test – Argentina 0:0 (2.tř) | Třinec – Slavia 4:0 (kon.) | K. Vary – Pardubice 2:4 (kon.)
Sparta – Vítkovice 7:6 (kon.) | Mountfield HK – Zlín 3:2 (kon.) | Litvínov – Liberec 1:4 (kon.)
Plzeň – Olomouc 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 3:4 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
BK Mladá Boleslav
3:4 (3:3, 0:0, 0:0 - 0:0)
HC Kometa Brno
Neděle 12.10.2014, 18:20 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.

Hezký den z města automobilů, kde se v neděli odehraje bitva dvou velkých dlouhotelých rivalů, kteří se po dvouleté pauze setkávají opět v nejvyšší tuzemské soutěži.

Brněnští hokejisté za sebou aktuálně táhnou šňůru šesti proher v řadě, kterou budou chtít zajisté prolomit právě v Mladé Boleslavi. Poslední výhru zaznamenala Kometa 19. září s Olomoucí, kterou porazila 4:2. Celkově mají na svém kontě hosté prozatím jen sedm bodů. Zda Kometa prolomí sérii proher, se dozvíme již v neděli večer.

Hokejistům Bruslařského klubu se v Tipsport extralize prozatím také příliš nedaří. Sérii tří proher v řadě však Bruslaři prolomili již v pátek v Olomouci, kde se jim zápas povedl a nasázeli domácím Kohoutům čtyři góly. Otázkou je, kdo bude hájit brankoviště Mladé Boleslavi. Domácí mají totiž k dispozici hned tři gólmany. Před týdnem přišel do města automobilů zkušený Roman Málek, který si však svou premiéru na ledě ještě neodbyl.

Shrnuto a podtrženo, dá se očekávat vyrovnaný zápas. Tomu napovídá i pohled na extraligovou tabulku, ve které je na tom o něco lépe domácí Mladá Boleslav, které patří 9. místo s 13 body.
    Kometa je na předposledním, tedy 13. místě a na svém kontě má již zmiňovaných sedm bodů. Až v neděli večer se ale ukáže, kdo se bude radovat z výhry tentokrát. Prostřednictvím onlajnů u toho můžete být také.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Málek) – Stříteský, Vidmar, Hruška M., Kučný, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Pacovský, Vrbata, Rys – Látal, Musil, Lenc

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Malec – Hruška J., Němec, Ton – Ostřížek, Čermák, Svoboda – Burian, Koreis, Vondráček – Wasserbauer, Kusko, Mrázek

Rozhodčí: Hribik, Hejduk – Lhotský, Svoboda.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Domácí stánek mladoboleslavských hokejistů již očekává příchod svého týmu na ledovou plochu. V sektoru hostí se také nachází několik fanoušků Komety, kteří vážili dlouhou cestu na dnešní utkání.

A oba tábory jsou již na modrých čarách, hostující hráči byli přivítáni velmi nelibým pískotem domácích fandů.

00:01

00:21
    Hned v úvodu utkání se bude vylučovat. Za hákování si odsedí dvě minuty Michal Kempný (KOM).

00:26
    Mikulík již krouží v útočném pásmu.

00:38
    Hosté se osvobozují a hraje se za brankou Boleslavi.

01:06
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Bruslařský klub využívá přesilovou hru! Na dobrou přihrávku od Klimenty si na modré počkal MATĚJ STŘÍTESKÝ, jehož střela skončila až za Markem Čiliakem. Asistence: Tomáš Klimenta, Milan Mikulík.
    STŘÍTESKÝ - 1:0

01:22
    Vhazuje se před Davidem Rittichem.

01:28
    Kometa nechce dát svou kůži lacino. Michal Kempný se však netrefil.

01:42
    Vylučuje se na straně domácích. Mitja Robar (MBL) pyká na dvě minuty za hrubost. Příležitost pro hosty!

01:55
    Od samého úvodu začali hosté dusit Bruslaře před vlastní brankou. Jan Hruška na Ritticha ale nevyzrál.

02:11
    Hosté dobře kombinují, ale zatím nestřílejí.

02:24
    Jan Hruška míjí.

02:44
    Bruslaři se osvobozují.

03:06
    Lukáš Pabiška mohl hostům ujet, ale raději nikam nespěchal a v poklidu šetřil cenné sekundy.

03:28
    Hraje se v obranném pásmu Komety.

03:42

03:56
    Buly před Čiliakem.

04:05
    Musil stínil před hostujícím brankářem, ale i přesto puk za záda gólmana nespadl.

05:04
    Dominik Pacovský (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za sekání.

05:14
    Bruslaři se opět musejí dloué sekundy bránit.

05:24
    Kometa právě vstřelila branku!
    Zase tak dlouho to netrvalo. Hostům se podařilo bleskově využít přesilovou hru. Puk před Davidem Rittichem bleskově za jeho záda sklepl VOJTĚCH NĚMEC a Kometa tak srovnává! Asistence: Michal Kempný.
    NěMEC - 1:1

05:52
    Tohle nevyznívá pro Bruslaře vůbec dobře. Podruhé v krátké chvíli domácí inkasují. TOMÁŠ VONDRÁČEK objel branku a z otočky se prosazuje! Asistence: Vilém Burian, Jakub Koreis.
    VONDRÁČEK - 1:2

06:07
    Domácí rychle odpovídají! Čiliak podcenil střelu MILANA MIKULÍKA. Hostující gólman škrtl o puk jen betonem a domácí útočník dorazil kotouč za jeho záda. Asistence: Matěj Stříteský.
    MIKULÍK - 2:2

06:22
    Vyloučení na straně hostí. Tomáš Malec (KOM) na dvě minuty za krosček.

06:33
    Závar před Čiliakem domácí neproměnili.

06:55
    David Výborný měl obrovskou šanci. Rychle se chopil puku, objel branku, jenže hostující brankář měl betony na správném místě!

07:53
    Richard Jarůšek opakovaně kotouč za záda Čiliaka nepropasoval.

08:00
    Výborný měl další příležitost ke skórování. Skrz velkou skrumáž těl se ale netrefil.

08:20
    Kometa vyhazuje.

08:22

09:01
    Ani Jiřímu Rysovi se zakončení nepodařilo, i když byl v ideální pozici a osamocený.

09:12
    Tak tohle byl velmi chladnokrevný gól a Rittich inkasuje potřetí během deseti minut. Peter Trška ztratil puk nechal ujet LEOŠE ČERMÁKA, ten přibrzdil před domácím gólmanem, zvedl kotouč a poté už puk do sítě zapadl jako po másle. Asistence: Tomáš Svoboda.
    ČERMÁK - 2:3

10:16
    Bruslaři najednounehrají s takovou lehkostí jako předtím.

10:34
    Richard Jarůšek byl sám před Markem Čiliakem, ale neproměnil.

11:10
    Další buly následuje před Čiliakem.

11:15
    Luka Vidmar mohl skórovat střelou od modré, ale nestalo se tak. Dalších několik šancí měli jeho spoluhráči, ani jejich nepřesné pokusy do sítě Čiliaka nezapadly.

11:53
    Stříteský moc prostoru k dobrému zakončení neměl, jelikož byl stíhán protihráčem.

12:24
    Hosté nejsou lepšími, ale efektivními. I přesto se Bruslaři stále drží v útočné třetině.

12:30
    Po komeční přestávce jsou stále na puku domácí.

12:49
    Látal se po přerušení strkal s Kempným u hostující branky, rozhodčí ale nevylučují.

13:01
    U mantinelu zůstal ležet Tomáš Svoboda a vylučuje se. Lukáš Pabiška (MBL) si posedí dvě minuty za vysokou hůl.

13:11
    Přesilové hry dnes vycházejí oběma týmům. Půjde Kometa do dvougólového trháku?

13:34
    Jan Hruška krouží za Rittichovou brankou.

13:50
    Hosté uzamkli domácí u vlastní klece, Bruslaři zatím odolávají.

14:08
    Nyní vyhazují až za Čiliaka.

14:42
    Rittich chytá střelu Petra Kuboše.

15:01

15:20
    Hra v těchto chvílích postrádá přesnost.

15:40
    Čermákovo nahození až ze středního pásma Čiliak raději ukrývá v lapačce.

15:59
    Koreis poslal puk nebezpečně téměř brankovištěm, naštěstí nebyl před Rittichem nikdo z hostí, kdo by jej mohl tečovat.

16:08
    Ondřej Dlapa (KOM) byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Bruslaři mají možnost snížit jednogólové manko.

16:11
    Hosté jdou do tří. Jan Hanzlík (KOM) ihned po buly sekal a nastává dlouhé bránění pro hosty.

16:27
    Výborný se snažil zavěsit za Čiliakova záda, ale puk neprošel.

16:57
    Znovu Výborný po levici Marka Čiliaka připravený, jenže i napodruhé byl ve velkém úhlu.

16:59
    Hosté vyhazují až za Davida Ritticha.

17:11
    A Boleslav se zatím nemůže usadit před hostujícím gólmanem. Kometa znovu vyhazuje.

17:47
    Vylučuje se. Tomáš Klimenta (MBL) sedí na trestné lavici za sekání a Bruslaři dvojnásobnou přesilovku neproměňují.

18:07
    Jako by se na to už MILAN HRUŠKA nemohl dále dívat. Jel na hostující klec, napřáhl se a puk zavěsil do pravého rohu hostující klece. Asistence: Dominik Pacovský, Milan Mikulík.
    HRUŠKA - 3:3

18:41
    Peter Trška svůj tým osvobozuje.

18:53
    Bruslaři se stále brání, jelikož má Kometa k dispozici pokračující přesilovou hru.

19:13
    Další vyhození Boleslavských.

19:30
    Třetina se dohrává v útočném pásmu Brna.

19:47

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V závěru třetiny měli hosté ještě velký tlak, ale nakonec se již neprosadili. První perioda byla v Mladé Boleslavi ale velmi dramatická, když padlo již šest branek! Stav je však vyrovnaný a dva tradiční rivalové mají tak stále o co hrát.

Další třetina začne přibližně v 19:22.

20:01

20:24
    Na puku jsou prozatím hráči z Moravy.

20:50
    Mikulíkovo nahození skončilo v náruči Marka Čiliaka.

21:11
    Richard Jarůšek míjí.

21:32
    Ostřížkovu střelu zachytil jeden z bránících Bruslařů.

22:00
    Brněnský brankář musel znovu zasahovat. Puk vykopl betonem.

22:20
    Koreisovi vypíchl puk jeden z domácích, takže neměl šanci na Ritticha vyslat střelu.

22:56
    Ondřej Dlapa (KOM) byl vyloučen na dvě minuty za sevření kotouče. Šance pro Bruslaře, aby se dostali do vedení.

23:25
    Hruška jel sám na domácí branku, ale Rittich měl lapačku připravenou.

23:41
    Boleslavským se tato početní výhoda nedaří. Nemohou se usadit před hostujícím Markem Čiliakem.

25:14
    Předchozí početní výhodu sice Bruslaři neproměnili, jenže Kometa znovu faulovala (Čiliak podrazil domácího hráče) a na trestnou lavici odchází za podražení útočník Vojtěch Němec (MBL). Napraví domácí nepovedenou přesilovku?

25:56
    Robar v dobré pozici nezachytil přihrávku.

26:10
    Kotouč je až u Ritticha.

26:23
    Domácí znovu před Čiliakem.

26:38
    Pacovský se napřáhl tolik, až při zakončení upadl.

26:57
    Trška měl před sebou půl prázdné brány, jenže míjí!

27:14

27:23
    Bruslaři jsou lepším týmem, jenže to nedokáží vyjádřit gólově.

27:28
    Látal se dral do brány tolik, až klec vypadla ze svého upevnění.

27:56
    Branka Marka Čiliaka nedrží ve své pozici, rozhodčí si tedy nechali zavolat ledaře, který to musí napravit. Hra je na chvíli přerušena.

28:15
    Už se znovu hraje a opět v útočném pásmu Bruslařů.

28:39
    Domácím je odpískána přihrávka rukou. Hra se stěhuje do středního pásma.

28:55
    Hosté jsou po delší době u Rittichovy branky, domácí gólman si připisuje zákrok.

29:42
    Výborný se řítil na Čiliaka, ale nevystřelil.

30:07
    Lukáš Pabiška už byl ve velkém úhlu, poslal tedy zpětnou přihrávku puk k Richardu Jarůškovi, jenž trestuhodně míjí!

31:14
    Ofsajd Komety.

32:01
    Hra se odehrává v obranném pásmu Brna, domácí moc nestřílejí.

32:26
    Michal Broš to chtěl změnit, mohl dorážet za záda Čiliaka, jenže minul!

32:54
    Bruslaři mají opět problém s efektivitou.

33:22
    Hosté měli několik šancí v útočné třetině, ale Rittich nemusel výrazněji zasahovat.

34:00
    Byl vyloučen Lukáš Pabiška (MBL) na dvě minuty za vysokou hůl.

34:46
    Pacovský dovezl kotouč až do útočného pásma.

35:05
    Hostům je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Konkrétně tam byl Vojtěch Němec.

35:24
    Pavel Musil ujel až k Čiliakovi.

35:36
    Tato početní výhoda se Kometě příliš nedaří.

35:56
    Peter Trška ujel v oslabení, ve finále ale přestřelil.

36:00

36:49
    Hruška měl několikero příležitostí ke skórování přímo před Davidem Rittichem, Boleslavští obránci si s ním ale dobře poradili.

37:06
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

37:10
    Kometa je v těchto chvílích lepším týmem a dává Bruslařům zabrat.

37:45
    Domácím se opakovaně nedaří rozehrávky, většinou vyšlou kotouč jen na hůl hostujících hráčů.

38:49
    Mitja Robar v dobré pozici trefil jen Čiliakovy betony.

39:24
    Střílet mohl Radan Lenc, ale měl kolem sebe až příliš protihráčů.

39:25
    Kometa se následně proviňuje zakázaným uvolněním.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Další třetina začne přibližně v 19:17.

Po přestřelce, kterou mohli diváci v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně vidět v první třetině, by asi málokdo řekl, že druhá perioda skončí bezbrankově. I přes nespočet šancí, především domácích hráčů se ale ani jeden tým neprosadil, a tak nejspíše rozhodne dění ve třetí třetině.