8:3 (3:1, 3:1, 2:1)
MHK Chimik Voskresensk
Pátek 05.09.2014, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • MHL

Dnešní utkání sledovalo 250 diváků. (20:23:48)

Energetici zvládli lépe utkání ovlivněné častým vylučováním, nakonec se radují z vysoké výhry 8:3. Třemi brankami se zaskvěl Tomáš Harkabus. Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování a těším se někdy příště na počtenou.

60:00

59:25
    Patrik Michálek (KVA) na poslední chvíli zastavil soupeře a je vyloučen na dvě minuty.

59:05
    Ondřej Beránek se protáhl skrze střední pásmo a postupoval sám na brankáře, bekhendovým blafákem si ale na ruského brankáře nepřišel.

58:50
    Domácí hrají v plném počtu.

58:02
    Do konce zápasu zbývají necelé dvě minuty, vhazovat se bude před Glyzinem.

57:38
    Rothlisberger je zpět na ledě, karlovarští hrají ve čtyřech. Rusové si stále nejsou schopni vytvořit souvislejší tlak.

56:51
    Ondřej Šafář (KVA) se provinil nedovoleným bráněním, a posílá tak domácí do tří.

56:10
    Energetici se brání ve velké pohodě, puky svévolně vyvážejí do středního pásma.

55:19
    Rothlisberger (KVA) sekl jednoho z protihráčů a domácí jdou opět do čtyř.

55:09
    Domácí jsou stále pod tlakem, nyní už jsou alespoň v plném počtu. Fučík se během oslabení několikrát vyznamenal.

53:46
    Alexej Leonov se odhodlal ke střele z vrcholu kruhů, Fučík ale výborně zasáhl betony a následně lapačkou.

52:47
    Na pořadu dne tu máme jedno z dalších vyloučení, Ondřej Šafář (KVA) držel protihráčovu hůl a vykoledoval si dvě minuty.

52:08
    Na trestnou lavici usedá Kohout (KVA), je vyloučen podražení.

51:34
    Další tvrdá střela mířila na bránu ruského celku, Weinhold ale nezamířil přesně a po odrazu od plexiskla se puk ocitl v síti.

51:02
    Harkabus dostal nabito do oblasti mezikruží, avšak nechal pouze zazářit Glyzina, který se vytáhl skvělým zákrokem lapačkou.

50:09
    Molnár se pokoušel o dorážku, ale pravděpodobně trefil již rukavici brankáře a Lavreckij se šel pomstít. Po malé šarvátce rozhodčí rozdělil tresty. Molnár (KVA) dostal 2 minuty za hrubost, Lavreckij 2+2 minuty za hrubost.

49:41
    Domácí si zahrají přesilovou hru, Alexandr Burmistrov (MCH) je vyloučen za nedovolené bránění.

48:55
    Rusové se stále více uchylují k tvrdé hře, domácí ale zdatně odolávají.

47:55
    Chimik právě vstřelil branku!
    Brankové hody pokračují, úspěšnost využití přesilovek roste na obou stranách! Před Fučíkem zůstal nikým nehlídaný ANDREJ LOVJAGIN, počkal si na pohyb karlovarského brankáře a v pohodě za něj puk zasunul. Asistence: Alexej Leonov, Jegor Sysoljatin

47:19
    Rubeš s Osmíkem nadělali zmatky v hostující obraně, první jmenovaný dokonce vystřelil, avšak bránu vůbec netrefil.

46:18
    Daniel Hroch (KVA) je vyloučen na dvě minuty za sekání, navíc dostává osobní trest za nesportovní chování.

45:27
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovy Vary se přeci jen usadili v útočném pásmu a nakonec i střílí osmou branku! Na modré čáře se odhodlal ke střele TOMÁŠ HARKABUS, trefil se přesně do růžku, a dovršil tak hattrick! Asistence: Matěj Zadražil, David Gríger.

44:37
    Janatova střela byla tečována jedním z jeho spoluhráčů, odrazila se až do ochranné sítě. Hra je vykázána do středního pásma.

44:12
    Rusové se ale zatím brání výborně a vyhazují kotouč do středního pásma, následně se vydávají i napadat.

43:41
    Další vyloučení na straně hostů, za držení protihráče si odpyká dvě minuty Chilčenko (MCH).

43:18
    Rusové si na domácí nepřijdou ani s tvrdou hrou, zástupci Vlčí smečky jsou připraveni na vše.

42:19
    Parádně sehraná akce domácího celku vyústila v sedmou branku a další využitou přesilovku! Podél celého útočného pásma se s pukem projel MATĚJ ZADRAŽIL a lehkou střelou mezi lapačkou a tělem propálil Glyzina. Asistence: Tomáš Dvořák

41:29
    Na led se vrací ale také Rubeš a domácí hrají přesilovku hrou 5 proti 4.

40:37
    Avšak hosté hrají opět ve čtyřech, vrací se již dříve vyloučený Lavreckij.

40:30
    Třetí třetina nezačíná ničím jiným než vyloučením, Lovjagin (MCH) je vyloučen za sekání.

40:01

Druhá třetina nabídla totožný počet branek, jako třetina první, a energetici tak vedou již o 4 góly. Nastolený trend v častém vylučování rozhodčí řádně dodržuje a k vidění je tedy sousta přesilových her. Třetí třetin začne přibližně v 19:43.

40:00

39:51
    Běhal dostal nabito na modrou čáru, jeho ráně ale vystavil Glyzin ukázkový semafor.

39:28
    Série vyloučení stále nekončí, nedovolené bránění je nyní odpískáno Rubešovi (KVA).

39:07
    Dvořákova střela od modré čáry se odrazila pouze od plexiskla ven z útočné třetiny.

38:36
    Domácí jsou v plném počtu, do čtyř jdou hosté. Lavreckij (MCH) je vyloučen za držení protihráče.

38:23
    Osmík se pokoušel zamotat hlavy ruským obráncům, o puk ale hodně rychle přišel.

37:27
    Dmitrijev si musel zpracovat přihrávku, a nemohl tak pálit z první, což ho připravilo o gól. Během krátké chvíle se totiž stihl Fučík přesunout na potřebnou pozici a puk vyrazil.

36:55
    Domácí sice hrají již ve čtyřech, stále jsou ale pod tlakem ve svém obranném pásmu.

36:27
    Oto Táborský (KVA) si odpyká dvouminutový trest za hákování a hosté mají k dispozici dvojnásobnou početní výhodu.

35:44
    Do přečíslení ujížděli Dvořák se Zadražilem, avšak druhý jmenovaný nedokázal zpracovat skákající přihrávku.

34:59
    Tolokonnikov zkoušel všechny na ledě překvapit přihrávkou před bránu, avšak Fučík byl pozorný a kotouč ukryl v lapačce.

34:29
    Domácí jdou do čtyř, jelikož Adam Rulík (KVA) vyhodil kotouč mimo hrací plochu.

33:10
    Domácí využívají další početní výhodu a vedou již o 4 branky! Na modré čáře si vyměnil Dvořák kotouč s TOMÁŠEM HARKABUSEM, který dal do puku všechnu svoji sílu a trefil se přesně k pravé tyčce Glyzinovy brány. Asistence: Tomáš Dvořák, David Gríger

32:18
    Počet hráčů na ledě se vyrovná, Smirnov (MCH) držel protihráče. Navíc dostává osobní trest Solovjov (MCH)-

31:52
    Smirnov se nejprve pokoušel propálit Fučíka z úhlu, avšak neuspěl. Tvrdou ranou od modré se neprosadil ani Solovjov, trefil tyčku!

31:20
    Hráčů na ledě stále ubývá, nyní odchází jeden z hostů, jelikož Voskresensk hrál v šesti hráčích.

30:27
    A domácí budou hrát ve třech, jelikož je Tomáš Harkabus (KVA) poslán na trestnou lavici za sekání.

30:07
    Patrik Michálek (KVA) posílá svůj tým do čtyř – vražení na hrazení.

29:56
    Hosté využívají druhou přesilovou hru a snižují na rozdíl tří branek. JEGOR MOZGALJOV se krásně vytočil s kotoučem před bránu, počkal si na Fučíkův pohyb a puk mu šoupl přímo mezi roztažené nohy. Asistence: Oleg Lavreckij

29:31
    Leonova střela byla sražena do ochranné sítě za Fučíkem, vhazovat se bude po pravici karlovarského brankáře.

28:37
    Stěpanov nabízel kotouč svým spoluhráčům clonícím před Fučíkem, avšak Michálek vystihl ten správný moment a puk odpálil daleko od nebezpečí.

27:59
    Nyní se ale budou muset energetici bránit, jelikož je Tomáš Harkabus (KVA) vyloučen za sekání.

27:22
    Zadražil vzal na sebe zakončení rychlé akce, Glyzin ale secvakl betony k sobě dříve, než tam stihl proklouznout.

26:44
    Po boji za vlastní bránou se podařilo domácím hokejistům vyvézt kotouč z obranného pásma a odjíždějí na střídačku.

26:11
    Energetici se lehkým nahozením dostali do útočného pásma, avšak díky nepřesné přihrávce jim puk utekl za modrou čáru. Do protiútoku se hnali hosté, avšak Fučíka nepřekonali.

25:30
    Hosté mají veliké problémy s rozehrávkou, napadání domácích hokejistů přináší své ovoce.

24:22
    Bleskurychle využitá přesilová hra v podání Vlčí smečky! Gríger za bránou převzal kotouč od Dvořáka, poslal ho do levého kruhu, kde stál nikým nehlídaný TOMÁŠ HARKABUS a ten už poslal puk do odkryté sítě, Glyzin se nestihl přesunout. Asistence:David Gríger, Tomáš Dvořák.

23:53
    Přes půl minuty měli domácí výhodu, nakonec se ale píská. Kirill Zimin (MCH) odjíždí na trestnou lavici – držení protihráče.

23:09
    Domácí byli dlouhou dobu usazeni v útočném pásmu, snažili se prověřit připravenost Glyzina, avšak puk jim nakonec utekl.

22:19
    Dochází ke střídání brankářů v týmu hostů, Oleniče nahrazuje Maxim Glyzin.

21:45
    Domácí jsou rázem jako na koni a tlačí se do zakončení ze všech možných pozic.

20:56
    Ihned po skončeném oslabení střílí domácí další branku! TOMÁŠ DVOŘÁK naskočil z trestné lavice na led, dostal přihrávku do Zadražila a bez větších problémů překonal Andreje Oleniče. Asistence: Matěj Zadražil

20:26
    Fučík nejprve výborně zasáhl a Rothlisberger následně kotouč vyhodil. Díky jeho aktivitě navíc musel Olenič puk ukryt ve své lapačce.

20:01

První třetina ovlivněná častým vylučováním je za námi a protáhla se skoro na čtyřicet minut hrubého času. Šťastnější jsou po ní určitě domácích, jelikož se jim podařilo využít hned tři početní výhody, kdežto hostům jen jednu. Druhá, doufejme minimálně stejně zajímavá třetina, začne přibližně v 18:53.

20:00

19:52
    Další výborný zákrok Tomáše Fučíka, který hbitě vystřelil lapačku proti skryté střele, následně kotouč schoval někde ve své výstroji, sám neví kde.

19:25
    První třetina se blíží ke konci, hosté jsou stále usazeni v útočném pásmu.

18:54
    Fučík reflexivně secvakl betony proti Stěpanovově střele z vrcholu kruhů.

18:46
    Domácí hokejisté jdou do tří! Tomáš Dvořák (KVA) u mantinelu podrazil protihráče a jde si na dvě minuty odpočinout.

18:21
    Další vyloučení energetiků v této třetině, na trestnou lavici usedá Joel Rothlisberger (KVA).

17:49
    Hostům se nedaří rozehrávka a je jim odpískáno zakázané uvolnění.

16:50
    Tak nakonec se prosazují i hosté a i oni využívají jednu z mnoha přesilových her. Před Fučíkem se dostal ke kotouči kapitán ruského celku, VLADIMIR NIKONOV a poslal ho přesně pod víko branky energetiků. Asistence: Kirill Zimin, Michail Stěpanov

16:25
    Artom Dašutin dvakrát po sobě prověřil Fučíkovy betony! Ten byl ale vždy pozorný.

15:45
    A následují další dvě vyhození vyhození domácího celku.

15:13
    Energetici se ale ihned po vhazování osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

14:51
    Rozhodčí Gemalej se dnes asi upíská, sekání je jeho oblíbený přestupek. Za něj posílá do boxu časoměřičů Martina Osmíka (KVA).

14:15
    Hostující tým hraje opět v plném počtu.

13:25
    Jako bych to zakřikl, domácí rázem vedou o tři branky! Pěkně sehraná akce, po přihrávce od modré čáry vypálil Běhal, jeho střelu tečoval JAKUB VRÁNA a puk propadl až za záda ruského brankáře. Asistence: Jiří Běhal, Daniel Hroch

13:01
    Domácím se početní výhoda nedaří, další vyhození hostů.

12:34
    Hokejisté Voskresensku se osvobozují, puk musí rozehrát Fučík.

12:14
    Zadražil byl při svém průniku osekáván a rozhodčí vylučuje, Mutnych (MCH) tedy posílá svůj tým do tří hráčů.

11:39
    Je to tak, na trestnou lavici odjíždí s osmičkou na zádech Gleb Mirošnikov (MCH) – hákování.

11:08
    Energetici nakonec ustáli dvojité oslabení, branku neinkasovali a opět si vyzkouší přesilovou hru, rozhodčí má zdviženou pravici.

10:28
    Domácí hrají již ve čtyřech hráčích, opět se osvobozují vyhozením do středního pásma.

10:11
    Rozhodčímu se v chumlu hráčů ztratil puk z dohledu, a tak raději přerušuje hru. Vhazování po Fučíkově pravici.

09:42
    Chilčenko si klepl o puk v levém kruhu a také ho dostal, pomalá střela Fučíkovi problémy nenadělala.

09:07
    Dnes se vylučuje velmi intenzivně, převážně jen za sekání. Nyní je hříšníkem Tomáš Harkabus (KVA).

08:46
    Harkabus zachytil kotouč u mantinelu a odpálil ho až za branku Oleniče.

08:28
    Přesilová hra pro hostující tým, za sekání usedá na trestnou lavici Tomáš Rubeš (KVA).

08:14
    Po dlouhé době hrají hosté v plném počtu, avšak dopustili se zakázaného uvolnění, a hra se tak stěhuje do jejich obranného pásma.

07:37
    Hroch zkoušel propálit Oleniče z velkého úhlu, ruský brankář byl ale pozorný.

07:27
    Jedna rána za druhou! Harkabus dvakrát vyzval ke střele Běhala, ten ale nejprve netrefil bránu, následně trefil zlomenou hokejku ležící na zemi.

06:40
    Hosté se zatím brání velmi aktivně a osvobozují se vyhozením přes celé hřiště.

06:12
    Přichází další vyloučení pro hosty, za hru vysokou holí usedá na lavici hanby Vladislav Mutnych (MCH).

05:43
    Signalizována výhoda pro domácí, hraje se 6 na 3! Domácí mají dobrý tlak.

05:33
    A bude znovu dvojnásobná! Jegor Solovjov (MCH) sekl jednoho z domácích a odjíždí na trestnou lavici.

05:11
    Na hřiště je aktuální počet hráčů osm, čtyři na každé straně, za malou chvíli ale začne domácím přesilová hra.

04:37
    Po Harkabusově střele od modré se k dorážce dostal Matěj Zadražil, z blízkosti ale neodkázal Oleniče překonat, ten výborně zasáhl betonem.

04:11
    Domácí vybojovali nahozený kotouč a hnali se kupředu, opět se vylučuje. Za podražení si odsedí dvě minuty Kirill Smirnov (MCH).

03:29
    Do hry se zapojil také Tomáš Fučík, který si připisuje svůj první zákrok. Hra se následně stěhuje do středního pásma.

03:24
    Na řadě je další vyloučení, tentokrát ale na straně domácích. Daniel Hroch (KVA) je vyloučen za držení hole.

02:49
    Pro domácí je to začátek z říše snů! Další využitá přesilová hra, opět proti třem. Z chumlu před bránou se odrazil kotouč do mezikruží k MATĚJI ZADRAŽILOVI, který se opřel do pukud a propálil vše, co mu stálo v cestě. Bez asistence.

02:36
    Stěpanov (MCH) si odsedí další dvě minuty za sekání.

02:18
    Karlovarští hokejisté využívají dvojnásobnou početní výhodu a dostávají se do vedení! DAVID GRÍGER dostal přesnou přihrávku na hůl a bez problému prostřeli přesunujícího se Oleniče. Asistence: Matěj Zadražil, Tomáš Harkabus

02:06
    Avšak ihned po vhazování se hosté osvobozují vyhozením přes celé hřiště.

01:59
    Hosté jdou do tří! Kirill Zimin (MCH) si odpyká trest také za sekání.

01:30
    Domácí si zahrají přesilovou hru, Nikonov (MCH) si odsedí dvě minuty za sekání.

01:15
    Hostům se nepodařilo rozehrát a dopustili se zakázaného uvolnění, vhazování před Oleničem.

01:09
    Olenič si připisuje na své konto první úspěšný zákrok po střele jednoho domácích z pravého kruhu. Vhazování po jeho levici.

00:39
    Po získání kotouče se drali kupředu domácí, avšak ani oni se v útočné třetině nezdrželi dlouho a rozehrávají zpoza Fučíka.

00:17
    Úvodní vhazování vyhráli hostující hokejisté a od vlastní branky rozjíždějí první útočnou akci.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Fučík (Fečo) – Dvořák, Běhal, Rothlisberger, Šafář, Michálek, Weinhold, Rulík – Harkabus, Zadražil, Beránek – Hroch, Táborský "C", Gríger – Kohout, Osmík, Rubeš – Molnár, Janata, J. Vrána. Trenér: Tomáš Mariška

MHK Chimik Voskresensk: Olenič (Glyzin) – Solovjov, Carjov, Leonov, Tolokonnikov, Šulev, Zimin, Stěpanov – Mirošnikov, Nikonov "C", Lovjagin – Lavreckij, Mozgaljov, Dašutin – Tatarčenkov, Sysoljatin, Dmitrijev – Burmistrov, Smirnov, Chilčenko – Mutnych. Trenér: Vadim Privalov

Rozhodčí: Gamalej – Belko, Gerát.
    Rozcvičení probíhá v plném tempu.

Vzájemná utkání

Vzájemná utkání těchto soupeřů jsou poměrně vyrovnaná, z posledních čtyř zápasů se dvakrát radovali energetici a dvakrát hokejisté z Ruska. V celkové statistice se po spočítání vítězství dostaneme do poměru 6:2 pro Karlovy Vary.

Oba týmy už mají za sebou první kolo. Zatímco karlovarská Vlčí smečka v úvodním zápasem podlehla svému soupeři z Atlantu Moskevské oblasti 4:5, tak Chimik Voskresensk se radoval z vítězství nad Salcburkem 3:1.

Zápas karlovarských byl zpočátku vyrovnaný, hosté ale následně ukázali svoje kvality a odskočili do dvoubrankového vedení. Ve třetí periodě přišel od energetiků tlak, vyrovnat se jim ale už nepodařilo. "Ve třetí třetině od nás přišlo určité zlepšení, ale i když jsme se hodně snažili, skóre z předešlých třetin už se nám podařit nedotáhlo, soupeř byl dnes v tomhle docela pozorný," hodnotil utkání Tomáš Harkabus.

Vítáme vás u on-line přenosu ze druhého kola Mládežnické hokejové ligy. V tomto zápase s střetne domácí HC Energie Karlovy Vary, jejím soupeřem bude tým MHK Chimik Voskresensk.Start utkání je naplánován na 18 hodin a provede vás jím Tomáš Hála.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 3. Gríger (Zadražil, Harkabus), 3. Zadražil, 14. Vrána (Běhal, Hroch), 21. Dvořák (Zadražil), 25. Harkabus (Gríger, Dvořák), 34. Harkabus (Dvořák, Gríger), 43. Zadražil (Dvořák), 46. Harkabus (Zadražil, Gríger) – 17. Nikonov (Zimin, Stěpanov), 30. Mozgaljov (Lavreckij), 48. Lovjagin (Leonov, Sysoljatin)

MHK Chimik Voskresensk: Olenič (23. Glyzin) – Solovjov, Carjov, Leonov, Tolokonnikov, Šulev, Zimin, Stěpanov – Mirošnikov, Nikonov "C", Lovjagin – Lavreckij, Mozgaljov, Dašutin – Tatarčenkov, Sysoljatin, Dmitrijev – Burmistrov, Smirnov, Chilčenko – Mutnych. Trenér: Vadim Privalov

Rozhodčí: Gamalej – Belko, Gerát