Toronto – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Tampa – Ottawa 2:3 (1:2 po s.n.) | NY Islanders – Carolina 4:3 (kon.)
Philadelphia – Montreal 3:4 (0:1 po s.n.) | Columbus – NY Rangers 5:2 (kon.) | Boston – Washington 0:4 (kon.)
Detroit – Anaheim 2:3 (kon.) | St. Louis – Calgary 4:1 (kon.) | Florida – New Jersey 1:5 (kon.)
Nashville – Dallas 4:1 (kon.) | Chicago – Buffalo 6:2 (kon.) | Arizona – Los Angeles 3:2 (po pr.)
Colorado – Minnesota 0:3 (kon.) | Vancouver – Edmonton 5:4 (1:0 po s.n.) | San Jose – Winnipeg 3:0 (kon.)
San Jose Sharks
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Winnipeg Jets
Neděle 12.10.2014, 04:00 • SAP Center, San Jose • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:49:26)

Utkání sledovalo 17 562 diváků.

Zápas je u konce a z výhry 3:0 se radují domácí San Jose Sharks. Ti se sice v poslední třetině museli bránit častým výpadům Jets, Stalock však byl velkou oporou a zaslouženě vychytal svému týmu výhru a sobě čisté konto. San Jose se díky této nule stalo teprve sedmým týmem v historii NHL, které v úvodních dvou utkáních sezóny udrželo čisté konto!

60:00

59:57
    Obrovský závar před Stalockem, ten je ale jako zeď!

59:25
    Nulu na Stalockově kontě chtěl odmazat Bogosian, jeho bomba od modré se odrazila od jedné z bruslí a skončila v rohu.

59:00
    Je tu poslední minuta třetí třetiny!

58:44
    Přihrávka rukou v podání hostů, vhazuje se ve středovém kruhu.

58:06
    Od modré vystřelil Trouba, mířil velice dobře, jenže Stalock se roztáhl na brankové čáře a puk vykopl!

57:20
    Domácí už pouze kontrolují hru, nikam se neženou a dobře brání své pásmo.

56:02
    Golfákem vypálil Ladd, jenže Stalockovu branku netrefil...

55:10
    Vlasic nemá kam spěchat, s pukem čeká za vlastní brankou, jeho spoluhráči střídají.

54:33
    Vyloučení na obou stranách. Za vzájemné pošťuchování dostali dvouminutové tresty domácí Scott Hannan a hostující Zach Bogosian. Oba za hrubost.

54:33
    Těsný ofsajd domácích, následuje komerční přestávka.

53:56
    Burnsovo nahození od modré chtěl za Pavelce usměrnit Hertl, český gólman ale dokázal pokus ztlumit.

52:55
    Na druhé straně byl blízko snížení Thorburn, nedokázal však do odkryté branky zasunout prudkou přihrávku.

52:37
    Od pravého mantinelu pálil Couture, mířil na první tyč, Pavelec zvládl prostor utěsnit a puk vyrazit.

51:58
    Hosté se dokonce dostali ke střeleckému pokusu, nepříjemný Laddův pokus musel likvidovat gólman Stalock.

51:35
    Ani tato přesilovka nepřináší tlak domácích, z hlediště se už dokonce ozývá nespokojené bučení.

50:59
    Puk opustil ledovou plochu, vhazovat se bude po Pavelcově levici.

50:24
    Dustin Byfuglien se zdá býti trochu podrážděný. Sotva se totiž vrátil do hry z trestné lavice, opět je potrestán. Nyní už ale míří do kabin, protože dostal trest 2+10 minut za nesportovní chování.

50:03
    Přesilovka se rychle stala minulostí, prakticky v ní nedošlo k Pavelcově ohrožení.

49:10
    Po dlouhé kombinaci na modré čáře vystřelil Couture, jenže dost nepřesně.

48:03
    Dlouho to však netrvalo, neboť se na trestné lavici dnes podruhé objevil Dustin Byfuglien. Nyní se provinil podražením.

47:55
    Hosté jsou v plném počtu.

47:28
    Sharks šli do přečíslení tři na jednoho, jenže neposedná přihrávka přeskočila Wingelsovu hůl a hosté se mezi tím stačili vrátit.

46:25
    Velkou šanci na navýšení náskoku měl Couture, položil si Pavelce a bekhendovým blafákem mířil pod břevno. Jenže branku přestřelil a puk skončil až v ochranné síti.

46:14
    Nyní už jsou hosté ve čtyřech.

46:10
    Tak tohle se domácím vůbec nevyvedlo, z přesilovky pět na tři nic nebude, Sharks ztratili pásmo.

45:55
    Hosté jdou do tří! Mark Stuart srazil Nieta na brankovou konstrukci a vykoledoval si tak dvouminutový trest za nedovolené bránění.

45:36
    Tahle přesilová hra se domácím vůbec nedaří, nemohou se udržet v útočném pásmu.

44:51
    V oslabení se ke střele od modré dostal Galiardi, Stalocka ovšem velice dobře viděl a puk vyrazil.

44:14
    Přesilová hra pro San Jose, Adam Pardy podrazil unikajícího Wingelse a už míří na trestnou lavici.

43:38
    Od levého mantinelu nahazoval Frolík, mířil na Ladda, jenže pukem trefil pouze vracejícího se hráče Sharks.

41:53
    Domácí se ubránili, hraje se v pěti na obou stranách.

41:19
    Stalock pod tlakem, u něj operovali Byfuglien, Little i Ladd, gólman Sharks stále odolává.

40:23
    Hosté pokračují v přesilovce, od modré pálil Byfuglien, trefil ovšem pouze Stalockův postoj.

Trestné minuty: 4:8

Máme za sebou druhou třetinu, ve které hosté zvedli hlavy a byli chvílemi lepším a aktivnějším týmem, přesto se náskok domácích Sharks navýšil o jednu branku. O to se v poslední minutě postaral Marleau, když zužitkoval Nietův pas a proměnil své sólo. Do třetí části hry však vstoupí hosté s přesilovkou a budou mít tak šanci se zápasem ještě něco udělat.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:53
    Ještě jedno vyloučení na straně domácích, dvouminutový trest za hákování dostal Joe Pavelski.
    MARLEAU - 3:0

39:31
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Nedáš – dostaneš! Toto staré pravidlo opět vyplavalo na povrch, když domácí přežili velkou šanci Jets a těsně před koncem se do sóla dostal PATRICK MARLEAU a blafákem překonal Pavelce. Asistence: Matt Nieto, Brent Burns.

38:37
    Obrovská příležitost na snížení. Ladd si pohrál s dvojicí obránců, dostal se před Stalocka, kterého hodlal ošálit kličkou do forhendu, domácí gólman však betonem vyrazil!

37:43
    Byfuglien se vrací do hry, i tato přesilovka zůstala nevyužitá.

37:40
    Až v závěru přesilovky se domácí dostali k zámku, Wingelsova teč střely od modré čáry však Pavelce nepřekvapila.

36:41
    Little vyhodil puk přes všechny čáry a odjíždí skloněný na střídačku, v souboji před Pavelcem schytal ránu přes ruce.

35:43
    Přesilovka pro domácí, Dustin Byfuglien přehnal svůj důraz a odjíždí si odpočinout za nedovolené bránění na Stalocka.

35:38
    Tlak Winnipegu pokračuje, Byfuglien s Scheifelem tlačí na Stalocka, ten stále odolává.

35:06
    Stalock má puk v lapačce, vychutnal si střelu Byfugliena od modré.

34:08
    Thornton si hezky počkal na dojíždějícího Pavelskiho, okamžitě mu poslal přihrávku a Pavelec musel čelit bekhendovému pokusu z levé strany.

33:22
    Halischuk s Galiardim motali domácí obranu, ke střele se ale nedostali. Puk stále patří hostům.

32:33
    Domácí jsou v plném počtu.

32:25
    Troubova rána od modré nebyla přesná a skončila na mantinelu za Stalockem.

31:54
    Jets se sami zbavili pásma, o návrat se snaží Frolík.

31:19
    Puk je u Pavelce, hosté musí začínat od nuly.

30:33
    Vyloučení na straně domácích, dvě minuty za zdržování hry dostal Adam Burish.

30:22
    Pardy si hezky sjel zprava před Stalocka, ten zvládl ucpat všechny mezírky, následnou Postmovu ránu z mezikruží zblokoval Brown!

29:51
    Jets přečkali i třetí oslabení, jsou v plném počtu.

29:18
    Po několika hluchých vteřinách přišla blesková kombinace se závěrečnou přihrávkou mezi kruhy, kde stál Couture, jeho ránu z první pokryl Pavelec!

28:00
    Na teč nahazoval Burns, hosté puk zastavili a o chvíli později i vyhodili přes všechny čáry.

27:51
    Třetí dnešní přesilovka San Jose, dvě minuty za podražení vyfasoval hostující Mark Stuart.

27:51
    V ponechané výhodě pálil z levého kruhu Marleau, jenže přesně doprostřed branky, do Pavelcova postoje.

26:45
    Akce i na druhé straně, Stalock si lapačkou poradil s Byfuglienovou střelou.

25:53
    Couture od levého mantinelu nahodil před Pavelce na najíždějícího Wingelse, tomu scházelo jen velmi málo, aby puk umístil do branky!

25:34
    Zakázané uvolnění Sharks.

25:16
    Jets po úvodních minutách druhé třetiny zpevnili obranu, přejít střední pásmo je teď pro domácí o dost těžší.

23:52
    Marleau přenechal puk do jízdy Nietovi, jeho střela zápěstím se zastavila o Stuarta.

23:12
    Stalock za svou brankou ztlumil Byfuglienovo nahození a sám rozehrál.

22:04
    Domácí tlačí. Před Pavelcem se objevil Braun a byť byl tísněný, snažil se o bekhendové zakončení. Gólman Jets vyrazil.

21:35
    Přihrávka na modrou byla krapet nepřesná, Braun musel do středního pásma.

21:06
    Hosté se ubránili a opět tak hrají v pěti.

20:44
    V pokračující přesilovce si od mantinelu sjel Marleau a zápěstím postrašil Pavelce. Puk prosvištěl kolem pravé tyče.

Trestné minuty: 0:4

Máme za sebou první třetinu, do které domácí vlétli jako velká voda a doslova přimáčkli soupeře před brankoviště. Výsledkem byly dvě branky, nejprve se od modré prosadil Vlasic, o dvě minuty později proměnil pak svůj brejk proměnil Hertl. Až v následujících minutách se Jets podařilo dostat trochu do hry, na obranu Sharks a pozorného Stalocka v brance to ale zatím nestačí.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:53
    Burns pouze zavezl puk do pásma, to ale domácí po několika vteřinách znovu ztratili.

19:06
    Na pořadu je druhá přesilová hra pro San Jose. Pavelski byl při svém úniku nedovoleně zastaven a Toby Enström dostal dvě minuty za držení.

18:05
    Mezi dva obránce si to namířil Halischuk, ještě před zakončením mu puk odebral Burns.

17:37
    Rána Postmy byla zblokována, Stalock byl sice připraven, zasahovat ale nemusel.

17:18
    A znovu.

17:09
    Příliš prudká přihrávka končí až za brankou Jets, je z toho zakázané uvolnění San Jose.

16:17
    Domácí se na tři přihrávky dostali do útočného pásma, puk se dostal do jízdy k Nietovi, jeho tvrdou ránu pokryl dobře postavený Pavelec.

15:30
    Po souboji u mantinelu se puku chopil domácí Vlasic a s menšími problémy jej dostal z pásma.

14:32
    Oba týmy teď spíše honí puk po mantinelu, k vidění není žádná zajímavá akce.

13:05
    Byfuglien si jednoruč potáhl puk za branku, objel ji, jenže mu scházela podpora spoluhráčů. Bez ohrožení Stalockovy branky se tak dostal až k modré čáře...

12:05
    Wingelsovu ránu přes obránce vytěsnil Pavelec svým levým betonem.

11:34
    Jets jsou v plném počtu, Bogosian se vrátil do hry.

10:39
    Hosté se i v oslabení snaží o útok, takže teď vidíme hokej nahoru – dolů.

09:57
    Pavelski si nenápadně sjel od modré k brance, kde ho našel Thornton a jen pohotový a rychlý Pavelec zabránil třetímu puku v jeho síti!

09:43
    Od modré vypálil Burns, puk skončil v Pavelcově výstroji.

09:34
    Je tu první přesilovka utkání, dvě minuty za hrubost dostal hostující Zach Bogosian.

08:34
    Po křížné přihrávce se Pavelec nestačil přemístit k druhé tyči, mohl si však oddechnout, puk nakonec skončil mimo, McGinn na příhru nedosáhl.

07:57
    Couture si to už hnal podél levého mantinelu, když si na něj počkal Trouba a čistým hitem jej poslal k ledu.

06:58
    Po dlouhé době se dopředu dostali i hosté, zastavil je však hvizd čárového – ofsajd.

06:16
    Wingels se prohnal kolem trojice hráčů Jets, jakoby to byly jen kužely, bohužel pro domácí skončil s pukem pouze v rohu kluziště.

05:50
    Sharks jsou v laufu a hosté neví, kam dřív skočit. Pavelec je v ohni střel.
    HERTL - 2:0

05:12
    A je to 2:0! TOMÁŠ HERTL dostal přihrávku do brejku a svižnou střelou k tyči nedal Pavelcovi šanci! Asistence: Joe Thornton, Joe Pavelski.

04:30
    Hraje se velice aktivní hokej, to se musí divákům líbit.
    Marc-Edouard VLASIC - 1:0

03:22
    Domácí jdou do rychlého vedení, v rohu vybojoval Marleau puk, posunul na Coutureho, jehož pasu na modrou se chopil MARC-EDOUARD VLASIC a s pomocí teče jednoho z hostujících hráčů se puk dostal za Pavelce. Asistence: Logan Couture, Patrick Marleau.

02:42
    Na straně Winnipegu je zatím velmi aktivní Ladd, připsal si už druhou ránu, Stalock byl u tyče opět pozorný.

02:07
    Od modré pálil Brown, Pavelec to moc nečekal a byl rád, že se mu podařilo vytlačit puk do rohu.

01:09
    Útok na druhé straně. Od levého mantinelu přišla přihrávka na střed, kde byl chvíli volný Couture, jeho střelu z první ztlumil Pavelec.

00:21
    Hned v úvodu se na Stalocka hnul útok dvou na jednoho, zakončení si vzal na starost Ladd, domácí gólman dokázal u tyčky zasáhnout.

00:01

San Jose Sharks: Stalock (Niemi) – Braun, Vlasic, Burns, Mueller, Demers, Hannan – Pavelski, Thornton, Hertl – Nieto, Couture, Marleau – Wingels, Tierney, McGinn – Brown, Desjardins, Burish. Trenér: Todd McLean.

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Trouba, Bogosian, Enström, Stuart, Postma, Pardy – Wheeler, Scheifele, Byfuglien – Frolík, Little, Ladd – Halischuk, Perreault, Lowry – Thorburn, Slater, Galiardi. Trenér: Paul Maurice.

Rozhodčí: O'Halloran, O'Rourke – Grandt, Sharrers.

Slavnostní buly vhodí starosta San Jose, Chuck Reed.

Na řadě jsou hymny Kanady a USA, které zpívá Annemarie Martinová.

Domácí tým je již na ledě potemnělé arény a probíhá představování hráčů a trenérského týmu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas v SAP Center v San Jose začne ve čtyři hodiny ráno, takže si nezapomeňte nastavit budíky a sledujte náš přenos. Jste k němu zváni.

Trénink střelby jednoruč

I hostům se vstup do ročníku vydařil. Winnipeg s Pavelcem v brance hrál v Arizoně a odvezl si všechny body za výhru 6:2. Hosté položili základ k výhře už v první třetině, tu Winnipeg vyhrál 4:1. Ve zbytku utkání už Jets svůj náskok v poklidu pohlídali a zajistili si tak úspěšný vstup do sezóny. Svými góly tomu pomohli dvoubrankoví Little a Wheeler a také Stuart s Byfuglienem, ti se trefili jednou.
    U gólu Wingelse zaznamenal Chris Tierney svůj první bod v NHL

Domácí do letošního ročníku vstoupili tou pravou bruslí, neboť na ledě obhájce Stanley Cupu vyhráli jasně 4:0. Rozhodující krok k výhře udělalo San Jose ve druhé třetině, kdy třikrát skórovalo a soupeř už nestačil reagovat. Do střelecké listiny utkání se zapsal dvěma góly Wingels a po jedné trefě přidali Marleau a Nieto.

Dobré, velice brzké ráno u zápasu zámořské NHL. Dnes se společně podíváme na duel dvou týmů Západní konference, utkají se San Jose Sharks a Winnipeg Jets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 4. Vlasic (Couture, Marleau), 6. Hertl (Thornton, Pavelski), 40. Marleau (Nieto, Burns)

Rozhodčí: O'Halloran, O'Rourke – Grandt, Sharrers

Diváci: 17 562