Novokuzněck – Barys 2:5 (kon.) | Novosibirsk – Omsk 3:5 (kon.) | Čeljabinsk – Jokerit 1:2 (kon.)
Jaroslavl – Magnitogorsk 1:4 (kon.) | Toljatti – Petrohrad 2:4 (kon.) | Nižněkamsk – Riga 2:3 (kon.)
Viťaz – Jekatěrinburg 6:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Kazaň 3:2 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Metallurg Magnitogorsk
Sobota 13.09.2014, 15:00 • Arena 2000 • KHL

To je z dnešního duelu vše. Přeji vám příjemný večer a u onlajnů opět na shledanou. (17:15:11)

Je dobojováno! Sledovali jsme atraktivní utkání, kterému nechyběly branky. Metallurg většinu času kontroloval hru a zaslouženě vybojoval další tři body. Domácím sice v závěru třetí části Kosov vykřesal jiskřičku naděje, na vyrovnání to však nestačilo.

60:00

59:23
    Ještě jedno vyloučení z řad Metallurgu. Zaripov dostává dvě minuty za hákování.

58:00
    Zbývá odehrát poslední dvě minuty. Lokomotiv má příliš málo času na vyrovnání.

57:27
    Domácí v obrovské šanci! Novotný a jeho spoluhráči několikrát doráželi puk za ležícího brankáře, nikdo se však nedokázal prosadit.

56:30
    Mozjakin vyslal prudkou střelou a donutil brankáře Lokomotivu ke krásnému zákroku lapačkou. Tohle byla opravdu paráda.

56:24
    Na Sanforda dotíralo několik hostujících útočníků. Ruský gólman však v klidu zasahuje.

55:40
    Jakucenja z křídla zahrozil střelou příklepem. Mimo.

55:12
    Najednou je zase o co hrát a oba týmy okamžitě přidaly na aktivitě.

54:15
    Višněvskij pálil od modré čáry, Košečkin kryje puk lapačkou.

54:00
    Domácí jsou nadále aktivní. Kartajeva v obrovské šanci zastavila připravená lapačka gólmana Metallurgu.
    Jegor JAKOVLEV - 1:4

53:13
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Přeci jen přichází snížení a alespoň malá šance pro domácí. JEGOR JAKOVLEV nahodil puk do útočné třetiny. Kotouč se mu od mantinelu vrátil přesně na hůl a ruský obránce mohl bekhendem překonat zaskočeného Košečkina. Asistence: Daniil Apalkov.

52:47
    Magnitka si již nikam nežene.

51:37
    Kartajev z prostoru levého kruhu vyslal prudkou střelu. Košečkin však dále drží čistý štít.

50:59
    Naopak musel hru přerušit Sanford. Bude se vhazovat v útočné třetině hostů.

50:13
    Domácí bojují alespoň o čestný zásah. Obrana Metallurgu je však nepouští do zakončení.

49:48
    Icing Magnitky.

48:05
    Sanford musel řešit další nebezpečnou střelu. Hosté zase ožili a jdou dál za vítězstvím.
    Jaroslav KOSOV - 0:4

47:19
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Do branky Jaroslavle padá čtvrtá branka. Batyršin vypálil z úhlu, jeho pokus Sanford vyrazil jen před sebe. Tedy do míst, kde bylo hned několik hostujících hráčů. JAROSLAV KOSOV dokázal puk pohotově dorazit do odkryté části branky. Asistence: Rafael Batyršin.

46:55
    Po Zaripově střele se před Sanfordem objevilo několik hráčů, kteří chtěli dorážet. Domácí brankář kryje puk.

46:29
    Averin vyvezl puk ze třetiny a dává svému týmu čas na oddech.

45:48
    Kapustin porušil pravidla a dvě minuty si odsedí na trestné za hákování.

44:30
    Lokomotiv se musel s pukem vrátit až za Sanforda. Metallurg brání oslabení výtečně.

43:18
    Těreščenko si odpyká dvě minuty za sekání.

43:18
    Kapustin v obrovské šanci. Protáhl se kolem dvou obránců a před Koškinem udělal výbornou kličku. Chtěl zakončovat bekhendem, byl však faulován a nezamířil přesně.

42:58
    Lokomotiv se ubránil a zpoza vlastní branky rozehrává.

42:07
    Mozjakinova dělová rána z mezikruží donutila Sanforda k výtečnému zákroku. Gólman Jaroslavle se na brankovišti roztáhl a máchnutím lapačkou ulovil puk ze vzduchu.

41:26
    Zaripovova střílená přihrávka nebyla usměrněna mezi tři tyče.

40:32
    Sanford musel zasáhnout. Lehčí zákrok lapačkou zvládl.

40:22
    Opět rychlé vyloučení. Jakovlev bude pykat za nedovolené bránění.

40:01

Po druhé třetině mohou být stále veselejší hosté z Metallurgu. Jaroslavl sice přidala, ale branky se dočkali méně aktivní hosté. Přesná střela Těreščenka, jenž skóroval hned po návratu z trestné lavice, určuje, že Magnitka vede o tři góly.

Statistiky druhé třetiny:
    Střely na branku – 11:4
    Vyloučení – 1:3

Další třetina začne přibližně v 16:40.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Lokomotiv bojuje s rozehrávkou. Ve druhém dějství se již další šance nedočkáme.

39:00
    Ve druhé periodě zbývá odehrát poslední minutu.

38:16
    Mozjakin se nedokázal přes oba obránce prokličkovat až do zakončení.

37:37
    Tečované nahození neznamenalo pro ruského obra v brance Magnitogorsku větší problémy.

37:10

36:45
    Zajímavě pálil Thörnberg. Domácí jsou hodně aktivní, ale branky se nemohou dočkat.

35:38
    Plotnikov střílel z prostoru levého kruhu. Jeho pokus byl ještě před Košečkinem zblokován.

35:06
    Střelec poslední branky oslabuje Metallurg, když podrazil hráče Jaroslavle.

34:52
    Karajeva zastavil v jízdě ke Košečkinovi ofsajd.

34:18
    Další zákrok pro gólmana Jaroslavle. Ten skvěle vychytal Zaripova, který mezi kruhy zůstal zcela osamocený.

33:58
    Timkin se protáhl po křídle až před Sanforda. Ruský gólman zasáhl vyrážečkou a poslal puk do rohu.

33:05
    Novotného formace má problém usadit se v útoku. Hosté jen posílají puk do střední třetiny.

32:22
    Zaskočený Lokomotiv zpoza branky rozehrál jen na zakázané uvolnění.
    Sergej TĚREŠČENKO - 0:3

30:45
    SERGEJ TĚREŠČENKO naskočil z trestné lavice a dostal se s Kovářem do přečíslení 2 na 1. Český forvard poslal na Těreščenka pas. Ruský útočník zamířil přesně mezi betony Sanforda. Asistence: Jan Kovář, Denis Platonov.

30:18
    Hosté se ubrání, puk znovu míří až za Sanforda.

29:20
    Nahození Thörnebrga končí mimo tři tyče. Magnitogorsk brání pečlivě a už vyváží kotouč.

28:49
    Holøs vypálil z modré mimo.

28:31
    Další komplikace pro hosty. Těreščenko držel protihráče a odsedí si dvě minuty.

28:13
    Magnitka vyhazuje jen na icing a bude se muset znovu bránit.

27:59
    Domácí jdou za snížením. Dlouhý tlak zakončoval Plotnikov střelou z otočky. Bez úspěchu.

26:15
    Kručinin zahrozil ve vlastním oslabení. Ujal se volného puku a dostal se osamocený před brankáře hostí. Košečkina trefil jen do betonů.

25:55
    Metallurg dlouze kombinoval ve vlastní útočné třetině. K zajímavější střele se však nedostal.

24:57
    Hráči Jaroslavle vyhazují až ke Košečkinovi.

24:39
    Novotný se sice rozčiluje, nicméně musí za držení odjet na trestnou lavici.

24:31
    Bude se vhazovat před Sanfordem. Puk vyletěl ze hřiště po zásahu domácích.

23:28
    Lokomotiv musí s rozehrávkou začít od vlastní branky.

22:45
    Antipin chtěl z trestné zamířit hned do útoku. Pas vyslaný z obrany Magnitky mu však šel na paty. Zastavuje ho tak ofsajd.

22:05
    Závar před Košekinem! Ruský obr musel zlikvidovat několik dorážek, nakonec puk přeletěl jen těsně nad horní tyčí jeho branky.

21:50
    Jakovlev napřáhl z modré čáry. Košečkin si na tečovanou ránu počíhal.

20:36
    Hned v úvodu třetiny je tu přesilová hra pro Lokomotiv. Antipin již sedí na trestné lavici za sekání.

20:01

Máme za sebou prvních dvacet minut hry. Hosté zatím potvrzují roli drobného favorita a po úvodní části vedou rozdílem dvou branek. Nejdříve Mozjakin a spol. předvedli svou ofenzivní sílu v početní převaze, při druhé brance měli pro změnu obrovské štěstí. Oba dva góly vsítil Zaripov.

19:06
    Tak to je velká smůla pro Jaroslavl. Mozjakin nahodil puk o mantinel a našel přesně hokejku svého spoluhráče z elitní formace. DANIS ZARIPOV se moc nerozmýšlel a z téměř nulového úhlu nasměroval kotouč na Sanforda. Domácímu gólmanovi překvapivě puk propadl do branky. Asistence: Sergej Mozjakin.

18:57
    I Timkin je zpět na ledě.

17:50
    Těreščenko naskočil z trestné a hnal se sám na Sanforda. Ten předvedl vynikající zákrok lapačkou.

17:05
    Magnitka jde do tří. Timkin sedí na trestné za podražení.

16:27
    Geoff Platt v dobré příležitosti nedokázal vypálit přesně.

16:03
    Jakovlevova dělovka kočí těsně mimo.

15:37
    Těreščenko na trestné. Je tu šance pro domácí na vyrovnání.

15:17
    Paré si potáhl puk a střelou švihem přinutil Sanforda k zákroku.

15:00
    Domácí oslabení přestáli.

14:02
    Zaripov byl blízko další přesilovkové brance. V dobré pozici nedokázal střelu z první umístiti mezi tři tyče.

13:42
    Elitní formace hostí kombinuje před Sanfordem.

13:00
    Lokomotiv na úvod oslabení vyhazuje kotouč daleko od vlastní branky.

12:55
    Lokomotiv opět v oslabení. Galimov narazil soupeře na hrazení a zaslouženě míří za katr. Kromě menšího trestu obdržel i osobní desetiminutový trest.
    Danis ZARIPOV - 0:1

11:26
    Magnitka opět ukázala, jak je v početní převaze silná. Mozjakin nahrál Kovářovi, který puk přistrčil přesně na volného DANISE ZARIPOVA. Ruský snajpr prostřelil Sanforda mezi betony. Asistence: Jan Kovář, Sergej Mozjakin.

10:32
    Početní převaha pro hosty. Novotný si odpyká dvě minuty.

10:09
    Tentokrát čaroval v útočné třetině Sergej Mozjakin. Spoluhráče vyslal do střelecké příležitosti, jeho střela byla zblokovaná.

09:08
    Po odehrané přesilovce domácí poněkud ožili. Magnitka má problémy s rozehrávkou.

08:12
    Hosté jsou již v plném počtu. Košečkin si musel poradit jen s jedinou nebezpečnou střelou.

06:58
    Junkov se ve ve vlastním oslabení dostal sám před Sanforda. Ve vyložené šanci však nepřehodil puk přes betony.

06:10
    První přesilovka zápasu. Kosov dostává dvě minuty za krosček a dává Jaroslavli šanci ujmout se vedení.

05:57
    Sanford opět v akci. Tentokrát přikryl puk lapačkou.

05:22
    Timkin nahazoval z modré na Sanforda, střela byla ještě tečována. Brankář Jaroslavle zasáhl betonem.

04:57
    Domácí se snažili rozehrát zpoza vlastní klece. Neuspěli, je z toho jen zakázané uvolnění.

03:57
    Kručinin se po křídle uvolnil a dostal se do zajímavé pozice. Střelu zápěstím dokázal Košečkin vytěsnit.

03:10
    Elitní formace Metallurgu zatápí domácí obraně. Ta dokázala puk poslat jen do středního pásma a znovu se musí bránit.

02:16
    První zákrok také pro brankáře Magnitky. Bude se vhazovat.

01:18
    Hosté jsou zatím aktivnější. Lokomotiv vyhazuje jen na icing.

00:45
    Zaripov prověřil Košečkina. Domácí gólman si připisuje zákrok lapačkou.

00:05
    Domácí vyhrávají úvodní vhazování a ženou se do útoku.

00:01

Ruská hymna dozněla, všechno je tak připraveno.

Oba celky jsou již připraveny na ledové ploše. Za malý okamžik může utkání začít!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Gorochov, Martynov, Višněvskij, Ljubuškin, Holøs – Averin, Apalkov, Plotnikov – Thörnberg, Novotný, Kručinin – Grachjov, Platt, Kapustin – Koňkov, Galimov, Korškov – Kartajev.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Lee, Chabarov, Batyršin, Bereglazov, Těreščenko – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Brent, Platonov, Osala – Jakucenja, Kosov, Kamenjov – Pare, Timkin, Juňkov – Grigorenko.

Rozhodčí: Romasko, Rönn – Goljak, Dědjulja.

Ruská Magnitka je držitelem poháru pro vítěze Kontinentální hokejové ligy ze sezony 2013/14. V novém ročníku se jim zatím také velmi daří. Po čtyřech utkáních vedou Východní konferenci. Jediný, kdo si na tým vedený trenérem Mikem Keenanem vyšlápl, byl bratislavský Slovan.
    Oslaví hosté další výhru, nebo na vlastním ledě uspěje Lokomotiv?

Domácí v minulém ročníku dokráčeli až do konferenčního finále. Minimálně podobný výsledek by určitě rádi zopakovali i letos. Start do sedmého ročníku ligy se jim však příliš nevydařil, ze tří zápasů získali jen tři body za výhru nad rižským Dinamem, jinak padli na ledě SKA i nováčka soutěže z Helsinek.
    Čeští fanoušci se mohou tešit na představení Jiřího Novotného, který od této sezony obléká dres Jaroslavle.

Přeji příjemnou sobotu všem fanouškům KHL! Dnes Lokomotiv Jaroslavl na svém ledě přivítá vítěze Gagarinova poháru z loňské sezony, Metallurg Magnitogorsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

David Soumar

Branky a nahrávky: 54. Jakovlev (Apalkov) – 12. Zaripov (Kovář, Mozjakin), 20. Zaripov (Mozjakin), 31. Těreščenko (Kovář, Platonov), 48. Kosov (Batyršin)

Rozhodčí: Romasko, Rönn – Goljak, Dědjulja