TPS – Bolzano 9:0 (kon.) | JYP – Salzburg 3:2 (kon.) | Eisbären – Zlín 3:4 (3:4 po s.n.)
Hamburg – Luleå 1:4 (kon.) | Nottingham – Rauma 2:4 (kon.) | HV71 – Kloten 3:2 (kon.)
Linköping – Pardubice 2:1 (kon.)
po s.n. (3:4)
Eisbären Berlín
3:4 (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Berani Zlín
Pátek 22.08.2014, 19:30 • O2 World Berlin (14 200) • Hokejová Liga mistrů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Přeji příjemný podvečer všem hokejovým nadšencům. Dnes je na programu pokračování prvního kola Champions Hockey League, ve kterém se mimo jiné představí Eisbären Berlin proti celku PSG Zlín. Úvodní vhazování je naplánováno na 19:30 a celým zápasem Vás provede Ivo Raiskub.
    Výsledky prvního hracího dne CHL a seznam dnešních zápasů

Eisbären Berlin

Německý hokejový klub Eisbären Berlin byl založen roku 1954 a největších úspěchů dosáhl v roce 2005, 2006, 2008, 2009, 2011, 2012 a naposledy v roce 2013, kdy se stali již po sedmé mistry německé nejvyšší soutěže. V roce 2008 se hokejistům německého celku povedlo vyhrát i německý hokejový pohár. Hráči Eisbären Berlin slavili také v roce 2010 vítězství ve finálovém zápase European Trophy, předchůdce dnešního Champions Hockey League. V minulé sezóně skončil Eisbären Berlin na 8. místě v německé lize DEL a zajistili si postup do osmifinále vyřazovacích bojů, kde podlehli 1:2 na zápasy ERC Ingolstadtu.

PSG Zlín

Klub hájící účast České republiky v hokejové Lize mistrů byl založen roku 1929 pod názvem SK Baťa Zlín, dnešní podoba názvu klubu byla stanovena roku 2009. Od sezóny 1980/1981 je Zlín pravidelným účastníkem nejvyšší tuzemské hokejové ligy. Zlín se stal mistrem ligy pouze dvakrát a to v sezónách 2003/2004 a naposledy v posledním ročníku soutěže (2013/2014). V ročníku 2013/14 dokázali hráči Zlína ve finále porazit tým HC Kometa Brno 4:1 na zápasy a po deseti letech tak oslavit znovu ligový titul. Zlínu bude chybět Radim Tesařík a kapitán Petr Čajánek, který dal přednost memoriálu Pavola Demitry.
    Varianta zlínského dresu pro hokejovou Ligu mistrů

Skupina D

Zlín byl společně s Eisbären Berlin nalosován do skupiny D, ve které se střetnou ještě se švýcarským HC Fribourg-Gottéron a švédským Djurgården Stockholm.
    Berlínská aréna je již připravena na večerní zápas

Eisbären Berlin: Vehanen (Niederberger) – Borer, C. Braun, Haase, Hoerdler, Sharrow, Baxmann, Trivellato – Bell, Talackson, Olver – Mulock T. J, Rankel, Talbot – Busch, Pohl, Foy – L. Braun, Schlenker, Ziegler

PSG Zlín: Horčička (Kašík) – Marušák, Kotvan, Žižka, Matějíček, Horák, Valenta, Řezníček, Urbanec – Köhler, Leška, Balaštík – Kovařík, Holík, P. Sedláček – Fořt, Popelka, Okál

Rozhodčí: Persson (SWE), Krawinkel (GER) – Berger (GER), Muller (GER).

Oba týmy jsou již nastoupeny na ledové ploše a do úvodního vhazování zbývá pár vteřinek.

00:01

0:37
    Domácí se na chviličku usadili před Horčičkou, kde ale nic zajímavého vymyslet nedokázali. Do protiútoku se ženou zlínští.

0:56
    Veselý obkroužil branku Vehanena a rychlou střelou zápěstím nastřelil pouze bránícího obránce Borera.

1:33
    Florian Busch otestoval Horčičku svižným pokusem z prostoru modré čáry. Brankář Zlína se však zaskočit pokusem domácího obránce nenechal. Vhazuje se v obranné třetině Zlína.

2:44
    Haase nestačil dobruslit prudkou rozehrávku svého spoluhráče a píská se první zakázané uvolnění.

3:20
    Zlín právě vstřelil branku!
    Elitní formace PSG Zlín se dostala na chviličku před branku Vehanena a je z toho vedoucí trefa utkání. PETR LEŠKA předložil puk z levé strany na hokejku Bedřicha Köhlera, jehož dorážku si ztečoval do vlastní sítě bránící Borer. Bez asistence.
    LEŠKA - 0:1

3:57
    Hosté jsou po vstřelené brance ještě aktivnější a Vehanen musel být v pozoru proti jedovaté střele Kubiše.

4:37
    Andre Rankel se snažil protlačit do útočného pásma středem kluziště, kde ale narazil na dobře bránícího Žižku.

5:25
    Vehanen musel být opět pozorný, tentokrát brankář Berlína nemusel zasahovat, ale kotouč po nahození Řezníčka jen těsně minul levou tyčku domácí branky.

6:34
    Eisbären se chvíli zdržel v útočné třetině a domácím se rýsovala zajímavá kombinace. Rychlý a pozorný Kotvan však plány domácím velice rychle zkazil.

7:19
    Domácí si zahrají jako první početní výhodu pět proti čtyřem. Za katr už putuje obránce Tomáš Žižka (ZLN) a budou to dvě minutky za nedovolené bránění.

7:49
    Eisbären právě vstřelili branku!
    Domácí využívají první přesilovou hru a máme srovnáno! Kombinaci na jeden dotek zakončil přesnou tečí mezi Horčičkovy betony MARK BELL. Asistence: Barry Tallackson.

8:27
    Obrana Eisbären nechala hodně prostoru ONDŘEJI VESELÉMU, který unikl bránícímu hráči a z dorážky překonává Vehanena mezi betony. Chybu domácího celku v defenzivní činnosti potrestali hosté tím nejlepším možným způsobem. Brankář Vehanen si zatím pořádně neosahal kotouč a už jej podruhé loví ze sítě. Asistence: Roman Vlach.

9:19
    Holík vyhrál sprinterský souboj o kotouč, ale v následném silovém souboji s protihráčem vyšel jako poražený.

12:04
    První přesilovou hru si zahrají také zlínští. Frank Hoerdler (EIS) si odpyká dvouminutový trest za nedovolené bránění.

12:44
    Žlutomodří už roztočili přesilovkový kolotoč a Vehanen musel poprvé v oslabení zasahovat. Brankář Eisbärenu dokázal vytěsnit do bezpečí ostrý pokus Marušáka.

13:34
    Domácí se dlouho nemohli vymanit z tlaku hostí. Marušákovy dvě střely ale dokázali obránci domácího celku zblokovat a následně se povedlo Borerovi dostat kotouč před Horčičku.

14:10
    První oslabení zvládli berlínští dobře a nyní jsou zase kompletní.

15:35
    Horčička se ukázal v dobrém světle, když zneškodnil několik ostrých dorážek domácích hokejistů, kteří nebezpečně dotírali na zlínském brankovišti.

16:34
    Leška našel chytrou přihrávkou zpoza branky v mezikruží osamoceného Bedřicha Köhlera, jehož následná střela se otřela o spojnici Vehanenovy branky.

17:06
    Na ledové ploše zůstal chvíli ležet James Sharrow, ale rozhodčí si ničeho nedovoleného nevšimli a pokračuje se dále ve hře.

17:47
    Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty za držení.

18:03
    Došlo k zajímavé situaci, protože Horčička dokázal na poslední chvíli fantasticky lapačkou vyškrábnout střelu Floriana Busche, který střílel z hranice brankoviště. Bude se volat videorozhodčí.

18:03
    Zlínští teď mohou děkovat Horčičkovi, který jim zachránil jistý gól. Rozhodčí rozpažuje a kotouč tedy brankovou čaru nepřešel.

18:38
    Berlín v přesilovce obléhá branku hostí, kteří se však velmi dobře brání.

19:35
    Mark Bell (EIS) 2 minuty hra vysokou holí.

19:47
    Matějíček je zpátky na ledě, Zlín hraje v plném počtu a bude hrát přesilovou hru pět na čtyři.

20:00
    V Berlíně panuje skvělá atmosféra. Český mistr přilákal spoustu fanoušků.

Je za námi prvních dvacet minut dnešního střetnutí hokejové ligy mistrů mezi Eisbärenem a Zlínem. Úvodní třetina vyšla lépe hokejistům ze Zlína, kteří se trefili za Vehanenova záda hned dvakrát. Domácí sice bleskově vyrovnali, ale vedení zpět žlutomodrým barvám vrátil Ondřej Veselý. Necelé dvě minutky před první sirénou mohlo být srovnáno, ale Horčička zmrazil domácí publikum parádním zákrokem lapačkou, když do ní ukryl gólovou střelu Floriana Busche.

20:01

20:21
    Berani dohrávají přesilovou hru pět na čtyři při vyloučení Bella.

20:45
    Zlínští kombinují v útočné třetině, ale k vážnější střele se zatím neodhodlali.

21:35
    Bell opouští trestnou lavici, domácí jsou v plném počtu. Zlínští v přesilovce dlouho kombinovali a Vehanen ani zasahovat nemusel.

22:19
    Žižka adresoval parádní žabičku Ondráčkovi, který z mezikruží nechal vyniknout rameno Petriho Vehanena.

22:43
    Leška vyhrál vhazování ve středním pásmu a žlutomodří se rychle přesouvají do útočné třetiny.

23:02
    Je tu přesilová hra pro Berlín. Dalibor Řezníček (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí.

23:39
    Po střele Franka Hoerdlera zvonila levá tyčka Horčičkovy branky. V hledišti to jenom zahučelo.

24:32
    Domácí jsou v přesilovce často v útočné třetině, ale na delší dobu se jim tam udržet zatím nepovedlo.

25:10
    Řezníček je zpátky na hrací ploše, Zlín je v pěti.

25:53
    Německý celek bude hrát další početní výhodu pěti proti čtyřem. Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty za podražení.

26:36
    Slibnou šanci měl Barry Tallackson, ale kotouč ho na poslední chvíli neposlechl a útočník Eisbärenu nedokázal přesně zamířit do volného místečka mezi Horčičkou a levou tyčkou.

27:59
    Florian Busch (EIS) atakoval do obličeje hostujícího Horáka a odsedí si 2+2 minuty za hru vysokou holí.

28:38
    Vehanen fantastickým zákrokem vychytal v šanci Jaroslava Balaštíka. Útočník Zlína to zkusil na finského brankáře bekhendem, ale brankář domácího celku útočníka hostí dobře vybruslil a vysloužil si obrovský potlesk publika.

29:26
    Tlak Zlína v přesilové hře je doslova drtivý. Vehanen ale společně s obránci zatím tlaku žlutomodrých odolává.

30:17
    Vehanen nejprve vyrazil dělovku Marušáka a vzápětí vychytal i ostře dorážejícího Žižku na brankovišti.

31:37
    Domácí ujížděli při vlastním oslabení dva na jednoho, ale bránící Žižka výborně vystihl přihrávku a zneškodnil nebezpečnou situaci domácích.

32:05
    Busch si odseděl čtyřminutový trest a domácí jsou zase kompletní.

33:18
    Berani odskakují svému soupeři na rozdíl dvou braněk. ZDENĚK OKÁL vlétl s kotoučem do útočného pásma jako uragán a rychlou střelou zápěstím překonává přesunujícího se Vehanena. Asistence: Tomáš Fořt, Dalibor Řezníček.

35:21
    Esbaren se snaží dostat do kontaktu s hosty, ale zatím se jim to příliš nedaří.

36:14
    Horčička musel řešit nepříjemnou situaci na vlastním brankovišti při důrazné dorážce Constantina Brauna.

38:17
    Domácím se povedlo těsně před odchodem do šaten snížit na rozdíl jediné branky. Bránící Köhler podklouzl na obranné modré a dvojice domácích hráčů se dostala do přečíslení. Ziegler předložil kotouč přímo na čepel LAURINA BRAUNA, jenž z první překonal Horčičku. Asistence: Sven Ziegler.
    BRAUN - 2:3

39:19
    Ještě stihneme jedno vhazování před brankou Zlína.

40:00

Prostřední část skončila nerozhodným stavem 1:1, když se za hosty trefil Zdeněk Okál a na straně domácích snížil stav zápasu dvě minuty před koncem druhé třetiny Laurin Braun. Berani byli aktivnější ve druhé třetině a dokonce hráli čtyři minuty přesilovou hru pět na čtyři. Tu ale využít nedokázali. Uvidíme co nám přinese poslední třetina, která by měla začít zhruba ve 21:15.

40:01

40:04
    Úvodní buly třetí třetiny skončilo vítězně pro hostujícího Lešku.

40:26
    Německý celek ale vlétl do poslední třetiny aktivně a Horčička musel být pozorný proti jedovce Darina Olvera.

40:47
    Martin Matějíček (ZLN) držení protihráče.

41:27
    Medvědi se usadili v útočné třetině a roztáčejí přesilovkový kolotoč přihrávek.

42:01
    Máme srovnáno! T. J. MULOCK se nejlépe zorientoval na brankovišti po vyražené střele, kterou Horčička tečoval za vlastní záda a útočník Ledních Medvědů okamžitou dorážkou dostal kotouč za brankovou čaru. Bez asistence.

42:47
    Domácí začínají tlačit na pilu a obrana Zlína se nemůže z tlaku Medvědů vymanit.

43:46
    Horák na poslední chvíli obětavým zákrokem zblokoval tvrdou střelu Jamese Sharrowa.

45:17
    Vehanen koncem vyrážečky tečoval Veselého střelu za vlastní branku, odkud rozjíždějí domácí protiútok.

46:34
    Tvrdou střelu Pavla Sedláčka ukryl pozorný Vehanen do náručí. Následuje komerční přestávka a po ní se bude vhazovat v obranné třetině Eisbärenu.

47:20
    Sedláčkovo bekhendové nahození o mantinel skončilo na zakázaném uvolnění. Hra se opět vrací před Horčičku.

48:18
    Jeden z obránců domácího celku poslal kotouč prudce přes celé hřiště, ale tentokrát se icing pískat nebude.

49:19
    Horčička už měl kotouč ve své moci a v tom se strhla před jeho brankou menší rozmíška. Vypadá to, že se bude vylučovat.

49:44
    Oldrich Kotvan (ZLN) 2 minuty hrubost.

49:44
    Mark Bell (EIS) 2 minuty sekání.

50:31
    Následuje buly po levé ruce Luboše Horčičky. Hraje se 4na4.

51:50
    Při hře ve čtyřech na každé straně se nic zajímavého neodehrálo a oba týmy jsou zase kompletní.

52:19
    Je tu další komerční přestávka.

54:17
    Kotvan obětavou rybičkou zneškodnil finální přihrávku ujíždějícího Talbota, který chtěl akci vyšperkovat a posunout puk na lépe postaveného spoluhráče.

55:10
    Marušákovu dělovku vyrazil Vehanen pouze před sebe, kde měl ke kotouči blízko Roman Vlach. Finský brankář předvedl i na podruhé dobrý zákrok, když rychle skočil po skákajícím kotouči a ukryl jej pod lapačku.

55:38
    Dnešní duel sleduje 6200 diváků. Diváci si dnes rozhodně přišli na své a vytvořili zde parádní atmosféru.
    Pohled na zaplněné ochozy berlínské arény. Na dnešní utkání zavítalo 6 200 diváků.

56:14
    Do konce poslední třetiny už zbývají necelé čtyři minutky a prozatím to vypadá, že se bude prodlužovat.

57:05
    Tempo hry se s přibývajícím časem trošinku zklidnilo a nyní bylo hostům odpískáno zakázané uvolnění.

58:00
    Čekají nás poslední dvě minutky třetí třetiny. Vhazuje se ve středním pásmu blíže brance Zlína.

58:36
    Rankel dotíral na Horčičku, který měl kotouč ve své moci a to se nelíbilo obránci Horákovi, který okamžitě trestal agresivitu domácího hráče.

59:30
    Utkání nejspíše definitivně míří do prodloužení, Zlín drží s poklidem kotouč za vlastní brankou.

60:00

Lední Medvědi z Berlína dokázali v poslední třetině zásluhou T.J Mulocka srovnat stav zápasu a zápas poputuje do pětiminutového prodloužení.

60:01

61:34
    Oba celky jsou z kraje prodloužení opatrné, na vážnější zakončení stále čekáme.

62:19
    Už mohlo být hotovo, ale Horčička parádně zakročil proti bezprostřední dorážce Floriana Busche

63:37
    Luboš Horčička je dnes jednoznačně hvězda utkání. Protože, to co brankář Zlína v závěru utkání pochytal, je snad až neuvěřitelné. Hned tři střelci si na něm postupně vylámali zuby.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani v prodloužení další branka nepadla a na řadu příjde dovednostní disciplína, samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

První pojede za domácí celek český útočník Petr Pohl.

Pohl se snažil vymíchat Horčičku, ale zakončil svůj nájezd pouze do jeho betonu – 0:0

Ondřej Veselý také neuspěl se svoji bekhendovou kličkou a stav je stále 0:0

Barry Tallackson to zkusil pořádně tvrdým golfákem z hranice mezikruží, ale neuspěl – 0:0

Bedřich Köhler si šikovně vymíchal Vehanena, ale místo do odkryté klece poslal kotouč do jeho brusle, odkud se puk odrazil do tyčky – 0:0

Julian Talbot se rychle rozjel a kotouč poslal nekompromisně vysoko nad branku – 0:0

Ani kličkovaná Petra Holíka na druhé straně branku v dovednostní soutěži nepřinesla – 0:0

Mulock také neuspěl, za Zlín pojede Jiří Marušák. Stav stále nerozhodný 0:0

Marušákova rychlá střela zápěstím našla pouze pozornou lapačku Vehanena – 0:0

Olver si pohrál s kotoučem a následně jej poslal bekhendem mezi Horčičkovy betony – 1:0

Na opačné straně naznačil střelu Petr Leška a také bekhendem uspěl mezi betony finského brankáře. Stav je opět nerozhodný, ale tentokrát 1:1

Petr Leška se opět chopil trestného střílení a prosazuje se exkluzivním zásahem do šibenice – 1:2

Matthew Foy naznačil střelu, popojel si s kotoučem a zavěsil ho do sítě – 2:2

Petr Holík si těsně před Vehanenem přibrzdil a svižnou střelou ho překonává mezi jeho betony – 2:3

Druhá trefa v samostatných nájezdech v podání Darina Olvera, který propálil Horčičku nad jeho pravý beton – 3:3

Bedřich Köhler zkusil kličku do bekhendu, která se ukázala jako úspěšná – 3:4

Foy neproměnil svůj samostatná nájezd a je rozhodnuto.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín.
    Vítěznou trefu v samostatných nájezdech si připisuje BEDŘICH KÖHLER.

Kdo dnes dorazil na utkání ligy mistrů do berlínské O2 Arény, rozhodně nemohl litovat. Viděli jsme parádní hokejovou podívanou, která skončila v základní hrací době nerozhodným stavem 3:3 a zápas doputoval až do samostatných nájezdů. Napřed to vypadalo, že se zde pojede dovednostní disciplína dlouho do noci, protože střelci na trefy soupeře vždy dokázali odpovědět. Hlavní slovo si ale v závěru vzal Bedřich Köhler a vystřelil Zlínu první dva body v základní skupině. Pro dnešek je to všechno, budu se na vás těšit v neděli, kdy budou zlínští Berani hostit na domácím ledě švédský Djurgården. (22:12:22)
    Momentka z utkání
    Foto z tiskové konference po utkání!

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 8. Bell (Tallackson), 39. Braun (Ziegler), 43. Mulock – 4. Leška, 9. Veselý (Vlach), 34. Okál (Fořt, Řezníček), rozh. náj. Köhler

Eisbären Berlín: Vehanen (Niederberger) – Borer, C. Braun, Haase, Hoerdler, Sharrow, Baxmann, Trivellato – Bell, Tallackson, Olver – Mulock T. J, Rankel, Talbot – Busch, Pohl, Foy – L. Braun, Schlenker, Ziegler
    Berani Zlín: Horčička (Kašík) – Marušák, Kotvan, Žižka, Matějíček, Horák, Valenta, Řezníček, Urbanec – Köhler, Leška, Balaštík – Kovařík, Holík, P. Sedláček – Fořt, Popelka, Okál – Veselý, Vlach, Ondráček

Rozhodčí: Persson (SWE), Krawinkel (GER) – Berger (GER), Muller (GER)