Liberec – HC Litvínov 5:6 (po pr.) | Vítkovice – Kladno 7:1 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 7:4 (kon.)
Třinec – HC Plzeň 1:3 (kon.) | Slavia – Pardubice 1:4 (kon.) | Jihlava – Zlín 2:3 (0:2 po s.n.)
Č. Budějovice – Olomouc 2:5 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:6 (0:1, 3:3, 2:1 - 0:1)
HC Litvínov
Pondělí 18.08.2014, 16:00 • Svijanská aréna - Liberec • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobré odpoledne z Liberce, dnes budeme svědky prvního kola juniorské extraligy mezi Bílými Tygry a Litvínovem.

Liberecký tým měl loni průměrnou sezónu. Ačkoliv se dokázali probojovat až do play-off, snažení pro ně skončilo hned v prvním kole. Ve čtvrtfinále narazili totiž severočeští mladíci na Spartu, které podlehli 1:3 na zápasy. Letos budou mít Tygři určitě vysoké ambice, a uvidíme, zda se jim podaří bodovat hned v prvním kole.

Celek z Litvínova měl o poznání lepší sezónu než jeho dnešní soupeř. Ve vyřazovacích bojích přešel přes Třinec a Plzeň až do finále, kde se v derby utkal s Chomutovem. Na ten však Litvínov ve velmi vyrovnané sérii nestačil a v posledním rozhodujícím zápase prohrál.

Bílí Tygři Liberec: Stezka (Skřebský) – Mrázek "C", Klinger, Arlt, Beránek, Pálek, Zedek, Tržický – Babec, Hrníčko, R. Šír, Kalfiřt, Král, Kratochvíl, Jedlička, Vondráček, Lakatoš, Ordoš, Havlas, Heřmánek.

HC Litvínov: Spěšný (Sroka) – Jonák, Moravec, Beránek, Cvrk, Sklenička, Vostárek, Šefl – Řehoř, Čapek, Weitz "C", Střibrný, Ujfaluši, Sýkora, Šimeček, Válek, Štěpka.

Rozhodčí: Hribik – Blümel, Kis.

00:01

00:30
    Litvínov získal první kotouč zápasu a v samém úvodu si jej drží. Ze hry v útočném pásmu, ale nevytěžil ani střelu na branku.

01:34
    Litvínovští se drželi na kotouči a jejich aktivní hra nese ovoce. Tomáš Zedek (LIB) dostává dvě minuty za podražení.

02:20
    Chemici se drží v útočném pásmu a kotouč posílají z hokejky na hokejku. Nezdráhají se ani střelby, ovšem Liberečtí zatím vše blokují.

03:04
    Až příliš přihrávek napříč pásmem. Liberci se podařilo jednu z nich vystihnout a vyhazuje přes všechny čáry.

03:39
    Bílí Tygři jsou znovu v pěti a Litvínov navíc vyhazuje na zakázané uvolnění.

03:55
    První větší šance zápasu. Arltovo nahození tečoval před brankovištěm Král a kotouč těsně minul Spěšného branku.

04:47
    Po vypršení Zedkova trestu je hra velmi neuspořádaná. Ani jednomu z týmů se nedaří hra ve středním pásmu.

05:38
    I hosté mají za sebou první gólovou šanci. Nahození do brankoviště si našel Řehoř a snažil se kotouč protlačit za Stezku, ten však brankovou čáru uhájil.

06:32
    Cvrkova střela skončila na Stezkově vyrážečce, která poslala kotouč do ochranné sítě nad plexisklem.

07:20
    Obraz hry se postupně mění a litvínovská převaha, která byla k vidění v samém začátku mizí. Liberečtí se častěji osmělují a chytají se každé šance na útok.

08:40
    Liberec je skutečně aktivnějším týmem posledních desítek vteřin. Nyní domácí znovu ukořistili útočné pásmo, když Hrníčkovo nahození Spěšný z rukavice nepustil.

08:55
    O útočnou třetinu ale nyní domácí přiházejí, když se špatnou přihrávkou vystavili ofsajdu.

09:53
    Bílí Tygři ale nepolevili a nyní dostanou výhodu hry proti čtyřem. Marek Baránek (LIT) dostává dvě minuty za krosček.

10:33
    Přesilovka ale domácím hokejistům příliš nevychází. Kombinace místy hodně vázne a hostům se daří osvobozovat se.

11:22
    Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách. Po sérii libereckých ztrát srazil ve středním pásmu Petr Arlt (LIB) protihráče a dostává dvě minuty za faul kolenem.

11:51
    Liberečtí hráči i fanoušci se už radovali. Rozhodčí však upažuje. Nikdo z mužů v pruhovaném totiž neviděl kotouč za brankovou čárou.

11:53
    Litvínov hraje v plném počtu.

12:51
    Tuto zkrácenou přesilovku si litvínovští junioři za rámeček zrovna nedají. Dosud se nedostali do útočného pásma a Liberec se tak v pohodě brání.

13:22
    Také Liberec je v plném počtu.

14:00
    Liberečtí se s pátým bruslařem na ledě znovu ujímají iniciativy a jsou lepším týmem.

15:09
    Po poměrně dlouhé pasáži, kdy hernímu obrazu vládl Liberec, se Litvínovští dostali ke kotouči u Stezkovy branky. A hned donutili libereckého gólmana k zákroku.

15:11
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Vyhrané buly a jednobrankové vedení. Řehoř poslal kotouč z kruhu pro vhazování přesně na hokejku DAVIDA CVRKA, jenž tvrdou střelou zamířil přímo pod horní tyč. Asistence: Ivan Řehoř.

15:46
    Heřmánek měl na hokejce vyrovnání! Protáhl se po prvém křídle a vyslal hodně ostrou střelu mířící na zadní tyč. Spěšný ale vytasil skvělý zákrok lapačkou a kotouč ukryl právě v rukavici.

16:30
    Chemici jako by gólem získali pohodu, která z nich vyřazovala v samém začátku. Často se drží na kotouči, hlavně jej ale drží u Stezky.

17:07
    Liberečtí i tak umí napáchat v litvínovské defenzivě škodu. Rychlé měnění kotouč u mantinelu donutilo k faulu Filipa Moravce (LIT) – držení protihráče.

17:38
    Přesilovka se domácím ale zatím vůbec nedaří. Nyní dokonce nechybělo mnoho a Lukáš Válek šel osamocen na Stezku. Skákající kotouč ale ve středním pásmu ale nezkrotil.

18:01
    Blíží se druhá minuta přesilové hry a zdá se, že domácí konečně obsadí útočnou třetinu hřiště.

18:26
    Tohle se dá nazvat snad jen jako pořádná porce smůly. Spěšný byl úplně mimo pozici a kotouč volný mezi kruhy. Hrníčkovi, ale i Lakatošovi se při střele kotouč vždy zamotal pod nohy a do branky ho tak dopravit nedokázali.

19:07
    Černožlutí přestáli i toto dvouminutové oslabení a za těsného vedení se vrací k pěti bruslařům.

19:52
    Válek mohl znovu osamoceně ohrozit Stezku. Čekal sám na modré čáře na přihrávku, která přišla, ale nebyla dostatečně prudká a litvínovský útočník vystartoval o chvilku dříve, což vyústilo v ofsajd.

20:00

První dějství je pod Ještědem u konce. Jednobrankového vedení se v něm ujali hosté z Litvínova, když se parádně trefil Cvrk. Zápas zatím působí vyrovnaně, když se oba soupeři střídají v tom, kdo si drží mírnou převahu.

20:01

20:25
    I tentokrát se první na kotouč dostali hosté. Baránkovo nahození od modré Stezka dlouho neviděl, ale na poslední chvíli se mi podařilo vystrčit beton.

21:04
    Tentokrát končí litvínovský pokus o útok icingem a vhazovat se bude po levé ruce Spěšného.

21:06
    Liberec právě vstřelil branku!
    Zdá se, že dnešní den přeje povedeně vyhraným buly. Tentokrát čistě získal kotouč domácí Hrníčko a postrčil ho na ZDEŇKA KRÁLE. Ani on moc neváhal a rychlou střelou přes několik hráčů srovnal. Asistence: Dominik Hrníčko.

21:42
    Liberečtí šli po rychlém otočení hry ve dvou na jednoho. Hrníčko se rozhodl situaci řešit sám, střelou mezi betony ale úspěch neslavil.

22:20
    Úvodní minuty druhého dějství jsou velmi divoké a týmy se střídají v útočných nájezdech. Zároveň ale málokterá akce dospěje až k zakončení.

23:30
    Další rychlá předávka kotouče ve středním pásmu a sám šel z křídla na Spěšného Jedlička. Klička na bližší tyč mu ale nevyšla.

23:54
    Dominik Čapek (LIT) inkasuje dvouminutový trest za hákování.

24:12
    Řehoř v oslabení vybojoval kotouč a vydal se za Stezkou. Dostal se až ke střele, po které končí kotouč v ochranné síti.

24:45
    Specialista na úniky dnešního utkání Lukáš Válek o sobě dal v oslabení znovu vědět. Tentokrát se prokličkoval až před Stezku, který ale jeho bekhendový blafák zneškodnil.

24:45
    Zároveň se s přerušením Lukáš Válek (LIT) pustil do křížku s Romanem Pálkem (LIB) a jsou z toho dvě minuty za hrubost na každé straně. Pokračuje se v pěti proti čtyřem.

25:05
    Tato situace ale netrvala dlouho. Karel Šefl (LIT) podrazil pronikajícího protihráče a je z toho přesilovka pěti proti třem pro domácí barvy.

25:45
    Liberečtí volili častou střelbu, avšak nedaří se jim dostat se do skutečně výhodné pozice.

25:56
    Čapek je na ledě, Litvínov hraje ve čtyřech.

26:40
    Liberec pokračuje v nastoleném trendu a často pokouší střelecké štěstí. To ale zatím neodpovídá.

27:05
    Litvínov v plném počtu.

27:07
    S blížícím se příchodem Šefla zpět na led se strhla velká mela na brankovišti, ve které si našel kotouč JAKUB KALFIŘT a poslal domácí do vedení. Bez asistence.

27:07
    S přerušením hry se na led vracejí také Válek a Pálek.

27:37
    Hráčské síly ale vyrovnané dlouho nevydržely. Tomáš Tržický (LIB) dostává menší trest za hákování.

28:17
    Chemici jsou při přesilové hře tradičně aktivní, ani jim se ale tentokrát nedaří dostat kotouč až na Stezku.

29:37
    Litvínov se po většinu početní výhody držel v útočné třetině, zároveň se jeho hráčům nedařilo naplno celé situace využít a Liberec je tak zpět v plném počtu.

30:29
    Po delší době musel pro kotouč sáhnout i Spěšný, na kterého se řítila dvojice domácích hráčů.

31:20
    Poslední desítky vteřin se hraje ve strhujícím tempu. Oba týmy se střídají v útočném snažení a hráči jdou do všeho naplno. Bohužel se ani jedné straně nedaří v závěrečné fázi jejich akcí.

32:14
    Litvínov uklidňuje hru, když se dostal do útočného pásma a drží liberecké hráče pod mírným tlakem.

32:29
    Ze zmiňovaného uzavření pásma je vyrovnávací trefa. Baránek poslal kotouč na levou stranu, kde byl osamocen DOMINIK ŠTĚPKA. Ten si srovnal kotouč a zamířil přesně mezi betony. Asistence: Marek Baranek a Ivan Řehoř.

33:10
    Liberec odpovídá obsazením útočného pásma, zatím se ale hráči pohybují podél mantinelů.

33:50
    Nyní se jim několikrát podařilo Spěšného ohrozit, ani jedna střela ale neměla parametry gólové trefy.

34:12
    Krásná akce domácích hokejistů. Lakatoš poslal kotouč do levého rohu, odkud ho záhy poslal před branku Král. Na brankovišti pak stál osamocený DOMINIK HRNÍČKO, jenž měl dost času v klidu kotouč zpracovat a poslat do poloprázdné branky. Asistence: Zdeněk Král a Dominik Lakatoš.

34:50
    První zápas juniorské NOEN extraligy tedy skutečně nenudí, na základě předváděné hry vlastně ani není poznat, že jsme teprve v polovině srpna.

35:20
    Jak už to v dnešním zápase je, v útočném pásmu se rychle usazuje tým, který inkasoval. Litvínovská snaha ale tentokrát ovoce nenese.

36:03
    Liberečtí se ze zámku poměrně snadno vymanili a zahrají si navíc proti čtyřem. Ondřej Sýkora (LIT) dostává dvě minuty za sekání.

36:59
    Domácí v přesilovce sice zatím nijak zvlášť branku neohrozili, ale rychlou výměnou míst značně unavili soupeře. Jaroslav Šimeček (LIT) si pak při bránění nepohlídal hůl a dostává dvě minuty za podražení. Litvínov tak jde do tří.

37:11
    Přesilovku pět na tři si ale Liberec moc dlouho neužil. Řehoř získal kotouč, který chtěl vyvézt. Razantně mu ale cestu zastoupil Jakub Mrázek (LIB) a dostal dvě minuty za faul kolenem.

37:38
    Přesilová hra čtyř na tři libereckým hráčům zajím příliš nevychází, ale nyní se už dostali do útočného pásma.

38:03
    Sýkora je zpět na ledě, oba týmy budou pokračovat se čtyřmi bruslaři.

38:04
    Ne na dlouho. Zdeněk Král (LIB) si podle sudího pomohl v bruslařském souboji rukou a dostává dvě minuty za držení. Hru čtyř na tři si tedy zkusí i Litvínov.

38:40
    Hosté tuto šanci poměrně rychle využívají. Cvrk poslal kotouč na modrou, kde napřáhl MAREK BARÁNEK a jeho tvrdý projektil zastavila až síť. Asistence: David Cvrk.

39:33
    Litvínovští, už v klasické přesilovce, otáčí skóre. Znovu to byl MAREK BARÁNEK, na jehož střelu Stezka nedosáhl. Hosté tak naplno vytrestali libereckou nedisciplinovanost. Asistence: Lukáš Válek.

40:00

Hodně divoká druhá třetina, která nabídla šest gólů a několik zvratů. Liberečtí ještě tři minuty před jejím skončení drželi těsné vedení, ale po dvou zásazích Baránka jde do kabiny s jednobrankovým vedením znovu Litvínov.

40:01

40:23
    Tentokrát se úvodního buly dočkal domácí Liberec, ale z tohoto úspěchu takřka nic nevytěžil.

41:11
    Zatím se pokračuje v tempu ze druhé třetiny a hra se přelévá z jedné strany na druhou.

41:32
    Pokus Litvínova o založení útoku dlouhým pasem končí zakázaným uvolněním.

42:15
    Velký zmatek zavládl na brankovišti před Spěšným. Kotouč tam dobývala trojice litvínovských hráčů a také útočící Babec s Jedličkou. Nejrychleji ale byl u volného puku právě Spěšný.

42:17
    Z následné strkanice pramení dva tresty za hrubost. Dostávají je Jiří Babec (LIB) a Marek Baránek (LIT)

42:50
    Hra ve čtyřech zatím lépe vychází hostům, kteří se drží v útočném pásmu.

43:30
    Na situaci se už přizpůsobili i domácí, kteří se nyní drží kotouče a kombinují v útočném pásmu.

44:17
    Oba hráči jsou zpět na ledě a pokračovat se tak bude v pěti na obou stranách.

45:02
    Poměrně slibně vypadající útok Litvínovských zastavuje sudí pro přihrávku rukou. Po následném vhazování se domácí dostávají do ofsajdu.

45:36
    Velmi pohledná akce hostujícího týmu končí přesnou trefou. Na konci spolupráce Cvrka a Střibrného stál IVAN ŘEHOŘ, který z hranice brankoviště zametl kotouč do odkryté branky. Asistence: David Cvrk a Josef Střibrný.

45:57
    Jakubu Kalfiřtovi (LIB) vyletěla v souboji hokejka až do soupeřova obličeje, což pochopitelně končí dvouminutovým trestem pro domácího útočníka.

46:28
    Chemikům se početní výhoda v jejím začátku příliš nedaří. Liberec si drží protihráče před svou modrou čárou a nyní je z toho dokonce icing hostů.

47:10
    Lukáš Válek (LIT) podle sudího přehnal důraz v souboji s domácím Králem a dostává dvě minuty za hrubost.

47:25
    Oba týmy mají na ledě čtyři bruslaře a kotouč zatím drží Liberečtí u Spěšného klece.

47:57
    Kalfiřt je zpět ve hře a Liberci začíná zkrácená početní výhoda, trvat bude minutu a třináct vteřin.

48:25
    Nedaří se jim však založit útok a puk se pohybuje hlavně směrem za domácí branku.

49:05
    Domácí výhodu využívají pět vteřin před jejím koncem. Arlt si na modré několikrát vyměnil kotouč se ZDEŇKEM KRÁLEM, který se nakonec odhodlal ke střele a trefil přesně do horního rohu. Asistence: Petr Arlt.

49:40
    Tygři chtějí využít momentálního rozpoložení a okamžitě znovu obsazují útočné pásmo.

50:14
    Tentokrát z toho ale nic nevytěžili a už to jsou Litvínovští, kdo ohrožuje soupeřova gólmana.

50:55
    Ani oni ale nevytěžili z pobytu víc než nepříliš nebezpečnou střelu.

51:21
    Litvínovský Šefl vjel přímo do ofsajdu a ještě přitom narazil na Babce, který mu postavil ukázkový strom.

51:40
    Hra je nyní hodně kouskovaná a plná nepřesností. Tentokrát se přerušuje pro zakázané uvolnění domácího týmu.

51:57
    Ve výborné pozici na levém křídle se ocitl Weitz. Litvínovský kapitán dostal kotouč přesně na ránu z voleje, Stezka se ale stačil přesunout.

52:40
    Přestože nepřesnosti oba týmy omezily, ani jednomu z nich se nedaří vytvořit si herní převahu, která by trvala alespoň třicet vteřin.

53:55
    Po dlouhém boji o střední pásmo se přes modrou protáhl Babec. Jeho střela švihem skončila po teči v ochranné síti.

54:30
    Liberec se snaží nadechnout k závěrečnému tlaku a pokusit se alespoň vyrovnat. Pozorně hrající Litvínov to však nedovoluje, liberecké snažení bourá hned ve středním pásmu.

55:20
    A znovu. Pronikající Babec překročil červenou čáru a okamžitě na něj vystartoval litvínovský hráč, který ho obral o kotouč.

55:45
    Naopak je to nyní tým v černožlutém, kdo je u kotouče v útočném pásmu.

56:20
    Litvínov bude mít bránění jednobrankového vedení o něco jednoduší. Arlt (LIB) dostává dvě minuty za hákování.

56:56
    Litvínovští jsou pohodlně nastěhovaní v útočném pásmu.

57:27
    První přerušení litvínovského tlaku. Stezka podržel střelu od modré a dává spoluhráčům možnost vystřídat.

58:00
    Hlasatel právě oznámil poslední dvě minuty základní hrací doby. Kotouč se stále nehnul z liberecké obranné třetiny.

58:20
    Arlt je zpět na ledové ploše a Liberec je tak v pěti.

58:39
    Chemici ale stále nepovolili sevření a drží soupeře u Stezkovy branky.

58:39
    Domácí lavička si bere oddechový čas.

59:01
    Liberci se nedaří dostat se do pásma a dát šanci šestému hráči v poli. Navíc teď se vystavili domácí ofsajdu.

59:07
    Liberec vyhrál vhazování a Stezka je na lavičce.

59:18
    Je vyrovnáno! Junioři Bílých Tygrů nic moc nevymýšleli, nahodili kotouč a šli do dorážky. To se ukázala jako správný recept, když kotouč našel a poslal do branky JAN ORDOŠ. Asistence: Dominik Lakatoš.

59:42
    Ordoš se tentokrát řítil do útočné třetiny až moc rychle a píská se ofsajd.

60:00

Tři třetiny jsou u konce a o vítězi se nerozhodlo. Po krátké přestávce tak uvidíme prodloužení.

60:01

60:10
    Rozhodnutí téměř přinesla první akce. Havlas poslal puk mezi betony Spěšného, jenž si vůbec nebyl jistý, zda kotouč drží. I tak si s dorážejícím libereckým forwardem poradil.

60:45
    Liberec zatím takřka celé prodloužení strávil s kotoučem v útočné třetině.

61:19
    Až nyní se hosté osvobozují, vyhozený kotouč ale znovu sbírá Liberec.

62:05
    Domácí pětiminutovému nastavení herně jasně vládnou, kromě Havlasova pokusu si však žádnou šanci nevytvořili.

62:45
    Dvě tutovky měl na hokejce Řehoř. Nejprve neuspěl v samostatném úniku a následně si neporadil s dorážkou.

62:51
    Do třetice už IVAN ŘEHOŘ utkání ukončil. Dostal se k odraženému kotouči mezi kruhy a pohodlně ho poslal do branky. Asistence: Josef Střibrný.

Velmi vyrovnané a pohledné utkání mezi Libercem a Litvínovem tedy svého vítěze našlo až v prodloužení. O tom, že si dva body s sebou odváží Litvínovští, rozhodl v 63. minutě Ivan Řehoř, který po celý zápas předváděl skvělý hokej. (18:39:11)

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 22. Král (Hrníčko), 28. Kalfiřt, 35. Hrníčko (Král, Lakatoš), 50. Král (Arlt), 60. Ordoš (Lakatoš) – 16. Cvrk (Řehoř), 33. Štěpka (Baránek, Řehoř), 39. Baránek (Cvrk), 40. Baránek (Válek), 46. Řehoř (Cvrk, Střibrný), 63. Řehoř (Střibrný)