Stjarnan – Inter 0:3 (kon.) | Aktobe – Legia 0:1 (kon.) | Astana – Villarreal 0:3 (kon.)
Dynamo – Omonia Nikósie 2:2 (kon.) | AEL Limassol – Tottenham 1:2 (kon.) | Helsinki – Rapid 2:1 (kon.)
Karabach – Twente 0:0 (kon.) | Chorzów – Met. Charkov 0:0 (kon.) | Eindhoven – Soligorsk 1:0 (kon.)
Dinamo Minsk – Nacional 2:0 (kon.) | Elfsborg – Rio Ave 2:1 (kon.) | Karabükspor – Saint-Étienne 1:0 (kon.)
Ploiesti – Dinamo Záhřeb 1:3 (kon.) | Apollon Limassol – Lok. Moskva 1:1 (kon.) | Young Boys – Debrecín 3:1 (kon.)
Zorja Luhansk – Feyenoord 1:1 (kon.) | Panathinaikos – Midtjylland 4:1 (kon.) | Trabzonspor – Rostov 2:0 (kon.)
Zwolle – Sparta 1:1 (kon.) | Zimbru Kišiněv – PAOK 1:0 (kon.) | Asteras – Maccabi Tel Aviv 2:0 (kon.)
Grasshoppers – Club Brugge 1:2 (kon.) | Partizan Bělehrad – Neftçi Baku 3:2 (kon.) | Trnava – Curych 1:3 (kon.)
Lokeren – Hull City 1:0 (kon.) | Lyon – Astra Giurgiu 1:2 (kon.) | RNK Split – Turín 0:0 (kon.)
Real Sociedad – FK Krasnodar 1:0 (kon.) | FK Sarajevo – Mönchengladbach 2:3 (kon.) | Rijeka – Šeriff Tiraspol 1:0 (kon.)
FC Aktobe
0:1 (0:0)
Legia Varšava
Čtvrtek 21.08.2014, 17:00 • Centralnyj, Aktobe, Kazachstán • Evropská liga (předkola)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Po dvou dnech strávených se závěrečným předkolem Ligy mistrů přichází na řadu také poslední vyřazovací část před základními skupinami v Evropské lize! O místo ve skupinové fázi si to proti sobě rozdají FC Aktobe a Legia Varšava.

FC Aktobe z Kazachstánu zaplulo do Evropské ligy z výše postavené sestry – Ligy mistrů. V předkole totiž po postupu přes Dinamo Tbilisi, které bylo v tu dobu vedeno Michalem Bílkem, nestačilo na Steauau Bukurešť. Po domácí remíze 2:2 přišla porážka 2:1 v Rumunsku, což znamenalo pro kazašského mistra pád do předkola Evropské ligy.

Legia Varšava bude pro Aktobe jistě těžký oříšek. Právě polské mužstvo je nejvíce diskutovaný tým v Evropě poslední době. Po dvou suverénních vítězstvích nad Celticem se postup do další fáze Ligy mistrů nekonal, zápas Legie byl kontumován kvůli nástupu jednoho z hráčů na závěrečné minuty. Dále postoupil Celtic, tým z Varšavy se tak musí prát pouze v Evropské lize.

FC Aktobe: Sidelnikov – Muldarov, Mirošničenko, Arzumanyan, Anderson Mineiro – Pizzelli, Chajrullin, Tagybergen, Korobkin – Danilo Neco, Antonov
    Náhradníci: Bekbajev – Carikajev, Šabalin, Levin, Kapadze, Zenkovič, Aimbetov

Legia Varšava: Kuciak – Dossa Júnior, Jodlowiec, Brzyski, Rzeźniczak – Broź, Duda, Vrdoljak, Radović – Żyro, Kucharczyk
    Náhradníci: Jałocha – Lewczuk, Hélio Pinto, Saganowski, Kosecki, Ryczkowski, Orlando Sá

Rozhodčí: Karasev – Mosjakin, Dančenko (všichni Rusko).

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Za bouřlivé atmosféry v Kazachstánu nastupují oba celky na hrací plochu, do úvodního výkopu důležitého klání o jedno místo v základní skupině Evropské ligy začne za několik málo okamžiků.

1

1
    Domácí se ujali rozehrávky a ihned se vrhli na soupeřovu polovinu. Obrana Legie si však velmi rychle vzala balon na své kopačky.

2
    Jeden z hráčů Kazachstánu si trochu pobyl na trávníku, soupeř sportovně poslal balon za postranní čáru. Po krátké pauze utkání pokračuje.

3
    Zatím se hraje poměrně opatrně, ani jednomu z týmů se nedaří kombinace směrem dopředu. Aktobe je stále více u balonu.

4
    Jakub Rzeźniczak nejprve předvedl u postranní čáry čistý skluz, po následném vhazování však již fauloval. Kazašské mužstvo se těší z možnosti zahrát volný přímý kop z nebezpečné pozice.

5
    Ostrý centr Pizzelliho našel pouze hlavy hostujících obránců, kteří odvrátili balon co nejdále od vlastní branky.

6
    Aktivita domácích v úvodu duelu pokračuje, Aktobe bude zahrávat první rohový kop dnešního mače.
    Orlando Sá před zápasem v Aktobe

7
    Centr na malé vápno vybídl brankáře Kuciaka k zákroku, polský gólman se však nedohodl s obránci, a tak jeho počínání si vypadalo poměrně nebezpečně. Nakonec to pro Varšavu dobře dopadlo.

8
    O první střelecký pokus v dnešním zápase se postaral Pizzelli, rána z velké vzdálenosti však skončila mimo tři tyče Kuciakovy svatyně. Hostující brankář bude vykopávat.

9
    Favorit celého dvojutkání si zatím směrem dopředu mnoho nevytvořil, polský tým se soustředí zejména na precizní hru v defenzívě.

9
    Radovič se pokusil kolmicí vybídnout do šance svého kolegu, ten jeho úmysl ale nepochopil. Balon tak končí v zámezí.

10
    První desetiminutovka patřila celku FC Aktobe, který se snaží otevřít střelecký účet utkání. Zatím však jejich útočné akce postrádají potřebnou přesnost.

12
    Máme zde první ofsajd, zastaven byl útok Aktobe kvůli špatnému postavení Antonova.

13
    Domácí se postupnou kombinací snaží přiblížit pokutovému území Legie, ta si však směrem dozadu počíná naprosto bezchybně. Ostatně jsme to mohli vidět již v obou zápasech proti skotskému Celticu v předkole Ligy mistrů.

14
    Brož se pokusil chytrou kolmicí za obranou vysunout hráče na hrotu, ani tentokrát ale nebyl jeho úmysl pochopen.

15
    Po čtvrthodině hry jsme viděli první střelecký pokus Legie Varšava, z kopačky ho vyslal Jodłowiec. Jeho rána ale nabrala příliš velkou výšku, a tak neměla potřebný index nebezpečnosti.

16
    Korobkin zastavil na půlící čáře nedovoleně Vrdoljaka, který se drží rukama za obličej. Píská se faul, hostující hráč nakonec bude pokračovat v dnešním důležitém duelu.

17
    Centr z vlastní poloviny doskákal až do rukavic kazašského brankáře, Legia se začíná postupem času probírat z letargie.

18
    Domácí dostali k dispozici poměrně zajímavý protiútok, po nepřesnosti u levé postranní čáry však vše skončilo bez jakéhokoliv ohrožení branky Varšavy.

19
    Hraje se poměrně tvrdě, hráči na obou stranách si s ostrými zákroky příliš servítky neberou. Sudí však zatím nechává žlutou kartu ve své kapsičce.

20
    První zajímavější situace se urodila před brankou Aktobe! Brzyski dlouhým centrem našel na zadní tyči nabíhajícího Jodłowiec, který hlavičkou napálil pouze boční síť Sidelnikovy branky!

22
    Vzápětí se znovu blýskalo před brankou Aktobe! Favorit utkání začíná trochu více šlapat na plyn, na pravé straně prosvištěl do pokutového území Żyro, jeho zakončení na vzdálenější tyč jen o centimetry skončilo mimo!

23
    Legia začíná postupem času přitápět pod kotlem, domácí mají v obraně velké problémy. Dočkáme se nějaké změny stavu?

24
    Brzyskiho centr z volného přímého kopu byl zbytečný, v pokutovém území byl jednomu z hostujících hráčů odpískán nedovolený zákrok.

25
    Korobkin se nyní drží za hlavu! Parádní kombinační akce skončila právě narážečkou Korobkina s Chajrulinem, první jmenovaný následně z první z penaltového puntíku těsně minul levou šibenice Kuciakovy klece!

26
    V posledních minutách se konečně začal hrát pořádný fotbal plný šancí, diváci v Kazachstánu se rozhodně mají na co dívat.

27
    Další akce Aktobe skončila za brankovou čarou, brankář Legie Varšava pošle balon do hřiště výkopem.

28
    Antonovův postup je dnes podruhé zastaven pro postavení mimo hru.

30
    Volný přímý kop téměř u brankové čáry v podání Brzyskiho našel hlavu na malém vápně nabíhajícího Jodłowiece, který stejně jako před několika minutami ve velké šanci zamířil hlavou mimo!

31
    Żyro si v přímém souboji proti kazašskému brankáři počínal nedovoleně, hosté to musí zkoušet znovu a znovu.

32
    Kucharczyk aktivně šněroval s míčem na hranici pokutového území, jeho následný centr však našel pouze hlavu domácích obránců.

33
    Legia ze standardních situací hrozí poměrně výrazně, další centr byl se štěstím odražen alespoň na autové vhazování. Aktobe je v posledních minutách pod soustavným tlakem.

34
    Budeme svědky prvního střídání, zřejmě kvůli nespecifikovanému zranění opustí hrací plochu domácí Mirošničenko, kterého nahradí Carikajev.

35
    Z rohového kopu se může po delší době těšit domácí mužstvo.

36
    Hosté se radovali ze vstřelené branky, ta ale nebyla uznána! Rychlý protiútok sám vytáhl téměř od poloviny hřiště Brož a rozhodl se bez okolků sám zakončit! Brankářovi prošel míč pod rukou, do branky ho však dorazil Michal Kucharczyk, který ale stál v ofsajdu! Branka Legie tedy neplatí!

38
    První poločas se nám za velkého tempa řítí ke konci, stále čekáme na první změnu skóre. Nutno ale poznamenat, že příležitosti byly na obou stranách.

39
    Kuciak odkopává míč co nejdále od své branky, Legia se ale provinila útočným faulem.

40
    Tlak Legie v posledních minutách ustává, Aktobe se snaží držet míč v blízkosti pokutového území soupeře.

41
    Radovič chytrou a přesnou kolmicí vysunul na zteč Żyra, který se ale dostal do ostrého úhlu a přes vybíhajícího brankáře Sidelnikova míč do branky neprocpal! Útěchou pro Varšavu bude moci být alespoň rohový kop.

42
    Z něho však polští hráči nevytěžili vůbec nic. Aktobe se tak znovu dokázalo ubránit.

43
    Kombinační akce Aktobe nevyšla podle představ, míč se v poklidu dokutálel až na nohu brankáře hostujícího týmu.

44
    Anderson Mineiro měl před sebou spoustu prostoru, a tak se s ničím nepáral a rozhodl se vypálit. Rána měla razanci, ale postrádala přesnost. Brankář Legie se tak za letícím balonem pouze ohlédl.

45
    Danilo Neco faulován kousek od šestnáctky Legie, v závěru poločasu to vypadá na horké chvíle před brankou polského týmu.

45+1
    Pizzelli se již v nastavení opřel do volného přímého kopu, brankář Kuciak ho skvělým zákrokem vytěsnil mimo tři tyče na rohový kop!

45+2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Viděli jsme zajímavý první poločas plný šancí na obou stranách. Diváci mohou být relativně spokojení, ke štěstím jim však chybí vstřelená branka. Aktobe vstoupilo do duelu aktivněji, postupem času se ale začínají ukazovat zkušenosti a kvalita polského týmu.

46
    Fanoušci Legie v hledišti

47
    Dudovi byl hned v úvodu druhé půle odpískán ofsajd.

48
    Żyro měl poměrně hodně prostoru a času na středu hřiště, udělal dva kroky směrem dopředu a razantně vypálil. Rána vypadala sympaticky, nakonec ale prostor mezi třemi tyčemi nezasáhla.

48
    Legia Varšava právě vstřelila branku!
    Aktivita polského týmu v úvodu druhého poločasu je odměněna vedoucí brankou! ONDŘEJ DUDA dostal ideální pas za obranu, sám před brankářem nezaváhal a poslal mu míč přímo pod nohou do domácí sítě – 0:1!
    Ondřej DUDA - 0:1

50
    Hosty vedoucí branka očividně povzbudila a znovu aktivně kombinují v okolí pokutového území Aktobe.

51
    Danilo Neco předvedl dobrou práci u postranní čáry a vybojoval pro kazašský tým rohový kop.

52
    A sám Daniel Neco se ujal jeho exekuce a pokusil se zaskočit Kuciaka! Točený centr sice zamířil na vzdálenější tyč, branku Legie však minul.

53
    Utkání začíná nabírat na obrátkách! Danilo Neco vyslal ze střední vzdáleností prudkou ránu po trávníku, polský brankář musel na zem! Kuciakovi se nakonec podařilo pokus domácího hráče vyrazit!
    Šance domácích

54
    Aktobe poznalo, že pokud chce pomýšlet na úspěšný výsledek, musí směrem dopředu zabrat. Legia má v obraně v posledních minutách výrazné problémy.

55
    A to se ukázalo i nyní! Po rychlé a trochu kostrbaté kombinaci se do zakončení dostal Chajrulin, jeho křižná rána ale minula jak branku, tak všechny nabíhající spoluhráče!
    Další šance domácích

56
    Antonov pro dnešek končí, naopak si zahraje Igor Zenkovič.

57
    Radovičův postup zastaven Korobkinem, Varšava opět zůstane u balonu.

59
    Hosté se poněkud zatáhli do defenzívy a vyčkávají, s čím přijde Aktobe. Kazašské mužstvo má na srovnání ještě zhruba půl hodiny.

60
    Radovič se hezkou kličkou uvolnil směrem do středu hřiště, rána na vzdálenější tyč však nabrala vnější rotaci a skončila mimo.

61
    Legia se po delší době znovu usadí před brankou soupeře, bude kopat rohový kop.

62
    Domácí jsou nyní pod tlakem, Vrdoljak se pokusil o technickou ránu zpoza pokutového území. Trefil však pouze dobře postaveného obránce, který jeho pokus zastavil.

63
    Pro další centr Brzyskiho z rohového kopu si neomylně došel brankář Sidelnikov.

65
    Blíží se polovina druhého poločasu, Legia Varšava stále drží na kazašské půdě nejtěsnější možné vedení. S tímto výsledkem budou v Polsku rozhodně spokojeni.
    Polští fanoušci pod dohledem místní policie

66
    Poslední výměna na straně Aktobe. Chajrulin pro dnešek končí, šanci poprat se o vyrovnání dostane Abet Aimbetov.

67
    Rohový kop dostanou k dispozici také domácí hráči.

68
    Aktobe se usadilo před brankou soupeře, rohový kop si z druhé strany zopakovalo. Míč poskakoval v pokutovém území, k většímu ohrožení branky Kuciaka ale nedošlo.

69
    Pizzelliho střela z volného přímého kopa byla o zeď sražena na rohový kop. Domácí to budou zkoušet znovu.

70
    Na branku Legie nyní létá jeden míč za druhým. Štěstí z velké vzdálenosti vyzkoušel opět Pizzelli, ani tentokrát ale branku netrefil. Míč mířil až příliš vysoko.

71
    Pizzelli je v posledních minutách hodně aktivní, schází mu ale přesnost. Domácí záložník znovu vypálil zpoza šestnáctky, ani nyní ale do černého nezamířil.

72
    Legia brání v jedenácti na vlastní polovině a snaží se udržet těsné vedení. Vše tedy směřuje k velkému tlaku v podání Aktobe v závěru zápasu.

73
    Korobkin je první hráčem, který dnes uviděl od ruského rozhodčího žlutou kartu.

74
    Tagybergen napodobil svého kolegu a z velké vzdálenosti poslal míč příliš vysoko. Hráči Aktobe se až příliš unáhlují a velmi rychle se zbavují balonu.

76
    Żyro mohl výrazně zvednout sebevědomí polského týmu! Zpracoval si balon v rohu pokutového území a po rychlé kličce vypálil jen těsně vedle vzdálenější tyče kazašské branky!
    Żyro v šanci

77
    A znovu se vracíme před branku polského celku, Aktobe se přibližuje postupnou kombinací.

78
    Oba brankáři si nyní vyzkoušeli výkopy od vlastní svatyně, čas se nám znovu o minutku posunul.

79
    Żyro je v posledních minutách nejaktivnějším hráčem na hřišti, nyní měl další vynikající příležitost! Jeho prudká rána končí v náruči Sidelnikova!

80
    Danilo Neco táhl zajímavý protiútok, vše ale pokazil nepřesnou přihrávkou. Aktobe to tak musí zkoušet znovu, příliš času mu již ale nezbývá.

83
    Domácí zatím stále marně dobývají defenzívu polského týmu, mílovými kroky se blíží závěr zápasu.

84
    Danilo Neco si v útoku počínal nedovoleně, defenzíva Legie si tak znovu může na chvíli oddychnout.

87
    Żyro dostal balon na hranici šestnáctky, s ničím se nepáral a tvrdou ranou ho poslal na branku Aktobe. Měl však smůlu, že trefil přímo prostor, kde byl postaven domácí brankář!

88
    Téměř totožná situace na straně druhé, hlavním hrdinou je nyní brankář Kuciak, jenž podržel Legiu! Tvrdou ranou ho vyzval k zápasu Tagybergen!

90
    Dudova střela skončila mimo tři tyče, brankář Aktobe bude posílat domácí na polovinu Varšavy.

90+1
    V závěru první nastavené minuty drží Legia míč před brankou soupeře, do konce zápasu zbývá šedesát sekund.

90+2
    Kucharczyk mohl ještě více rozveselit polské fanoušky, vytáčel se ze strany do střelecké pozice, jeho pokus byl ale nakonec zablokován.

90+3

Hosté nevyužili v zápase ani jednou střídání a mohou se radovat z vítězství 1:0, díky kterému mají nakročeno do základní skupiny Evropské ligy. Aktobe však ukázalo, že umí vystrčit růžky a v odvetě v Polsku bude jistě dělat problémy. (18:50:36)