Olomouc – Kladno 1:4 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Chomutov 5:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Pardubice 4:2 (kon.) | Slavia – Vítkovice 1:0 (2:1 po s.n.) | Liberec – Kometa Brno 2:5 (kon.)
Zlín – HC Plzeň 3:4 (kon.)
HC Olomouc
1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Rytíři Kladno
Sobota 18.10.2014, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů

60:00
    Konec zápasu. (14:15:47)

59:58
    Jan Kropáč (OLO) ještě dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

59:24
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Nyní už to hostujícímu kapitánovu VOJTĚCHU ŠILHAVÉMU vyšlo, protože trefil opuštěnou klec Olomouce. Asistence: Patrick Machač, Petr Janeček.

59:06
    Hosté dostali puk alespoň do středního pásma.

58:49
    Rašner vystřelil od modré, ale jeho pokus letěl příliš nad bránu Kladna.

58:36
    Kamil Přecechtěl (OLO) si bere oddechový čas.

58:36
    Markl se pokusil překvapit Vladaře z hodně velkého úhlu, ale hostující brankář svůj tým skvěle drží.

58:13
    Touš je ve středním pásmu.

57:56
    Šilhavý zkusil trefit opuštěnou klec, ale nakonec jeho střela letěla těsně mimo a navíc je Kladnu odpískáno zakázané uvolnění.

57:46
    Jergl nahodil puk směrem na Vladaře, který raději přerušil hru.

57:32
    Urbisch je na své střídačce, a domácí to tak ještě zkusí v šesti.

57:15
    Rytíři jen zavezli puk do svého útočného pásma.

56:34
    Do hry se zapojila i střídačka Olomouce, a tak je hra znovu přerušena.

56:10
    Hokejisté Kladna se nyní ocitli v postavení mimo hru, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

55:37
    Domácí brankář se musel mít znovu na pozoru, protože na něj svou střelu vyslal Zajíc.

55:12
    Střelu Macháčka z levého kruhu dokázal Urbisch vyrazit za svou klec.

54:05
    Hosté si nyní ve středním pásmu přihráli rukou, a tak se bude vhazovat před jejich obrannou modrou.

53:52

53:05
    Mora zatím své oslabení zvládá bez větších potíží.

51:52
    Tentokrát si přesilovku vyzkouší Rytíři, protože si dvě minuty za hákování odjede odpykat Matěj Pavlovský (OLO).

51:04
    Navíc je následně domácím odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

51:04
    Rašner dostal přihrávku na modrou, kde měl dostatek prostoru, ale jeho střelu dokázal skvěle vytěsnit Vladař.

50:50
    Jergl chtěl přihrát před kladenskou bránu Ostřanskému, ale jeho pas si málem do vlastní sítě srazil jeden z obránců Kladna, ale kotouč nakonec dokázal uklidnit Vladař.

50:24
    Rytířům se podařilo vyhodit kotouč přes celé kluziště.

49:51
    Nahození Olomouce končí v náruči Vladaře, a tak se bude znovu vhazovat v obranném pásmu Kladna.

49:21
    Nesvadba vystřelil od modré čáry a Vladař měl svou lapačku připravenou ve správný čas na správném místě.

48:58
    Mora bude hrát svou další přesilovou hru, protože dvě minuty za sekání vyfasoval Patrik Machač (KLA).

48:52
    Machač nahrál před Urbische Janečkovi, který však z bezprostřední blízkosti už nedokázal překonat domácího brankáře.

48:17
    Nyní to zkusil Pavlovský sám, ale jeho projektil letěl hodně nad bránu Kladna.

47:38
    Pavlovský nahrál před kladenskou bránu Marklovi, jenž ve vynikající pozici minul hostující klec!

47:20
    Touš se nyní ocitl v ochranné síti za olomouckou bránou a vhazovat se bude až ve středním pásmu.

47:05
    Kraigher vystřelil od modré čáry a Vladař jeho střelu jen vyrazil za svou bránu.

45:46
    Šilhavý vyslal ze středu útočného pásma hodně ráznou střelu, která letěla jen těsně vedle domácí brány.

44:49
    Kladno jen poslalo kotouč přes celé kluziště, a tak je hostům odpískáno zakázané uvolnění.

43:32
    Kropač se pokusil zakončit zpoza hostující klece, ale Vladař byl u své tyče připraven.

43:11
    Ofenzivní akce Olomouce je zastavena už na útočné modré, kde se domácí dopustili ofsajdu.

42:35
    Janeček se dostal k odraženému puku mezi kruhy a jeho nepřesná střela se odrazila od zadního mantinelu přesně na hůl VOJTĚCHA ŠILHAVÉHO, který byl zcela sám před Urbischem a nakonec procpal puk do olomoucké brány mezi rukou a tělem domácího brankáře. Asistence: Petr Janeček, Patrik Machač.

42:17
    Střelu Pavlovského ze středu útočného pásma dokázal vytěsnit Vladař do ochranné sítě.

41:39
    Rytíři následně vyhodili puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

41:33
    Krátoška se pokusil překvapit Vladaře z velkého úhlu, ale ten jeho pokus dokázal vytěsnit.

41:02

40:41
    Rašnerovu střelu tečoval Beták nad kladenskou bránu.

40:12
    Jergl ihned otestoval Vladaře, který jeho střelu dokázal srazit za svou bránu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 13:37.

Ve druhé periodě byly k vidění hned dvě trestná střílení a dvě branky. Ani jedna z nich však po samostatném nájezdu nepadla, protože obě branky vstřelilo Kladno při normální hře. Nejdříve se podařilo Křepelkovi vyrovnat a následně poslal Rytíře do vedení svou střelou Machač. Kladnu se tedy ve druhé dvacetiminutovce podařilo otočit vývoj utkání na svou stranu.

40:00

39:56
    V závěru druhé třetiny ještě vypálil Jeklič, ale jeho střelu vytěsnil Vladař mimo tři tyče kladenské brány.

39:30
    Rytíři následně vyhazují puk přes celé kluziště.

39:21
    Rašnerova střela končí nad kladenskou bránou.

38:59
    Rytíři jdou do tří! Dvě minuty za krosček totiž dostává Michail Potěchin (KLA), a tak bude Mora hrát necelou minutu proti třem.

38:26
    Střelu Jergla vyrazil Vladař přesně na hokejku Potěchina, který puk poslal do středního pásma.

37:54
    Pavlovský nyní pro svůj tým vybojoval přesilovou hru, protože dvě minuty za hákování dostává střelec druhé branky Patrik Machač (KLA).

37:14
    Kladnu se podařilo dostat puk regulérně až za bránu Olomouce, a tak mohou hosté odejít vystřídat.

36:35
    Beták dostal přihrávku až k hostujícímu brankářovi, kterého chtěl překonat rychlou stahovačkou na bekhend, ale lapačka Vladaře byla rychlejší.

35:51
    K odraženému puku se nyní dostal Křepelka, jehož dělovka letěla jen těsně vedle olomoucké brány.

35:24
    Další ofenzivní akce Olomouce je zastavena hvizdem čárového, protože se domácí dopustili ofsajdu.

35:04
    Kotouč nakonec končí pod betonem hostujícího brankáře, který raději přerušuje hru, protože jeho spoluhráči už potřebují vystřídat.

34:53
    Domácí nyní drží hostující tým ve velkém klinči a Vladař má ve své bráně co dělat, aby udržel hubené vedení Kladna.

34:11
    Kropáč zkusil ohrozit Vladaře z velkého úhlu, ale jeho střelu hostující brankář dokázal uklidnit ve své rukavici.

33:28
    Střela Konečného letěla jen těsně vedle levé tyče hostující klece.

33:07
    Kladnu se nyní nevydařila útočná rozehrávka a kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.

32:18
    Rytíři se dostali do velmi zajímavé šance, kde nakonec Křepelka dostal přihrávku mezi kruhy, odkud už mohl střílet, ale hostující útočník ještě hledal některého ze svých spoluhráčů a touš následně skončil na hokejce jednoho z domácích.

31:39
    Vyhozený kotouč se nyní dostal až na domácí střídačku, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

31:15
    Miura chtěl poslat puk před olomouckou bránu, ale jeho pas zachytil Urbich.

30:58
    Rašner nabral velice dobrou rychlost a dokázal se dostat až do samostatného úniku, ale domácího obránce znovu vychytal Vladař.

30:26
    Šilhavý vyslal hodně nedůraznou střelu z levého kruhu a puk se jen tak tak doklouzal pod Urbischovu lapačku.

30:12
    Urbisch však vystihl kličku Křepelky do bekhendu, a tak i domácí brankář napodobil svého kolegu a zlikvidoval nájezd.

30:12
    Jeden z domácích hráčů nyní přilehl puk ve svém brankovišti, a tak je proti Olomouci nařízeno trestné střílení.

29:26
    Domácí však dokázali vyvézt puk až do útoku, kde od modré vystřelil Síkora.

29:01
    Kladno uzavřelo domácí tým v jeho obranné třetině, kde zatím hosté točí svého soupeře.

28:25
    Macháček se pokusil překvapit Urbische z velkého úhlu, ale ten byl na své tyči, jako přilepený a puk se od něj odrazil za domácí bránu.

27:45
    Šilhavý vyslal velice nebezpečnou střelu od levého mantinelu a jeho pokus skončil na boční brankové konstrukci domácí klece.

27:05
    V rohu obranného pásma Olomouce se nyní do sebe pustili Luka Kraigher (OLO) a Filip Doležal (KLA), oba tak dostávají čtyři minuty za hrubost a domácí obránce ještě navíc dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

26:08
    Rašnerovo nahození nyní tečoval Ostřanský, ale Vladař byl u své tyče připravený a puk má ve své moci.

25:35
    Nedáš dostaneš. I tak by se dala popsat následovná situace, protože se po chyceném trestném střílení dostali do útoku Rytíři, kde nakonec Šilhavý našel přesným pasem na středu útočného pásma stojícího PATRIKA MACHAČE, jehož přesná rána skončila pod břevnem domácí svatyně. Asistence: Vojtěch Šilhavý, Matouš Větrovec.

25:15
    Jenže Vladař si pohlídal kličku domácího obránce, a dokázal tak trestné střílení chytit.

25:15
    Rašner byl faulován při svém úniku po levé straně a hlavní rozhodčí za tento zákrok nařizuje trestné střílení.

24:56
    Matula jen nahodil puk od mantinelu směrem na Ursbiche, který jej raději ukryl ve své výstroji.

24:07
    Nesvadba se nyní dostal až do zakončení, které však dokázal Vladař bez větších potíží chytit.

23:42
    Vzájemně jsou nyní vyloučení Šimon Beták (OLO), který dostává dvě minuty za hrubost a Josef Zajíc (KLA), jenž si pro změnu odpyká dvě minuty za hru vysokou holí.

23:24
    Jergl dostal kotouč do útočného pásma Olomouce, ale obrana Kladna jej velice rychle dostala zpět a hosté následně poslali puk do středního pásma.

22:32
    Rytíři vyrovnávají stav utkání! Slánský přihrál na útočnou modrou Kružíkovi, který dostal puk do útočného pásma, kde nakonec i vystřelil a jeho pokus tečoval PETR KŘEPELKA přesně mezi betony Urbische. Asistence: Daniel Kružík, Martin Slánský.

22:03
    Až pokus Kuzďase mířil směrem na Urbische, který si tedy připisuje svůj první zákrok ve druhé části.

21:39
    Od levého mantinelu nyní vystřelil Zajíc, ale i jeho střela letěla mimo tři tyče olomoucké brány.

20:55
    Větrovec vystřelil od modré čáry, ale jeho střela letěla hodně nad olomouckou bránu.

20:08
    Z poloviny hřiště vypálil svůj projektil Rašner a Vladař si ihned musel sáhnout na puk.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 12:46.

V první třetině utkání padla pouze jediná branka, kterou však k radosti přítomných diváků vstřelili olomoučtí Kohouti, kteří se prosadili ve své druhé přesilové hře, kde svůj důraz uplatnil Šimon Beták. Kladno však nebezpečně kousalo, ale proti je zatím skvělý Urbisch.

20:00

19:59
    Ještě jednu střelu v první dvacetiminutovce stihl Machač a Urbisch jen puk vyrazil mimo svou bránu.

19:42
    Mora následně vyvezla kotouč ze svého obranného pásma.

19:16
    Šilhavý dostal puk mezi kruhy, odkud ihned vystřelil a Urbisch jeho střelu dokázal vyrazit za svou klec.

18:59
    Tak i Kladno si v první třetině zahraje přesilovou hru, protože dvě minuty za sekání dostává Luka Kraigher (OLO).

18:46
    Celou akci Rytířů nakonec ukončil svou střelou od modré Matula, a tento pokus chytá Urbisch s velkým přehledem.

18:32
    A tak se do útoku opět dostalo Kladno, které nyní sevřelo domácí tým v jeho obranném pásmu.

17:56
    Další obrovská šance Olomouce, protože Jergl svým křižným pasem našel zcela volného Ostřanského, jenž však ve velmi dobré pozici přestřelil hostující bránu.

17:22
    Rašner svou pohotovou přihrávkou z pravého kruhu našel mezi kruhy najíždějícího Jergla, jehož střelu však skvěle vykopl Vladař.

16:31
    Markl se po levé straně dostal až do zakončení, které však nedokázal vměstnat do brány Kladna.

16:02
    Následně byl na druhé straně opět v ohrožení Vladař, který však střelu Nesvadby od modré dokázal ukrýt ve své výstroji.

15:45
    Šilhavý nahrával z otočky na Machače, který už byl hodně tísněn domácí obranou, a tak jeho střela šla hodně vedle domácí brány.

15:05
    Jergl si skvěle vyměnil kotouč s Betákem, který mu jej vracel před kladenskou bránu, ale zakončení domácího hráče skončilo přesně na betonu Vladaře.

14:26
    Urbischova lapačka musela být znovu v akci, protože do ní tentokrát svou střelu vyslal Janeček.

14:20
    Kotouč skončil na jedné ze střídaček, a tak se bude vhazovat ve středovém kruhu.

14:10
    Pavlovský se pokusil vystřelit přes obránce Kladna, ale domácí útočník se svou střelou trefil právě blokujícího hráče.

13:20
    Následně však nabral velkou rychlost Konečný, který se z pravé strany hnal zcela sám na Vladaře, ale brankář Kladna jej dokázal vychytat.

13:12
    Křepelka se dostal do velmi dobré šance, kdy byl nepokrytý v mezikruží a jeho střelu dokázal Urbisch jen vyrazit za svou klec.

12:59
    Rytíři jen vyhazují puk přes všechny čáry, a tak je hostům odpískáno zakázané uvolnění.

12:22
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Mora využívá přesilovou hru! Jergl přihrál do rohu kluziště ŠIMONU BETÁKOVI, který si následně vybruslil až před hostující bránu, kde si objel ležícího Vladaře a zasunul puk do odkryté části kladenské klece. Asistence: Aleš Jergl, Alex Rašner.

12:12
    Od modré vypálil Rašner, jehož střela letěla jen těsně vedle hostující klece.

11:47
    Jergl dostal křižnou přihrávku na levou stranu, odkud i následně vystřelil, ale Vladař byl na své místě.

11:30
    Která si navíc zahraje další přesilovou hru, protože dvě minuty za hákování si na trestné lavici odsedí Martin Slánský (KLA).

11:15
    Kladno jen poslalo kotouč po mantinelu ze svého obranného pásma, a tak se o další útok pokusí opět Olomouc.

10:23
    Konečný se snažil procpat až před kladenskou bránu, ale domácího útočníka sevřeli hned dva obránci Kladna.

09:39
    Z hranice levého kruhu to nyní zkusil hostující Macháček, ale jeho střela byla sražena a kotouč se následně jen doklouzal pod Urbischovu lapačku.

09:16
    Rašner vypálil od modré čáry a Vladař jeho střelu vyrazil za svou klec.

08:14
    Kružík dostal velmi dobrou přihrávku do jízdy, díky které se dostal až za obránce Olomouce a před domácí klecí ještě hledal svým pasem Schildhabela, jenž však ani tentokrát nepřekonal Urbische.

07:51
    Naopak se musel mít na pozoru Vladař, na kterého svou střelu vyslal Markl.

07:20
    Touš nakonec dokázali vybojovat hosté, kteří se dostali i do zakončení, ale střela od modré až na Urbische neprošla.

06:45
    O puk se nyní bojuje v útočném pásmu Kladna, kde se o něj u mantinelu přetlačuje hned čtveřice hráčů.

06:11
    Kotouč končí mimo kluziště, kam byl tečován jedním z domácích, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

05:57
    Postavení mimo hru Olomouce.

05:42
    Od modré nyní vystřelil Rašner, ale jeho střela skončila hned na prvním bránícím hráči Kladna.

04:58
    Jergl přihrával před kladenskou bránu, kam si najížděl Beták, ale toho zcvakla hned dvojice hráčů v modrém.

04:42
    Beták nahrál na modrou Jekličkovi, jenž ihned vystřelil, ale jeho pokus letěl přesně do středu brány, kde byl připravený Vladař.

04:21
    Mora bude hrát první přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za hrubost dostává František Matula (KLA).

04:05
    Zakázané uvolnění Rytířů.

03:18
    Bauer se dostal do velmi nebezpečného zakončení z mezikruží, které Vladař jen vyrazil před sebe.

03:00
    Kladno si vytvořilo první obrovskou příležitost v utkání! Hosté ujížděli ve dvou na jednoho, kde nakonec Machač přihrál Schildhabelovi, který vystřelil z první, ale Urbisch se parádně přemístil, a jeho zakončení tak zastavil.

02:05
    Pavlovský vypálil tvrdou ránu od modré a jeho pokus letěl těsně vedle pravé tyče Vladařovy brány.

01:03
    Před Krátoškou se nyní otevřela doslova dálnice, a tak toho domácí útočník využil a vybruslil si skoro až před bránu Kladna, odkud však přestřelil hostující klec.

00:26
    Nyní už vyslal Macháček o poznání lepší projektil, protože se dostal ke střele z pravého kruhu, ale Urbisch jeho ránu vyrazil mimo tři tyče.

00:14
    Mecháček nahodil puk ze středního pásma, a ten zaplul přesně do Urbischovy lapačky.

00:01

Ze své šatny konečné přicházejí i hokejisté Olomouce, a tak utkání za malou chvíli vypukne.

Hokejisté z Kladna už jsou dávno nastoupeni na své modré čáře a už se jen čeká na domácí borce, kteří si tedy dávají na čas.

HC Olomouc: Urbisch (Slezák) – Nesvadba, Kraigher, Rašner, Tomek, Brandýs, Hes, Síkora, Jeklič – Ostřanský (C), Jergl, Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Krátoška, Beták, Kropáč, Konečný, Janás.

Rytíři Kladno: Vladař (Zázvorka) – Větrovec, Potěchin, Hulcr, Matula, Špaček, Zajíc – Machač, Šilhavý, Křepelka, Macháček, Schildhabel, Slánský, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura, Kružík.

Rozhodčí: Škach – Novotný, Šimčík.

Vítám vás u dalšího utkání hokejové extraligy juniorů, ve kterém tým HC Olomouc přivítá na svém ledě Rytíře z Kladna. Jedná se o souboj jedenáctého a devátého celku, a tak se dá čekat velmi vyrovnaná bitva. Start zápasu je naplánovaný na 12:00.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 13. Beták (Jergl, Rašner) – 23. Křepelka (Kružík, Slánský), 26. Machač (Šilhavý, Větrovec), 43. Šilhavý (Janeček, Machač), 60. Šilhavý (Machač, Janeček)

Rytíři Kladno: Vladař (Zázvorka) – Větrovec, Potěchin, Hulcr, Matula, Špaček, Zajíc – Machač, Šilhavý (C), Křepelka, Macháček, Schildhabel, Slánský, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura, Kružík.

Rozhodčí: Škach – Novotný, Šimčík