Toronto – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Tampa – Ottawa 2:3 (1:2 po s.n.) | NY Islanders – Carolina 4:3 (kon.)
Philadelphia – Montreal 3:4 (0:1 po s.n.) | Columbus – NY Rangers 5:2 (kon.) | Boston – Washington 0:4 (kon.)
Detroit – Anaheim 2:3 (kon.) | St. Louis – Calgary 4:1 (kon.) | Florida – New Jersey 1:5 (kon.)
Nashville – Dallas 4:1 (kon.) | Chicago – Buffalo 6:2 (kon.) | Arizona – Los Angeles 3:2 (po pr.)
Colorado – Minnesota 0:3 (kon.) | Vancouver – Edmonton 5:4 (1:0 po s.n.) | San Jose – Winnipeg 3:0 (kon.)
Boston Bruins
0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Washington Capitals
Neděle 12.10.2014, 01:10 • TD Garden, Boston • NHL

Já se s vámi loučím. Děkuji za pozornost a pokud ještě nebudete sledovat NHL, tak dobrou noc. (03:46:52)

Československá stopa v zápase:

Zdeno Chára – 0 střel, 2 hity, 2 trestné minuty, čas na ledě 21:56

Tři hvězdy zápasu:

1. Braden Holtby – 29 zásahů
    2. Alexander Ovečkin - 2+0
    3. Nicklas Backstrom - 0+2

Je za námi zápas, který jasně vyzněl ve prospěch Washingtonu. O všem rozhodla první třetina a dva góly ruského kanonýra Alexandera Ovečkina. Po něm se trefil ještě Green a skóre zápasu uzavřel Carlson. Boston se dnes trápil a především v přesilovkách se mu vůbec nedařilo. Když už se k něčemu dostal narazil na dobře chytajícího Holtbyho.

60:00

59:28
    Je jasné, že hráči Caps dnes odejdou ze zápasu vítězně. Ze zápasu už odchází i fanoušci Bruins, ti naopak šťastní nebudou.
    John CARLSON - 0:4

58:46
    Washington právě vstřelil branku!
    Capitals se vrhli do útoku, když se hráči Bruins nestíhali vracet. Burakovsky předal od mantinelu kotouč na vrchol kruhů, odkud se do puku opět JOHN CARLSON a rozvlnil síť za Raskem počtvrté. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Andre Burakovsky.

58:03
    Domácí pošetřili čas posílají puk k bráně Caps.

57:45
    Ofsajd na straně Bruins. Bude se vhazovat.

57:16
    Ovečkin dostal přihrávku na kruh, odkud střílel, ale rána mu nesedla a skončila mimo.

56:52
    Bostonu se ale nyní daří dostat puk až za bránu Holtbyho.

56:35
    Washington kombinuje v útočné třetině a Ovečkin bude ohrožovat hattrick.

56:23
    Green u mantinelu poslal Lučiče k ledu. Tomu se to pochopitelně nelíbilo a nebyl by to on, aby si to s Greenem nevyříkal a něco málo mu nevrátil. Rozhodčí oba uklidňuje a Lučice posílá na trestnou za krosček.

55:47
    Seidenberg to zkoušel z nouze od poloviny hřiště, ale Holtby vyrážečkou puk kryje.

55:02
    Niskanen dělovkou od modré prověřil Raska, ten vyráží kotouč hokejkou k mantinelu.

54:07
    Rask ukázal, že skvěle ovládá i hru s hokejkou a odstřelil puk před dojíždějícím Kuznětsovem.

53:24
    Domácím se nepovedlo usadit se v útočném pásmu a tak do útoku uhání hosté.

52:34
    Hráči bojují o kotouč u mantinelu ve třetině Capitals.

51:38
    Holtby podržel kotouč v rukavici a tak rozhodčí nařizuje buly po jeho levici.

51:02
    Marchand se probíjel přes obranu Caps a nakonec se dostal i do zakončení, jenže byl už moc blízko a příliš v úhlu, aby mohl kvalitně zakončit.

50:38
    Delší pasáž bez přerušení zastavuje až teď ofsajd, když Ovečkin nahazoval puk do útočné třetiny.

49:41
    Kuznětsov byl k radosti fanoušků Bruins naražen na mantinel, ale hned se zvedá a vrací do hry.

48:48
    Kelly jel z boku na bránu hostí, vystřelil, ale puk si našel připravený Holtby a vyrazil ho do bezpečí.

47:39
    Ovečkin uháněl na bránu Raska, už se chystal vyslat další jedovku, ale v čas mu do střelu dal obránce Bruins hokejku a Ovečkin nezakončil.

46:48
    Ve velké šanci byl Soderberg. Ten vystihl přihrávku obránců Caps přes střed hřiště, ujal se puku, zkusil udělat kličku, ale narazil na beton Holtbyho.

46:18
    Rask zastavuje střelu z kruhu ve své lapačce a následuje komerční přestávka.

45:33
    Johansson ztratil puk v útočné třetině u mantinelu a dopředu jdou hosté.

44:40
    Chára u mantinelu schytal tvrdý hit. Už se zvedá z ledu a odjíždí střídat.

43:53
    Seidenberg zkoušel překvapit brankáře Caps střelou skoro z poloviny hřiště, ale Holtby vyrazil kotouč do rohu kluziště.

43:12
    Buly po pravici Raska.

42:43
    Krug střílel od modré, ale jeho rána trefila jen brusle jednoho z útočníků Bostonu.

41:42
    Ovečkin měl na hokejce třetí trefu. Společně s Backstromem jeli sami na jednoho obránce, švédský útočník vracel puk na ruského kanonýra, ale tomu puk nesedl a namířil těsně vedle.

41:08
    Hosté jsou v plném počtu. Bruins v přesilovce ani nyní nezářili.

40:35
    Znova musí Hamilton zakládat útok od vlastní brány.

40:11
    Domácí ještě budou dohrávat přesilovku, ale puk je za jejich bránou.

40:01

Washington zásluhou Greena navýšil své vedení na tři góly, když opět využil přesilovou hru. Boston zatím působí docela marně a hledá recept na obranu Capitals a skvělého Holtbyho. V poslední třetině to budou mít domácí hodně těžké. Navíc Ovečkin je dnes při chuti a určitě bude útočit na hattrick.

Další třetina začne přibližně v 2:59.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:50
    Kotouč je za bránou Bruins, v této třetině už se gólu nedočkáme.

39:38
    Hamilton dostal přihrávku na modrou od Lučice, ale dělovka bostonského obránce trefila dobře postaveného Holtbyho.

39:14
    Domácí prohráli buly a puk směřuje k Raskovi.

39:07
    Chimera putuje na trestnou za držení. Bruins v závěru třetiny čeká přesilová hra. Ta minulá se jim vůbec nepovedla. Co ukáží nyní?

38:38
    Orpik po buly vyhodil puk o mantinel do hlediště. Znova se tak bude vhazovat u brány Holtbyho.

38:32
    Hra je přerušena a máme tu komerční přestávku.

38:07
    Z tribun se ozývá pokřik "Lets go Bruins". Domácí fanoušci se snaží vybudit své miláčky, ale těm to dnes prostě nějak nejde.

36:58
    Ovečkin vybojoval puk za bránou, od modré střílel Carlson a jeho střelu před bránou tečoval Backstrom. Ovšem Rask předvedl pohotový zásah vyrážečkou a puk vytěsnil mimo.

36:17
    Domácí si vypracovali tlak. Pálil Bergeron, byla tam střela od modré a tak Washington raději vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

35:41
    Hosté jsou v plném počtu a Bostonu se konečně daří držet útočné pásmo.

35:17
    Smith pálil od modré, ale trefil jen hokejku bránícího hráče puk míří vysoko nad bránu Holtbyho.

34:55
    Teď Bruins pro změnu zastavuje ofsajd.

34:48
    Ne, Bostonu to prostě nejde. Capitals zase vyhazují až za bránu domácích.

34:30
    Nerad se opakuji, ale znova je puk až u brány Raska.

34:15
    Opět puk rozehrává od vlastní brány Rask.

33:49
    Caps hned v úvodu oslabení dostávají puk až za bránu finského gólmana.

33:40
    Orpik putuje na trestnou za nedovolené bránění, takže přesilovka čeká Boston.

32:31
    O'Brien pálil, ale Rask byl ve střehu a i tuto střelu zneškodnil.

31:35
    Ward otestoval připravenost Raska. Ten střelu vyráží.
    GREEN - 0:3

30:34
    Caps přesilovku opět využívají! Kuznětsov našel přihrávkou přes celou šíří třetiny MIKEA GREENA, ten se napřáhl a svou dělovku umístil přesně k bližší tyči brány Raska. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Andre Burakovsky.

30:01
    Na trestnou usedl ten nejvyšší. Řeč je o Zdenu Chárovi, ten si odpyká dvě minuty za hrubost.

29:52
    Ovečkin opět strašil před bránou Raska, ale k přihrávce se nedostal.

29:29
    Hamilton nahazoval na bránu, ale trefil jen nohy bránících hráčů.

29:07
    Kotouč je v hledišti. Buly ve středním pásmu.

29:01
    Hosté uklidňují hru ve vlastní třetině a jdou střídat.

28:23
    Vhazuje se u brány Raska.

28:06
    Lučič se postavil hned dvěma hráčům Caps. Svou silou odolával, ale když na něj přišel i třetí, puk mu sebral.

26:58
    Seidenberg nahazoval před bránu a jen tak tak, že střelu nikdo netečoval. Holtby by měl plno práce.

26:34
    Kotouč je na střídačce, takže hra je přerušena. Následuje úprava ledu.

26:13
    Oddechový čas pro hosty. Hráči Caps byli už dlouho na ledě a ještě tam chvilku budou, takže trenér hostí je nechal chvíli odpočinout.

26:13
    Kotouč se došoural až za bránu Raska a hra se přesune před bránu Capitals.

25:42
    Oba potrestaní hráči jsou již na ledě a hraje se v pěti.

25:09
    Bruins nakonec v útočné třetině ztratili puk a do útoku se vydává Washington.

24:26
    Chára předal puk na Erikssona a ten tvrdou ránou za modrou vyzkoušel připravenost vyrážečky Holtbyho.

23:38
    Vyloučení na obou stranách. Na trestnou usedá domácí Marchand a na straně Caps Schmidt. Oba za hrubost.

23:38
    Holtby měl plné ruce práce. Nejprve tečovaná střela Bergerona a poté mířil těsně nad Marchand.

22:46
    Holtby rozehrával za bránou a puk poslal na hokejku Cunninghama, který ale než si puk zpracoval, byl Holtby ve střehu.

22:06
    Ovečkin při chuti. Zkoušel to na Raska střelu od mantinelu, ale vyrážečka finského gólmana byla ve střehu.

21:40
    Už jen tři vteřiny z přesilovky domácích. Nyní se však vhazuje u klece Holtbyho.

21:12
    Chimera dobře zapracoval, zdržel čas a ještě předvedl v útočné třetina efektivní otočku.

20:47
    A opět je Boston venku z útočné třetiny.

20:21
    Bruins hrají přesilovku, ale Caps se podařilo vyhodit kotouč až k bráně Raska.

20:01

Máme za sebou první třetinu a v ní zářili dva hráči. Brankář Holtby a kanonýr Alex Ovečkin. Ten vstřelil obě branky Caps a ti tak jeho zásluhou vedou po první třetině nad Bostonem 2:0.

Další třetina začne přibližně v 2:05.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:57
    V závěru ještě pálil Bergeron, ale bránu těsně minul.

19:41
    Přesilová hra pro Bruins. Na trestnou usedá za hákování Burakovsky.
    Alexander OVEČKIN - 0:2

18:39
    Ovečkin – Boston 2:0. Ruský snajpr opět pálí ostrými. Alzner vybojoval puk za bránou, kotouče se ujal Backstrom, od mantinelu ho posunul na střed hřiště a tam do něj udeřil ALEXANDER OVEČKIN, který se trefil přesně nad beton Raska. Ten se v bráně ani nehnul. Asistence: Nicklas Bäckström, Karl Alzner.

17:57
    Caps ztratili puk ve středním pásmu a hráči Bruins uklidňují hru ve vlastním obranném pásmu.

16:56
    Brunis vybojovali puk, Kelly dostal pas na vrchol kruhu a vyslal přízemní střelu, kterou však Holtby pohotovým zákrok zneškodnil.

15:59
    Bergeron dostal přihrávku zpoza brány na kruh a odtud z první střílel. Ovšem jeho rána mířila o něco nad a Holtby zasahovat nemusel.

15:50
    Hosté poslali puk na zakázané uvolnění. Bude se tak vhazovat u brány Washingtonu.

15:31
    Krug namířil svou střelu ze středu útočného pásma nad bránu Holtbyho.

15:05
    Po reklamní pauze se vhazuje na útočné modré Bostonu.

14:45
    Bruins však poslali puk na zakázané uvolnění, takže se hra přesune před bránu Raska.

14:37
    Boston kombinuje ve vlastní třetině a hledá cestu, kudy by se dostal do útočné třetiny.

13:14
    Eriksson si najel do útočné třetiny a brankář Caps měl plné ruce práce s jeho střelou švihem.

12:33
    Lucic prověřil připravenost Holtbyho střelou od mantinelu.
    Alexander OVEČKIN - 0:1

11:26
    Capitals vyhráli buly u brány Raska. Puk šel na modrou, kde se k němu dostal Carlson. Ten přihrál na kruh ALEXANDRU OVEČKINOVI, který střelou z první, tak jak to on umí vymetl horní roh brány Raska. Asistence: John Carlson, Nicklas Bäckström.

11:18
    Máme tu bitku. Do sebe se pustili Robins a Latta. Domácí Robins složil Lattu k ledu. Oba míří na trestnou. Robins navíc dostal ještě dvě minuty za faul loktem, takže Caps si zahrají přesilovku.

10:52
    Kuznětsov zamíchal s pukem našel si místo ke střele a Rask musel proti jeho ráně k ledu. Puk vyrazil a o zbytek se postarala obrana.

09:44
    Rask musí být ve střehu. Vhazovat se bude u jeho svatyně.

09:07
    Carlson chybně rozehrál a nahrál před bránu přímo na hůl Kellyho. Ten v obrovské šanci mezi kruhu našel jen lapačku skvělého Holtbyho.

08:55
    Puk je na střídačce Bostonu, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

08:38
    Přesilovka Boston skončila. Sice bez gólu, ale domácí hráči obraně Capitals zle zatopili. Holtby se měl co ohánět.

07:57
    Spooner střílel u kruhu, ale trefil jen přemísťujícího se Holtbyho.

07:31
    Opět zakládají Bruins útok od vlastní brány.

07:02
    Chára pálil jen do Holtbyho a vyražený puk poslali hráči Caps až za bránu Raska.

06:49
    Bergeron se po vyhození dostal zpět do útočné třetiny, namířil si to k bráně středem hřiště a Holtby musel být ve střehu.

06:25
    Domácí vyhráli buly a už kombinují v pásmu.

06:17
    Přesilovku si zahraje také Boston. Na trestnou putuje Green, jenž si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

05:51
    Hamilton pálil od modré. Holtby byl ve střehu a chytil puk do náruče.

05:39
    Eriksson střílel z úhlu, ale jeho střela prosvištěla jen těsně vedle brány Holtbyho.

05:03
    Lučič bojoval v útočné třetině o nahozený puk, ale byli na něj dva hráči Caps, takže ze souboje vyšel neúspěšně.

04:15
    Brankář Bruins podržel nahození ze středního pásma pod lapačkou. Bude se tedy vhazovat.

04:07
    Boston je v plném počtu a puk je daleko o brány Raska.

03:40
    Domácí vyhazují a Washington musí zakládat novou útočnou akci.

03:07
    Johansson dotíral na Raska, ale ten podržel puk ve skrumáži před bránou a nás čeká vhazování po levici brankáře Bruins.

02:37
    Caps kombinují v útočné třetině. Na ledě je Ovečkin se svými spoluhráči s útoku.

02:03
    První přesilovku zápasu si zahrají hosté. Seidenberg usedá na trestnou za podražení.

01:43
    Dlouho tam však nepobyli a lajna Ovečkina jde střídat.

01:22
    Capitals se poprvé usazují v útočné třetině.

00:32
    Hamilton nahazoval kotouč před bránu, ale jeho střela šla mimo bránu Holtbyho.

00:01

TD Garden zní hymna USA. Po ní už nám zápas začne.

Tak jak už bývá u NHL trochu tradicí. Zápas se o několik minut zpozdí.

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Chára, Hamilton, Seidenberg, McQuaid, Krug, Miller – Marchand, Bergeron, Smith – Kelly, Soderberg, Eriksson – Lucic, Spooner, Fraser – Paille, Cunningham, Robins

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Schmidt, Green – Ovečkin, Backstrom, Fehr – Chimera, Laich, Ward – Johansson, Burakovsky, Brouwer – O'Brien, Kuznětsov, Latta.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Na straně Brunis budeme sledovat slovenského obra a zároveň kapitána domácích Zdena Cháru. Českého útočníka Davida Krejčího trápí zranění, takže do dnešního duelu nezasáhne. Na straně Capitals žádný český, ani slovenský zástupce nepůsobí.

Vzájemné zápasy v sezóně 2013/14:

Washington Capitals – Boston Bruins 2:4
    Boston Bruins – Washington Capitals 3:0
    Boston Bruins – Washington Capitals 2:4
    Boston Bruins – Washington Capitals 3:2 po prodloužení
    Washington Capitals – Boston Bruins 2:3 po nájezdech

Medvědi za sebou mají odehraná dvě utkání a zažili jak chutná výhra i porážka. V úvodním zápase sezony nastoupili doma proti Philadelphii. Díky brankám Smitha a Kellyho mohli oslavit výhru 2:1. Poté zamířili na led Detroitu, kde duel také skončil výsledkem 2:1, ale v neprospěch Bruins. Jediný gól Bostonu zaznamenal hráč, jenž je hlavní tváří hry NHL 15, tedy Patrice Bergeron.

Caps vstoupili do nové sezony prohrou. K prvnímu duelu nastoupili na domácím ledě proti Montrealu. Washington vedl díky trefě Burakovského, ale v 50. minutě srovnal stav na 1:1 Plekanec. O vítězi musely rozhodnout až nájezdy a v těch slavil Montreal. Podaří se tak partě okolo kanonýra Ovečkina ukořistit první výhru proti Bruins?

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Nejlepší hokejová liga světa je zpět a my se dnes můžeme těšit na zápas, který by určitě nudit neměl. Proti sobě nastoupí domácí Boston Bruins a Washington Capitals.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 12. Ovečkin (Carlson, Bäckström), 19. Ovečkin (Bäckström, Alzner), 31. Green (Kuzněcov, Burakovsky), 59. Carlson (Burakovsky, Kuzněcov)

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Chara, Hamilton, Seidenberg, McQuaid, Krug, Miller – Marchand, Bergeron, Smith – Kelly, Soderberg, Eriksson – Lucic, Spooner, Fraser – Paille, Cunningham, Robins
    Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Schmidt, Green – Ovečkin, Bäckström, Fehr – Chimera, Laich, Ward – Johansson, Burakovsky, Brouwer – O'Brien, Kuzněcov, Latta

Rozhodčí: Dwyer, Jackson – MacPherson, Heyer

Diváci: 17 565