Jekatěrinburg – Novokuzněck 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Ufa – Dynamo Moskva 2:4 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 3:4 (0:1 po s.n.) | CSKA Moskva – Toljatti 3:0 (kon.) | Čerepovec – Nižněkamsk 2:3 (0:1 po s.n.)
Kazaň – Chabarovsk 3:1 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 1:2 (po pr.) | Jokerit – Viťaz 3:4 (kon.)
Petrohrad – Vladivostok 4:3 (kon.) | Riga – Atlant 4:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Amur Chabarovsk
Úterý 23.09.2014, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji hezké úterní odpoledne všem hokejovým příznivcům. Základní část Kontinentální hokejové ligy se již rozběhla na plné otáčky a já Vás provedu utkáním, v němž jeden z nejlepších klubů soutěže, AK Bars Kazaň, přivítá soupeře z Chabarovsku. Favorita zápasu tak můžeme hledat jednoznačně v domácím celku.

Amur Chabarovsk:
    Amur v osmi zápasech získal devět bodů a v tabulce Východní konference tak tomuto celku patří jedenácté místo. Hokejisty Chabarovsku srazila dolů série čtyř porážek v řadě, kterou protrhli až v posledním zápase, ve kterém před svými diváky udolali po nájezdech Omsk. Amur by potřeboval získat i další body, ale na ledě Kazaně to bude velmi těžké.

AK Bars Kazaň:
    Jeden z největších favoritů soutěže zatím potvrzuje své kvality. Kazaň zatím odehrála osm zápasů a vytěžila z nich šestnáct bodů. Ve Východní konferenci jsou na tom lépe pouze vedoucí Magnitogorsk a druhý Omsk. Z posledních šesti zápasů hokejisté AK Bars prohráli pouze jediný a také v úterním duelu jsou velkým favoritem.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

AK Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Denisov, Rylov, Nikulin, Kornějev, Heshka, Paigin, Medvěděv, Musin – Bodrov, Svitov, Obuchov – Koscicyn, Mirnov, Azevedo – Möller, Petrov, Burmistrov – Varnakov, Pesonen, Malychin.

Amur Chabarovsk: Borisov (Bolšakov) – Taimi, Safronov, Ježov, Loginov, Kurbatov, Terjajev, Peretjagin, Těreščenko – Špirko, Tarasov, Junkov – Niinimäki, Miklík, Haščák – Fisenko, Lugin, Orlov – Baškirov, Litovčenko, Železňov.

Rozhodčí: Gusev, Bukin – Gorděnko, Tomilov.

Zní hymna Ruské federace.

Zazněla také hymna republiky Tatarstán a nyní se již veškerá pozornost přesouvá k samotnému utkání.

00:01

00:28
    Sledovali jsme první pobyt Kazaně v útočném pásmu, nyní již hosté vytlačili kotouč do střední třetiny.

02:21
    Dopředu zamířil Obuchov, který se s kotoučem dostal až mezi kruhy, ale v zakončení mu zabránil hostující obránce.

02:50
    Postavení mimo hru v podání hráčů Amuru.

03:15
    Kurbatov pálil od modré, ale kotouč vůbec nedoputoval až ke Garipovovi.

03:23
    Na druhé straně Borisov zasahovat musel. Svým zákrokem přerušil hru.

04:05
    Domácí soupeře sevřeli v jeho obranném pásmu.

04:31
    Hostující protiútok zakončoval Junkov, puk je ve výstroji Garipova.

05:57
    Domácí vyhodili přes všechny čáry, ale obránce Těreščenko musel hrát. Hostující hráč zakládá akci svého týmu.

07:07
    Závar před hostující klecí, ale Borisov situaci dokázal ustát.

07:14
    Hosté budou hrát přesilovku. Vyloučen je Kirill Petrov za hákování.

07:51
    Safronov nahrál Taimimu, který z první vypálil, kotouč však končí na zadním mantinelu.

08:37
    Varnakov vyhazuje.

09:07
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Hosté přesilovou hru využívají a jdou tedy do vedení! Po závaru před brankovištěm propasíroval kotouč za záda již sedícího Garipova MARCEL HAŠČÁK. Asistence: Jesse Niinimaki.
    Marcel HAŠČÁK - 0:1

10:38
    Fanoušci v TatNeft Aréně ženou Kazaň dopředu.

11:16
    Kazaň vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Malychin nahrál mezi kruhy Pesonenovi, jehož střelu vyrazil Borisov pouze na hůl MICHAILA VARNAKOVA, který udělal hostujícímu brankáři kličku a poslal kotouč do odkryté klece – 1:1. Asistence: Jane Pesonen a Fjodor Malychin.
    Michail VARNAKOV - 1:1

12:25
    Domácí tedy rychle odpověděli na gól soupeře a nyní touží i po vedoucím zásahu. Teď tu máme reklamní brejk.

12:44
    Pozornost Borisova prověřil Nikulin, hostující brankář vyráží.

14:08
    Z levé strany pálil Malychin, hostující branku však minul.

14:29
    Velká šance hostů! Ti jeli ve dvou proti jedinému obránci. Michel Miklík dostal přihrávku před poloodkrytou klec, ale nedokázal kotouč usměrnit do branky!

15:12
    Moc hezká akce domácích. Denisov našel dlouhým pasem na útočné modré Svitova, který kotouč efektně předal rozjetému Obuchovovi. Ránu domácího útočníka z kruhu však pokryl Borisov.

15:41
    Igor Mirnov se dostal za záda hostující obrany a už byl před Borisovem. Na poslední chvíli mu však klepl přes hokejku jeden z obránců, což domácího forvarda rozhodilo a Mirnov tak poslal puk až do ochranné sítě za brankou.

16:40
    Domácí tlačí. Pálil Medvěděv, po něm se jeho spoluhráči snažili před brankou dorážet, hosté však zatím odolávají.

17:31
    Hosté se teď vymanili z defenzivy a vybojovali buly v útočném pásmu.

18:03
    Borisov přidržel nahozený kotouč, vhazovat se tak bude po jeho pravici.

18:06
    Rozhodčí viděl faul Jevgenije Bodrova v útočném pásmu. Hosté tak budou hrát druhou přesilovku v utkání.

18:24
    Hráči Amuru musejí začít od své branky.

18:50
    Obránce Ježov na modré nastřelil jen bránícího hráče a hosté přišli o pásmo.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:51
    Domácí třetinu dohrávají s pukem na svých holích, přestože hrají v oslabení.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině hraje Kazaň s Chabarovskem nerozhodně 1:1. Do vedeí šli v 10. minutě překvapivě hosté, když se dorážkou z předbrankového prostoru prosadil slovenský útočník Marcel Haščák. Kazaň potřebovala na odpověď pouhé dvě minuty. Vyražený puk si našel Varnakov a s přehledem ho poslal za záda bezmocného Borisova. Herně zatím sledujeme poměrně vyrovnané utkání, kdy se domácí snaží útočit, ale hosté pozorně brání a využívají každou příležitost k rychlému protiútoku.

Střely na branku v 1. třetině – 9:7

Další třetina začne přibližně v 17:50.

20:01

20:07

21:08
    Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

21:58
    Miklíkův pokus byl sražen do ochranné sítě.

22:24
    Garipov zachytil do lapačky nahození ze středního pásma a hned rozehrál.

23:20
    Domácí kapitán Svitov vyzkoušel Borisova střelou z pravé strany, hostující gólman má puk ve své moci.

23:41
    Hokejisté Amuru šli do rychlého kontru, ale v útočném pásmu si nedokázali předat puk tak, jak bylo třeba.

24:25
    Prudká střela Medvěděva změnu skóre nepřinesla. Bude se ale vylučovat.

24:25
    Na trestné lavici už sedí hostující obránce Safronov.

25:27
    Přesilovkový nápor domácích utnul alespoň pro tuto chvíli Borisov, který dokázal přikrýt kotouč.

26:01
    Nikulin nabil Kornějevovi, po jeho střele ještě dorážel Kosticyn, Borisov však zůstává nepokořen.

26:26
    Celek Chabarovsku oslabení ustál a Safronov je na ledě.

27:22
    Varnakov přihrál Malychinovi, který byl ve výhodné pozici, Borisov se ale rychle přesunul a nenechal se překonat.

28:14
    Icing hostí. Následuje reklamní přestávka.

28:28
    Až před Borisova prokráčel Svitov a jeho střelu zastavila pravá tyčka!

29:55
    O další individuální průnik se pokusil Pesonen, ten se ale až ke střele na branku nedostal.

30:09
    Akce hostí skončila postavením mimo hru.

30:17
    V ofsajdu také domácí. Naštvaný Kosticyn si při přerušení ještě něco vysvětloval s Kurbatovem, ale nebylo to nic, za co by se muselo vylučovat.

31:07
    Tommi Taimi posílá hosty do čtyř.

31:19
    Hosté vyhráli buly a hned na úvod oslabení vyhazují.

31:47
    Domácí přesilovku využívají a ujímají se vedení 2:1! Bývalý hráč pražského Lva JUSTIN AZEVEDO dostal puk těsně za kruhy a golfákem se trefil přesně pod víko. Asistence: Sergej Kosticyn a Ilja Nikulin.
    Justin AZEVEDO - 2:1

33:11
    Riskantní přihrávku Petrova hosté zachytili, ale sami nedokázali založit žádnou nebezpečnou protiakci.

34:07
    Rychlý protiútok Kazaně zakončoval po Pesonenově přihrávce MICHAIL VARNAKOV, který střílel z levého kruhu na bližší tyčku. Kotouč se odrazil od tyče do tyče a ven a zprvu nebylo jasné, jestli šlo o gól. Rozhodčí tak nechali hru pokračovat a při nejbližším přerušení hry si vyžádali poradu s kolegou u videa, který puk viděl za brankovou čarou. 3:1 pro AK Bars. Asistence: Janne Pesonen.
    Michail VARNAKOV - 3:1

36:01
    Domácí už mohou být klidnější. Nyní již můžeme konstatovat, že plní úlohu favorita, když vedou nad Chabarovskem o dva góly.

37:39
    Velký závar před Borisovem. Varnakov dostal kotouč před brankoviště, kde se ho snažili procpat za čáru Pesonen a Malychin. Hrací předmět je ale pod Borisovem.

38:45
    Hráči Amuru zahrají přesilovku. Vyloučit se nechal Michail Varnakov.

38:54
    Domácí hned po buly odpálili kotouč přes věechny čáry.

39:34
    Garipov přikryl kotouč, který se doklouzal do jeho brankoviště a nepovolil tak hostujícím útočníkům žádné dorážky.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina vyšla mnohem lépe domácí Kazani, která ve druhé polovině periody dvakrát skórovala a ujala se vedení 3:1. Ve 32. minutě se v přesilovce prosadil Justin Azevedo a o chvíli později přidal třetí domácí branku Michail Varnakov, jehož zásah musel ještě potvrdit videorozhodčí.

Střely na branku ve 2. třetině – 14:4, celkem – 23:11

Další třetina začne přibližně v 18:44.

Vše se již chystá na zahájení třetí třetiny. Hosté mají k dispozici ještě 45 sekund přesilové hry.

40:01

40:16
    Svitov při napadání zbytečně fauloval Ježova a posílá domácí na půl minuty do tří!

40:46
    Kazaň je již ve čtyřech, hosté nabídnutou šanci zatím nezužitkovali.

40:56
    Domácí dokonce získali buly v útočném pásmu.

41:27
    Střela Haščáka z levé strany se neujala.

42:03
    Domácí vyhazují.

42:16
    Svitov je zpět na ledě, domácí jsou tedy kompletní.

43:00
    Petrov svou přihrávkou zahnal Medvěděva až do středního pásma.

44:35
    Domácí zatím v poklidu drží svůj náskok, při hře 5 na 5 jsou lepším týmem.

45:54
    Konstantin Kornějev vyloučen na dvě minuty za hákování.

46:59
    Domácí mají polovinu oslabení za sebou a zatím vcelku bez problémů odolávají.

47:40
    Střelu obránce Loginova od modré nemohl Garipov vůbec vidět, ale kotouč za jeho zády neskončil, stejně jako po dorážkách hostujících hráčů!

47:55

48:11

49:18
    Junkov se snažil něco vymyslet, nakonec z pravého kruhu dával puk do brankoviště, domácí se však opět ubránili.

50:00
    Do konce třetí třetiny už zbývá pouze deset minut. Domácí drží vedení o dva góly.

50:12
    Definitivně rozhodnout mohl Burmistrov, který se natlačil až před Borisova, jenž však kotouč za svá záda nepustil a dokázal přestát i dorážky Burmistrova a jeho spoluhráčů!

50:12
    Jevgenij Orlov je vyloučen za sekání, přesilová hra pro AK Bars.

51:18
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:13
    Hosté v plném počtu. Nyní jim zbývá necelých osm minut na to, aby se pokusili se zápasem něco udělat.

52:31
    Zakázané uvolnění domácích.

54:08
    Protiútok domácích. Petrov na pravé straně přenechal kotouč Burmistrovovi a najel si před branku, kam mu Burmistrov puk vracel. Borisov byl na místě.

55:01
    Už jen pět minut.

56:11
    Hostům už se hodně krátí čas, Kazaň v pohodě drží svůj náskok.

56:49
    Po levé straně se dostal do pásma Orlov, jeho střela se však nevešla mezi tyče.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a pravděpodobně i zápasu. Ten mohl definitivně rozhodnout Mirnov, ale Borisov byl proti.

59:01
    Poslední minuta.

59:40
    Od modré to zkusil Litovčenko, Garipov má kotouč v lapačce.

59:50
    Fanoušci Kazaně už děkují svým hráčům pokřikem "molodci, molodci."

60:00

Se závěrečnou sirénou byl ještě signalizován trest pro Konstantina Kornějeva za sekání, ale to už domácím vůbec nevadí. Kazaň totiž poráží Chabarovsk 3:1 a potvrdila tak roli papírového favorita. Hosté se přitom v 10. minutě ujali vedení zásluhou Marcela Haščáka, ale již o dvě minuty později srovnal Varnakov a druhá třetina už patřila domácím. Nejprve Justin Azevedo v přesilové hře strhl vedení na stranu AK Bars a o chvíli později nískok Kazaně ještě zvýšil svým druhým gólem v utkání Michail Varnakov. Ve třetí třetině se již skóre neměnilo.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:10, celkem – 30:21

Československá stopa

Marcel Haščák (CHA) 1+0
    Rastislav Špirko (CHA) 0+0
    Michel Miklík (CHA) 0+0 (19:24:19)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Varnakov (Pesonen, Malychin), 32. Azevedo (Kosticyn, Nikulin), 35. Varnakov (Pesonen) – 10. Haščák (Niinimaki)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Denisov, Rylov, Nikulin, Kornějev, Heshka, Paigin, Medvěděv, Musin – Bodrov, Svitov, Obuchov – Koscicyn, Mirnov, Azevedo – Möller, Petrov, Burmistrov – Varnakov, Pesonen, Malychin.

Rozhodčí: Gusev, Bukin – Gorděnko, Tomilov