Brašov – Banská Bystrica 1:7 (kon.) | Tychy – Fehérvár 3:1 (kon.) | Zvolen – Chomutov 1:3 (kon.)
HKM Zvolen
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Piráti Chomutov
sk Čtvrtek 14.08.2014, 19:00 • Zimný štadión Zvolen • Memoriál Pavla Zábojníka

Úvodné zostavy:

HKm Zvolen: Šimko (Orčík) – Bagin, Juraško, Hraško, Pokovič, Tomko, Pichnarčík, Dervarič, Pospíšil – Podkonický, Brabenec (A), Škvaridlo – Chovan (A), Jurík L. (C), Sloboda – Čanky, Hebar, Puliš – Ďaloga, Bortňák, Síkela

Piráti Chomutov: Kopřiva (Strmeň) – Drtina, Koma, Scalzo, Rutta, Šulák, Rýgl, Stehlík, Bartejs – Veselý, Charousek, Hovorka – Květoň, Dušek, Moore – McGregor, Kämpf, Kaše – Hlava, Račuk, Ton, Chrpa

Rozhodca: Štefík – Gregus, Rojík.

Na ľadovú plochu už naskakujú hokejisti oboch mužstiev. Zvolen bude hrať v tmavomodrých dresoch, hostia v bielych.

Pred samotným začiatkom vhodí čestné buly pravnuk Pavla Zábojníka Matias.

Všetko je už pripravené na začiatok stretnutia! Bavme sa hokejom priatelia.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:06
    Úvodné buly patrilo domácim, ktorí ale hneď o puk prišli.

00:49
    Pri puku sú Zvolenčania, ale nedarí sa im zatiaľ nič vymyslieť v obrannom pásme Chomutova.

01:25
    Hostia si nerozumeli v rozohrávke, plynie z toho zakázané uvoľnenie.

01:47
    Po niekoľkých sekundách sa situácia zopakovala a hra sa presúva pred brankára Kopřivu.

02:03
    Brian McGregor sa ocitol v dobrej šanci, ale strelou z prvej nedokázal prekonať Mareka Šimka.

02:38
    Štvrtý zvolenský útok sa sympaticky snažil zatlačiť hostí v ich pásme, ale väčšiu príležitosť si vypracovať nedokázali.

03:09
    Karel Ton našiel peknou prihrávkou na druhej strane ihriska Jiřího Charouska, ale opäť výborný Šimko.

03:25
    Vzruch aj na opačnej strane, keď po strele Emila Bagina tečoval puk pred Kopřivom Tomáš Škvaridlo.

04:40
    Lukáš Jurík dostal nepríjemny puk do tváre, keď sa ho snažil vysunúť do protiútoku Martin Sloboda. Bude však v poriadku.

04:50
    Piráti dali gól! Hostia idú z ničoho nič do vedenia. Tomáš Barteiz hneď po buly vystrelil od modrej čiary a tesne pred Šimkom tečoval puk KAREL TON. Asistencia: Tomáš Barteiz.

05:32
    Zvolenčania pôsobia trošku zakríknutým dojmom, ale to je pochopiteľné, kedže ešte hrajú len svoj druhý prípravný zápas.

07:04
    Ďalšia šanca Chomutova, Jiří Charousek sa natlačil až pred brankára Šimka, hra je však prerušená kvôli posunutej bráne.

07:53
    Andrej Hebar bekhendom prestreľuje Kopřivovu bránu.

08:32
    Zvolen teraz na dlhší čas zatlačil svojho súpera, ale bohužiaľ pre domácich to bolo bez strely na bránu.

09:11
    Lukáš Květoň preveril pozornosť Mareka Šimka strelou z pravého kruhu, zvolenský gólman skryl puk vo svojej výstroji a prerušil hru.

10:34
    Martin Rýgl vypálil od modrej čiary, Šimko však skvele znížil strelecký uhol.

11:00
    Chomutov si zahrá prvú presilovú hru. Damjan Dervarič inkasuje dvojminútový trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

11:45
    Pekná súhra chomutovskej presilovkovej formácie, puk však prešiel tesne vedľa pravej tyčky Šimkovej brány.

12:05
    Zvolenčania vyhadzujú puk cez všetky čiary a môžu vystriedať.

12:45
    Puk po strele Jaroslava Komu prepadol Šimkovi cez výstroj, ale nikto z Komových spoluhráčov ho nestihol doklepknúť za chrbát zvolensého gólmana.

12:52
    Na konci presilovky vypálil Martin Rýgl, Šimko bol pozorný.

13:00
    Zvolen hrá s piatimi hráčmi.

13:25
    Svojou aktivitou si vypýtal faul Andrej Hebar. Jan Šulák si odsedí dve minúty za držanie. Prvá presilová hra pre domáci Zvolen.

13:35
    Hostia však hneď v úvode svojho oslabenia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

13:58
    Strelu Michala Juraška bezpečne skrýva vo svojej lapačke Miroslav Kopřiva.

14:32
    Veľmi slabá presilová hra "Bryndziarov", v ktorej si nevypracovali ani jednu gólovú príležitosť.

14:50
    Teraz sa dokonca bude vhadzovať pred brankárom Marekom Šimkom.

15:23
    Zvolen si zahrá presilovku 5 na 3, ale iba 3 sekundy. Jaroslav Koma bude oddychovať na trestnej lavici za podrazenie.

16:15
    Zvolenčania sa ale ani nevedia usadiť vo svojom útočnom pásme. Zrejme sa prvú tretinu iba zahrievajú.

17:23
    Slabučká presilovka Zvolena sa končí, Chomutov hrá s piatimi hráčmi.

17:57
    Krásna akcia Chomutova, ktorú zakončil strelou spomedzi kruhov Ondřej Kaše, Šimko len tak tak vyrážal svojim pravým betónom.

18:27
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary, píska sa icing.

19:21
    Marek Račuk preveril pozornosť Mareka Šimka, ten ho s pohodou vychytal.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Skončila sa nám prvá tretina, ktorá príliš nenadchla. Zohratejšie pôsobia hostia z Chomutova, ktorí išli v piatej minúte do vedenia zásluhou Karla Tona.

Ďalšia tretina začne približne o 19:46.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:10
    Zvolenčania vyhrali úvodné vhadzovanie a hneď sa pokúsili založiť protiútok.

20:33
    Emil Bagin oslabuje svoje mužstvo a na trestnej lavici si bude musieť odsedieť trest 2+10 minút za úder do hlavy a krku.

21:05
    Hokejisti Chomutova musia rozohrať novú presilovkovú akciu spoza vlastnej brány.

21:40
    Hostia sa sami nepresnou prihrávkou dostávajú von z obranného pásma Zvolena.

22:28
    Zvolenčania predvádzajú dobrú obrannú hru a už toto oslabenie ustoja.

22:33

23:02
    Sympaticky sa dnes prezentuje predovšetkým štvrtá zvolenská formácia, ktorá si aj teraz dokázala vypracovať zaujímavé gólové príležitosti Kopřiva si však zatiaľ drží čisté konto.

24:01
    Slovenský útočník Marek Hovorka vystrelil švihom na Šimka, ten si túto situáciu s prehľadom postrážil.

25:07
    Pekná spolupráca Michala Chovana a Lukáša Juríka, druhý menovaný vystrelil z prvej spomedzi kruhov, Kopřiva zasahuje lapačkou.

25:15
    Nepríjemny zákrok Jana Šuláka na Andreja Hebara. Český obranca si odsedí trest 2 minúty za nešportové správanie + 10 minút za nešportové správanie.

25:42
    Damjan Dervarič vypálil od modrej čiary, Kopřiva sebavedomo zasahuje.

25:55
    Gregory Moore strieľal z ľavého kruhu, puk však preletel ponad Šimkovu bránu.

26:42
    Táto presilovka Zvolena už vyzerá lepšie ako tie v prvej tretine, ale chcelo by to povzbudzujúci gól.

27:15
    Chomutov hrá s piatimi hráčmi.

28:16
    Zvolen dal gól!
    Krásny gól HKM! Lukáš Jurík prefrčal ako víchor po pravej strane, prihral na druhú stranu RADOVANOVI PULIŠOVI, ktorý už nemal problém streliť puk do poloprázdnej brány Miroslava Kopřivu! Asistencia: Lukáš Jurík, Michal Chovan.

29:02
    Domáci diváci nepretržite povzbudzujú svoj tím, je tu aj okolo 10 fanúšikov Chomutova.

29:46
    Hra bola prerušená pre postavenie útočiaceho hráča (Chomutov) v bránkovisku.

30:01
    Piráti dali gól! Zvolenčania teraz zrejme trošku zaspali a to hneď hostia využili a treba povedať, že to bol pomerne lacný gól. Puk z hokejky MAREKA RAČUKA prešiel pomedzi betóny Mareka Šimka až do brány. Asistencie: Nicolas Hlava, Martin Rýgl.

30:54
    Chomutovčania pritlačili domácich v ich obrannom pásme, väčšiu šancu si však nedokázali pripraviť.

31:30
    Michal Chovan ostal ležať na ľade, vylučovať sa však nebude.

32:00
    Momentálne vládnu zápasu jednoznačne hostia, ktorí sú takmer v každej činnosti o krok vpredu.

33:15
    Jiři Charousek sa snažil prekvapiť Šimka strelou z pravého kruhu, zvolenský gólman bol však pozorný.

34:29
    Momentálne sledujeme nezáživný hokej, plný nepresností.

35:14
    Brian McGregorova strela preletela tesne vedľa ľavej tyčky Šimkovej brány!

35:43
    Na druhej strane nahodený puk na Kopřivu, český gólman radšej pred dobiedzajúcimi Zvolenčanmi hru prerušil.

36:24
    Andrej Hebar so Slavomírom Tomkom nakrátko zamestnali obranu Chomutova, brankár Kopřiva však všetko s prehľadom vyriešil.

37:40
    Snahu obom mužstvám uprieť nemožno, ale predovšetkým Zvolenčanom chýba ešte väčšia súhra.

38:32
    Veľké boje v rohu ihriska v obrannom pásme Zvolena, rozhodcovia hru prerušujú.

38:42
    Andrej Podkonický mohol ísť do samostatného úniku, ale prešiel modrou čiarou tesne skôr ako puk, škoda pre Zvolen.

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

39:37
    Strelu Ondřeja Kašu zblokoval v poslednej chvíli Kamil Brabenec.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Skončila sa druhá tretina, v ktorej sme videli dva góly. Zvolenčania najskôr vyrovnali zásluhou Rada Puliša, ale už o dve minúty poslal do vedenia Chomutov opäť Ton.

Ďalšia tretina začne približne o 20:32.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:05
    Začala sa posledná tretina dnešného zápasu, podarí sa Zvolenčanom minimálne vyrovnať stav stretnutia?

41:27
    Aj v úvode záverečnej časti hry sú aktívnejší hosťujúci hokejisti, ktorí majú puk častejšie na svojich hokejkách a dostávajú sa do streleckých príležitostí.

41:41
    Zvolenčania si teraz ale zahrajú presilovú hru. Na trestnej lavici si dv eminúty za vrazenie posedí Antoník Dušek.

42:12
    Domáci sa zatiaľ nevedia usadiť vo svojom útočnm pásme, Chomutov sa dobre bráni.

42:42
    Strelu Petra Hraška zblokoval Marek Hovorka, puk je v strednom pásme.

43:31
    Do protiútoku sa vo vlastnom oslabení dostali dokonca hostia, Šimko prerušuje hru, vhadzovať sa bude po jeho pravej ruke.

43:41
    Piráti Chomutov hrajú s piatimi hráčmi.

44:53
    Jakub Stehlík vypálil bombu od modrej čiary a puk lízol konštrukciu zvolenskej brány!

45:54
    Andrej Podkonický teraz nezachytil puk na polovici ihriska, mohol sa dostať do zaujímavej príležitosti, takto je z toho len zakázané uvoľnenie.

46:22
    Tvrdý projektil Tomáša Škvaridla končí iba na zadnom mantineli.

47:04
    Domáci hokejisti majú veľké problémy s rozohrávkou vo vlastnom pásme, Piráti ich perfektne napádajú.

48:30
    Zakázaným uvoľnením sa previnili hostia, vhadzovať sa bude pred Miroslavom Kopřivom.

48:53
    Rozhodcovia odpískali prihrávku rukou. Teraz sa toho veľa zaujímavého na ľade nedeje.

49:13
    Ideálna príležitosť pre Chomutov na zvýšenie svojho náskoku. Na trestnú lavicu odchádza Kamil Brabenec, dve minúty – hákovanie.

49:45
    Lukáš Jurík s Michalom Chovan teraz výborne zahrali v obrannom pásme Chomutova a získavajú cenné sekundičky.

50:02
    Vzájomné vylúčenie za hrubosť. Za Zvolen sedí na trestnej lavici Michal Chovan, za Pirátov Gregory Moore.

51:13

51:31
    Tomáš Škvaridlo z ničoho nič sám pred Kopřivom, ale neprekonáva českého brankára!

52:06
    Peter Hraško perfektne milimetrovou prihrávkou vysunul Andreja Hebara, ten to však celé totálne pokazil, škoda pre Zvolen.

53:48
    Zvolenčania by mali pomaly prebrať iniciatívu, zatiaľ sa im to však nedarí.

54:26
    Marek Šimko musel prikryť puk lapačkou na ľade pred dobiedzajúcimi Chomutovčanmi.

55:23
    Opäť vzájomné vylúčenie. Michal Chovan k dvom minútam za hrubosť dostal aj 10+10 minút za nešportové správanie. Za pirátov si dve minúty za hrubosť odsedí Jakub Stehlík.

55:58
    Marek Hovorka mal hokejku príliš vysoko, trafil ňou Dalibora Bortňáka a tak bude musieť poputovať na 4 minúty na trestnú lavicu.

56:13
    Zvolenčania hrajú výhodnú presilovku 4 na 3, ale v tejto chvíli prichádzajú o pásmo.

57:00
    Posunutá bránka Kopřivu, hra je prerušená.

57:21
    Lukášovu Juríkovu prihrávku cez celé pásmo prečítal jeden z obrancov Chomutova.

57:23
    Chomutov so štyrmi a Zvolen s piatimi hráčmi.

58:27
    Zvolenu už neostáva veľa času na vyrovnanie, teraz sa navyše "Bryndziari" previnili zakázaným uvoľnením a hra sa presunie pred ich brankára.

59:00
    Posledná minúta do konca stretnutia.

59:37
    Power play Zvolena!

59:58
    Piráti dali gól! Dve sekundy pred koncom je rozhodnuté! JAROSLAV KOMA strieľa gól do prázdnej brány a Chomutov vo Zvolene zvíťazí. Bez asistencie.

60:00

Nasledujú dodatkové samstatné nájazdy.

Začína Chomutov.

Bryan McGregor premieňa strelou k ľavej tyčke. 0:1.

Zvolenčan Tomáš Škvaridlo sa snažil zasunúť puk pomedzi Kopřivove betóny, nebol úspešný. 0:1.

Marek Račuk svoj nájazd nepremieňa. 0:1.

Kamil Brabenec strieľal medzi betóny českého brankára, neuspel. 0:1.

Ďalší gól Chomutova pridáva Slovák Marek Hovorka. 0:2.

Tentoraz to Zvolenčanom pomedzi Kopřivove betóny vyšlo. Presadil sa Lukáš Jurík! 1:2.

Gregory Moore nebol úspešný. 1:2.

O vyrovnanie sa pokúšal Andrej Hebar, ale svoj nájazd nepremenil. 1:2.

Ondřej Kaše proti Šimkovi neuspel. 1:2.

Ako posledný sa vydal na nájazd Andrej Podkonický, nepremenil. 1:2.

Chomutov teda zvíťazil aj v dodatkových nájazdoch a to v pomere 2:1!

Ďakujem Vám za celodennú pozornosť a pozývam Vás sledovať naše exkluzívne prenosy aj zajtra už od 12:00!

Prajem ešte pekný zvyšok štvrtkového včera. (21:12:57)

Jakub Bartko

Branky a nahrávky: 29. Puliš (Lukáš Jurík, Chovan) – 5. Ton (Barteiz), 31. Račuk (Hlava, Rýgl), 60. Koma

HKM Zvolen: Šimko (Orčík) – Bagin, Juraško, Hraško, Pokovič, Tomko, Pichnarčík, Dervarič, Pospíšil – Podkonický, Brabenec (A), Škvaridlo – Chovan (A), Jurík L. (C), Sloboda – Čanky, Hebar, Puliš – Ďaloga, Bortňák, Síkela

Rozhodčí: Štefík – Gregus, Rojík