Arsenal – Manchester City 2:2 (kon.) | Chelsea – Swansea 4:2 (kon.) | Crystal Palace – Burnley 0:0 (kon.)
Southampton – Newcastle 4:0 (kon.) | Stoke – Leicester 0:1 (kon.) | Sunderland – Tottenham 2:2 (kon.)
West Brom – Everton 0:2 (kon.) | Liverpool – Aston Villa 0:1 (kon.)
Arsenal FC
2:2 (0:1)
Manchester City
Sobota 13.09.2014, 13:45 • Emirates Stadium, London • Anglická Premier League

Rozhodčí Clattenburg dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas, ve kterém Arsenal FC remizoval s Manchesterem City 2:2. Dnešní utkání bylo šlágrem 4. kola a bylo opravdu velmi zajímavé, bavit se musel i nezaujatý divák. Viděli jsme spoustu zajímavých momentů a také skvělý výkon obou brankářů. Do vedení šel ve 28. minutě Manchester City, když se trefil Agüero, ale Arsenal se nenechal zastrašit a v 63. minutě vyrovnal na 1:1, přesně se trefil Wilshere. No a v 74. minutě už domácí tým vedl, protože Sánchez se trefil opravdu výtečně a Hart byl bez šance. Hosté se ale nevzdali a snažili se vyrovnat na 2:2 a to se taky podařilo. V 83. minutě parádně hlavičkoval Demichelis, který uklidil balon do pravého horního rohu, kam se Szczęsny natahoval marně. Oba celky si na svá konta připisují jednobodový zisk a podle mě zcela zaslouženě. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne. (15:54:30)

Držení míče: Arsenal FC 45% – 55% Manchester City.
    Střely celkem: Arsenal FC 15:13 Manchester City.
    Střely na bránu: Arsenal FC 6:8 Manchester City.
    Střely mimo bránu: Arsenal FC 9:5 Manchester City.
    Rohové kopy: Arsenal FC 0:3 Manchester City.
    Zákroky brankářů: Arsenal FC 6:4 Manchester City.
    Ofsajdy: Arsenal FC 2:2 Manchester City.

90+7

90+7
    Hosté ze standardní situace nic nevytěžili a vypadá to, že to byla dnešní poslední akce.

90+6
    Arteta si připsal obranný zákrok, ale bylo to s faulem, a tak bude Manchester City zahrávat volný přímý kop.

90+5
    Na poslední vteřinky se na hřiště podívá Arteta, naopak hrací plochu opouští Flamini.

90+4
    Szczęsny výtečně podržel svůj tým, když zlikvidoval jedovatou střelu, kterou se prezentoval Džeko, jenž pálil z bezprostřední blízkosti. Nicméně Szczęsny zasáhl opravdu na jedničku. K odraženému balonu se pak dostal Nasri a poslal ho do branky, ale gól nemohl být uznán, protože Nari byl v ofsajdu.
    Džeko trefuje tyč.

90+3
    Obrovská šance Manchesteru City končí opět na tyčce! Tentokrát byl v šanci Džeko, který měl u sebe bránícího protihráče a před sebou brankáře, ale zkušený útočník si počínal na jedničku a ke střele se dostal, avšak trefil pouze zmiňovanou tyč.

90+1
    Özil odcentroval balon do pokutového území, ale rozhodčí hru přerušil, protože Koscielny se zapomněl v ofsajdu.

90+1
    Faulovaný byl Ramsey, proti kterému se provinil Milner, a tak bude Arsenal zahrávat volný přímý kop.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 6 minut.

88
    Hosté mohli jít do vedení, ale Kolarov trefil v parádní šanci pouze tyčku!

88
    Právě Welbeck opouští hrací plochu a na jeho místo přichází Oxlade-Chamberlain.

87
    Welbeck vzal teď vše na sebe a snažil se svému týmu pomoct, avšak střela z jeho pravačky byla nepřesná a branku asi o metr minula.

86
    Ke střele se dostal Silva, ale jeho pokus úspěšně zablokoval bránící protihráč.
    Martín DEMICHELIS - 2:2

83
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Kolarov sebral odražený balon a snažil se ho odcentrovat před branku, avšak Chambers zasáhl znovu zodpovědně a míč odvrátil na rohový kop. Standardní situaci si vzal na starost Kolarov, jenž poslal před branku nadýchaný centr, ke kterému se dostal hlavičkující MARTÍN DEMICHELIS, který pořádně protáhl brankáře Arsenalu, ale Szczęsny na míč nedosáhl a pustil ho za svá záda.

Lucie Rapantová

Branky: 63. Wilshere (Ramsey), 74. A. Sánchez (Wilshere) – 28. Agüero (Navas), 83. Demichelis (Kolarov)

Karty:   58. Flamini (ARS), 62. Monreal (ARS), 75. A. Sánchez (ARS) – 22. Lampard (MAC), 24. Zabaleta (MAC), 50. Fernandinho (MAC), 64. Agüero (MAC)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 9:5.
    Arsenal FC: Szczęsny – Debuchy (81. Chambers), Mertesacker (C), Koscielny, Monreal – Flamini (90+5. Arteta), Ramsey – A. Sánchez, Wilshere, Özil – Welbeck (88. Oxlade-Chamberlain).
    Náhradníci: Ospina – Gibbs, Chambers, Arteta, Cazorla, Oxlade-Chamberlain.

Manchester City: Hart – Zabaleta, Demichelis, Kompany (C), Clichy – Fernandinho (77. Kolarov), Lampard (46. Nasri) – Navas, Milner, Silva – Agüero (67. Džeko).
    Náhradníci: Caballero – Sagna, Kolarov, Mangala, Sinclair, Džeko, Nasri.

Rozhodčí: Clattenburg – Beck, Collin