Německo – Irsko 1:1 (kon.) | Gibraltar – Gruzie 0:3 (kon.) | Polsko – Skotsko 2:2 (kon.)
San Marino – Švýcarsko 0:4 (kon.) | Faerské ostrovy – Maďarsko 0:1 (kon.) | Finsko – Rumunsko 0:2 (kon.)
Řecko – Sev. Irsko 0:2 (kon.) | Dánsko – Portugalsko 0:1 (kon.) | Srbsko – Albánie 0:0 (odl.)
Polsko
2:2 (1:1)
Skotsko
Úterý 14.10.2014, 20:45 • National Stadium Warsaw, Varšava (POL) • Kvalifikace ME

Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc. (22:38:38)

Rozhodčí del Palomar ukončil dnešní utkání, které skončilo nerozhodně 2:2. Sledovali jsme vyrovnaný zápas, ve kterém příliš zajímavých šancí k vidění nebylo, ale diváci se rozhodně nenudili. Už ve 12. minutě šlo Polsko do vedení, když se přesně trefil Mączyński, avšak Skotsko se nenechalo zastrašit a v 18. minutě odpovědělo brankou Maloneyho. Začátek druhého poločasu vyšel lépe Skotsku, které bylo aktivní a na soupeře vyvíjelo tlak, no a v 57. minutě se dočkalo vedoucí branky, o kterou se postaral Naismith. Poláci hledali recept, jak znovu skórovat a našli ho, ale až v 76. minutě, to se přesně trefil Milik. Polsko mohlo jít v 85. minutě do vedení, ale Grosicki v obrovské šanci trefil pouze tyčku. Oba celky si tak na svá konto připisují 1 bod.

90+2

90+1
    Poláci založili útočnou akci, ale R. Lewandowski se zapomněl v ofsajdu, a tak ve hře pokračovat nemohl.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.

90
    R. Lewandowski se provinil faulem a Skotsko bude rozehrávat.

89
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kamil Grosicki, přichází Michał Żyro.

89
    Zápas se blíží ke konci a zatím to vypadá, že si Polsko se Skotskem body rozdělí.

87
    Ve středu hřiště byl faulovaný D. Fletcher, kterého poslal k zemi Milik. Rozehrávat budou hosté.

87
    Do vápna přilétl další centr, ale i tentokrát byl Marshall pozorné a své protihráče ke střele nepustil.

86
    Mila odcentroval balon na malé vápna, ale tam byl připravený Marshall, který si zakřičel a centrovaný míč si stáhl do rukavic.

86
    Volný přímý kop si vzal na starost Mila, ale jeho centr byl odvrácen na rohový kop.

86
    Faulovaný byl Mila, proti kterému se provinil Greer, který od sudího vyfasoval žlutou kartu.

85
    K odraženému balonu se ještě dostal Mila, ale ten v zajímavé pozici branku netrefil.
    Grosickiho obrovská šance.

85
    Parádní přihrávku za obranu obdržel Grosicki, který posadil na zem brankáře Marshalla a poté vystřelil, avšak jeho pokus trefil pouze tyčku.

84
    Mila se provinil proti pravidlům a vyfasoval žlutou kartu.

83
    Hra je přerušena, protože byl faulovaný Hutton, proti kterému se provinil Milik. Rozehrávat bude Skotsko.
    Krychowiakova hlavička skončila mimo.

79
    Mila odcentroval balon ke vzdálenější tyči, kde se ke střele hlavou prodral Krychowiak, avšak z bezprostřední blízkosti branku netrefil.
    Marshall a jeho důležitý zákrok.

79
    V obrovské šanci se ocitl R. Lewandowski, který obehrál svého protihráče a poté ze své kopačky vyslal tvrdý pokus, ale brankář Marshall si připsal úžasný zákrok a jedovatou střelu vyrazil na rohový kop.

78
    Faulovaný byl Glik, kterého poslal k zemi Martin. Rozehrávat bude Polsko.
    Arkadiusz MILIK - 2:2

76
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Na levém křídle se dobře uvolnil Jędrzejczyk, který poslal přesnou kolmici do vápna, kam si naběhl ARKADIUSZ MILIK a poté nekompromisně poslal balon za brankářova záda.

75
    Maloney odcentroval balon před branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů se ke střele nedostal. Polsko se postupně přesouvá na soupeřovu polovinu.
    Maloneyho pokus vytěsnil Szczęsny.

75
    Ve velkém vápně si ukázkově zpracoval balon Maloney a poté se prezentoval prudkou ránou, avšak brankář Szczęsny byl pozorný a jedovatý pokus zneškodnil. Skotsko bude zahrávat rohový kop.

74
    Grosicki teď odcentroval míč do velkého vápna, ale tam našel pouze hlavičkujícího protihráče.

74
    V posledních minutách toho vážně k vidění moc není. Hra probíhá převážně mezi pokutovými územími. Aktivnější na míči jsou sice domácí Poláci, ale cestičku k soupeřově brance si hledají velmi složitě.

71
    Dvojí střídání v sestavě Skotska: ze hry odešli S. Fletcher a S. Naismith. Na hrací ploše je nahradili D. Fletcher a Ch. Martin.

70
    Mączyński se napřáhl ke střele, avšak branku asi z 20 metrů netrefil.

69
    Podle sudího se Milik provinil útočným faulem, a tak bude Skotsko rozehrávat.

68
    Poláci se snaží a na soupeře vyvíjí tlak, avšak cestu k brance si hledají opravdu velmi složitě. Skotsko se totiž nepříjemně brání a nechce přijít o vedení.

67
    Rozhodčí hned dvakrát přerušoval hru. Nejprve fauloval Mila a poté Brown. Nyní jsou u míče fotbalisté Polska.

65
    Pokud chtějí Poláci pomýšlet na bodový zisk, tak musí zabrat a zpřesnit přihrávky a i koncovku.

63
    Faulovaný byl Morrison, proti kterému se provinil Mączyński.

63
    Hrací plochu opustil Sobota, kterého vystřídal Mila.
    Milik hlavičkoval nad branku.

62
    Sobota prodloužil balon před branku, kde se ke střele hlavou dostal Milik, avšak jeho pokus byl nepřesný.

60
    Faulovaný byl Maloney, proti kterému se provinil Grzegorz Krychowiak. Rozhodčí neváhal a okamžitě vytasil žlutou kartu.

60
    Skotsko je při chuti, tentokrát se do šance dostal Morrison, ale svůj pokus mezi tři tyče umístit nedokázal.
    Steven NAISMITH - 1:2

57
    Skotsko právě vstřelilo branku!
    Volný přímý kop si vzal na starost Morrison a do vápna poslal nadýchaný centr, ke kterému se dostal STEVEN NAISMITH, jenž nastavil pouze kopačku a poslal hosty do vedení. Brankář Szczęsny se hrozně zlobí na své spoluhráče, protože nechali NAISMITHA osamoceného.

54
    Druhý poločas zatím nijak zajímavý není a pokračuje ve stejném tempu, jako běžel poločas první. Doufejme, že oba celky zaberou a svůj výkon zlepší.

51
    Standardní situaci si vzal na starost opět Grosicki, ale ani tentokrát branku soupeře neohrozil, stejně tak jeho spoluhráči.

51
    Volný přímý kop si vzal na starost Grosicki, ale jeho centr odvrátil protihráč na rohový kop.

50
    Přihrávku obdržel Grosicki, ale Anya ho poslal nedovoleně k zemi a Polsko bude rozehrávat.

49
    Poláci vyrazili do protiútoku a získali výhodu rohového kopu, avšak branku soupeře neohrozili.

49
    Volný přímý kop si vzal na starost Maloney, ale on ani jeho spoluhráči branku soupeře neohrozili.

48
    Glik fauloval S. Naismitha a Skotsko bude rozehrávat.

47
    Grosicki odcentroval balon před branku, kde hlavou prodlužoval jeden z domácích hráčů na Milika, ale ten v zajímavé pozici míč mezi tři tyče nedopravil.
    Pizczek nasadil jesle Whittakerovi

47
    Poláci získali míč pro sebe a rychle se s ním dostali na soupeřovu polovinu. Piszczek prošel až do vápna a poté se snažil zapojit do hry i své spoluhráče, ale ti se k ohrožení branky nedostali, protože hosté včas zasáhli a odehráli balon na rohový kop.

46
    Skotové vsadili na dlouhý míč za obranu, avšak tato verze jim nevyšla.

Rohové kopy. Polsko 2:1 Skotsko.

Rozhodčí del Palomar nenastavil ani minutu a ukončil první poločas za stavu 1:1. Do vedení šlo už ve 12. minutě Polsko, když se přesně trefil Mączyński, ale Skotsko se nezaleklo a v 18. minutě vyrovnalo na 1:1, to se na střeleckou listinu zapsal Maloney. Prozatím sledujeme vyrovnané utkání, ale příliš šancí k vidění není, a tak doufejme, že hráči svoji aktivitu směrem dopředu zlepší.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

43
    Na pravém křídle byl faulovaný S. Naismith, kterého poslal k zemi Jędrzejczyk. Skotsko bude rozehrávat.

43
    Skotsko se nadechlo k útočné akci, ale přes levou stranu to nejde, a tak hosté přenáší míč na pravou stranu.

42
    Mączyński toužil po druhé brance, ale tentokrát mu jeho střelu zablokoval bránící protihráč. Pak se k odraženému míči dostal ještě Grosicki, ale ten si na Marshalla nepřišel.

41
    V posledních minutách je k vidění řada nepřesností, oba brankáři se zatím nezapotili.

39
    Rozhodčí musel hned dvakrát přerušit hru. Nejprve fauloval Greer a poté i Szukała.

37
    Polsko získalo balon pro sebe a okamžitě se snažilo přejít na útočnou polovinu, avšak tento přechod se nepodařil a balon se přestěhoval zpět na kopačky skotských fotbalistů.

37
    Skotsko je u míče a domácí fanoušci reagují hlasitým pískotem.

35
    Míč na střelu si navedl S. Fletcher, ale střelou z dálky domácího brankáře vůbec nevystrašil. Navíc S. Fletcher pálil nepřesně.

35
    Čtvrtý rozhodčí ještě kontroluje, zda je vše v pořádku a pouští Glika zpět na trávník.

35
    Lékaři zastavili Glikovi krvácení a hráč domácího celku se za malou chvíli zapojí zpět do hry.

34
    Po krátkém přerušení se pokračuje, ale zatím bez Glika, ten je totiž ošetřován za postranní čarou. Má na hlavě krvavou ránu.

33
    Sudí odpískal Glikovi faul na S. Fletchera a hráč domácího celku se zlobí.

33
    Hra je přerušena, ve středovém kruhu se srazili dva protihráči.

32
    U míče jsou domácí fotbalisté, kteří mají k dispozici autové vhazování. Nicméně Piszczek rozehrál nepřesně a přechod na útočnou polovinu zkomplikoval, avšak jeho spoluhráči zabojovali a získali balon zpět pro sebe.

31
    Poláci se s míčem dostali na soupeřovu polovinu a Sobota se snažil přihrát za obranu, avšak protihráč jeho úmysl přečetl a přihrávku za sebe nepustil.

30
    V posledních minutách se hraje převážně mezi pokutovými územími a šance k vidění nejsou. Doufejme, že hráči obou týmů svůj výkon zlepší a zápas bude ofenzivnější.
    Polská radost po brance Mączyńského dlouho nevydržela.

28
    Krychowiak zastavil svého protihráče, ale bylo to s faulem, a tak hosté dostali výhodu volného přímého kopu. Standardní situaci si vzal na starost Maloney, ale on ani jeho spoluhráči branku soupeře neohrozili.

25
    Hra je přerušena, protože Morrison fauloval, a tak bude Polsko rozehrávat.

25
    Skotsko se s míčem dostalo až do šestnáctky svého soupeře, avšak Poláci se rychle vrátili a Skotsko k ničemu nepustili.
    Sobotova šance

24
    V obrovské šanci se ocitl Sobota, který se na malém vápně tlačil k centrovanému balonu, ale chybělo mu pár centimetrů, aby se dostal k vytoužené hlavičce.

22
    Polsko dostalo další výhodu rohového kopu, ale tentokrát Grosicki ani jeho spoluhráči branku soupeře neohrozili.

21
    Grosicki zahrával rohový kop nakrátko a poté se sám dostal ke střele, avšak brankář Marshall si připsal úspěšný zákrok a tento pokus zlikvidoval.
    Shaun MALONEY - 1:1

18
    Ve vápně se dobře uvolnil Anya, který obdržel přihrávku a poté poslal balon před branku, tam se ke střele dostal SHAUN MALONEY, jenž vystřelil zhruba z penaltové značky a přesnou trefou vyrovnal na 1:1.

16
    Faulovaný byl Krychowiak, proti kterému se provinil S. Naismith. Polsko bude rozehrávat.
    Krzysztof MąCZYńSKI - 1:0

12
    Hutton nedokázal odehrát balon do bezpečí a poslal do šance hosty. KRZYSZTOF MĄCZYŃSKI se dostal k odraženému balonu a okamžitě vystřelil. Jeho pokus pravačkou byl neomylný a navíc se ještě odrazil od tyče do brány, a tak byl Marshall naprosto bez šance. Tento gól byl opravdu velmi pohledný a určitě ho ještě několikrát uvidíme.

11
    Lewandowski zůstal chvíli ležet na zemi, ale už se zvedl a pokračuje ve hře.

10
    Lewandowski si zpracoval míč na střelu, ale na poslední chvíli k němu přistoupil G. Greer, který mu jeho pokus zablokoval. Navíc to vypadalo, že i fauloval, protože Lewandowski má roztrženou štulpnu.

10
    Ve středu hřiště se faulem provinil Brown a Polsko bude rozehrávat.

9
    Na pravém křídle měl míč Piszczek a snažil se ho odcentrovat pro své spoluhráče, avšak centr se mu nepodařil a balon se dostal až mimo hrací plochu. Rozehrávat bude brankář Marshall.

8
    Úvod zápasu je z obou stran velmi opatrný a sledujeme vyrovnanou hru, která probíhá převážně mezi pokutovými územími. Brankáři jsou zatím bez práce.

7
    Faulovaný byl Sobota, proti kterému se provinil Brown. Polsko bude rozehrávat.

6
    Rohový kop si vzal na starost Maloney, ale centrovaným míčem našel pouze hlavu bránícího protihráče.

5
    Na pravé straně obdržel přihrávku Hutton, který se snažil odcentrovat míč před branku, ale dobře zasáhl bránící protihráč. Skotsko bude zahrávat rohový kop.

5
    Domácí fotbalisté rozehráli, ale znovu nepřesně, takže se míč dostal na kopačky skotských hráčů.

4
    Polsko už je zpět u míče, ale pohybuje se s ním pouze na vlastní polovině. Do kombinace byl zapojen i Szczęsny, který zvolil dlouhý odkop na Jędrzejczyka, ale proti tomu dobře zasáhl protihráč a odehrál balon do autu.

4
    Poláci rozehráli, ale velmi nepřesně, takže se balon dostal zpět na kopačky Skotska.

3
    Skotsko to zkusilo i přes pravou stranu, ale dlouhá přihrávka nikoho z hostů nenašla a balon se dostal až k domácímu brankáři.

3
    Polsko rozehrávku soupeře aktivně napadá, a tak se Skotsko nemůže dostat přes půlku hřiště. Hosté to zkoušeli podél levé postranní čáry, ale dobře zasáhl Grosicki.

2
    Skotsko vystihlo soupeřovu rozehrávku a nyní má míč ve své moci. Na vlastní polovině kombinuje Martin s Huttonem.

1
    Poláci se snažili s míčem dostat na útočnou polovinu, ale soupeř rozehrávku nepříjemně napadal, a tak se domácí fotbalisté vrátili zpět na vlastní polovinu. S rozehrávkou nyní pomáhal i brankář Szczęsny.

1
    Skotsko hraje v tmavě modrých kompletech.

1
    O úvodn výkop se postaralo Polsko, které dnes obléklo bílé dresy a červené trenýrky.

1

-2
    Dozněly státní hymny obou zemí a nyní proběhne týmové focení.
    Hráči nastupují na hřiště...

-4
    Následují státní hymny obou zemí.

-5
    Hlavní sudí del Palomar přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.

-6
    Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.

-9
    Po rozcvičení se oba celky odebraly do svých šaten.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Polsko: Szczęsny – Piszczek, Szukała, Glik, Jędrzejczyk – Grosicki, Mączyński, Krychowiak, Sobota – Lewandowski (C), Milik.
    Náhradníci: Boruc, Fabiański – Cionek, Wawrzyniak, Olkowski, Mila, Rybus, Starzyński, Kucharczyk, Żyro, Teodorczyk, Wojtkowiak.

Skotsko: Marshall – Hutton, Martin, G. Greer, Whittaker – Maloney, Morrison, Brown (C), Anya – S. Fletcher, Naismith.
    Náhradníci: C. Gordon, Gilks – Robertson, Forsyth, McArthur, D. Fletcher, Bannan, Bryson, Ch. Burke, May, Ch. Martin, Berra.

Rozhodčí: del Palomar – Martínez, Devís.

Papírovým favoritem je Polsko, ale Skotsko se o body bude rvát a svému soupeři nedá nic zadarmo.
    Stadion se pomalu zaplňuje.

Míč pro dnešní utkání je už připraven.

Skotsko se nejprve utkalo s Německem, kterému podlehlo 2:1. No a v dalším zápase už si Skotsko poradilo s Gruzií a získalo 3 body. Skotsko je v tabulce na 4. místě a na svém kontě má 3 body.Dosavadní stav skóre je 2:2.

Polsko narazilo nejprve na Gibraltar, kterému nasázelo hned 7 branek. No a v dalším utkání porazili Poláci i favorizované Němce (2:0). Polští fotbalisté jsou v tabulce na 1. místě a na svém kontě mají 6 bodů. Dosavadní stav skóre je 9:0.

Na Euro postupují z každé skupiny 2 nejlepší týmy automaticky, pak je ještě celková tabulka třetích týmů, odkud z 1. místa postupuje tým automaticky a dalších devět celků sehraje baráž.

Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Alberto Undiano Mallenco, na čarách mu budou asistovat Roberto Díaz Pérez del Palomar a Raúl Cabanero Martínez. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Pau Cebrián Devís. Dále tu máme i brankové rozhodčí, kterými jsou Carlos Gómez a Javier Estrada. Všichni pánové jsou ze Španělska.

Irsko, Německo, Gruzie a Gibraltar, to jsou další čtyři týmy, které figurují ve skupině D.

Příjemný úterní večer, na programu je kvalifikační utkání na Mistrovství Evropy, které bude v roce 2016 pořádat Francie. Dnes na sebe mimo jiné narazí i Polsko a Skotsko, tyto týmy bojují ve skupině D. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Lucie Rapantová

Branky: 12. Mączyński, 76. Milik (Jędrzejczyk) – 18. Maloney (Anya), 57. Naismith (Morrison)

Karty:   60. Krychowiak (POL), 84. Mila (POL) – 86. G. Greer (SCO)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:2.
    Polsko: Szczęsny – Piszczek, Szukała, Glik, Jędrzejczyk – Grosicki (89. Żyro), Mączyński, Krychowiak, Sobota (63. Mila) – Lewandowski (C), Milik.

Skotsko: Marshall – Hutton, Martin, G. Greer, Whittaker – Maloney, Morrison, Brown (C), Anya – S. Fletcher (71. D. Fletcher), Naismith (71. Ch. Martin).

Rozhodčí: del Palomar – Martínez, Devís