Novokuzněck – Barys 2:5 (kon.) | Novosibirsk – Omsk 3:5 (kon.) | Čeljabinsk – Jokerit 1:2 (kon.)
Jaroslavl – Magnitogorsk 1:4 (kon.) | Toljatti – Petrohrad 2:4 (kon.) | Nižněkamsk – Riga 2:3 (kon.)
Viťaz – Jekatěrinburg 6:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Kazaň 3:2 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Metallurg Magnitogorsk
Sobota 13.09.2014, 15:00 • Arena 2000 • KHL

59:23
    Ještě jedno vyloučení z řad Metallurgu. Zaripov dostává dvě minuty za hákování.

57:27
    Domácí v obrovské šanci! Novotný a jeho spoluhráči několikrát doráželi puk za ležícího brankáře, nikdo se však nedokázal prosadit.
    Jegor JAKOVLEV - 1:4

53:13
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Přeci jen přichází snížení a alespoň malá šance pro domácí. JEGOR JAKOVLEV nahodil puk do útočné třetiny. Kotouč se mu od mantinelu vrátil přesně na hůl a ruský obránce mohl bekhendem překonat zaskočeného Košečkina. Asistence: Daniil Apalkov.
    Jaroslav KOSOV - 0:4

47:19
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Do branky Jaroslavle padá čtvrtá branka. Batyršin vypálil z úhlu, jeho pokus Sanford vyrazil jen před sebe. Tedy do míst, kde bylo hned několik hostujících hráčů. JAROSLAV KOSOV dokázal puk pohotově dorazit do odkryté části branky. Asistence: Rafael Batyršin.

45:48
    Kapustin porušil pravidla a dvě minuty si odsedí na trestné za hákování.

43:18
    Těreščenko si odpyká dvě minuty za sekání.

43:18
    Kapustin v obrovské šanci. Protáhl se kolem dvou obránců a před Koškinem udělal výbornou kličku. Chtěl zakončovat bekhendem, byl však faulován a nezamířil přesně.

42:07
    Mozjakinova dělová rána z mezikruží donutila Sanforda k výtečnému zákroku. Gólman Jaroslavle se na brankovišti roztáhl a máchnutím lapačkou ulovil puk ze vzduchu.

40:22
    Opět rychlé vyloučení. Jakovlev bude pykat za nedovolené bránění.

35:06
    Střelec poslední branky oslabuje Metallurg, když podrazil hráče Jaroslavle.
    Sergej TĚREŠČENKO - 0:3

30:45
    SERGEJ TĚREŠČENKO naskočil z trestné lavice a dostal se s Kovářem do přečíslení 2 na 1. Český forvard poslal na Těreščenka pas. Ruský útočník zamířil přesně mezi betony Sanforda. Asistence: Jan Kovář, Denis Platonov.

28:31
    Další komplikace pro hosty. Těreščenko držel protihráče a odsedí si dvě minuty.

26:15
    Kručinin zahrozil ve vlastním oslabení. Ujal se volného puku a dostal se osamocený před brankáře hostí. Košečkina trefil jen do betonů.

24:39
    Novotný se sice rozčiluje, nicméně musí za držení odjet na trestnou lavici.

20:36
    Hned v úvodu třetiny je tu přesilová hra pro Lokomotiv. Antipin již sedí na trestné lavici za sekání.
    Danis ZARIPOV - 0:2

19:06
    Tak to je velká smůla pro Jaroslavl. Mozjakin nahodil puk o mantinel a našel přesně hokejku svého spoluhráče z elitní formace. DANIS ZARIPOV se moc nerozmýšlel a z téměř nulového úhlu nasměroval kotouč na Sanforda. Domácímu gólmanovi překvapivě puk propadl do branky. Asistence: Sergej Mozjakin.

17:50
    Těreščenko naskočil z trestné a hnal se sám na Sanforda. Ten předvedl vynikající zákrok lapačkou.

17:05
    Magnitka jde do tří. Timkin sedí na trestné za podražení.

15:37
    Těreščenko na trestné. Je tu šance pro domácí na vyrovnání.

12:55
    Lokomotiv opět v oslabení. Galimov narazil soupeře na hrazení a zaslouženě míří za katr. Kromě menšího trestu obdržel i osobní desetiminutový trest.
    Danis ZARIPOV - 0:1

11:26
    Magnitka opět ukázala, jak je v početní převaze silná. Mozjakin nahrál Kovářovi, který puk přistrčil přesně na volného DANISE ZARIPOVA. Ruský snajpr prostřelil Sanforda mezi betony. Asistence: Jan Kovář, Sergej Mozjakin.

10:32
    Početní převaha pro hosty. Novotný si odpyká dvě minuty.

06:58
    Junkov se ve ve vlastním oslabení dostal sám před Sanforda. Ve vyložené šanci však nepřehodil puk přes betony.

06:10
    První přesilovka zápasu. Kosov dostává dvě minuty za krosček a dává Jaroslavli šanci ujmout se vedení.

David Soumar

Branky a nahrávky: 54. Jakovlev (Apalkov) – 12. Zaripov (Kovář, Mozjakin), 20. Zaripov (Mozjakin), 31. Těreščenko (Kovář, Platonov), 48. Kosov (Batyršin)

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Gorochov, Martynov, Višněvskij, Ljubuškin, Holøs – Averin, Apalkov, Plotnikov – Thörnberg, Novotný, Kručinin – Grachjov, Platt, Kapustin – Koňkov, Galimov, Korškov – Kartajev
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Lee, Chabarov, Batyršin, Bereglazov, Těreščenko – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Brent, Platonov, Osala – Jakucenja, Kosov, Kamenjov – Pare, Timkin, Juňkov – Grigorenko

Rozhodčí: Romasko, Rönn – Goljak, Dědjulja