Brašov – Fehérvár 2:3 (kon.) | Tychy – Chomutov 0:3 (kon.) | Zvolen – Banská Bystrica 3:0 (kon.)
HKM Zvolen
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 15.08.2014, 19:00 • Zimný štadión Zvolen • Memoriál Pavla Zábojníka

53:21
    Vylučovať sa teraz ale bude na zvolenskej strane. A opäť vidíme svietiť 5- minútový trest. Kamil Brabenec, 5+ DKZ za napadnutie.

52:13
    Bystričania ale záver stretnutia absolútne nezvládajú. Ďalším vylúčeným hráčom je Lukáš Bambúch a opäť zvolenskí fanúšikovia nešetria neslušnými ľubozvučnými slovenskými výrazmi na jeho adresu. Bystrický útočník zinkasoval trest 10+10 minút za nešportové správanie a poputoval rovno do šatne.

48:01
    Max Nicastro zinkasoval trest 5 minút + do konca zápasu za úder do hlavy a krku!

42:31
    Slavomír Tomko oslabuje svoje mužstvo a odišiel si oddýchnuť na dve minúty za podrazenie.

39:55
    V samom závere druhej tretiny sme svedkami vzájomného vylúčenia. Na domácej strane je to opäť a zase raz slovinský obranca Damjan Dervarič, 2+2 minúty za podrazenie a následnú hrubosť. Za Banskú Bystricu sedí na trestnej lavici Kevin Montgomery , dve minúty za hrubosť.

32:44
    Atmosféra na zvolenskom zimáku graduje, k čomu prispievajú svojim burcovaním aj samotní hokejisti. Nepekné slová na svoju adresu si vypočul Lukáš Bambúch. Na trestnú lavicu však odpochodoval Zvolenčan Emil Bagin, ktorý zlomil svojmu súperovi poriadnou sekerou hokejku.

30:54
    Ďalšia početná výhoda, tentokrát pre Banskú Bystricu. Damjan Dervarič, dve minúty – podrazenie.

29:46
    Presilovka pre Zvolen! Michal Hudec si odsedí dve minúty za podrazenie.

23:49
    Zvolenčania sú v úvode druhej čati hry veľmi nedisciplinovaní a na trestnú lavicu mieri ďalší ich hráč. Konkrétne je to Michal Juraško, dve minúty – nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.

21:22
    38- sekundová presilovka Bystrice o dvoch hráčov! Damjan Dervarič si odsedí dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

20:01
    Ako sme už avizovali v závere prvej tretiny. Na trestnú lavicu odchádza domáci hokejista Emil Bagin, za hákovanie.

16:53
    Ďalšia presilová hra pre Zvolen! Rastislav Gašpar inkasuje dvojminútový trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

11:29
    Kevin Montgomery, 2+2 minúty za napadnutie a hrubosť. radovan Puliš, dve minúty – hrubosť. Zvolen bude hrať presilovku 5 na 3.

10:51
    A práve Petr Kafka teraz zbytočne oslabuje svoje mužstvo. Na trestnej si oddýchne dve minúty za krosček.

00:42
    Hneď v prvej minút sa vylučuje. Na trestnú lavicu odchádza hráč hostí Nick Larson, nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.

Jakub Bartko

Branky a nahrávky: 7. Hebar (Pichnarčík, Ďaloga), 12. Pokovič (Chovan, Brabenec), 31. Škvaridlo (Brabenec, Bagin)

HKM Zvolen: Šimko (Orčík) – Bagin, Juraško, Hraško, Pokovič, Dervarič, Pichnarčík, Tomko, Pospíšil – Podkonický, Brabenec (A), Škvaridlo – Chovan (A), Jurík Lukáš (C), Puliš – Ďaloga, Bortňák, Hebar – Čanky, Fekiač Viktor, Méry
    HC´ 05 Banská Bystrica: Wiikman (Košarišťan) – Montgomery, Gachulinec, Lunter Peter, Nicastro, Bambúch (A), Biro, Rosandič, Nitriansky – Handlovský, Block, Mráz RIchard – Hayes, Hudec (C), Larson – Kudrna, Preisinger, Kafka – Lamper, Gašpar, Žilka

Diváci: 1 350