Most – Litvínov 0:0 (zruš.) | Třinec – Liberec 6:2 (kon.) | Chomutov – Litoměřice 3:2 (kon.)
Plzeň – Motor ČB 3:4 (1:2 po s.n.) | Jihlava – Francie 6:1 (kon.) | Havířov – Vítkovice 0:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 31.07.2014, 17:00 • WERK ARENA Třinec • Přípravné zápasy

Z mé strany to je pro dnešek vše, zítra se opět z WERK ARENY ozveme, Oceláři budou od 11 hodin hostit ve své nové hale HC Olomouc. Děkuji za pozornost, na počtenou! (19:15:15)

Končí přípravný zápas mezi Oceláři a Bílými Tygry, na konci zápasu se radují domácí hráči. Slezané dokázali porazit Liberec 6:2, když v každé ze tří třetin vsítili dvě branky. V té závěrečné se dvakrát trefil Lukáš Žejdl. Ze stranu hostů korigoval Jiří Říha.

60:00

59:58
    V samotném závěru utkání ještě mohl skórovat Petr Kica, oba své pokusy však zahodil! Nejprve nedokázal trefit prázdnou branku, pak napálil kotouč do Hamerlíka!

59:22
    Kotouč na svých holích drží hráči Liberce, kombinují však před vlastní brankou.

58:50
    Na druhé straně Lašáka ohrozil Dravecký, svou střelu ale poslal jen do lapačky hostujícího brankáře.

58:35
    Bulík chtěl zpoza brány překvapit Hamerlíka, třinecký brankář ale dával pozor a vyrazil kotouč do střední třetiny.

58:01
    Dvě minuty do konce zápasu, domácí příznivci děkují Ocelářům za předvedenou hru. Kotouč se po většinu času drží ve středním pásmu.

57:25
    Utkání se již víceméně jen dohrává. Hosté se ještě snaží o korekci stavu, domácí obraně se však daří držet Tygry v bezpečné vzdálenosti od Hamerlíkovy klece.

56:53
    Víšek následně nepříjemně najel do Hamerlíka a třinecký brankář se těžce zvedá z ledu. Vypadá to ale, že bude v pořádku.

56:40
    Na domácí branku mířil Víšek, který se i pokusil o střelu od hrazení. Jeho pokus ale byl sražen do rohu.

55:50
    Lašákovu pozornost otestoval hbitý Matuš, kotouč ale poslal jen do betonů hostujícího brankáře.

55:20
    WERK ARENOU obíhá mexická vlna, domácí příznivci jsou s průběhem prvního duelu v nové aréně velmi spokojeni.

54:53
    Na druhé straně Hamerlíka pořádně zaměstnal Bartek, domácí brankář dokázal odolat jeho třem pokusům.

54:24
    Zmatků v hostující obraně chtěl využít Dravecký, kličkou do bekhendu ale Lašáka překonat nedokázal.

54:01
    Třineckou halou zní pokřik Deset, Deset. Při zbývajících šesti minutách je tento výsledek vysoce nepravděpodobný.

53:49
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři opět skórují, jejich vedení je už čtyřbrankové! Liberečtí sice drželi útočnou třetinu, na modré ale zaváhal Plutnar, čehož dokázal plně zužitkovat LUKÁŠ ŽEJDL! Třinecký forward se dostal do sólového úniku, střelou mezi betony pošesté překonal brankáře Lašáka! Bez asistence.

53:21
    To akce druhé domácí formace už Lašáka pořádně potrápila! Nejprve chtěl hostujícího brankáře překonat Rákos, jeho pokus ale Lašák vyrazil. K volnému kotouči se pak dostal Žejdl, ani on si ale na libereckého muže v masce nepřišel.

52:59
    Před Lašáka se snažil natlačit Adamský, svou střelou ale hostujícího brankáře překonat nedokázal.

52:35
    Hra se přesunula do pásma Třince, domácímu brankáři ale žádné nebezpečí zatím nehrozí. Kotouč mají v moci domácí hokejisté.

51:59
    Liberečtí předvedli nepřesnou rozehrávku, kotouč doputoval na icing. Hra se vrací před Lašáka.

51:48
    Chmielewski dokázal ve středním pásmu rukou zachytit hostující vyhození, kotouče se ale pak dotkl Žejdl a sudí píská přihrávku rukou.

51:15
    Galvas ještě v posledních vteřinách přesilovky chtěl rozehrát akci, nedokázal však udržet puk v útočném pásmu. Hosté jsou kompletní.

50:44
    O rychlou střelu se pokusil Zíb, kotouč však zamířil jen do Lašákovy výstroje.

50:20
    A v nejbližších vteřinách ani nebude muset. Třinečtí si špatně přihráli, hosté zachytili kotouč a odpálili ho k Hamerlíkovi.

50:02
    Oceláři se usadili v útočném pásmu, zatím si však jen předávají kotouč. Lašák zatím nemusel zasahovat.

49:16
    Oceláři si po dlouhé době zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici pomalu odjíždí Petr Kica, který odpyká další trest pro hráčskou lavici. Liberečtí již podruhé v tomto utkání špatně střídali.

48:47
    Ihned po buly se Oceláři vydali do útoku. Po Gašparovičově akci Adamský našel rozjetého Polanského, ten však volejem Lašáka nepřekvapil.

48:35
    Liberec pokračuje v aktivní hře, domácí se nemohou dostat z vlastní třetiny. Hamerlík opět musel podržet kotouč, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

48:12
    V další šanci se ocitl Říhu, Hamerlík byl tentokrát úspěšný.

47:35
    Po chybě Draveckého se do dobré šance dostal Bartek. Hostující forward mířil nad lapačku, Hamerlík ale dokázal vytáhnout ruku dostatečně vysoko na to, aby zastavil kotouč.

47:08
    Liberci se přesilovka nedaří dle představ. Domácí dobře brání, Rákos navíc dokázal ohrozit Lašáka. Hostující brankář jeho střelu kryje.

46:29
    Adamský chtěl rychle vyhodit kotouč z vlastní třetiny, ten však, po odrazu od hrazení, končí na domácí střídačce. Buly před Hamerlíkem.

46:09
    Liberec opět dostává výhodu jednoho muže v poli. Na trestnou lavici putuje Erik Hrňa, který hákoval jednoho z hostujících hráčů.

45:48
    Liberec právě vstřelil branku!
    Bílí Tygři korigují skóre! Po delších trablích v rozehrávce se za domácí obrannou linii dokázal dostat JIŘÍ ŘÍHA, který pohybem rameny oklamal Hamerlíka a prostřelil ho pod vyrážečkou! Asistence: Martin Bartek, Tomáš Bulík.

44:53
    Domácí dobře brání modrou čáru, hosté se nemohou dostat do útočné třetiny.

44:07
    Hned v úvodu přesilovky mohl skórovat Škoula, odkrytou branku ale liberecký obránce přestřelil.

43:56
    Třetí přesilovka pro hosty. Na trestnou lavici usedl Lukáš Galvas, který vyhodil kotouč z vlastní třetiny až do hlediště. Dvě minuty . zdržování hry.

43:07
    O rychlou střelu se pokusil Gašparovič, kotouč mu ale poskakoval a třinecký forward nedokázal vystřelit dostatečně tvrdě na to, aby nějak ohrozil Lašáka.

42:50
    Liberečtí se na chvíli podívali do útočné třetiny, kloudnou akci ale vymyslet nedokázali.

42:07
    Oceláři mohli vsítit šestou branku! Radim Matuš pálil kousek za modrou čárou, svým prudkým projektilem trefil břevno Lašákovy svatyně! Následná dorážka Hrni mířila mimo odkrytou branku.

41:40
    Oceláři pokračují v aktivní hře. Ke střele z pravého kruhu pro vhazování se propracoval Chmielewski, svým pokusem mezi Lašákovy betony ale neuspěl.

40:57
    Oceláři rychle přenesli hru na druhou stranu a slaví pátou branku v Lašákově síti. Po chybě jednoho z hostujících obránců se domácí dostali do přečíslení dvou proti jednomu, které, po pasu Daniela Rákose, střelou do odkryté branky zakončil LUKÁŠ ŽEJDL! Asistence: Daniel Rákos, Denis Kindl.

40:33
    Domácí obrana se před vlastní brankou trochu nedohodla, následných zmatků chtěl využít Bartek, který však trefil jen Hamerlíka.

40:01

Máme za sebou čtyřicet minut zápasu, lepší jsou stále domácí Oceláři. Ve druhé třetině mohli diváci v nové WERK ARENĚ vidět tři branky, dvě padly do hostující sítě, jednou se radovali hosté. Nejprve se radovalo domácí publikum, to když v šestadvacáté minutě skóroval Gašparovič. O sedm minut později se Bílí Tygři dočkali své první branky, když Skalický zužitkoval pohlednou akci a využil přesilovku. Prozatímní podobu skóre 4:1 určil v třicáté páté minutě Gašparovič, který se dostal do sólového úniku a překonal Lašáka. Třetí třetina začne přibližně v 18:40.

40:00

39:48
    Ještě v závěru druhé třetiny se do šance dral Adamský, kotouč ale byl příliš rychlý a skončil u Lašáka.

39:23
    Matuš u hrazení obehrál bránícího Dernera, vydal se před Lašáka, ani na dvakrát jej ale nedokázal překonat.

38:42
    Na druhé straně se podobným pokusem prezentoval Matuš, ani on ale nedokázal zamířit přesně.

38:20
    Zmatků v domácí obraně chtěl využít Bartek, jeho překvapivá střela ale nebyla přesná. Kotouč skončil v rohu.

37:48
    Aron Chmielewski chtěl hned po buly projít skrz dvojici obránců, ti mu ale nenechali ani centimetr místa, cesta třineckého forwarda tak skončila u na útočné modré.

37:38
    Hosté se pokusili o rychlý přechod střední třetiny, jejich snahu však hatí ofsajd.

37:00
    Nosek vybojoval kotouč pro Žejdla, následně i tečoval jeho nahození. Lašák na změnu směru reagoval na poslední chvíli, i tak se mu povedlo zastavit letící kotouč.

36:28
    Oba brankáři teď předvedli těžké zákroky! Hamerlík na dvakrát dokázal zastavit ránu Říhy, na druhé straně pak Lašáka pořádně protáhl Polanský.

36:00
    Před Lašáka se snažil prodrat Polanský, jeho postup ale zastavil dobře postavený Voráček.

35:30
    Bílí Tygři chvíli drželi kotouč pod kontrolou v útočném pásmu, nic kloudného ale vymyslet nedokázali. Hra se stěhuje do střední třetiny.

34:50
    Hosté pak ale zcela propadli na modré čáře a Oceláři opět odskakují na rozdíl tří branek! Do sólového úniku se dostal VLADIMÍR DRAVECKÝ, před Lašákem zahýbal rameny a zasunul puk mezi betony hostujícího gólmana! Bez asistence.

34:34
    Nepříjemná střela z hole Gřegořka nadělala Hamerlíkovi menší problémy, domácí brankář dokázal puk vyrazit do rohu.

34:01
    Marosz u hrazení tvrdě srazil Šimka. Dle rozhodčích bylo vše v pořádku, pokračuje se dál.

33:41
    Tlak Liberce končí. Ocelářům se povedlo dostat kotouč k Lašákovi, tam jej sice vzali hráči hostujícího týmu, poslali jej však jen na icing.

33:10
    Hosté navýšili obrátky, Liberec teď drží domácí řadu pod tlakem. O kotouč se bojuje v rohu kluziště, Hamerlík zatím zasahovat nemusel.

32:34
    Bílí Tygři dokázali využít přesilovku a snížit manko na dvě branky. Pohlednou kombinaci na jeden dotek završil DANIEL SKALICKÝ, jenž střílel do zcela odkryté branky! Hamerlík byl bez šance. Asistence: Martin Škoula.

32:27
    Oceláři se hned po buly dokázali osvobodit. Následná akce Liberce přinesla střelu Plutnara, Hamerlík však dokázal zasáhnout.

32:07
    Liberec si zahraje druhou početní výhodu. Na trestnou lavici odchází Rostislav Klesla, odsedí dvě minuty za hákování.

31:47
    Dobrá akce Michaela Foltýna! Domácí bek si troufl obehrát bránícího hráče a vydal se až k Lašákovi. Foltýn pálil mezi betony, Lašák měl co dělat, aby udržel kotouč před brankovou čárou!

31:08
    Oba celky teď předvedly pár nepřesností, kotouč létal ze strany a stranu, icing se ale ani jednou nepískal.

30:38
    Oceláři pokračují v náporu, k další střele se dostal Rákos. Ani on si ale na Lašáka nepřišel.

30:08
    Ke střele z mezikruží se dostal Gašparovič, kterého našel Polanský. Slovenský forward mířil mezi betony, Lašák je dokázal včas sklapnout.

29:44
    Oceláři se natlačili do útočné třetiny, u Lašáka kombinuje první pětka domácích.

29:10
    Ta ale končí neúspěchem. Liberečtí se dokázali zmocnit kotouče, nahození Vlacha ale Hamerlíka příliš neohrozilo.

28:25
    Kotouč v rohu domácí třetiny, u hrazení o něj bojuje pětice hráčů. Oceláři jsou v převaze, také dokázali vydolovat černý kousek pryže a založit další akci.

27:49
    Oceláři předvedli trochu kostrbatý přechod přes útočnou modrou čáru. Vše nakonec končí, k nevoli domácích fanoušků, ofsajdem.

27:16
    Adamský vybojoval kotouč za hostující branku a předal jej Polanskému. Ten na modré našel volného Pisárika, který však ideálně nezpracoval. Následné nahození kryje Lašák v lapačce.

26:43
    Matuš přejel s kotoučem střední třetinu a namazal Hrňovi. Třinecký forward pálil téměř od modré čáry, jeho pokus mířil nad Lašákovu branku.

26:16
    V další akci se ocitl Matuš, ten ale nedokázal trefit kotouč, navíc pak vyhodil branku z předepsaného postavení.

25:42
    Rychlá akce Liberce. Psota zavezl kotouč do útočné třetiny, přenechal jej Říhovi. Ten pálil z první, Hamerlík dokázal včas zasáhnout.

25:06
    Oceláři využívají přesilovku a jdou do tříbrankového trháku! Martin Adamský zpoza branky našel zcela nehlídaného JAKUBA GAŠPAROVIČE, který měl dostatek času na to, aby vykoupal Lašáka a poslal kotouč do odkryté branky! Asistence: Martin Adamský.

24:57
    Oceláři se pokusili o rychlé zakončení, střela Noska ale byla zblokována do ochranné sítě.

24:40
    Přesilovka pro domácí, na trestnou lavici usedá liberecký Martin Škoula, odpyká dvě minuty za hákování.

24:40
    Obrovská šance Třince! Jako blesk z čistého nebe se před Lašákem objevila trojice domácích, ani jeden z nich ale nedokázal poslat kotouč za ležícího Lašáka!

24:26
    Další nepřesnost domácích končí icingem.

23:52
    Pisárik hledal Polanského, puk ale centru první domácí formace šel mezi brusle, Polanský tudíž nedokázal kotouč zpracovat.

23:40

23:07
    hra trochu ubrala na tempu, oběma týmům se nedaří přesně rozehrát

22:38
    Mezi dvojici bránících hráčů se pustil Jonák, jeho postup ale neměl dlouhého trvání. Domácí obránci jej zastavili na útočné modré čáře.

22:10
    Ocelářům se nedaří rychlý přechod přes střední třetinu, Liberečtí dobře brání obrannou modrou.

21:38
    Žejdl objel hostující bránu a namazal Kindlovi. Tomu se však nepovedlo ideálně zpracovat a než se dostal ke střele, tak ho od kotouče odstrčil Derner.

20:55
    Oceláři jsou v úvodu druhé třetiny opět aktivnější, zatím ale nemohou ohrozit libereckou branku.

20:32
    Polanský zavezl kotouč do útočné třetiny, tam jej předal Gašparovičovi. Slovenský forward trochu zbrzdil hru, namazal najíždějícímu Adamskému. Ten střílel z první, střela, která Lašákovi mířila mezi betony ale branku nepřinesla.

20:01

Máme za sebou úvodní třetinu prvního přípravného duelu, úspěšnějším týmem jsou zatím domácí Oceláři. Ti zásluhou Martina Adamského otevřeli ve čtvrté minutě skóre, na jeho trefu pak o čtyři minuty později dokázal navázat Erik Hrňa. Hra se pak odehrávala ve slušném tempu, další branku jsme však zatím neviděli. Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 17:50.

20:00

19:45
    Domácí se nakonec dokázali zmocnit kotouče, šance Polanského však úspěch neslavila.

19:26
    Liberec zatlačil Slezany do defenzívy, zatím však pouze hraje po rozích kluziště.

18:51
    Heider nedokázal zachytit kotouč na modré čáře, Oceláři musí vyklidit útočnou třetinu.

18:25
    Z mezikruží pálil Kindl, Lašák dokázal reflexivně zasáhnout a vyrazit kotouč do rohu kluziště.

17:56
    To, co se první pětce domácích nepovedlo před malým okamžikem, teď předvedli v celé kráse! Polanský pasem skrz dva bránící hráče vyslal do sóla Martina Adamského, ten se ale před Lašákem ukličkoval a nakonec jen zametl puk do lapačky hostujícího brankáře.

17:30
    Polanský hledal Adamského, ten ale v plné rychlosti nedokázal zpracovat. Volného kotouče se pak zmocnil, Gašparovič, ani on se ale do šance nedostal.

16:56
    Domácím trochu vázne kombinace, po několika nepřesných pasech kotouč doklouzal až za hostující branku. Pískán je icing, hra se stěhuje před Hamerlíka.

16:20
    Postup hostí neměl dlouhého trvání, Hamerlík nemusel zasahovat.

15:53
    Chmielewski hledal Draveckého, ten však byl obsazen hned dvěma hráči. Liberec se zmocnil kotouče a míří do útočné třetiny.

15:31
    Hosté se dokázali vymámit z domácího tlaku, ovšem jen za cenu zakázaného uvolnění.

15:10
    Oceláři se však rychle vrátili na puk a opět kombinují u Lašáka. Žejdlovo nahození bylo tečováno do rohu.

14:44
    Polanský hledal Gašparoviče, ten ale nedokázal za hostující brankou zpracovat puk. Kotouče se poté zmocnili hosté a vyvezli jej do střední třetiny.

14:11
    Krásná kombinace Liberce a ještě lepší zákrok Hamerlíka! Akci na jeden dotek zakončoval Petr Kica, Hamerlík však lvím skokem dokázal zastavit kotouč, který už letěl do odkryté branky!

13:42
    Oceláři se po delší době opět podívali před Lašáka, hostujícího brankáře ale ohrozit nedokázali.

13:02
    Hosté ještě v závěru své přesilovky pořádně zahrozili, dva pokusy na Hamerlíka vyslal Jelínek. Domácí brankář byl v obou případech pozorný.

12:49
    Kotouč se po odrazu od hrazení dostal mimo kluziště, vhazování před Hamerlíkem.

12:30
    Liberci se ani tentokrát nedaří rozehrávka, kotouč jen projel střední třetinou na hole domácích beků, kteří jej opět poslali k Lašákovi

12:00
    Ocelářům se v krátkém časovém úseku povedlo dvakrát vyhodit, liberecká přesilovka vstoupila do své druhé minuty.

11:31
    Po přerušení se před Hamerlíkem do sebe zaklesli Foltýn a Výtisk. Menší potyčka končí domluvou od hlavního sudího.

11:30
    Opět stejný scénář, opět stejný konec. Bartek tentokráte pálil od modré, ani s tímto pokusem si však Hamerlík dokázal poradit.

11:17
    Rychlou kombinaci Liberce zakončil střelou z první Bartek, Hamerlík ale měl dobrý výhled a bez problémů zasáhl.

11:03
    Po domácích si přesilovou hru zahrají také Bílí Tygři. Na trestnou lavici usedá Rostislav Marosz, jenž se provinil sekáním.

10:20
    Oceláři jsou zpět u Lašáka. Žejdl dlouho kombinoval s Kindlem, centr druhé třinecké formace nakonec vzal odpovědnost na sebe a vystřelil. Žejdlův pokus byl zblokován.

09:52
    Hostům se povedlo zmocnit kotouče a poslat jej za Hamerlíkovu branku.

09:24
    Domácí drží hosty pod velkým tlakem. Od modré dvakrát pálil Klesla, Lašák dokázal oba pokusy vyrazit.

08:52
    Hned po buly se do kotouče opřel Zíb, jeho ránu od modré ale Lašák viděl a bez problému zasáhl.

08:41
    Oceláři si zahrají první přesilovku. Liberci se nepovedlo střídání a hrál v šesti. Dvouminutový trest pro hráčskou lavici odpyká Matěj Psotka.

08:20
    První pětka domácích zavezla kotouč do útočné třetiny, kde pak dlouho sváděla souboj u hrazení s bránícími hráči. Kotouč nakonec dokázali vydolovat hosté a posunout jej do střední třetiny.

07:46
    Nádherná akce domácích a Oceláři vedou 2:0! Po vyhraném vhazování si kotouč ve vlastní třetině přebral ERIK HRŇA a vydal se vstříc Lašákovi. Hrňovi ještě sekundoval Cienciala, Hrňa ale zvolil samostatné zakončení a efektní kličkou poslal kotouč za bezmocného Lašáka! Bez asistence.

07:38
    Slezané se z tlaku vymanili jen za cenu icingu, hra se vrací před Hamerlíka.

07:17
    Libereckým se povedlo zatlačit domácí tým do defenzívy, Hamerlík zatím ale nemusel řešit žádný pokus Severočechů.

06:41
    Hosté se následně pokusili o rychlou protiakci, jejich snahu ale hatí ofsajd.

06:25
    Adamský chtěl překvapit Lašáka nahození zpoza brány, slovenský brankář jeho úmysl ale dokázal přečíst a zastavil kotouč před brankovou čárou.

05:42
    Galvasovu střelu od modré tečoval Žejdl, kotouč však zamířil mimo brankovou výseč.

05:20
    Peteru Heiderovi utekl kotouč na obranné modré a do šance se dostal Vít Jonák. Hostující forward se natlačil před Hamerlíka, bekhendem jej však nepřekonal.

04:47
    Hra se přenesla do střední třetiny, více ze hry mají stále domácí Oceláři.

04:05
    Do sóla přes celé hřiště se vydal Chmielewski, krátce poté, co přešel modrou útočnou čáru se odhodlal ke střele. Jeho pokus byl zblokován do rohu.

03:38
    Oceláři dál pokračují v aktivním napadání, druhé pětce domácích se ale nedaří ohrozit hostujícího brankáře.

03:07
    Oceláři otevírají skóre zápasu! Historicky první branku Ocelářů v nové aréně zaznamenává MARTIN ADAMSKÝ! Ten se výborně postavil na pravý kruh pro vhazování, zpoza branky jej našel Jiří Polanský, a pro Adamského nebyl problém poslat kotouč do horního rohu Lašákovy branky! Asistence: Jiří Polanský, Alex Pisárik.

02:57
    Kotouč se poté dostal na modrou, odkud střílel Nosek. Lašák drží puk, vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.

02:30
    Na druhé straně se do akce dral Cienciala, jeho tažení kolem pravého mantinelu skončilo střelou bekhendem a Lašákovým zásahem.

01:56
    Prudkou ránu od mantinelu chtěl vyslat Říha, domácí obrana jeho pokus dokázala zablokovat.

01:28
    Oba týmy mají na ledě třetí pětky, hostům se povedlo vyvézt kotouč do třetiny Třince.

00:59
    Oceláři jsou v úvodní minutě aktivnějším týmem. Domácí drží Liberec pod tlakem, Lašák ale podruhé zasahovat zatím nemusel.

00:21
    První akce domácích. Polanský zpoza brány našel najetého Adamského, ten ale jen vyprášil Lašákovu lapačku.

00:01

Hráči obou celků nastupují na led, utkání za chvíli započne.

Ještě jednou hezké odpoledne z Třince! Od 17 hodin je na programu úvodní přípravný duel Ocelářů, kteří se utkají s Bílými Tygry z Liberce. Vstup na toto utkání je zdarma, WERK ARENA byla zaplněna za necelou hodinu!

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Klesla, Pisárik, Foltýn, Zíb, Galvas, Nosek, Heider – Adamský, Polanský, Gašparovič – Kindl, Žejdl, Rákos – Chmielewski, Marosz, Dravecký – Hrňa, Matuš, Cienciala

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Výtisk, Gřegořek, Škoula, Plutnar, Derner, Voráček – Šimek, Říha, Víšek, Bulík, Bartek, Krenželok, Skalický, Urban, Vlach, Jelínek, Bulíř, Kica, Jonák, Psota.

WERK ARENA

Nový stadion v Třinci poprvé otevře své brány pro širokou veřejnost. Zápasem Třinec – Liberec se hala uvádí do zkušebního provozu, slavnostní otevření arény za 700 miliónů korun je naplánováno na 5.9., kdy v ní, v rámci akce Královna ocel, budou ocenění nejlepší zaměstnanci skupiny Třinecké železárny – Moravia steel. WERK ARENA má kapacitu 5 118 diváků, rozměry kluziště činí 58 x 28 metrů. Výstavba stadionu započala 10.10.2012 v 10:10, po necelých dvou letech je stavba připravena na ostrý provoz.
    Komfortní WERK ARENA otevírá brány: Oceláři hostí Liberec!

Hezké čtvrteční odpoledne z Třince! Oceláři dnes zahajují sérii přípravných zápasů, jejich první soupeřem budou Bílí Tygři z Liberce. Utkání je pro domácí hráče a fanoušky velmi specifické, tímto duelem se totiž do zkušebního provozu uvádí nová WERK ARENA, která bude novým domácím stánkem hráčů ze Slezska. Duel začíná v 17 hodin.

Do ostrého tréninkového procesu naskočili Oceláři začátkem minulého týdne. Přípravné utkání proti Severočechům tedy absolvují po deseti dnech na ledě. Podle slov asistenta Václava Varadi dostane ve čtvrtek příležitost širší kádr, včetně několika hráčů, kteří dosud nemají garanci místa v nabitém mužstvu: "Budeme se snažit nasadit kvalitní sestavu, ovšem objeví se taky kluci, kteří jsou, jak se říká "na čekané" a bojují o své místo. Tyhle hráče budeme chtít vidět v akci. Sestava bude trochu slátaná, ale diváci se mohou těšit na kvalitní tým. V akci tedy nebudou jen testovaní kluci, ale uvidíme i hráče s plnohodnotnou smlouvou, na kterých chceme do budoucna stavět."

Liberečtí hokejisté jsou v tréninkovém zápřahu od poloviny července, kdy se trenérskému tandemu Pavel Hynek – Milan Černý na úvodním setkání hlásilo 29 hráčů, včetně nových posil Martina Škouly, Lukáše Krenželoka, Petra Jelínka a Michala Plutnara. K týmu se rovněž připojili už i hráči, kteří se v květnu a červnu připravovali individuálně, tedy Ján Lašák, Petr Gřegořek a Koba Jass. Oproti minulé sezoně prošel kádr poměrně zásadní proměnou. Tou největší je nepřítomnost liberecké legendy a ikony klubu Petra Nedvěda, který alespoň dočasně ukončil hráčskou kariéru. Na soupisce Tygrů už nefigurují ani taková jména jako Martin Čakajík, Jiří Hunkes, Tomáš Pospíšil či slovenský brankář Marcel Melicherčík.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 4. Adamský (Polanský, Pisárik), 8. Hrňa, 26. Gašparovič (Adamský), 35. Dravecký, 41. Žejdl (Rákos, Kindl), 54. Žejdl – 33. Skalický (Škoula), 46. Říha (Bartek, Bulík)

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Výtisk, Gřegořek, Škoula, Plutnar, Derner, Voráček, Šimek, Říha – Víšek, Bulík, Bartek, Krenželok, Skalický, Urban, Vlach, Jelínek, Bulíř, Kica, Jonák, Psota

Rozhodčí: Trombik, Mikula – Lederer, Tošenovjan