Liberec – HC Litvínov 5:6 (po pr.) | Vítkovice – Kladno 7:1 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 7:4 (kon.)
Třinec – HC Plzeň 1:3 (kon.) | Slavia – Pardubice 1:4 (kon.) | Jihlava – Zlín 2:3 (0:2 po s.n.)
Č. Budějovice – Olomouc 2:5 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:6 (0:1, 3:3, 2:1 - 0:1)
HC Litvínov
Pondělí 18.08.2014, 16:00 • Svijanská aréna - Liberec • DHL Extraliga juniorů

56:20
    Litvínov bude mít bránění jednobrankového vedení o něco jednoduší. Arlt (LIB) dostává dvě minuty za hákování.

47:10
    Lukáš Válek (LIT) podle sudího přehnal důraz v souboji s domácím Králem a dostává dvě minuty za hrubost.

45:57
    Jakubu Kalfiřtovi (LIB) vyletěla v souboji hokejka až do soupeřova obličeje, což pochopitelně končí dvouminutovým trestem pro domácího útočníka.

42:17
    Z následné strkanice pramení dva tresty za hrubost. Dostávají je Jiří Babec (LIB) a Marek Baránek (LIT)

38:04
    Ne na dlouho. Zdeněk Král (LIB) si podle sudího pomohl v bruslařském souboji rukou a dostává dvě minuty za držení. Hru čtyř na tři si tedy zkusí i Litvínov.

37:11
    Přesilovku pět na tři si ale Liberec moc dlouho neužil. Řehoř získal kotouč, který chtěl vyvézt. Razantně mu ale cestu zastoupil Jakub Mrázek (LIB) a dostal dvě minuty za faul kolenem.

36:59
    Domácí v přesilovce sice zatím nijak zvlášť branku neohrozili, ale rychlou výměnou míst značně unavili soupeře. Jaroslav Šimeček (LIT) si pak při bránění nepohlídal hůl a dostává dvě minuty za podražení. Litvínov tak jde do tří.

36:03
    Liberečtí se ze zámku poměrně snadno vymanili a zahrají si navíc proti čtyřem. Ondřej Sýkora (LIT) dostává dvě minuty za sekání.

27:37
    Hráčské síly ale vyrovnané dlouho nevydržely. Tomáš Tržický (LIB) dostává menší trest za hákování.

24:45
    Zároveň se s přerušením Lukáš Válek (LIT) pustil do křížku s Romanem Pálkem (LIB) a jsou z toho dvě minuty za hrubost na každé straně. Pokračuje se v pěti proti čtyřem.

23:54
    Dominik Čapek (LIT) inkasuje dvouminutový trest za hákování.

17:07
    Liberečtí i tak umí napáchat v litvínovské defenzivě škodu. Rychlé měnění kotouč u mantinelu donutilo k faulu Filipa Moravce (LIT) – držení protihráče.

11:22
    Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách. Po sérii libereckých ztrát srazil ve středním pásmu Petr Arlt (LIB) protihráče a dostává dvě minuty za faul kolenem.

09:53
    Bílí Tygři ale nepolevili a nyní dostanou výhodu hry proti čtyřem. Marek Baránek (LIT) dostává dvě minuty za krosček.

01:34
    Litvínovští se drželi na kotouči a jejich aktivní hra nese ovoce. Tomáš Zedek (LIB) dostává dvě minuty za podražení.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 22. Král (Hrníčko), 28. Kalfiřt, 35. Hrníčko (Král, Lakatoš), 50. Král (Arlt), 60. Ordoš (Lakatoš) – 16. Cvrk (Řehoř), 33. Štěpka (Baránek, Řehoř), 39. Baránek (Cvrk), 40. Baránek (Válek), 46. Řehoř (Cvrk, Střibrný), 63. Řehoř (Střibrný)

Bílí Tygři Liberec: Stezka (Skřebský) – Mrázek "C", Klinger, Arlt, Beránek, Pálek, Zedek, Tržický – Babec, Hrníčko, R. Šír, Kalfiřt, Král, Kratochvíl, Jedlička, Vondráček, Lakatoš, Ordoš, Havlas, Heřmánek.
    HC Litvínov: Spěšný (Sroka) – Jonák, Moravec, Beránek, Cvrk, Sklenička, Vostárek, Šefl – Řehoř, Čapek, Weitz "C", Střibrný, Ujfaluši, Sýkora, Šimeček, Válek, Štěpka.

Rozhodčí: Hribik – Blümel, Kis.