Ostrava – Hr. Králové 0:0 (kon.) | Příbram – Bohemians 1905 1:1 (kon.) | Dukla Praha – Plzeň 3:2 (kon.)
Jablonec – Třinec 3:1 (kon.) | Brno – Liberec 2:0 (kon.) | Jihlava – Znojmo 2:2 (kon.)
Teplice – Mladá Boleslav 0:1 (kon.) | Táborsko – Sparta 0:4 (kon.) | Slavia – Č. Budějovice 4:1 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
2:0 (1:0)
FC Slovan Liberec
Čtvrtek 21.08.2014, 15:00 • Srbská 47a, Brno • Juniorská liga

Viděli jsme bezesporu napínavý zápas mezi domácí Zbrojovkou a hostujícím celkem Slovan Liberec. Utkání bylo velmi vyrovnané, čemuž ovšem neodpovídá skóre, po kterém by mnohý řekl, že byl zápas jednoznačnou záležitostí. K tomuto dojmu nahrávají hlavně branky Štrombacha a Briganta, každá z jednoho poločasu. Já se z města pod Špilberkem loučím, pro onlajny.com, Ondřej Smejkal. (17:03:44)

90

90
    Brigantova zblokovaná střela ukončila dnešní zápas.

89
    Už je to tedy potvrzené – tři body zůstanou v Brně a domácí se tak posunou v tabulce nad Slovan.

87
    Protiútok Zbrojovky 3 na 2 zastavil Bouška. Ani na druhé straně ale neuspěl s útokem Zitka.

85
    Každou minutou se blížíme k závěru zápasu a na bodový zisk Liberce to ani trochu nevypadá.

85
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Sedlák, přichází Krška.

84
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Chlumecký (FC Slovan Liberec).

82
    Brigant nezpracoval skákavý míč ve vzduchu, a u balonu je tedy znovu Bojčuk.

80
    K závěru zápasu je aktivnějším celkem samozřejmě Liberec, nejen kvůli výsledku.

78
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Weber, přichází Babička.
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Kaiser, přichází Zitka.

76
    Připravujeme se na dvojí střídání.

75
    Kolár poslal centr do vápna, ale podle směru spíše vypadal jako střela. Veselý v pohodě kryje.

72
    Kaiser se elegantně protáhl přes brněnskou obranu a zakládá protiútok pro svůj tým!

70
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Šural, přichází Bednář.

70
    Připravuje se další střídání.

69
    Nyní jsme ale viděli velmi lacinou ztrátu míče od Krejčího.

68
    Černý raději míč razantně odkopl do autu, než aby dovolil hrozící nebezpečí.

66
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Ambrož, přichází Lanfranchi.

66
    I přes faul se střídající Přichystal do velmi nadějného zakončení, kterým sklidil potlesk od brněnských fanoušků.

64
    Autora první branky Štrombacha nahradí Přichystal.

64
    Ofsajd přerušil útočnou akci Liberce.

61
    Brno právě vstřelilo branku!
    Výborný protiútok přináší ovoce! Na zcela volného TOMÁŠE BRIGANTA přišel přesný pas, se kterým se popral nejlépe jak mohl – umístil míč do levé části branky!

59
    Vhazování opět na stejném místě, míč ovšem jde rovnou k brankáři.

57
    Kolár vhodil míč tak šikovně, že vyslal do protiútoku svého spoluhráče Kaisera, který zvolil přihrávku na Oliviera. Ten však nevystřelil ideálně a míč svírá Veselý.

55
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Fojtík, přichází Pazourek.

53
    Kolár nacentroval do vápna, ve kterém nebyl snad nikdo kromě V eselého a Sedla.

51
    Výbornou střelu z podobné vzdálenosti jako ta Štrombachova nyní pálil i Oliviera, balon však výborně vyrazil Veselý.

50
    Kombinace Vojtěška a Boušky, obou střídajících hráčů, přináší útočnou akci hostí.

47
    Vojtěškova přihrávka končí v ofsajdu. Přitom se schylovalo k prvnímu výraznějšímu ohrožení brněnské branky!

46
    Zbrojovka zahájila výkopem druhý poločas.

46

46
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Polívka, přichází Vojtěšek.
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Krejčí, přichází Bouška.

Máme za sebou velmi vyrovnaný poločas, kterému po 45 minutách – upřímně řečeno – neodpovídá skóre. Šance na obou stranách byly vyrovnané, ale ukázková dalekonosná střela Štrombacha z 39. minuty rozhodla o „morálním vítězi“ prvního poločasu.

45

45
    Brigant velmi nebezpečně vystřelil, a Bojčuk měl velkou práci s pokrytím této rány do levého horního růžku.

44
    Žlutou kartu dostává Kaiser (FC Slovan Liberec).

43
    Vhazovat bude Šural. Do protiútoku mohl jít Brigant s Černým, kdyby ovšem nebylo nepřesné přihrávky, kazu dnešního zápasu.

39
    Tak to byla fotbalová nádhera! DAVID ŠTROMBACH prošel přes zálohu Liberce jako kdyby tudy šel na procházku, a ze vzdálenosti zhruba 5 metrů od vápna natáhl na svoji dalekonosnou střelu, a když se k tomu přidala i teč obrany, neměl Bojčuk šanci! Míč skončil v levém dolním rohu.

35
    Další nepřesná přihrávka, která končí v zámezí. Adresátem měl být Polívka.

33
    Liberec se nikam nežene, teď byl ale Černý zasažen Bělíčkovým centrem přímo do obličeje a je v péči lékařů.

31
    Přesnost přihrávek je jednou ze slabin obou týmů, hodně jich končí na brankářích soupeřova celku.

28
    Útočný faul na Webera, míče se ujal Veselý.

25
    Krásná kombinace, doprovázená sérií přesných přihrávek, na jejíž konci byl Brigant. Střelu do středu branky však s jistotou vyrazil Bojčuk.

24
    Fojtík se pokusil zmást obranu zaseknutím ve vápně, to se však nepovedlo a naopak ztratil balon.

23
    Žlutou kartu dostává Chlumecký (FC Slovan Liberec).

22
    Hanuše přeskočil balon a Slovan jde do protiútoku!

20
    Centr Chlumeckého mířil do ofsajdu, Veselý jde na výkop.

18
    Za Bojčukem teď stáli všichni svatí, Fojtíkova střela ze střední vzdálenosti končí na břevně!

17
    Štrombach nedoběhl přihrávku od Černého a míč končí v zámezí.

15
    Centr v klidu lapil Veselý.

14
    Žlutou kartu dostává Šural (FC Zbrojovka Brno).

12
    Ondráček zakládá útok po středu hřiště.

10
    Z rohu opět nevytěžili hráči Brna až na jedno vhazování, nic.

9
    Další rohový kop zleva zahraje Weber.

7
    Prvnotní centr šanci nepřinesl, ale ke střele zpoza vápna se dostal Sedlák, kterému střela, bohužel pro domácí, vůbec nevyšla.

5
    Brigant ve vápně proti dvěma obráncům vybojoval rohový kop.

3
    Liberec je častěji u míče, po sérii vhazování se ale dostává do akce i Zbrojovka.

2
    Centr se moc nepovedl a ke slovu se vhazováním dostává Krejčí.

2
    Volný přímý kop po faulu na Šurala ze vzdálenosti asi 18 metrů.

1

Na stadionu začalo pršet. I přes to se ale hráči dále rozcvičují.

Dámy a pánové, ještě jednou zdravím z onlajn přenosu mezi tabulkově osmou Zbrojovkou a o dvě příčky výše umístěným Slovanem Liberec. Kromě duelu o vyšší umístění se zároveň bude jednat o souboj dvou celků, které v domácích zápasech nastřádaly nejvíce bodů z ligy (Zbrojovka 9. a Slovan hned 11.) V předchozím kole Liberec na domácí půdě deklasoval pěti brankami Baník, navíc se domácímu brankaři podařilo ze zápasu "vyváznout" s čistým kontem. Naopak Zbrojovka ve vypjatém duelu na trávníku Boleslavi nestačila na ofenzívu domácích a na světelné tabuli tak po 90 minutách svítil vydřený těsný výsledek 2:1. Jak bude duel na Srbské vypadat, se dozvíme již v 15 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.