Michail Južnyj (2)
0
63 2
Sobota 12.07.2014, 16:03ATP Stuttgart - BOSS Open (antuka)

S konstatováním, že Lukáš Rosol porazil druhého nasazeného Michaila Južného 7:6 a 6:2, přičemž v zítřejším finále bude hrát s Robertem Bautistou-Agutem, se loučím a přeji příjemný zbytek soboty. (17:38:22)

Český tenista začal zápas katastrofálně, prohrál si první dva servisy, za stavu 1:4 navíc musel čelit dalším dvěma brejkbolům soupeře, které ale odvrátil, následně vyrovnal stav až na 4:4 a s přehledem dotáhl set do tie-breaku, ve kterém zvítězil 7:3 a v druhém setu již na kurtu kraloval.

Konec zápasu

6:2
    Rosol má ruce nad hlavou! Zaútočil rovnou po returnu a přesnými údery zasypal Južného, který nedokázal odolat a LUKÁŠ ROSOL se stává finalistou turnaje ATP ve Stuttgartu, kde se zítra utká o turnajový triumf s šestadvacetiletým Španělem Robertem Bautistou-Agutem.

40-30
    První mečbol Južnyj odvrací připraveným útokem zakončeným přesným forhendem k postranní čáře.

40-15
    Už jen jeden! Rosol honil soupeře po celé polovině kurtu a Južnyj se nakonec neubránil!

30-15
    Južného bekhend zastavila páska sítě a Lukáše dělí dva míčky od velkého úspěchu.

15-15
    Na další dělový return Rosola ale neměl šanci odpovědět.

0-15
    Južnyj začíná odvracet konec zápasu úspěchem přímo z podání.

5:2
    Přímý bod z podání pro českého tenistu a Rosol vede v druhém setu již 5:2. Je tak jedinou hru od postupu do stuttgartského finále.

40-0
    Český tenista hraje v obrovské pohodě, po dobrém servisu posadil následný forhend nechytatelně k postranní čáře.

30-0
    Český tenista boduje přímo z podání.

15-0
    Povedená útočná akce Rosola zakončená volejem na síti.

4:2
    Rosol si okamžitě po dobrém returnu připravil útočnou pozici a vítězným bekhendem získává první brejk druhého setu!

40-15
    Ten první Južnyj odvrací esem, dopad míčku ještě zkontroloval německý rozhodčí Helfer.

40-0
    Rosol znovu boduje z returnu a má tři brejkboly!

30-0
    Další úspěšný razantní útok Rosola.

15-0
    Lukáš Rosol hraje v šesté hře na returnu a právě vítězným returnem se dostává do vedení.