Dukla – Frýdek-M. 20:20 (kon.) | Jičín – Lovosice 19:18 (kon.) | Zubří – Litovel 35:20 (kon.)
Karviná – Hranice 31:29 (kon.)
HC ROBE Zubří
35:20 (16:8)
Tatran Litovel
Sobota 27.09.2014, 18:00 • SH - Gumárny Zubří Aréna • Chance Extraliga mužů

Po dnešním utkání zůstává i nadále divácky nabitá hala „Srdcemzubřanů“ nedobytnou pevností! V utkání čtvrtého kola nejvyšší házenkářské extraligy si házenkáři z Litovle odváží s sebou domů nejvyšší porážku za dobu svého působení v letošní extralize.

Gumárny Zubří – Tatran Litovel 35:20 (16:8)

Domácí se ve druhé minutě ujali s přehledem vedení a pak už svůj náskok jen navyšovali. O vítězi toho utkání se rozhodlo již na konci prvního poločasu, když Zubří odcházelo do šaten s vysokým náskokem osmi branek. Ve druhé půli domácí svůj náskok už jen navyšovali. O vítězství zuberských házenkářů tedy nebylo ani na okamžik pochyb. Dominantní Zubřané po dobu trvání celého zápasu jednoznačně ovládali palubovku a stali se dirigenty tempa hry. Zuberský celek byl v dnešním třetím domácím utkání ve všech směrech lepším týmem, a proto zaslouženě vyhrál. Dnešní zápas rozhodly výkony individualit, zaskvěl se především navrátilec Tomáš Řezníček v domácím dresu, jehož výkon měl evropské parametry. Tomáš Řezníček se stal se střelbou 12/1 nejlepším střelcem dnešního utkání a předvedl se tak před diváky v tom nejlepším možném světle.V průběhu královského výkonu bývalé spojky francouzského Istres vytrhávali svým skandováním příznivci týmu trenéra Jiřího Kekrta zuberskou halu ze základů! V dnešním utkání opět předvedl své vynikající brankářské kvality zuberský čaroděj mezi tyčemi Petr Orság, který dokázal litovelské házenkáře značně potrápit. Pochvalu za předvedené výkony ale určitě zaslouží všichni hráči zuberského celku, kteří svým předvedeným sportovním umem dokázali atakovat na lepší příčky v tabulce a udrželi si i ve třetím domácím utkání status neporazitelnosti.

Lubomír Krejčíř, trenér Tatranu Litovel: „Pro nás to dnes byla velká škola, kterou nám připravilo Zubří. Odehrálo výborný zápas, lepší než v minulých kolech, naopak my jsme měli klesající tendenci. Řezníček byl pro nás neudržitelný a dával nám góly odkud chtěl. Naši hráči ztratili během deseti minut sebedůvěru a už se nezvedli. Svou roli sehrálo i bouřlivé prostředí, to některé naše hráče zaskočilo a měli problémy s komunikací na hřišti. Ale jsem smutný. Pro nás je to další krok na cestě být plnohodnotnými členy extraligy.“

Ze sportovní haly v Zubří se s Vámi loučí Martin Petřek, který Vám přeje příjemný zbytek sobotního večera. Nezapomínejte i zítra sledovat na našich on-line přenosech další utkání 4. kola nejvyšší házenkářské soutěže. (22:40:21)

60
    Konec zápasu. (35:20)

59
    V posledních vteřinách druhého poločasu uzavírá utkání brankou nejlepší střelec zuberského celku Tomáš Řezníček, který připisuje Zubřanům zasloužené dva body! (35:20) (35:20)

59
    Probíhá poslední minuta dnešního utkání. (34:20) (34:20)

57
    Po rychlé přestřelce se nám upravil stav utkání na 34:20. (34:20) (34:20)

56
    O vítězi tohoto střetu se rozhodlo již v prvním poločase. Zubří může ještě v závěru utkání navýšit své střelecké konto. (34:18) (34:18)

55
    Zdvižená ruka nad hlavou rozhodčího značí vyslání varovného signálu pro pasivní hru. Za Zubří to zkusil prudkou ránou ze spojky Tomáš Řezníček, ale brankář hostů vyráží jeho střelu nohou zpět do herního pole, kde se balonu opět zmocnil připravený Řezníček a po náskoku z šestky tak prochází střeleckým reparátem. (34:18) (34:18)

53
    Se štěstím přidává branku ze spojky Jakub Dolák. (33:18) (33:18)

52
    Na šestce se po uvolnění dostal do náskoku Petr Šlachta, který posílá svou střelu za záda Baránka. (33:18) (33:18)

50
    Litovel vytvořila v těchto chvílích kreativní útok, který vyústil v osmnáctou branku hostů. (32:18) (32:18)

48
    Utkání se hraje v neuvěřitelném tempu. Na obou stranách hřiště si připíšou oba dnešní týmy úspěšné útoky. (32:17) (32:17)

47
    Zuberští hráči si posílají dokola balon a po viditelném signálu od střední spojky, která se stala v tuto chvíli dirigentem hry, budou Zubřané vytvářet další kombinaci, která po pár vteřinách sklízí střelecký úspěch. (31:16) (31:16)

46
    Litovel vyslala ze spojek prudkou ránu na bránu, na kterou domácí brankář nedošáhl. (30:16) (30:16)

45
    Až na podruhé se podařilo hostům překonat zuberského strážce brány aktivní střelbou z křídel. (30:15) (30:15)

44
    Zuberská vlna tsunami nabírá na své ničivé síle! O dvě poslední branky domácích se postaral Michal Dědek. První branku udělil Baránkovi z letu křídla a o tu poslední se postaral bezchybným trhákem! Na brankovou smršť domácích reaguje Lubomír Krejčíř oddechovým časem. (29:14) (30:14)

43
    Po bleskových akcích na obou stranách si Zubří drží vedení vysokým rozdílem čtrnácti branek. (28:14) (28:14)

42
    Tak to je opravdu neuvěřitelné! Tomáš Řezníček opět dává o své premiérové přítomnosti na palubovce znát hned dvěma brankami, které dokázal vstřelit i přes opakovaný obraný blok hostů. Hvězda Tomáše Řezníčka jasně září na obloze házené! (26:13) (27:13)

41
    Za bránění v brankovišti je nařízen proti domácím sedmimetrový hod, který proměnil Jakub Schmalz. (24:13) (24:13)