Hokejová Liga mistrů – 7. hrací den (kon.) | Hokejová Liga mistrů – 8. hrací den (kon.)
Hokejová Liga mistrů – 8. hrací den

Neděle 07.09.2014, 12:00Hokejová Liga mistrů

21:39
    Pro dnešek je to již vše, já vám děkuji za pozornost a u dalšího přenosu na shledanou. (21:40:01)
    Celkový souhrn zápasů 4. kola:

21:34
    HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – TPS Turku 2:3 sn

Velice atraktivní duel mezi Pardubicemi a finským TPS Turku musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější hosté, kteří se dokázali prosadit hned dvakrát, za Pardubice skóroval pouze Petr Sýkora. Pardubičtí díky prohře na nájezdy získali svůj první bod v Lize mistrů.

Branky: 18. Semorád (Píša, Sýkora), 38. Radil (Marcinko) – 9. Lucenius (Pikkarainen, Virtala), 13. Lasch (Gysbers), rozh. náj. Sointu

21:31
    HC Bolzano – Linköpings HC 1:2

Ze souboje italského Bolzana a švédského Linköpingu se vyklubala velice zajímavá podívaná. Když v 54. minutě domácí vyrovnávali vypadalo to, že souboj dojde do prodloužení. To ale rázně odmítl Gustav Forsling, který minutu před koncem vystřelil švédskému celku tři body.

Branky: 54. Hofer (Cullen) – 25. Sundh (Almtorp), 59. Forsling (Kolarik, Taffe)

21:28
    Kölner Haie – Oulun Kärpät 3:2

Kolín předvedl obrat, který se jen tak nevidí. Ještě ve 30. minutě prohrával 0:2, ale do konce zápasu dokázal vsítit tři branky a otočit tak vývoj zápasu. Vítězný gól vsítil v 54. minutě Minard. Kärpät tedy poprvé poznal hořkost porážky.

Branky: 30. Riefers (Stephens, Tripp), 51. Minard (Johnson, Stephens), 54. Minard (Johnson) – 3. Pyörälä (Huml, Deschamps), 11. Donskoi (Junttila, Komulainen)

21:08
    EC Red Bull Salzburg – HV71 3:1

Fanoušci v Salzburgu měli možnost vidět dvě velice vyrovnané třetiny. Rozhodnutí padlo až v té třetí, domácí dokázali využít neukázněnosti hostujícího týmu a díky dvěma využitým přesilovým hrám rozhodli o dělbě bodů.

Branky: 5. Raffl (Latusa), 48. Fahey (Hughes), 52. Sterling (Hughes) – 29. M.Karlsson (Melin, Brithen)

21:07
    EHC Kloten Flyers – JYP Jyväskylä 2:3 p

Švýcarský Kloten přivítal v atraktivním duelu finskou Jyväskyläu. Domácí se dostali do rychlého vedení brankami v 8. a 13. minutě, ale další branku již přidat nedokázali a museli se smířit se ziskem pouhého bodu za prohru v prodloužení. V 62. minutě rozhodl v prospěch Jyväskyläi Salonen.

21:03
    Lukko Rauma – Hamburg Freezers 5:0

Další velice jednoznačný duel se odehrál ve finské Raumě, domácí přivítali německý Hamburg. Rauma rozhodla duel hlavně ve druhé třetině, když dokázala vsítit 3 branky. Hamburg na rychlé branky z 30. a 31. minuty již nenašel odpověď a musel se smířit s prohrou.

Branky: 30. Koivisto (Koivisto), 31. Nurmi (Gagnon, Vahalahti), 39. Tikkanen (Lahti, Koivisto), 46. Koivisto, 46. Nurmi

20:58
    Luleå Hockey – Nottingham Panthers 9:1

Dnes nejjednoznačnější zápas se odehrál ve Švédsku, domácí Luleå hostila Nottingham. Již po první třetině bylo rozhodnuto, když měli domácí pohodlný čtyř gólový náskok. O čisté konto domácího brankáře připravil 3 minuty před koncem Cody Wild. Nottingham tak zůstává i po čtvrtém zápase bez bodu.

Branky: 4. Dixon (Cehlárik), 10. Zaar (Näkyvä, Wallmark), 15. Wallmark (Ledin), 16. Cehlárik, 23. Ledin (Zaar), 24. Cam Abbott (Hjelm, Kukan), 26. Zaar (Wallmark), 42. Abbott, 53. Forsberg (Fogström) – 57. Wild (Robinson)

20:55
    Frölunda Indians – EC Villacher SV 5:2

Favorizovaná Frölunda si dokázala porazit s rakouským Villachem, ten po celé utkání tahal za kratší konec, a i když se snažil nedokázal švédskému protivníkovi vzdorovat. Zápas také ovlivnila situace v 51. minutě, kdy jako smyslů zbavený McBride napadl domácího hráče pěstmi, i když byl na zemi, hostující hráč vyfasoval trest do konce utkání a tato situace možná bude mít i jinou dohru.

Branky: 18. Gustafsson (Olimb, Fälth), 21. Görtz (Olimb, Ehn), 30. Lehkonen, 42. Olimb (Görtz, Bohm), 52. Lehkonen – 19. Fortier (Jarett, Santorelli), 59. Bocher (Waugh)

20:53
    Eisbären Berlin – Djurgårdens IF 4:3 sn

Berlínští lední medvědi přivítali švédský Djurgårdens. Ve velice vyrovnaném utkání mohli být nakonec šťastnější domácí, když rozhodující samostatný nájezd proměnil Petr Pohl a dovršil tím svůj hattrick. Djurgårdens si tedy odváží bod pouze jeden, dva body zůstávají v německém hlavním městě.

Branky: 8. Pohl (Foy), 32. Hördler (Tallacksson, Pohl), 51. Pohl (Talbot), rozh. náj. Pohl – 14. J. Eriksson (Nyström), 40. H. Eriksson (Ljungh), 41. Deilert (J. Eriksson, H. Eriksson)

20:51

Bolzano na Forslingovu branku v 59. minutě odpovědět nedokázalo, a tak si hostující celek odváží z Itálie všechny body.

20:49
    Linköping si těsně před koncem zápasu bere své vedení zpět !
    Gustav Forsling rozvlnil síť Hüblovy branky tvrdou ránou od modré a zřejmě rozhoduje o dnešní dělbě bodů.

20:37
    Bolzano vyrovnává sedm minut před koncem na 1:1 ! Rolan Hofer se po ideální přihrávce z pravé strany nemýlil.

20:24

Dobojováno je také v Salzburgu. Domácí o svém tříbodovém vítězství rozhodli především ve třetí třetině, díky dvěma přesným zásahům v přesilovkových hrách. Rozhodující trefu si připsal Brian Fahey.

Vítězství vyšvihlo Salzburg na první místo skupiny I

20:12

Matias Sointu si připisuje rozhodující branku dnešního duelu, když přesně zamířil do pravého horního rohu Kristanovy branky. To však nemění nic na tom, že si Pardubice z dnešního duelu odvážejí první bod.

20:05

Kolín si díky skvělému obratu připisuje 3 body. Hosté vedli již o dvě branky, ale ani to nestačilo k zisku bodů. Vítězný gól vstřelil v 54. minutě Minard.

V Pardubicích nerozhodlo ani prodloužení, na řadu musejí přijít samostatné nájezdy.

19:59
    Salzburg zvyšuje svůj náskok na 3:1 ! Brett Sterling dostal chytrou přihrávku od Hughese a dává Salzburgu velkou šanci na zisk tří bodů.

Kolín využívá přesilovou hru a šest minut před koncem zápasu dokonává obrat.

19:53
    Kolínu se podařilo vyrovnat, 9 minut před koncem základní hrací doby se prosadil Christopher Minard, ke kterému se odrazil kotouč po jednom z předchozích zákroků hostujícího brankáře.

Kölner Haie – Oulun Kärpät 2:2

19:51
    Zápas mezi Pardubicemi a finským TPS Turku základní hrací doba nerozhodla, na řadu bude muset přijít prodloužení nebo případné samostatné nájezdy.

19:50
    Salzburg se znovu ujímá vedeníí. Brian Fahey uklidil za Wesslauova záda nádhérnou Hughesovu přihrávku přes celou šíři pásma.

EC Red Bull Salzburg – HV71 2:1
    1 620 diváků si našlo cestu na pardubický stadion.

Kolín dokázal ve druhé třetině vsítit branku, ale stále prohrává.

Bezgólová první třetina skončila v italském Bolzanu, kde domácí hrají s Linköpingem.

19:01
    Jönköping vyrovnává na 1:1. Matthias Karlsson vyslal od modré nechytatelnou ránu a odsoudil domácího gólmana pouze do role diváka.

EC Red Bull Salzburg – HV71 1:1

18:56
    Kolín snižuje a prohrává pouze o gól. Philio Riefers ránou z první překonává hostujícího brankáře a využívá přesilovou hru.

Kölner Haie – Oulun Kärpät 1:2

18:50
    Pardubice vyrovnávají na 2:2 ! Lukáš Radil doslova prolétl mezi bránícími hráči TPS Turku a zavěsil mimo dosah Lassilovy vyrážečky.

Po první třetině vede Salzburg nad švédským Jönköpingem 1:0, uvidíme v následující třetině další branky?

Za malý okamžik začíná dnešní poslední duel HC Bolzano – Linköpings HC.

18:15

Domácím ujel Hubáček, který nedokázal zakončit, a proto ho musel zastoupit až dojíždějící Salonen, který dosunul puk za brankovou čáru i s brankářem Gerberem a rozhodl tak o rozdělení bodů. Jyväskylä se díky výhře alespoň prozatím posunula na první místo tabulky.

18:05
    Kölner Haie – Oulun Kärpät 0:2 !

V 10. minutě přidává finský celek druhou branku, mezitím dospěl duel Klotenu s Jyväskylou do prodloužení.
    Parádním výkonem se dnes prezentoval český útočník v dresu Berlína Petr Pohl. V normální hrací době si připsal dvě branky a hattrick završil rozhodujícím proměněným nájezdem. K tomu ještě přidal asistenci u gólu Hördlera.

18:00
    Pardubice snižují. Píšovu přízemní střelu ztečoval mimo dosah hostujícího brankáře Jan Semorád.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – TPS Turku 1:2

17:58
    A vedení se ujímá také rakouský Salzburg, Thomas Raffl se z mezikruží po pěkné přihrávce snad ani nemohl mýlit.

EC Red Bull Salzburg – HV71 1:0

17:53
    TPS Turku vede již 2:0 ! Pardubičtí obránci nedokázali zastavit Ryan Lascheho, který se dostal až do prostoru mezi kruhy, ze kterého se nemýlil!
    Lasch si všiml mezery v pardubické obraně a krásnou střelou zápěstím poslal hosty do dvougólového vedení.

17:52
    Vedení se hned ze začátku ujímá finský Kärpät, který vede ve 3. minutě 1:0.

Kölner Haie – Oulun Kärpät 0:1

17:46
    V tuto chvíli začínají další dva zápasy: Kölner Haie hostí finský Kärpät a do Salzburgu přijel švédský tým HV71.

17:45
    EHC Kloten Flyers – JYP Jyväskylä 2:2 !
    Mikko Luoma prostřelil vše, co mu stálo v cestě a vyrovnává skóre zápasu.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – TPS Turku 0:1 !
    Po chybě domácí obránce se k puku dostal Pikkarainen, který našel před brankou volného Niclase Luceniuse, který se nemýlil.

17:30
    Zápas Pardubic a TPS Turku právě začal.

Poměrně jednoznačné utkání mohli diváci vidět ve finské Raumě. Domácí si poradili s německým Hamburgem, hlavně díky vydařené druhé třetině, ve které se dokázali prosadit třikrát.

Konečný výsledek 5:0 v prospěch domácích!

17:17

Hostující Djurgårdens se nedokázal v samostatných nájezdech prosadit, a proto Berlínu na vítězství stačil zásah Petra Pohla z první série.

17:07
    Zápas berlínských ledních medvědů a Djurgardenu nerozhodlo ani prodloužení, na řadu tak musí přijít samostatné nájezdy !

16.55
    V Berlíně se jde do prodloužení. Pro Eisbären to není nijak nová situace, v prvním domácím utkání se Zlínem prohrál 3:4 po samostatných nájezdech.

Druhý konečný výsledek dnešního dne:

Luleå – Nottingham 9:1 (4:0, 3:0, 2:1)
    Branky: 4. Dixon (Cehlarik), 10. Zaar (Nakyva, Wallmark), 15. Wallmark (Ledin), 16. Cehlarik, 23. Ledin (Zaar), 24. Abbott (Hjelm, Kukan), 26. Zaar (Wallmark), 42. Abbott, 53. Forsberg (Fogstrom) – 57. Wild (Robinson)

První konečný výsledek dnešního dne:

Frölunda – Villach 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
    Branky: 18. Gustafsson (Olimb, Fälth), 21. Görtz (Olimb, Ehn), 30. Lehkonen (Görtz, Olimb), 42. Olimb (Görtz, Bohm), 52. Lehkonen (Lundqvist, Gustafsson) – 19. Fortier (Jarrett, Santorelli), 59. Bacher (Waugh).

16.39
    Švédský hokej prožívá skvělý den. Jeho týmy dnešní program zahajovaly a vedle toho, že Luleå drtí Nottingham (9:0), Djurgården hraje nerozhodně v Berlíně (3:3), tak je na cestě k bodům i Frölunda, která má již nad Villachem náskok čtyř branek (5:1).

16.30
    Djurgården otočil utkání proti Eisbärenu. Dvacet sedm vteřin po začátku třetí třetiny využil přesilovku Alexander Deilert, jenž se v nejvyšší švédské soutěži neprosadil dlouhých 59 zápasů.
    Během přestávky po druhé třetině byl přímo na kostce vyzpovídán fanoušek Nottinghamu, který zatím přihlíží destrukci svého týmu. O to větší respekt zaslouží za to, že vážil tak dlouhou cestu.

16:17
    Mathis Olimb zvýšil vedení Frölundy nad Villachem na 4:1 a zaznamenal tak svůj dnešní čtvrtý kanadský bod! Skvělé představení norského útočníka.

16.12
    Hamburg je neustále proti Raumě vylučován a teď na to doplatil. Henrik Koivisto a Teemu Nurmi spojili své góly do třiceti pěti vteřin, díky nimž Lukko ve druhé třetině vede 2:0.

16.08
    Vincent Praplan se ale nenechal zahanbit a přidal druhou branku Klotenu. V současnosti tak dvacetiletý útočník na svém kontě má již tři vstřelené branky a Kloten směřuje za prvními body.

16.04
    První tři dnešní zápasy za sebou již mají dvě třetiny. Luleå vede nad Nottinghamem 7:0, Frölunda nad Villachem 3:1 a zřejmě nejsmutnější je Eisbären Berlin, který o vedení nad Djurgårdenem přišel 47 vteřin před koncem díky gólů Henrika Erikssona.

15.59
    Kloten se dočkal! Po Vincentu Praplanovi se jako další v jeho dresu zapsal do tabulky střelců Micki Dupont, který svůj tým poslal do vedení proti Jyväskyle.

15.50
    Fanoušci si mohli užít dvě trestná střílení, avšak ani jedno z nich nebylo proměněno. Peter Cehlárik poté, co jej Cohen zahákoval, nedokázal překonat Kowalského a dokonat tím hattrick. V Göteborgu zase jel za Villach samostatný nájezd Francois Fortier, ale ani on si na brankáře soupeře nepřišel.

15.44
    Skvělý zápas prožívá Mathis Olimb. Ten dopomohl Frölundě třemi asistencemi k vedení 3:1 na Villachem a vedle toho se posunul do čela tabulky kanadského bodování, kde vystřídal spoluhráče Andrease Johnssona.
    Za malou chvíli začne také utkání mezi Klotenem a Jyväskylou.

15.35
    Utkání Rauma – Hamburg sice zatím po první třetině góly postrádá, vydatně si jich ale mohou užít diváci v Coop Norrbotten Areně, kde Luleå vede nad Nottinghamem již 6:0 a to probíhá stále jen 24. minuta! Do vedení se také v důležitém utkání proti Villachu dostala Frölunda.
    Luleå Hockey - Nottingham Panthers 4:0, po první třetině
    Nottingham v posledním utkání s dnešním soupeřem inkasoval deset branek a daleko od debaklu není ani dnes. Na polovině branek domácího týmu se podílel Slovák Peter Cehlárik, jenž svou čtvrtou branku vstřelil po samostatném úniku.

15.11
    Eisbären Berlin – Djurgårdens IF 1:1, po první třetině

O něco rozvážnější utkání se hraje v Berlíně. Domácí sice do vedení poslalo české křídlo Petr Pohl, domácí ale vedení neudrželi, ve 14. minutě srovnal Eriksson.

15.09
    Frölunda Indians – EC Villacher SV 1:1, po první třetině

Villach zatím se svým výkonem může být spokojený. Frölunda jej přestřílela 14:9, nicméně stav je nerozhodný i díky tomu, že na úvodní gól Gustafssona už po čtyřiceti vteřinách odpověděl Fortier. Erik Gustafsson tak v tuto chvíli má na svém kontě sedm bodů, což z něj činí nejproduktivnějšího obránce CHL.

15.04
    Zatímco v utkáních Eisbären Berlin – Djurgårdens IF a Frölunda Indians – Villacher SV je stav 1:1, Nottingham má zaděláno na další pořádný výrpask. Po šestnácti minutách totiž prohrává už 4:0, čtvrtý gól Luley a svůj druhý dnešní vstřelil mladý slovenský hokejista Peter Cehlárik.
    Poslední šance pro Hamburg Freezers
    Úplně poslední šanci na postup ze skupiny má Hamburg Freezers. Ten dnes čeká utkání proti Lukko Rauma a pokud chce ještě pomýšlet na postup ze skupiny, musí bezpodmínečně vyhrát v základní hrací době. Jakýkoliv jiný výsledek znamená konec.

Zatím se střílí jen v československém duchu! Za Eisbären Berlín vstřelil první branku utkání kopřivnický rodák Petr Pohl.

14.42
    Netrvalo to dlouho a Luleå jde proti Nottinghamu do vedení. Postaralo se o to přesným zásahem devatenáctileté levé křídlo ze Žiliny Peter Cehlárik. Cehlárik byl loni vybrán ve třetím kole draftu jako celkově 90. Bostonem Bruins.
    Vše je přichystáno také v Göteborgu
    V aréně Scandinavium se dnes odehraje jedno z klíčových utkání o postup ze skupiny C. Frölunda a Villach mají na svém kontě shodně šest bodů a včetně dnešního utkání je před každým z nich ještě trojice utkání. Pro tým, který dnes zvítězí, tak bude postup ze skupiny mnohem blíže. Odveta dnešního utkání se hraje přesně za měsíc, Villach mezitím přivítá vedoucí Geneve-Servette a Frölunda přivítá beznadějně poslední Briancon, jenž už nemá šanci na postup.

Druhý desetigólový příděl
    Po Nottinghamu se včera druhým týmem v letošním ročníku hokejové Ligy mistrů, který v jednom zápase obdržel deset branek, stalo Sønderjyske. To ale na rozdíl od anglického týmu neutrpělo tento debakl na svém vlastním ledě, nýbrž v Helsinkách. Na Panthers pak ale možná dnes čeká nepříjemné dejá vu – v odvetě v Coop Norrobotten Areně ji totiž přivítá Luleå, tedy tým, který mu uštědřil právě onen debakl. Utkání začíná pět minut po půl třetí.

Zopakuje Berlín skvělou návštěvu?
    Na zahajovací utkání Eisbärenu Berlín proti PSG Zlín přišlo 22. srpna 6200 lidí, kteří sledovali prohru domácích po prodloužení. To byl ostatně jediný bodový zisk německého týmu, jenž si dnes dělá zálusk na švédský Djurgården. Vedení německého týmu, který je z hlediska průměru návštěv nejlepší v celé soutěži, by tuto účast rádo zopakovalo a upevnilo si vedení alespoň v této tabulce, neboť v tabulce skupiny už to na postup příliš nevypadá. Nejhůře s návštěvami na tom zatím je Briancon, na jehož tři domácí zápasy v součtu přišlo 2746 lidí.

14.10
    Velkou nepříjemnost musí řešit Kärpät Oulu. Obránci Arimu Vallinovi se během letu ztratila výstroj a není k nalezení. Pokud se do začátku utkání s Kölner Haie (17.45) nenajde, bude za něj muset ve třetím obranném páru zaskočit Markus Nutivaara.
    Sparta zažila první porážku, přesto stále vede skupinu
    Jako úplně poslední do včerejšího programu zasáhla Sparta. Ta na svém ledě utrpěla vůbec první porážku od KalPy, která tak pražskému týmu oplatila úvodní prohru z Kuopia. Celek z hlavního města České republiky přesto stále vévodí tabulce skupiny G, avšak ani on nebude mít v posledních zápasech na růžích ustláno. Spartu v posledních dvou utkáních čekají zápasy s Mannheimem, tedy posledním týmem skupiny. "Mají v sestavě hodně Američanů a Kanaďanů, takže nás budou dohrávat a asi to budou takové divočejší zápasy," řekl pro oficiální klubový web útočník Martin Réway (včera 1+1). "Nenecháme nic náhodě a pokusíme se o postupu rozhodnout hned venku."

Vítkovice potřetí v řadě nevyhrály
    Po prvním utkání proti Ingolstadtu, které Vítkovice vyhrály na domácím ledě 5:1, vypadalo pro ostravský celek vše nadějně. Potom ale přišla prohra s Zugem, v Lappeenrantě a nakonec také včera v Zugu. Postup ze skupiny tak bude již mimořádně složitý – do konce základních skupin zbývají dva zápasy, na vedoucí Zug Vítkovice ztrácejí pět bodů a na druhou SaiPu čtyři. Pokud vše dobře půjde, Vítkovice porazí v příštím utkání Ingolstadt a na závěr si to rozdají se SaiPou o případný postup ze druhého místa.

Pardubice mají o motivaci postaráno
    Jediným českým týmem, který je stále ještě bez bodu, jsou po třech odehraných zápasech Pardubice. Stejně na tom jsou ze zahraničních už jen Valerenga, Briancon, Kloten, Krefeld a Nottingham. Pro nedělní utkání mají ovšem všichni hráči o motivaci postaráno – nejen, že přijede reprezentační obránce a bývalý hráč Pardubic Jakub Nakládal, avšak fanoušci také stále čekají na hráče, který by si v tabulce připsal větší počet kanadských bodů. Zatím se totiž z Pardubic do statistik zapsalo jedenáct hráčů, avšak ani jeden z nich nemá na kontě více jak jeden bod.

Program čtvrtého kola
    Dobré dopoledne. Ze čtvrtého kola hokejové Ligy mistrů zbývá odehrát devět zápasů. Do dnešního programu se zapojí jediný český celek a to Pardubice, které na svém ledě přivítají TPS Turku. Ostatní české týmy mají svá vystoupení již za sebou, jejich výsledky si můžete přečíst níže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.