Olomouc – Kladno 1:4 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Chomutov 5:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Pardubice 4:2 (kon.) | Slavia – Vítkovice 1:0 (2:1 po s.n.) | Liberec – Kometa Brno 2:5 (kon.)
Zlín – HC Plzeň 3:4 (kon.)
HC Olomouc
1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Rytíři Kladno
Sobota 18.10.2014, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů

Vítám vás u dalšího utkání hokejové extraligy juniorů, ve kterém tým HC Olomouc přivítá na svém ledě Rytíře z Kladna. Jedná se o souboj jedenáctého a devátého celku, a tak se dá čekat velmi vyrovnaná bitva. Start zápasu je naplánovaný na 12:00.

HC Olomouc: Urbisch (Slezák) – Nesvadba, Kraigher, Rašner, Tomek, Brandýs, Hes, Síkora, Jeklič – Ostřanský (C), Jergl, Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Krátoška, Beták, Kropáč, Konečný, Janás.

Rytíři Kladno: Vladař (Zázvorka) – Větrovec, Potěchin, Hulcr, Matula, Špaček, Zajíc – Machač, Šilhavý, Křepelka, Macháček, Schildhabel, Slánský, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura, Kružík.

Rozhodčí: Škach – Novotný, Šimčík.

Hokejisté z Kladna už jsou dávno nastoupeni na své modré čáře a už se jen čeká na domácí borce, kteří si tedy dávají na čas.

Ze své šatny konečné přicházejí i hokejisté Olomouce, a tak utkání za malou chvíli vypukne.

00:01

00:14
    Mecháček nahodil puk ze středního pásma, a ten zaplul přesně do Urbischovy lapačky.

00:26
    Nyní už vyslal Macháček o poznání lepší projektil, protože se dostal ke střele z pravého kruhu, ale Urbisch jeho ránu vyrazil mimo tři tyče.

01:03
    Před Krátoškou se nyní otevřela doslova dálnice, a tak toho domácí útočník využil a vybruslil si skoro až před bránu Kladna, odkud však přestřelil hostující klec.

02:05
    Pavlovský vypálil tvrdou ránu od modré a jeho pokus letěl těsně vedle pravé tyče Vladařovy brány.

03:00
    Kladno si vytvořilo první obrovskou příležitost v utkání! Hosté ujížděli ve dvou na jednoho, kde nakonec Machač přihrál Schildhabelovi, který vystřelil z první, ale Urbisch se parádně přemístil, a jeho zakončení tak zastavil.

03:18
    Bauer se dostal do velmi nebezpečného zakončení z mezikruží, které Vladař jen vyrazil před sebe.

04:05
    Zakázané uvolnění Rytířů.

04:21
    Mora bude hrát první přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za hrubost dostává František Matula (KLA).

04:42
    Beták nahrál na modrou Jekličkovi, jenž ihned vystřelil, ale jeho pokus letěl přesně do středu brány, kde byl připravený Vladař.

04:58
    Jergl přihrával před kladenskou bránu, kam si najížděl Beták, ale toho zcvakla hned dvojice hráčů v modrém.

05:42
    Od modré nyní vystřelil Rašner, ale jeho střela skončila hned na prvním bránícím hráči Kladna.

05:57
    Postavení mimo hru Olomouce.

06:11
    Kotouč končí mimo kluziště, kam byl tečován jedním z domácích, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

06:45
    O puk se nyní bojuje v útočném pásmu Kladna, kde se o něj u mantinelu přetlačuje hned čtveřice hráčů.

07:20
    Touš nakonec dokázali vybojovat hosté, kteří se dostali i do zakončení, ale střela od modré až na Urbische neprošla.

07:51
    Naopak se musel mít na pozoru Vladař, na kterého svou střelu vyslal Markl.

08:14
    Kružík dostal velmi dobrou přihrávku do jízdy, díky které se dostal až za obránce Olomouce a před domácí klecí ještě hledal svým pasem Schildhabela, jenž však ani tentokrát nepřekonal Urbische.

09:16
    Rašner vypálil od modré čáry a Vladař jeho střelu vyrazil za svou klec.

09:39
    Z hranice levého kruhu to nyní zkusil hostující Macháček, ale jeho střela byla sražena a kotouč se následně jen doklouzal pod Urbischovu lapačku.

10:23
    Konečný se snažil procpat až před kladenskou bránu, ale domácího útočníka sevřeli hned dva obránci Kladna.

11:15
    Kladno jen poslalo kotouč po mantinelu ze svého obranného pásma, a tak se o další útok pokusí opět Olomouc.

11:30
    Která si navíc zahraje další přesilovou hru, protože dvě minuty za hákování si na trestné lavici odsedí Martin Slánský (KLA).

11:47
    Jergl dostal křižnou přihrávku na levou stranu, odkud i následně vystřelil, ale Vladař byl na své místě.

12:12
    Od modré vypálil Rašner, jehož střela letěla jen těsně vedle hostující klece.

12:22
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Mora využívá přesilovou hru! Jergl přihrál do rohu kluziště ŠIMONU BETÁKOVI, který si následně vybruslil až před hostující bránu, kde si objel ležícího Vladaře a zasunul puk do odkryté části kladenské klece. Asistence: Aleš Jergl, Alex Rašner.

12:59
    Rytíři jen vyhazují puk přes všechny čáry, a tak je hostům odpískáno zakázané uvolnění.

13:12
    Křepelka se dostal do velmi dobré šance, kdy byl nepokrytý v mezikruží a jeho střelu dokázal Urbisch jen vyrazit za svou klec.

13:20
    Následně však nabral velkou rychlost Konečný, který se z pravé strany hnal zcela sám na Vladaře, ale brankář Kladna jej dokázal vychytat.

14:10
    Pavlovský se pokusil vystřelit přes obránce Kladna, ale domácí útočník se svou střelou trefil právě blokujícího hráče.

14:20
    Kotouč skončil na jedné ze střídaček, a tak se bude vhazovat ve středovém kruhu.

14:26
    Urbischova lapačka musela být znovu v akci, protože do ní tentokrát svou střelu vyslal Janeček.

15:05
    Jergl si skvěle vyměnil kotouč s Betákem, který mu jej vracel před kladenskou bránu, ale zakončení domácího hráče skončilo přesně na betonu Vladaře.

15:45
    Šilhavý nahrával z otočky na Machače, který už byl hodně tísněn domácí obranou, a tak jeho střela šla hodně vedle domácí brány.

16:02
    Následně byl na druhé straně opět v ohrožení Vladař, který však střelu Nesvadby od modré dokázal ukrýt ve své výstroji.

16:31
    Markl se po levé straně dostal až do zakončení, které však nedokázal vměstnat do brány Kladna.

17:22
    Rašner svou pohotovou přihrávkou z pravého kruhu našel mezi kruhy najíždějícího Jergla, jehož střelu však skvěle vykopl Vladař.

17:56
    Další obrovská šance Olomouce, protože Jergl svým křižným pasem našel zcela volného Ostřanského, jenž však ve velmi dobré pozici přestřelil hostující bránu.

18:32
    A tak se do útoku opět dostalo Kladno, které nyní sevřelo domácí tým v jeho obranném pásmu.

18:46
    Celou akci Rytířů nakonec ukončil svou střelou od modré Matula, a tento pokus chytá Urbisch s velkým přehledem.

18:59
    Tak i Kladno si v první třetině zahraje přesilovou hru, protože dvě minuty za sekání dostává Luka Kraigher (OLO).

19:16
    Šilhavý dostal puk mezi kruhy, odkud ihned vystřelil a Urbisch jeho střelu dokázal vyrazit za svou klec.

19:42
    Mora následně vyvezla kotouč ze svého obranného pásma.

19:59
    Ještě jednu střelu v první dvacetiminutovce stihl Machač a Urbisch jen puk vyrazil mimo svou bránu.

20:00

V první třetině utkání padla pouze jediná branka, kterou však k radosti přítomných diváků vstřelili olomoučtí Kohouti, kteří se prosadili ve své druhé přesilové hře, kde svůj důraz uplatnil Šimon Beták. Kladno však nebezpečně kousalo, ale proti je zatím skvělý Urbisch.

Druhá třetina začne přibližně v 12:46.

20:01

20:08
    Z poloviny hřiště vypálil svůj projektil Rašner a Vladař si ihned musel sáhnout na puk.

20:55
    Větrovec vystřelil od modré čáry, ale jeho střela letěla hodně nad olomouckou bránu.

21:39
    Od levého mantinelu nyní vystřelil Zajíc, ale i jeho střela letěla mimo tři tyče olomoucké brány.

22:03
    Až pokus Kuzďase mířil směrem na Urbische, který si tedy připisuje svůj první zákrok ve druhé části.

22:32
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Rytíři vyrovnávají stav utkání! Slánský přihrál na útočnou modrou Kružíkovi, který dostal puk do útočného pásma, kde nakonec i vystřelil a jeho pokus tečoval PETR KŘEPELKA přesně mezi betony Urbische. Asistence: Daniel Kružík, Martin Slánský.

23:24
    Jergl dostal kotouč do útočného pásma Olomouce, ale obrana Kladna jej velice rychle dostala zpět a hosté následně poslali puk do středního pásma.

23:42
    Vzájemně jsou nyní vyloučení Šimon Beták (OLO), který dostává dvě minuty za hrubost a Josef Zajíc (KLA), jenž si pro změnu odpyká dvě minuty za hru vysokou holí.

24:07
    Nesvadba se nyní dostal až do zakončení, které však dokázal Vladař bez větších potíží chytit.

24:56
    Matula jen nahodil puk od mantinelu směrem na Ursbiche, který jej raději ukryl ve své výstroji.

25:15
    Rašner byl faulován při svém úniku po levé straně a hlavní rozhodčí za tento zákrok nařizuje trestné střílení.

25:15
    Jenže Vladař si pohlídal kličku domácího obránce, a dokázal tak trestné střílení chytit.

25:35
    Nedáš dostaneš. I tak by se dala popsat následovná situace, protože se po chyceném trestném střílení dostali do útoku Rytíři, kde nakonec Šilhavý našel přesným pasem na středu útočného pásma stojícího PATRIKA MACHAČE, jehož přesná rána skončila pod břevnem domácí svatyně. Asistence: Vojtěch Šilhavý, Matouš Větrovec.

26:08
    Rašnerovo nahození nyní tečoval Ostřanský, ale Vladař byl u své tyče připravený a puk má ve své moci.

27:05
    V rohu obranného pásma Olomouce se nyní do sebe pustili Luka Kraigher (OLO) a Filip Doležal (KLA), oba tak dostávají čtyři minuty za hrubost a domácí obránce ještě navíc dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

27:45
    Šilhavý vyslal velice nebezpečnou střelu od levého mantinelu a jeho pokus skončil na boční brankové konstrukci domácí klece.

28:25
    Macháček se pokusil překvapit Urbische z velkého úhlu, ale ten byl na své tyči, jako přilepený a puk se od něj odrazil za domácí bránu.

29:01
    Kladno uzavřelo domácí tým v jeho obranné třetině, kde zatím hosté točí svého soupeře.

29:26
    Domácí však dokázali vyvézt puk až do útoku, kde od modré vystřelil Síkora.

30:12
    Jeden z domácích hráčů nyní přilehl puk ve svém brankovišti, a tak je proti Olomouci nařízeno trestné střílení.

30:12
    Urbisch však vystihl kličku Křepelky do bekhendu, a tak i domácí brankář napodobil svého kolegu a zlikvidoval nájezd.

30:26
    Šilhavý vyslal hodně nedůraznou střelu z levého kruhu a puk se jen tak tak doklouzal pod Urbischovu lapačku.

30:58
    Rašner nabral velice dobrou rychlost a dokázal se dostat až do samostatného úniku, ale domácího obránce znovu vychytal Vladař.

31:15
    Miura chtěl poslat puk před olomouckou bránu, ale jeho pas zachytil Urbich.

31:39
    Vyhozený kotouč se nyní dostal až na domácí střídačku, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

32:18
    Rytíři se dostali do velmi zajímavé šance, kde nakonec Křepelka dostal přihrávku mezi kruhy, odkud už mohl střílet, ale hostující útočník ještě hledal některého ze svých spoluhráčů a touš následně skončil na hokejce jednoho z domácích.

33:07
    Kladnu se nyní nevydařila útočná rozehrávka a kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.

33:28
    Střela Konečného letěla jen těsně vedle levé tyče hostující klece.

34:11
    Kropáč zkusil ohrozit Vladaře z velkého úhlu, ale jeho střelu hostující brankář dokázal uklidnit ve své rukavici.

34:53
    Domácí nyní drží hostující tým ve velkém klinči a Vladař má ve své bráně co dělat, aby udržel hubené vedení Kladna.

35:04
    Kotouč nakonec končí pod betonem hostujícího brankáře, který raději přerušuje hru, protože jeho spoluhráči už potřebují vystřídat.

35:24
    Další ofenzivní akce Olomouce je zastavena hvizdem čárového, protože se domácí dopustili ofsajdu.

35:51
    K odraženému puku se nyní dostal Křepelka, jehož dělovka letěla jen těsně vedle olomoucké brány.

36:35
    Beták dostal přihrávku až k hostujícímu brankářovi, kterého chtěl překonat rychlou stahovačkou na bekhend, ale lapačka Vladaře byla rychlejší.

37:14
    Kladnu se podařilo dostat puk regulérně až za bránu Olomouce, a tak mohou hosté odejít vystřídat.

37:54
    Pavlovský nyní pro svůj tým vybojoval přesilovou hru, protože dvě minuty za hákování dostává střelec druhé branky Patrik Machač (KLA).

38:26
    Střelu Jergla vyrazil Vladař přesně na hokejku Potěchina, který puk poslal do středního pásma.

38:59
    Rytíři jdou do tří! Dvě minuty za krosček totiž dostává Michail Potěchin (KLA), a tak bude Mora hrát necelou minutu proti třem.

39:21
    Rašnerova střela končí nad kladenskou bránou.

39:30
    Rytíři následně vyhazují puk přes celé kluziště.

39:56
    V závěru druhé třetiny ještě vypálil Jeklič, ale jeho střelu vytěsnil Vladař mimo tři tyče kladenské brány.

40:00

Ve druhé periodě byly k vidění hned dvě trestná střílení a dvě branky. Ani jedna z nich však po samostatném nájezdu nepadla, protože obě branky vstřelilo Kladno při normální hře. Nejdříve se podařilo Křepelkovi vyrovnat a následně poslal Rytíře do vedení svou střelou Machač. Kladnu se tedy ve druhé dvacetiminutovce podařilo otočit vývoj utkání na svou stranu.

Třetí třetina začne přibližně v 13:37.

40:01

40:12
    Jergl ihned otestoval Vladaře, který jeho střelu dokázal srazit za svou bránu.

40:41
    Rašnerovu střelu tečoval Beták nad kladenskou bránu.

41:02

41:33
    Krátoška se pokusil překvapit Vladaře z velkého úhlu, ale ten jeho pokus dokázal vytěsnit.

41:39
    Rytíři následně vyhodili puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

42:17
    Střelu Pavlovského ze středu útočného pásma dokázal vytěsnit Vladař do ochranné sítě.

42:35
    Janeček se dostal k odraženému puku mezi kruhy a jeho nepřesná střela se odrazila od zadního mantinelu přesně na hůl VOJTĚCHA ŠILHAVÉHO, který byl zcela sám před Urbischem a nakonec procpal puk do olomoucké brány mezi rukou a tělem domácího brankáře. Asistence: Petr Janeček, Patrik Machač.

43:11
    Ofenzivní akce Olomouce je zastavena už na útočné modré, kde se domácí dopustili ofsajdu.

43:32
    Kropač se pokusil zakončit zpoza hostující klece, ale Vladař byl u své tyče připraven.

44:49
    Kladno jen poslalo kotouč přes celé kluziště, a tak je hostům odpískáno zakázané uvolnění.

45:46
    Šilhavý vyslal ze středu útočného pásma hodně ráznou střelu, která letěla jen těsně vedle domácí brány.

47:05
    Kraigher vystřelil od modré čáry a Vladař jeho střelu jen vyrazil za svou bránu.

47:20
    Touš se nyní ocitl v ochranné síti za olomouckou bránou a vhazovat se bude až ve středním pásmu.

47:38
    Pavlovský nahrál před kladenskou bránu Marklovi, jenž ve vynikající pozici minul hostující klec!

48:17
    Nyní to zkusil Pavlovský sám, ale jeho projektil letěl hodně nad bránu Kladna.

48:52
    Machač nahrál před Urbische Janečkovi, který však z bezprostřední blízkosti už nedokázal překonat domácího brankáře.

48:58
    Mora bude hrát svou další přesilovou hru, protože dvě minuty za sekání vyfasoval Patrik Machač (KLA).

49:21
    Nesvadba vystřelil od modré čáry a Vladař měl svou lapačku připravenou ve správný čas na správném místě.

49:51
    Nahození Olomouce končí v náruči Vladaře, a tak se bude znovu vhazovat v obranném pásmu Kladna.

50:24
    Rytířům se podařilo vyhodit kotouč přes celé kluziště.

50:50
    Jergl chtěl přihrát před kladenskou bránu Ostřanskému, ale jeho pas si málem do vlastní sítě srazil jeden z obránců Kladna, ale kotouč nakonec dokázal uklidnit Vladař.

51:04
    Rašner dostal přihrávku na modrou, kde měl dostatek prostoru, ale jeho střelu dokázal skvěle vytěsnit Vladař.

51:04
    Navíc je následně domácím odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

51:52
    Tentokrát si přesilovku vyzkouší Rytíři, protože si dvě minuty za hákování odjede odpykat Matěj Pavlovský (OLO).

53:05
    Mora zatím své oslabení zvládá bez větších potíží.

53:52

54:05
    Hosté si nyní ve středním pásmu přihráli rukou, a tak se bude vhazovat před jejich obrannou modrou.

55:12
    Střelu Macháčka z levého kruhu dokázal Urbisch vyrazit za svou klec.

55:37
    Domácí brankář se musel mít znovu na pozoru, protože na něj svou střelu vyslal Zajíc.

56:10
    Hokejisté Kladna se nyní ocitli v postavení mimo hru, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

56:34
    Do hry se zapojila i střídačka Olomouce, a tak je hra znovu přerušena.

57:15
    Rytíři jen zavezli puk do svého útočného pásma.

57:32
    Urbisch je na své střídačce, a domácí to tak ještě zkusí v šesti.

57:46
    Jergl nahodil puk směrem na Vladaře, který raději přerušil hru.

57:56
    Šilhavý zkusil trefit opuštěnou klec, ale nakonec jeho střela letěla těsně mimo a navíc je Kladnu odpískáno zakázané uvolnění.

58:13
    Touš je ve středním pásmu.

58:36
    Markl se pokusil překvapit Vladaře z hodně velkého úhlu, ale hostující brankář svůj tým skvěle drží.

58:36
    Kamil Přecechtěl (OLO) si bere oddechový čas.

58:49
    Rašner vystřelil od modré, ale jeho pokus letěl příliš nad bránu Kladna.

59:06
    Hosté dostali puk alespoň do středního pásma.

59:24
    Nyní už to hostujícímu kapitánovu VOJTĚCHU ŠILHAVÉMU vyšlo, protože trefil opuštěnou klec Olomouce. Asistence: Patrick Machač, Petr Janeček.

59:58
    Jan Kropáč (OLO) ještě dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

60:00
    Konec zápasu. (14:15:47)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 13. Beták (Jergl, Rašner) – 23. Křepelka (Kružík, Slánský), 26. Machač (Šilhavý, Větrovec), 43. Šilhavý (Janeček, Machač), 60. Šilhavý (Machač, Janeček)

Rytíři Kladno: Vladař (Zázvorka) – Větrovec, Potěchin, Hulcr, Matula, Špaček, Zajíc – Machač, Šilhavý (C), Křepelka, Macháček, Schildhabel, Slánský, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura, Kružík.

Rozhodčí: Škach – Novotný, Šimčík