Jihlava – Pardubice 4:3 (2:1 po s.n.) | Olomouc – Chomutov 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Zlín – HC Litvínov 4:2 (kon.) | Sparta – HC Plzeň 4:1 (kon.)
Slavia – Kladno 1:3 (kon.) | Liberec – Vítkovice 6:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Dukla Jihlava
4:3 (1:0, 1:1, 1:2)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 06.09.2014, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dnešního šestého kola extraligy juniorů, ve kterém se Dukla Jihlava utká s Pardubicemi.

Domácí jistě budou chtít napravit nepovedený včerejší zápas. Vždyť s Kometou Brno prohrávali již 0:4 a čestný gól dal až v třiapadesáté minutě obránce Filip Dundáček.

Pardubice naopak díky výborné včerejší třetí třetině vyhráli v Českých Budějovicích. Motor sice nastupoval do třetí třetiny s vedením 3:1, nakonec si však hokejisté Pojišťovny odvezli z jihu Čech tři body za výhru 3:4. Zajímavostí je, že ve třetí třetině nejprve obránce Ščotka asistoval u druhého gólu svého týmu a pak dvěma brankami otočil stav zápasu.

Tabulkové postavení:

1. Vítkovice 5 záp., 4 výh.., 1 pp., 19:6, 13 bodů.
    ...
    5. Pardubice 5 záp., 2 výh., 2 vp., 1 pr., 15:10, 10 bodů.
    ...
    12 Jihlava 4 záp., 1 výh., 1 pp., 2 pr., 8:14, 4 body.

HC Dukla Jihlava: Vacek (Svoboda) – Hohl, Dundáček, Půža, Leština, Port, Tobola, Mandát – Střecha, Jícha, Anděl – Nováček, Beran, Dupljaku – Sladký, Mahút, Dufek – Mäki, Dvořák, Hubert

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vejmelka (Husár) – Franc, Ščotka, Adam, Nedbal, Vala, Vácha, Procházka – Panna, Voženílek, Veselý – Procházka, Krajňák, Pipek – Kysela, Velinský, Hlaváček – Vyskočil, Bohuněk

Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Zídek.

Oba kapitáni si podávají ruce s trenéry, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:20
    Anděl se Střechou udrželi puk v útočném pásmu, ale poté jej již Voženílek poslal do středního pásma.

00:53
    Po zatažení puku Dupljakem do útočného pásma vystřelil zblízka Filip Nováček, dobrou šanci však Vejmelka chytá.

01:26
    Zakázané uvolnění hostí.

01:34
    Další zakázané uvolnění Pardubic.

01:47
    Pardubice mají puk za brankou a Nedbal čeká, až mu najedou spoluhráči.

02:25
    Také Dukla čeká s rozehrávkou. Puk za brankou má Dunduček a čeká, až se mu uvolní spoluhráči.

03:05
    Vacek likviduje první vážnější akci, kotouč kryje. Následně je hra vykázána do středního pásma.

03:36
    Přihrávka Půži na Dvořáka nebyla přesná, puk tak mají hosté, ale rychle ho ztratili. Následně nahazoval do útočného pásma kotouč znovu Půža, ale pardubičtí hokejisté si vše pohlídali.

04:36
    Opět se hraje před branou Vejmelky, o puk bojuje u mantinelu Střecha s Andělem proti Kyselovi s Velinským.

04:56
    Výborný zákrok předvedl David Vacek, který se roztáhl na brankové čáře a chytil slibnou šanci Pardubic.

05:37
    Filip Nováček se přes dvojici pardubických obránců k puku nedostal.

06:07
    Před branou se dostával k puku Krajňák, ale nakonec pozorná obrana Dukly zbavila útočníka hostí puku.

06:40
    Dufek po přejetí útočné modré vypálil, jenže těsně minul pravou tyčku Vejmelky.

07:40
    Beran se také probojoval s pukem do útočného pásma, ale najít Nováčka se mu nepodařilo.

07:49
    Zakázané uvolnění Dukly Jihlava.

08:06
    Střela Jana Veselého z prostoru mezi kruhy prolétla vedle levé tyče branky Vacka.

08:58
    Ač se Jaroslav Sladký pokusil zastavit průnik Pipka, nakonec se Pardubice do útočného pásma dostaly, ale žádnou příležitost ke střele si nevypracovaly.

09:27
    Pipek dostal výborný puk do jízdy, jenže přejel modrou čáru dříve než puk a je pískán ofsajd, což je pro Duklu štěstí, jinak by jel Pipek sám na Vacka.

10:17
    Přesilovou hru si zahrají hokejisté Pardubic, protože Simon Beran (JIH) dostává dvě minuty za sekání. Na vyloučení: 1-0.

10:24
    Hosté se hned po buly usadili přes Vackem.

10:35
    Tvrdá rána Nedbala prolétla vedle levé tyče Vacka.

11:01
    Následně byl Nedbal na levém kruhu zcela sám. Ščotka mu adresoval přihrávku, ale Nedbalovi puk při střele z první přeskočil hůl.

11:19
    Až nyní posílá Dukla puk do středního pásma a po téměř minutě oslabení se osvobozuje.

11:34
    Teď je puk až u Vejmelky.

12:07
    Vácha z levé stranyvystřelil, ale jeho ránu tečoval do ochranné sítě jeden z beků Dukly.

12:17
    Dukla v plném počtu.

12:30
    Tomáš Střecha byl při průniku do útočného pásma lehce postrčen a protože dojel po ledě až do branky Vejmelky, je hra přerušena.

13:22
    Dukla právě vstřelila branku!
    Po nahození Půži si sice obrana Pardubic pohlídala puk, ale poté se kotouč dostal před branku k LUKÁŠI JÍCHOVI, který se štěstím překonal Vejmelku.

13:45
    Pardubice trošku přidaly plyna a uzavřely Duklu před brankou Vacka.

14:11
    Nyní ale už má Dukla kotouč ve své moci a Port čeká na vhodný okamžik k rozehrání.

15:17
    Hraje se před brankou Vejmelky, Pardubicím se nedaří poslat puk do středního pásma.

16:04
    Situaci tři na dva lehce pokazil Dominik Hohl nepřesnou rozehrávkou Jíchu.

16:11
    Hosté ale zcela nepochopitelně přišli o puk. Radek Velinský (PCE) se poté provinil sekáním, takže i Dukla si zahraje první přesilovku. Na vyloučení: 1-1.

16:43
    Jíchova tvrdá rána od modré končí na levém betonu Vejmelky.

17:00
    Nahození Jíchy ze stejné pozice jako před pár vteřinami se odrazilo do prostoru před Vejmelkou, který musel zasahovat i po další dorážce jednoho z hráčů Dukly.

17:44
    Dundáček ranou od modré nemířil přesně.

17:55
    Hosté se osvobozují.

18:05
    Dundáček to opět zkusil od modré, tentokrát měla jeho střela dobré parametry! Vejmelka na poslední chvíli zasáhl pravým betonem.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny, ve které Jícha dobře našel na pravé straně Nováčka. Vejmelka byl u levé tyče opět pozorný.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:05
    Simon Beran je vykázán z vhazování po levici Vejmelky.

19:22
    Na sklonku první třetiny budou hrát Pardubice opět přesilovou hru. Sudí kopeček vylučuje Aleše Dufka (JIH) za držení protihráče. Na vyloučení: 2-1.

19:30
    Pardubice vyhrály buly a jsou před Vackem.

19:50
    Ščotka si na modré vyměnil puk s Veselým, ale zatím nikdo z hostí nevystřelil.

20:00

Skončila první třetina, ve které byla k vidění vyrovnaná podívaná, ale nakonec jdou do kabiny spokojenější domácí, když se ve čtrnácté minutě prosadil šťastnou střelou Jícha.

Další třetina začne přibližně v 12:43.

20:01

20:46
    Pardubice se až nyní dostaly do útočného pásma, z přesilovky jim zbývá něco kolem 50 vteřin.

21:19
    Procházka nahodil z levé strany puk před branku, kde jej nejprve nedorazil Velinský a následně pálil stejný hráč z otočky vedle pravé tyče Vackovy branky.

21:22
    Dukla Jihlava v plném počtu.

22:35
    Dupljaku ve vlastním obranném pásmu ztratil puk, ale naonec z jeho chyby nevytěžili hosté nic.

22:53
    Domácí zavezli puk do útočného pásma, Jícha našel mezi kruhy LUKÁŠE ANDĚLA, který tvrdě vystřelil, puk se otřel o pravou tyčku a zapadl do sítě Vejmelky. Asistence: Lukáš Jícha.

23:46
    Ščotka přejel po levé straně útočnou modrou a nezbývalo mu nic jiného než vystřelit. Jeho pokus schoval Vacek bez potíží do lapačky.

24:10
    Po buly získala Dukla puk a vyhodila jej do středního pásma.

24:17
    Filip Nováček nahodil po mantinelu puk do útočného pásma hostí, ale žádný z hráčů Dukly se k němu nedostal.

24:43
    Hynek Tobola se pokusil rychle rozehrát na Lukáše Jíchu, který rychlou přihrávku nezachytil. Zakázané uvolnění.

24:55
    Střecha přišel o puk v souboji s Pannou, který vystřelil, ale do jeho rány obětavě kleknul Michal Mandát.

25:13
    V další šanci byl opět Panna, jehož střela z mezikruží se odražila od dvou hráčů a projela těsně vedle levé tyče Vacka.

25:53
    Dukla se osvobozuje a posouvá puk do středního pásma.

26:10
    Také nyní Dukla posílá puk daleko od Vacka, až k brance soupeře.

27:21
    Pardubice dobrou půlminutu bojují o puk před brankou Vacka. Nakonec byla úspěšnější Dukla, zachytila kostrbatou rozehrávku hostí a přesunuje se před Vejmelku.

27:48
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Útok Dukly netrval dlouho. Hosté se znovu dostali před Vacka, kde kapitán týmu DANIEL VOŽENÍLEK uplatnil důraz před brankou a snížil na rozdíl jednoho gólu. Asistence: Ondřej Panna.

28:54
    Důraz Dukly slaví úspěch, na chvilku vybojovala puk před Vejmelkou. Pardubice ale získaly ztracený puk rychle zpátky.

29:03
    Ofsajd hostí.

29:10
    Jansě viditelný ofsajd také na druhé straně. Bude se tak opět vzahovat ve středním pásmu.

29:23
    Půža se důrazně hlásil na útočné modré o puk, ale nikdo z jeho spoluhráčů na klepání holí jihlavského beka o led nezareagoval.

29:59
    Martin Hlaváček měl slibnou příležitost, když získal na vrcholu levého kruhu odražený puk. Rychle zamířill, ale trefil jen Vackovu hruď.

30:38
    Pardubice jsou nyní mnohem aktivnější. Tlak hostí přerušuje Vacek, který natáhl lapačkou puk po skákavé střele Panny.

31:05
    Procházka byl u pravé tyče Vacka zcela sám. Chvíli se střelou počkal, poté vypálil vedle levé tyče domácího gólmana.

31:48
    Ofsajd jihlavských hokejistů.

31:53
    Po nahození Pardubic drží Vacek puk ve své lapačce. Bude se vzahovat po jeho pravé ruce.

32:18
    Zdá se, že až nyní se Dukla na chvíli vysmekla z tlaku hostů a posílá kotouč do útočného pásma.

32:38
    Zcela sám byl přes Vackem útočník Ondřej Pipek. Nabral puk na bekhend, ale nemířil přesně.

33:16
    Simon Beran se dostal na pravém kruhu ke kotouči, vystřelil, ale našel jen připraveného Vejmelku. Z dorážky se neprosadil ani Liridon Dupljaku.

33:22
    Zakázané uvolnění Pardubic.

33:39
    Další nahození hostí raději schovává Vacek ve své lapačce a přerušuje tak hru.

34:07
    Ščotka opět ukázal své ofenzivní choutky, když po přejetí útočné modré vystřelil a Vacek musel proti jeho pokusu zasáhnout levým betonem.

35:06
    Sladký pronikl po pravé straně před branku Vejmelky a vystřelil. Puk vypadl gólmanovi Pardubic z výstroje a poté se dostal na vrchol levého kruhu, kde se ránou jak z kanonu prezentoval Dundáček. Kotouč proletěl těsně vedle levé pardubické tyče.

36:23
    Boj o puk za branou Dukly.

36:32
    V přetlačované nakonec byli úspěšnější Pardubice. Ščotka si poklepal na modré o puk, který se k němu ale nedostal.

37:06
    Anděl se snažil najít přihrávkou zpoza branky Střechu, před kterým srazila puk obrana hostí.

38:20
    Napadání Dukly má úspěch, Beran s Nováčkem nyní pořádně zatopili obráncům hostí a jen se štěstím se mezi kruhy nedostali k puku.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:35
    Adam chtěl nahodit od modré puk na Vacka, ale trefil jen napadajícího Střechu.

40:00

Ve druhé třetině se nejprve dostala Dukla do dvougólového vedení, když se pěknou střelou prosadil Anděl, ale o pět minut snížil opět na rozdíl jednoho gólu kapitán hostí Voženílek. Čeká nás tak hodně dramatická poslední dvacetiminutovka, která začne v 13:28.

40:01

40:35
    Franc svým nahozením od modré minul branku Vacka.

40:37

40:39
    Franc nyní vystřelil od modré, ale vůbec netrefil branku Vacka. Puk se však odrazil od mantinelu k levému kruhu, kde byl připraven Michal Procházka, který také netrefil puk ideálně.

41:51
    Zakázané uvolnění po nepřesné rozehrávce Simona Berana.

42:26
    Doslova dobrý den si udělal z hráčů Dukly Jan Veselý, který projel až před Vacka, ale tváří v tvář domácího gólmana nepřekonal.

42:47
    Těžké chvíle pro Duklu. Vladimír Port (JIH) dostává dvě minuty za krosček. Třetí přesilovka hostí. Na vyloučení: 3-1.

43:15
    Dukla se osvobozuje.

43:26
    Stejně tak i nyní.

43:40
    Tentokrát se Dukla ubránila rozehrávce Pardubic také.

44:00
    Jihlava posouvá znovu puk do středního pásma.

44:18
    Půža nejenže vyhodil puk, ale ještě posbíral cenné vteřiny, když atakoval rozehrávku Pardubic. Hosté tak u své branky museli uklidnit hru, což je stálo asi dvacet vteřin.

44:47

45:15
    Do rány Anděla z levého kruhu vložil hůl Lukáš Vácha, takže talentovaný jihlavský mladík netrefil branku.

46:08
    Tobola při rozehrávce uklouzl, což byla voda na mlýn hostí, kteří se dostali poměrně lehce do útočného pásma, ale Michal Procházka z dobré pozice vůbec netrefil branku.

46:44
    Zakázané uvolnění Dukly.

46:59
    Ščotka si na modré šikovně počkal na střelu. Nevypálil z první, ale až o chvilku později. Před Vackem však nikdo střelu netečoval a domácí gólman nemusel zasahovat.

47:14
    Čtvrté vyloučení Dukly, tentokrát menším trestem za hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Aleš Dufek (JIH). Na vyloučení: 4-1.

47:57
    Dukla se osvobozuje a posílá puk k Vejmelkovi.

48:08
    Ščotka zavezl puk do útočného pásma. Hosté vystřelili, Voženílkovu ránu zastavil bez problémů Vacek.

48:08
    Oddechový čas Pardubic.

48:08
    Oddechový čas je za námi, Pardubice budou pokračovat v přesilové hře.

48:27
    Pumelice Ščotky od modré trefila jen Jíchu, který v bolestech odjíždí na střídačku.

48:57
    Další Ščotkův pokus zblokoval Anděl, který následně vyhazuje puk.

49:12
    Pardubice jsou v tlaku a Vacek se má hodně co otáčet.

49:14

49:55
    Panna přihrávkou zpoza branky viděl najíždějící spoluhráče, poslal však puk jen na hokejku Dupljaka, který puk poměrně snadno ztratil a Pardubice tak zůstanou před Vackem.

50:18
    Až nyní se Dukle podařilo vyhodit

50:45
    Proti střele LUKÁŠE JÍCHY z vrcholu kruhu Vejmelka trošku zaspal, nestačil na ní zareagovat a Jihlava tak znovu vede o dvě branky. Asistence: Hynek Tobola.

51:09
    Ofsajd domácích hokejistů.

51:36
    Kysela pohotově našel na útočné modré Pannu,který pronikl podél levé strany do útoku, ale díky pozorné obraně Půži nedokázal vystřelilt.

52:20
    Dukla dobře napadá rozehrávku Pardubic, kteří se tak nemohou dostat od svojí branky do útoku.

52:43
    Až nyní se to podařilo Veselému. Puk se rychle dostal až k Vackovi, ale Voženílek se nyní neprosadil a vše si poté pohlídala obrana Jihlavy. Vzahovat se bude po levici gólmana hostí.

53:08
    Voženílek se už radoval z branky, která nemůže být uznána, protože byla dosažena vysokou holí.

53:09
    Páté vyloučení Dukly. Filip Dundáček (JIH) dostává dvouminutový trest za hákování. Na vyloučení: 5-1.

53:37
    Pardubice zbytečně ztrácejí kotouč na útočné modré a Dvořák šetří Dukle cenné vteřiny.

54:01
    Ščotka nepřekonal ležícího Vacka, který i v této pozici dokázal zlikvidovat kotouč.

54:15
    Pumelice Ščotky z levého kruhu prolétla vedle levé tyče Vackovy branky.

55:01
    Nyní ale udělala obrana hostí chybu, takže Sladký postupoval v tandemu s Beranem proti dvěma obráncům hostí. Pokoušel se nahodit puk před branku, ale trefil jen brusli hráče Pardubic.

55:09

55:30
    Voženílkovi v jasné pozici před branou přeskočil kotouč hůl, následně se u pravé strany neprosadil ani Michal Procházka. Toto byla velká šance hostí.

55:40
    Drama je tu! JAN ŠČOTKA dnes několikrát mířil mimo nebo jej Vacek vychytal, ale tentokrát se již šikovný obránce, který získal stříbro na letošním Hlinkově memoriálu, raduje z gólu. Vacek na jeho střelu zřejmě příliš neviděl. Asistence: Jan Veselý.

56:46
    Vacek výborně zasahuje proti ráně Ščotky od modré.

56:57
    Ščotka má prsty i ve vyrovnávacím gólu svého týmu. Po jeho střele od modré vznikl před Vackem závar, ve kterém přistrčil Voženílek kotouč MARTINU KRAJŇÁKOVI, který se zblízka prosadil. Asistence: Daniel Voženílek.

56:57
    Oddechový čas Jihlavy.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:40
    Nováček mohl nyní přistrčit puk Lukáši Andělovi, ale ani se o to nepokusil a jen poslal puk za branku Vejmelky.

59:00
    Do konce základní hrací doby schází šedesát vteřin.

59:14
    Boj o puk za brankou Pardubic.

60:00

V závěrečné části se Dukla dostala do dvougólového vedení, když v jednapadesáté minutě vstřelil svůj druhý gól Lukáš Jícha, ale ani to domácím nestačilo k vítězství, protože v rozmezí sedmasedmdesát minut hosté vyrovnali.

60:01

60:48
    Simon Beran se dostal do útočného pásma, kde se ale proti dvěma bekům hostí neprosadil.

61:26
    Střecha mohl posunout puk na rozjetého Sladkého, ale kotouč se mu zamotal mezi brusle a poté mu jej sebrala obrana hostí.

62:12
    Dukla má puk za svojí brankou a chystá se na rozehrávku.

63:29
    Také Sladký to zkusil individuálně, objel branku Vejmelky, kde přihrál puk Střechovi, tomu ale střela nesedla a gólman Pardubic nakonec raději pokryl kotouč.

63:56
    Tentokrát se bude vzahovat po levici Vacka.

64:00
    Do konce prodloužení zývá poslední minuta.

64:27
    Pardubice nechtějí udělat chybu a čekají na vhodnou chvíli pro rozehrávku.

64:50

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení se nerozhodlo, o extra bodu navíc tak svedou oba týmy souboj v samostatných nájezdech.

Samostatné nájezdy začínají.

Samostatné nájezdy začíná Dukla Jihlava.

Jako první se rozjíždí Lukáš Jícha.

1:0 – Lukáš Jícha se trefil nad pravý beton Vejmelky.

Za Pardubice pojede Martin Krajňák.

1:1 – Krajňák rozhýbal gólmana a poté zasunul puk k jeho pravé tyči.

1:1 – Tomáš Střecha také rozhýbal gólmana, najel si poté hodně do boku, ale trefil jen horní tyčku.

1:1 – Jan Ščotka nájezdem typu Peter Forsberg gólmana nepřekonal, nemířil přesně.

1:1 – Neuspěl ani domácí Aleš Dufek.

1:1 – Daniel Voženílek mířil jen do připraveného Daniela Vacka.

1:1 – Pořadí se otáčí a střelu Martina Krajňáka lapí Vacek do lapačky.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
    SIMON BERAN rozhodl samostatné nájezdy, když se trefil nad vyrážečku Vejmelky.

Jihlava sice ztratila ve třetí třetině dvougólové vedení, nakonec se však domácí přece jen radují z výhry, když byly na samostatné nájezdy úspěšnější než Pardubice. Jihlava si tak do tabulky připisuje dva body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech (2:1)

Ode mě je to pro dnešek z Horáckého zimního stadionu vše. Napočtenou při dalším zápase extraligy juniorů z Jihlavy se těší a hezkou sobotu přeje Tomáš Lysý. (14:16:22)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 14. Jícha, 23. Anděl (Jícha), 51. Jícha (Tobola), rozh. náj. Beran – 28. Voženílek (Panna, Nedbal), 56. Ščotka (Veselý), 57. Krajňák (Voženílek, Ščotka)

HC Dukla Jihlava: Vacek (Svoboda) – Hohl, Dundáček (A), Půža, Leština, Port, Tobola (C), Mandát – Střecha, Jícha (A), Anděl – Nováček, Beran, Dupljaku – Sladký, Mahút, Dufek – Mäki, Dvořák, Hubert. Trenér:Petr Svoboda.
    HC Dynamo Pardubice: Vejmelka (Husár) – Franc, Ščotka, Adam, Nedbal, Vala, Vácha (A), J. Procházka – Panna, Voženílek (C), Veselý – M. Procházka, Krajňák, Pipek – Kysela, Velinský, Hlaváček – Vyskočil, Bohuněk. Trenér: Pavel Rohlík.

Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Zídek