Nitra – Žilina 4:5 (kon.) | Poprad – Zvolen 5:2 (kon.) | Skalica – Trenčín 4:5 (po pr.)
Banská Bystrica – Martin 2:1 (po pr.) | Košice – Piešťany 1:5 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
HK VITAR Martin
sk Neděle 12.10.2014, 17:00 • Zimný štadión Brezno • Tipos Extraliga (SR)

Skončilo sa stretnutie dvanásteho kola seniorskej extraligy, v ktorom domáca Banská Bystrica dokázala zvíťaziť nad Martinom výsledkom 2:1 po predĺžení.
    Ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás pri ďalších hokejových stretnutiach. (19:23:00)

60:23
    Banská Bystrica dala gól!
    Domáci v oslabení strieľajú víťazný gól zápasu. Na modrej čiare výborne zachytil puk kapitán MICHAL HUDEC, ktorý v nájazde prekonáva Dzubinu. Bez asistencie.

60:05
    V úvode predĺženia hostia ešte dohrávajú takmer minútovú presilovú hru.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Skončila sa tretia tretina,po ktorej na zimnom štadióne v Brezne nie je o víťazovi stále rozhodnuté. Po krátkej prestávke preto uvidíme predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:40
    Bystričania vyhadzujú puk a snažia čo najdlhšie zdržať hru v strednom pásme.

58:52
    V závere tretiny sa bude vylučovať na domácej strane, Preisinger – dve minúty za podrazenie.

58:39
    K zakončeniu sa dokonca na dvakrát dostal Kytnár, ale ani jeden jeho pokus nebol úspešný.

58:02
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:22
    Šanca domácich hneď z buly, Dzubina aj so šťastím chytá.

57:19
    Momentálne sa často prerušuje, teraz pre ďalšie zakázané uvoľnenie hostí.

56:36
    Tentokrát odpískaný ofsajd, buly v strednom pásme.

56:25
    Po množstve nepresností sa zakázaného uvoľnenie dopúšťajú aj domáci hráči.

55:32
    Opäť sa píska zakázané uvoľnenie martinského mužstva.

55:11
    Zakázané uvoľnenie hostí.

54:42
    Kudrnova prudká strela spoza pravého kruhu, Dzubina len vyrazil.

54:18
    Teraz sa čaká na rozohrávku hostí, ktorí s pukom čakajú za vlastným gólmanom.

53:23
    Po nepeknom strete pri mantineli zostal na ľade ležať jeden z hráčov hostí. Našťastie, všetko je v poriadku a nebude sa ani vylučovať.

52:50
    Hostia hrajú v plnom počte.

52:28
    Puk opäť až za Wiikmanom a domáci kombinujú odznova.

51:57
    Domáci späť pred Dzubinom, ten zatiaľ nemusel čeliť žiadnej vážnejšej strele.

51:08
    Hneď na začiatku oslabenia sa Martinčania oslobodzujú a zbierajú cenné sekundy.

50:50
    Trest pre hráčsku lavicu Martina za príliš veľa hráčov na ľade.

50:39
    Pred Wiikmanom narobil prievan Varga, ktorý nedostal skackavý puk až za bránkovú čiaru.

49:45
    V šanci opäť Kafka, Dzubina bol ale na správnom mieste.

48:49
    Puk sa po teči ocitá mimo ľadovej plochy, buly napravo od Dzubinu.

47:55
    Zápas sa konečne poriadne rozbehol, vidíme pekné šance na jednej aj druhej strane klziska.

47:09
    Pred martinským brankárom sa do nájazdu dostával Kafka, ale dobre ho dokorčuľoval jeden z obrancov hostí a nedovolil mu zakončiť.

46:10
    Na opačnej strane v šanci Block, Dzubina dobre vykryl strelecký uhol.

45:27
    Jaroslav Markovič skúšal Wiikmana prekonať strelou medzi betóny, ale domáci gólman jeho úmysel prečítal a stav zápasu sa nemení.

45:27
    V šanci bol faulovaný Markovič, uvidíme trestné strieľanie.

44:51
    Bystričania si vytvárajú súvislý tlak v útočnej tretine, Dzubina spolu so spoluhráčmi zatiaľ odoláva úspešne.

44:05
    Hostia na ľade v plnom počte.

43:31
    Teraz to z ľavej strany skúšal Kafka, ale jeho strela nebola príliš presná.

42:53
    Bystrica mohla ísť do vedenia, ale proti bol svojimi takmer zázračnými zákrokmi brankár Dzubina.

42:05
    Ďalšie vylúčenie hostí, tentokrát Dvořák za podrazenie.

42:03

41:39
    Kafka mohol zakončovať do úplne odkrytej martinskej brány, ale puk mu v rozhodujúcom okamihu skĺzol z čepele.

40:47
    Martin hrá v plnom počte.

40:40
    Útočnú akciu domácich zastavil ofsajd.

40:01
    V úvode tretej tretiny ešte domáci dohrávajú zvyšných takmer päťdesiat sekúnd presilovej hry.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Skončila sa druhá tretina, v ktorej sa hosťom podarilo vyrovnať stav na 1:1.
    Tretia tretina sa začne o 18:41.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:47
    V závere sa ešte domáci pokúsili pridať gól, ale odkrytú bránu hostí netrafil domáci obranca Bambúch.

39:28
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:47
    Na trestnú lavicu opäť odchádza Illo, tentokrát za podrazenie.

38:12
    Martin dal gól!
    Hostia využívajú presilovú hru a vyrovnávajú stav stretnutia. V závere druhej tretiny sa zblízka presadil JAROSLAV MARKOVIČ, ktorý pretlačil puk až zaWiikmanov chrbát. Asistencie: Peter Galamboš, Tibor Varga.

37:48
    Barani sa dobre bránia, úspešne sa im darí dostať hru čo najďalej od ich brankára.

37:07
    Opäť sa vylučuje na domácej strane, Bambúch – menší trest za nedovolené bránenie v hre.

36:42
    Zakázané uvoľnenie martinských hokejistov.

36:35
    Spoza obrancu vystrelil spomedzi kruhov Zigo, jeho strela tesne minula martinskú bránu.

36:18
    Stečovaný pokus Kafku na opačnej strane končí na ochrannej sieti, vhadzovať sa bude naľavo od Dzubinu.

35:50
    Po dlhšom čase sme videli v zákroku aj domáceho brankára, tentokrát lapačkou vychytal šancu Važana.

34:59
    Hostia na ľadovej ploche v plnom počte.

34:20
    Martin sa zatiaľ dobre bráni, opäť sa mu darí dostať puk až za Wiikmana.

33:48
    Kafka nastrelil puk do rohu klziska, kde ho vybojoval Handlovský, no domáci útočnik sa až k zakončeniu nedostal.

33:03
    Domáci na ľade v plnom počte, začína sa ich presilová hra.

32:59
    Tentokrát sa bude vylučovať na strane hostí, Illo – dve minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

32:19
    Martinčania usadení v útočnej tretine, ale zatiaľ sa do vážnejšej príležitosti nedostali.

31:48
    Obrovské šance hostí, ktorým sa ale stále nedarí prekonať výborne chytajúceho Wiikmana. Domáci už hrajú na ľade v štvorici.

31:03
    Handlovský – dve minúty za seknutie. A presilová hra o dvoch hráčov pre hostí

30:28
    Bystrica hrá v štvorici, Martin v plnom počte.

30:20
    V ďalšej peknej šanci hostí bol Markovič, ktorý strelou spomedzi kruhov Wiikmanovi narobil problémy.

29:58
    Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary a ponáhľajú sa striedať.

29:24
    Ďalší zbytočný nedovolený zákrok domácich v strednom pásme, Block – dve minúty za seknutie. Hostia budú hrať presilovú hru štyria na troch.

28:28
    V tom istom čase vylúčený aj Dvořák, hrať sa bude v pomere štyria na štyroch.

28:28
    Zbytočný faul Bendíka v útočnej tretine, ktorý za faul lakťom dostáva dve minúty.

27:27
    Ďalší strelecký pokus, zblízka mieril Lamper len do Dzubinovej hrude.

26:50

26:23
    Z uhla sa snažil zakončiť Preisinger, ale strela mu nesadla a hostia sa oslobodzujú.

25:39
    Hra na krátko prerušená kvôli posunutej bráne hostí.

25:30
    Tento raz Hudec sám vystrelil, jeho strela iba tesne minula bránu.

25:06
    Strelecký pokus od modrej čiary tečoval tesne pred Dzubinom Hudec, puk končí na ochrannej sieti.

24:46
    Ďalšie vylúčenie hostí – Tupý dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

23:48
    Spoza obrancu vystrelil Markovič, Wiikman mal ale odkrytý výhľad a nemal problém zneškodniť túto šancu.

22:47
    Domáci sa spod tlaku opäť oslobodzujú iba za cenu zakázaného uvoľnenia.

22:14
    Zakázané uvoľnenie domáceho tímu.

21:27
    Puk opäť pod výstrojom domáceho gólmana, buly po jeho ľavej strane.

21:10
    Ďalšia strela hostí hneď z buly, Wiikman aj tentokrát pozorný.

21:05
    Ďatelinkov pokus od modrej vyrazil Wiikman ľavým betónom.

20:16
    Ofsajd hostí a buly v strednom pásme.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá časť dnešného zápasu, v ktorej si domáci vytvorili jednogólové vedenie, keď sa v presilovej hre presadil Bambúch.
    Druhá tretina sa začne o 17:45

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:48
    Šikovne sa Markovič dostal až pred Wiikmana, ktorého sa snažil položiť na ľad, ale pozorný domáci brankár sa nedal oklamať a jeho šancu poľahky zneškodnil.

19:19
    Hra je prerušená. vhadzovať sa bude napravo od Dzubinu.

19:02
    Začala sa posledná minúty prvej tretiny.

18:40
    V šanci Gašpar, jeho prudkú strelu spoza ľavého kruhu Dzubina pozorne vyrazil.

17:49
    Dlho sa hrá teraz najmä v strednom pásme, bez strely na jednej, či druhej strane.

16:27
    Hostia sa až po vyše minúte hry dostávajú von z obranného pásma, ale ich rozohrávku zachytili domáci v strednom pásme a hru vrátili späť pred Dzubinu.

15:02
    Bystričania mohli navýšiť svoje vedenie, ale tečovanú strelu od modrej nedokázal doraziť ani Preisinger a následne ani Kafka.

14:30
    Hostia opäť hrajú na ľade v plnom počte.

13:55
    Ďatelinka opäť oslobodzuje svoj tím, barani opäť začínajú z vlastnej obrannej tretiny.

13:00
    Hostia šikovne vyhadzujú puk až za Wiikmana a domáci musia svoju útočnú akciu začínať odznovu.

12:30
    Pokrivčák – dve minúty za hákovanie.

12:23
    Martin už na ľade v pätici.

11:57
    Bambúch sa nakorčuľoval až pred Dzubinu, ale ten jeho strelu zápästím vyrazil ramenom.

11:22
    Domáci v plnom počte a začína sa ich minútová presilová hra.

10:23
    Pomer hráčov na ľade sa vyrovná, Važan dostáva dve minúty za hákovanie.

10:15
    Martinčania zovreli domácich v ich obrannom pásme, ale tí ich dobrou hrou nepúšťajú ku zakončeniam.

09:22
    A ďalšie vylúčenie, Mislav Rosandič – dve minúty za podrazenie.

08:19
    Domáci využívajú presilovú hru a dostávajú sa do vedenia! LUKÁŠ BAMBÚCH obvyklou prudkou strelou od modrej čiary prekonáva gólmana hostí. Asistencie: Michal Hudec, Austin Block

07:58
    Martin sa oslobodzuje vyhodením puku a domáci začínajú akciu až spoza vlastného brankára.

07:35
    Ďalšie vylúčenie na strane Martina, za podrazenie odchádza na trestnú lavicu Illo Radoslav.

07:15

07:00
    Jaborníkova pekná strela od modrej tečovaná až do rohu klziska.

06:13
    Teraz sa až k strele dostal Hudec, jeho pokus končí v lapačke brankára hostí.

05:48
    Barani sa už dostávali do streleckej príležitosti, no nepresnou prihrávkou na modrej čiare sa sami pripravili o šancu.

05:14
    Vylúčenie hostí, Ďatelika menší trest za nedovolené bránenie v hre.

04:40
    Biro teraz dlho čaká s pukom až za Wiikmanom kým jeho spoluhráči prestriedajú.

04:10
    Domáci sa ubránili a na ľade už hrajú v plnom počte.

03:39
    Hostia opäť pred Wiikmanom, ktorý tentokrát zneškodnil strelecký pokus tesne od modrej čiary.

03:14
    Domáci útočia v oslabení, až do zakončenia sa dostal Hudec, ale nemieril presne.

02:40
    Lojekovu strelu spoza kruhu ešte šikovne tečoval jeden z jeho spoluhráčov, Rosandič vyhadzuje puk cez všetky čiary.

02:07
    Prvé vylúčenie zápasu, Handlovský – dve minúty za hrubosť.

02:07
    Na opačnej strane končí Thémarov pokus v lapačke Wiikmana.

01:49
    Prvá strela domácich, Handlovského pokus martinský gólman vyrazil do rohu klziska.

01:28
    Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.

01:10
    Martinčania stále natlačení v útočnej tretine, ale zatiaľ bez strely.

00:19
    Po úvodnom buly hostia pre Wiikman, puk ale končí mimo ľadovej plochy a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Wiikman (Košarišťan) – Kudrna, Hudec, Block, Rosandič M., Jaborník – Handlovský, Preisinger, Kafka, Bambúch, Luža – Gašpar, Kytnár, Róth, Biro, Gachulinec – Matoušek, Zigo, Bendík, Predajniansky, Lamper

MHC Mountfield (Martin): Dzubina (Čech) – Markovič, Galamboš, Varga, Lojek, Ďatelinka – Finsterie, Illo, Suja, Smrek, Dvořák – Thémar, Pokrivčák, Važan, Brcko, Tupý – Jokeľ, Direr, Fujeríék, Rusina.

Milí fanúšikovia, slovenská najvyššia hokejová súťaž dnes pokračuje svojím dvanástym kolom. Na zimnom štadióne v Brezne sa odohrá stretnutie medzi domácim HC´05 Banská Bystrica a hosťujúcim MHC Mountfield Martin.

Barani sa so ziskom osemnástich bodov nachádzajú v tabuľke na piatom mieste, ale od šiesteho Trenčína ich delí iba lepšie skóre. Banskobystričania zatiaľ odohrali len desať stretnutí, v ktorých až šesťkrát zvíťazili a len štyrikrát sa im uspieť nepodarilo. Zaujímavosťou je, že všetky doterajšie zápasy bystrických hokejistov sa rozhodli v riadnom hracom čase. Po štvrtkovej prehre Bystrice v zápase s výberom slovenskej dvadsiatky (3:2) si barani chuť napravili práve v Trenčíne. Ten v súboji o piate miesto dokázali poraziť (1:2), keď víťazný gól v polovici tretej tretiny strelil Petr Kafka.

Hostia z Martina majú na svojom konte po dvanástich odohratých zápasoch šestnásť bodov, čím im v tabuľke patrí ôsme miesto. Za siedmymi Piešťanmi zaostávajú len o horšie skóre. Hokejisti Martina mali výborný vstup do sezóny, ale od siedmeho kola ich herná pohoda kamsi zmizla, keďže odvtedy nevyhrali ani jeden zápas. V poslednom stretnutí síce dokázali doma potrápiť Košice, ale nakoniec prehrali (2:3x), keď inkasovali gól v predĺžení.

V aktuálnej sezóne sa tieto dva tímy už jedenkrát stretli. V treťom kole dokázali Bystričania poraziť Martin na ich domácom ľade tesne 2:3. O víťazný gól sa vtedy pár minút pred koncom poslednej časti postaral Mário Lunter.

Najproduktívnejší hráči obidvoch tímov:

HC´05 Banská Bystrica: Petr KAFKA – 12 bodov (6 gólov + 6 asistencií)
    MHC Martin: Jaroslav MARKOVIČ – 15 bodov (6 gólov + 9 asistencií)

Percentuálna úspešnosť zásahov brankárov:

HC´05 Banská Bystrica: Miika WIIKMAN – 91%
    MHC Martin: Jakub ČECH – 92,93%

Dnes budeme zrejme na breznianskom zimnom štadióne svedkami atraktívneho zápasu. Domáci budú určite chcieť pred domácim publikom bodovať naplno. Proti ale budú hostia, ktorí potrebujú zlomiť sériu viacerých prehier a konečne uchmatnúť nejaký bodík aj na svoje konto. Prajem Vám príjemný športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Radoslava Harvánková

Branky a nahrávky: 9. Bambúch (Hudec, Block), 61. Hudec – 39. Markovič (Galamboš, Varga)

HC´ 05 Banská Bystrica: Wiikman (Košarišťan) – Kudrna, Hudec (C), Block, Rosandič M., Jaborník – Handlovský (A), Preisinger, Kafka, Bambúch (A), Luža – Gašpar, Kytnár, Róth, Biro, Gachulinec – Matoušek, Zigo, Bendík, Predajniansky, Lamper
    HK VITAR Martin: Dzubina (Čech) – Markovič (A), Galamboš (A), Varga, Lojek, Ďatelinka (C) – Finsterie, Illo, Suja, Smrek, Dvořák – Thémar, Pokrivčák, Važan, Brcko, Tupý – Jokeľ, Direr, Fujeríék, Rusina

Rozhodčí: Novák – Jobbágy, Smrek