čtyř. Vyloučen Treille (FRA) – dvě minuty za nedovolené bránění.

25:16
    Za faul na Plotnikova si jde sednout Roussel (FRA) – dvě minuty za krosček.

Obrovský závar před Huetem, Francouzi půjdou do tří.

24:09
    Jen co dohráli Franouzi přesilovku, jdou do oslabení. Vyloučen Meunier (FRA) – dvě minuty za podražení.

22:11
    A Francouzi si zahrají také druhou přesilovku v zápase. Vyloučen Plotnikov (RUS) – dvě minuty za hákování.

20:52
    JEVGENIJ MALKIN dostal naprosto geniální přihrávku z mezikruží, dokázal svůj hokejový um a naprosto oblafl francouzskou obranu. S kotoučem si zamíchal u tyčky Huetovy brány, nechal brankáře poodjet po ledě a kotouč zasunul do odkryté brány! Asistence: Nikolaj Kuljomin a Viktor Tichonov.

19:42
    Vyloučen Meunier (FRA) – dvě minuty za podražení. Tak přece se Rusové ještě pokusí o gól.

13:42
    Vyloučen Šipačjov (RUS) – dvě minuty za držení hole. První přesilovka pro Francii.

13:12
    Janil byl faulován, Francie hraje ve výhodě!

09:24
    Vyloučen Treille (FRA) – dvě minuty za sekání.

04:20
    Puk do rohu kluziště dostal ARŤOM ANISIMOV, který s ním vybruslil až před bránu. Tam mátl francouzskou obranu tak, až se dostal ke střele, která pronikla pod Huetovým betonem! Asistence: Jegor Jakovlev.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Vojta Pojer

Branky a nahrávky: 5. Anisimov (Jakovlev), 21. Malkin (Kuljomin, Tichonov), 48. Kutuzov (Kuljomin, Malkin)

Rusko: Bobrovskij (Vasiljevskij) – D. Denisov, Čudinov, Medveděv, Kutuzov, Jakovlev, Bělov, Zubarev – Ovečkin (C), Plotnikov, Šipašjov – Tichonov, Malkin, Kuljomin (A) – Zaripov, Anisimov, Širokov – Dadonov, Burmistrov, Kuzněcov. Trenér: Oleg Znarok
    Francie: Huet (Hardy) – Auvitu, Besch, Amar (A), Manavian, Dieudé Fauvel, Janil, Chakiachvili – S. Da Costa, Roussel, Bellemare (A)– Treille, Meunier (C), Desrosiers – Fleury, Ritz, T. Da Costa – Henderson, Raux, Guttig – Tardif. Trenér: Dave Henderson.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Kaval (USA) – Carlson (CAN), Lederer (CZE)

Diváci: 13826