Kladno – Chomutov 3:2 (kon.) | Sparta – Pardubice 6:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 1:3 (kon.)
K. Vary – HC Plzeň 2:1 (po pr.) | Havířov – Poruba 2011 6:2 (kon.) | Zlín – Třinec 1:0 (kon.)
Olomouc – Vsetín 0:0 (odl.) | Jihlava – Písek 8:0 (kon.) | PZ Kladno – HC Litvínov 1:6 (kon.)
Slavia – Letňany 4:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Hr. Králové 1:4 (kon.) | Č. Budějovice – Liberec 3:6 (kon.)
Berani Zlín
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 18.10.2014, 14:00 • ZS Luďka Čajky • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Dnes se můžeme těšit na to nejlepší co extraliga staršího dorostu na východě nabízí. Utká se totiž druhý tým tabulky PSG Zlin s prvními Oceláři Třinec.

Zlín se nachází na druhém místě tabulky, když v dosavadních třinácti zápasech získal 26 bodů. Především doma se mu daří. Na svém ledě ševci prohráli pouze jednou a to s Havířovem. Oceláři kralují celé Východní skupině. Za třináct zápasů získali 35 bodů. Prohráli pouze jednou. V minulém kole podlehli na svém ledě Olomouci. Jinak venku neztratili ještě ani bod! Bude Zlín prvním týmem, který Oceláře o body obere?

PSG Zlín: Ling (Odložilík) – Padrnos, Sirota, Váňa, Kosorin, Jenáček, Budil, Gazda – Fryšara, Strmiska, Peška, Miko, Mikulec, Krejčiřík, Stiksa, Karafiát, Kotek, Gago, Dlabaja, Werbik

HC Oceláři Třinec: Hlaváč (Loubal) – Hrachovský, Valíček, Haman, Radzienciak, Adámek, Imrich, Bartko, Janiczek – Stuchlík, Kalus, Mach, Flok, Hrehorčák, Kofroň, Poruba, Roman, Sztwiertnia

Rozhodčí: Dobeš – Valentík, Novák.

00:01

00:15
    Rozhodčí signalizovali ofsajd, ale i přesto si to hráč Třince namířil do útočné třetiny. Je tedy pískán úmyslný ofsajd a hra se přesunuje před Hlaváče.

00:43
    Nepřesná rozehrávka ševců končí na zakázaném uvolnění. Pro změnu se tak bude vhazovat u branky Linga.

00:59
    Peška jel ze strany na branku, ale jeho střelu zápěstím tečoval obránce mimo bránu.

01:41
    Za podražení na trestnou putuje hostující Adámek, který si odsedí dvě minuty. Zlín si zahraje první přesilovku zápasu.

02:13
    Třinci se ale zatím oslabení daří. Už podruhé dostává kotouč až k brance Linga.

02:43
    Zlín kombinuje v útočném pásmu.

03:01
    Ocelářům se podařilo dostat puk do bezpečí.

03:10
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí přesilovku využívají. Poté co Oceláři vyhodili puk až k Lingovi, dostal NICOLAS WERBIK puk do jízdy, z kruhu vystřelil a našel mezírku ve výstroji Hlaváče. Asistence: Martin Padrnos, David Peška.

04:44
    Střela od modré nakonec brankáře Zlína neohrozila. Šla těsně mimo.

05:06
    Další vyloučení na straně Třince. Dvě minuty si odsedí Roman za hrubost.

05:37
    Berani nebezpečně kombinují kolem brány Hlaváče.

05:43
    Ovšem přesilovka Zlína končí. Peška si jde odpykat dvě minuty za nedovolené bránění. Bude se tedy hrát 4 na 4.

06:22
    Z boje o kotouč v rohu útočné třetiny domácích vychází vítězně hráče Třince a vyváží kotouč do středního pásma.

06:40
    Ling musel čelit střele od mantinelu, ale puk chytil v do náruče a drží.

07:32
    Hosté jsou v plném počtu a vydávají se do útoku. Ling měl teď i štěstí, že hráč Třince, na kterého šel pas od modré přihrávku nezachytil.

07:54
    I Zlín už je v pěti.

08:39
    Peška posílal kotouč před branku, kde si na přihrávku najel Strmiska, ale byl asi až příliš blízko brankáři a tak puk poslal jen do betonu Hlaváče.

09:09
    Na druhé straně musel být i Ling ve střehu, ale má puk ve své moci a bude se vhazovat.

09:49
    Roman se dostal za zlínskou obranu, ale byl až příliš z úhlu. Přesto nahodil kotouč na branku a Lingovi puk skončil na rameno a vypadl před branku.

10:11
    Hra zastavena útočící hráč Ocelářů stál v brankovišti a hosté tak jsou vykázáni z útočné třetiny.

10:57
    Flok byl v dobré palebné pozici na kruhu a před ním už stál jen Ling, ale svou ostrou ránu poslal jen na zadní mantinel.

11:59
    Třinecké nahození do pásma nenašlo nikoho z hostujících hráčů a tak domácí vyváží kotouč.

13:00
    Dlouhou pasáž bez přerušení zastavuje faul Zlína. Jenáček vyhodil puk mimo kluziště z vlastní obranné třetiny a jde na trestnou za zdržování hry.

13:43
    Zlín pošetřil drahocenné vteřinky v rohu kluziště a vyhazuje puk.

14:26
    Už se Oceláři drželi v útočném pásmu, ale ševcům se podařilo vyhodit.

14:52
    Ling dvakrát skvěle zasáhl. Nejprve po rána z kruhu vyrazil kotouč a poté se strhla přetlačovaná kolem jeho brány. Ke kotouči se nakonec dostal Stuchlík, měl před sebou odkrytou klec, ale Ling se stačil rychle zvednout, přemístit a vyrazit jeho střelu.

15:19
    Za vysokou hůl si odsedí dvě minuty hostující Kofroň.

16:20
    Třinec se dostal až ke střele a Ling puk drží ve výstroji. Hosté tak šetří čas v útočné třetině.

17:02
    Nahození od modré končí těsně vedle brány Hlaváče.

17:21
    Oceláři se osvobozují a navíc se jim vrací vyloučený hráč.

18:04
    Třinec nahazuje puk do útočné třetiny a jde střídat.

19:04
    Padrnos posílá svou střelu od modré těsně mimo.

19:19
    Opět drží ševce nad vodou Ling! Radzienciak se dostal za domácí obranu, jel sám na zlínského brankáře, ale ten jeho záměr vystihl a lapil kotouč do lapačky.

19:44
    Domácí ještě v závěru třetiny ohrozili branku Hlaváče. Puk prošel brankovištěm, ale mimo tři tyče.

20:00

Další třetina začne přibližně v 14:45.

Viděli jsme docela zajímavou úvodní třetinu. O něco lepším týmem byl Zlín, kterému se povedlo hned ve 4. minutě dostat do vedení zásluhou Werbika. Pak domácí několikrát podržel Ling, kterému můžou ševci děkovat, že po první třetině vedou 1:0.

20:01

21:00
    Za minutu hry se ani jeden z týmů nedostal ke střele. Více času se však hrálo na polovině Zlína.

21:07
    Ofsajd zastavuje domácí a bude se tak vhazovat ve středním pásmu.

21:31
    Miko dostával pas před bránu, ale měl to na dlouhou hokejku a tak jen lehce trkl do kotouče, který ovšem skončil těsně vedle tyč brány Hlaváče.

22:40
    Fryšara se probíjel přes obránce, ale když už se chystal zakončit, kotouč mu vypíchl jeden z třineckých hráčů.

23:38
    Dobrá šance Třince. Útočník hostí dostal přihrávku před bránu, ale jeho střela z první skončila mimo. Na trestnou ale usedá Karafiát, který obdržel dvě minuty za vysokou hůl.

24:39
    Ševci vyhazují kotouč až za branku Hlaváče.

24:58
    Oceláři kombinují kolem brány Linga.

25:21
    Ovšem Zlín dostal puk do středního pásma a odtud ho třinečtí poslali na zakázané uvolnění.

25:40
    Vyloučený Karafiát je zpět na ledě a Zlín tak hraje v plném počtu.

25:59
    Další špatné rozehrávka Ocelářů a píská se zakázané uvolnění. Rozhodčí se ale unáhlili a tuto situace nepřesně posoudili. Bude se tedy vhazovat na polovině hřiště.

26:37
    Střela od mantinelu míjí branku Linga.

27:28
    Hosté se usídlili v útočné třetina a Zlín byl pod tlakem. Proto raději vyhazují puk přes všechny čáry.

28:00
    Máme tady trestné střílení pro Třinec!

28:00
    Sirota fauloval Porubu a ten se rozjel k nájezdu. Párkrát si prohodil kotouč, naznačil rameny kličku a zvolil střelu na lapačku, která ale končí mimo.

28:35
    Nahozený puk až k Hlaváčovi a ten ho raději schoval do lapačky, jelikož se k němu blížil zlínský Stiksa.

29:06
    Strmiska dostal puk od spoluhráče, který byl přitlačen na mantinel, tím se mu ale otevřel prostor a Strmiska mohl z boku zakončovat. Hlaváč si ale se střelou poradil a schoval ji do výstroje.

29:58
    Domácí uklidňují hru v obranném pásmu.

30:22
    Kotouč přeskočil hole všech hráčů a namířil si to na zakázané uvolnění. Buly po levici Hlaváče.

30:22
    Ling má nějaké potíže s výstrojí a tak musí zamířit na střídačku. V bráně ho na chvíli vymění Odložilík.

30:45
    Dlabaja hledal zpoza brány přihrávkou Mika, ale ten jeho pas těsně minul. Jinak by zřejmě trefil odkrytou síť.

31:58
    Přihrávka od modré směřovala před bránu, kde byl Michal Gago, ale kotouč mu přeskočil hokejku.

32:13
    Hra přerušena, vhazování u Hlaváče a Odložilík putuje na střídačku. Ling se naopak vrací do brány.

32:57
    Hákování Hamana rozhodčí viděl a tak třineckému hráči uděluje dvě minuty.

33:40
    Oceláři vyvezli puk až do útočné třetiny.

33:57
    Tma ho dobrých dvacet sekund podrželi a ušetřili drahocenné vteřiny.

34:28
    Werbik si počíhal na přihrávku a z první vypálil na hranici kruhu. Hlaváč však stačil přemístit svůj beton a podržel svůj tým.

35:34
    Stiksa dostal dlouhý pas až na modrou, ale neměl rychlost aby toho využil a tak byl o kotouč zase obrán.

35:47
    Ling si připisuje zákrok po delší době.

36:33
    Přetahovaná o kotouč ve zlínském obranném pásmu.

36:55
    Ševci nakonec vyváží kotouč a jdou střídat, stejně tak i Třinec.

37:17
    Ling betony kryje střelu od mantinelu. Čeká nás tedy vhazování po pravici zlínského gólmana.

37:29
    Domácí poslali puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

37:56
    Strmiska posílal puk na najíždějícího Mika, ale ten kotouč jen o centimetry minul. Kdyby ne, bylo by s hosty zle.

38:28
    Zlínští opět posílají kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

39:16
    Puk po strážce hokejek končí nad trestnou lavicí, takže je hra přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu.

39:42
    Hrehorčák se ujal puku, objel s ním klec Linga a snažil se zasunout k tyči. To se mu tak úplně nepovedlo a kotouč mají opět domácí.

40:00

Další třetina začne přibližně v 15:31.

Branka v druhé dvacetiminutovce sice nepadla, ale nudný hokej rozhodně nevidíme. Oba týmy si vypracovali šance, víc jich měl Zlín, ale zatím je to duel brankářů. Uvidíme co přinese poslední třetina. Zápas je stále otevřený pro obě strany.

40:01

40:09
    Hned po buly musel čelit Ling střele Poruby z kruhu. Navíc útočník Třince se poté dostal do konfliktu se Sirotou. Na trestnou ale usedá Roman s Werbikem, za držení protihráče.

40:57
    Další střelu musel Ling likvidoval. Hokejkou ji vyrazil na mantinel.

41:45
    Váňa nabral rychlost, přihrál puk na druhou stranu a odtud putoval před branku, kde si najížděl zlínský hráč. Ten kotouč těsně netrefil.

42:12
    Oba týmy už hrají opět v plném počtu.

42:52
    Nepřesný pas Pešky končí na hokejkách Třince a ten se vydává vstříc brance Linga.

43:44
    Strmiska dostal hit na modré a skácel se k ledu. Jeho hokejka skončila až u mantinelu a poté si ji ji zlínský útočník vzal odejl možná i lehce otřesen na střídačku.

44:19
    Buly po pravici zlínského gólmana.

44:43
    Boj o kotouč v rohu obranné třetiny domácích. Zlínský trenér hlasitě povzbuzuje své hráče.

45:32
    Oceláři svírali ševce v obranném pásmu a těm se konečně podařilo dostat kotouč ven.

46:03
    Stuchlíkova střela z kruhu končí jen na chráničích domácích obránců.

47:08
    Adámek se proháčkoval do útočné třetiny, ale pak svou střelu po ledě nasměřoval mimo.

47:55
    Jenáček dostal puk na modrou a měl dost prostoru, přesto kotouč z jeho hole zamířil vedle.

48:30
    Puk v ochranné síti za bránou Linga. Třinec už se soustřeďuje více na útok, naopak Zlín brání vedení a hledá skulinky k brejku.

48:53
    Hrehorčák byl před Lingem, udělal kličku, zlínský brankář už ležel a z úhlu se snažil dostat puk do sítě. Ten poskakoval někde na brankovišti a odtud ho domácí poslali alespoň na modrou.

49:49
    Zlín vystihl rozehrávku Třince a jen tak tak, že se mu nepovedlo dostat do zakončení.

50:16
    Oceláři se snažili rychle rozehrát, ale místo toho poslali kotouč na zakázané uvolnění.

50:40
    Jenáček nahrál přímo na hůl třineckého útočníka. Naštěstí pro Zlín stál jeden z hráčů hostí v útočné třetině a píská se ofsajd.

51:03
    Domácí se prošermovali hokejkami až k bráně Hlaváče. Tne drží puk pod rukavicí a Zlín má útočnou třetinu.

51:45
    Hosté se zabydlují v útočném pásmu. Zlín čekají perné chvilky.

52:01
    Kotouč se nakonec odrazil od zadního mantinelu před Linga a ten ho schovává do lapačky.

52:04
    Střela hned po buly končí nad brankou domácích.

52:29
    Ševci poslali puk přes všechny čáry. Tlak Ocelářů pomalu sílí.

52:44
    Strmiska šel se svým kolegou do přečíslení. Jeho nahrávka, ale jen o kousek nenašla hůl zlínského útočníka, který byl jinak v dobré palebné pozici.

53:48
    Zlínu se daří eliminoval tlak Třince. Drží kotouč na hokejkách a nesnaží se o žádné zbrklé či riskantní nahrávky.

54:25
    Ling byl na místě a kryje střelu od modré.

54:25
    Domácí trenér vycítil, že jeho tým potřebuje odpočinek a bojovou poradu. Zlín si tedy vyžádal oddechový čas.

54:53
    Ševci se usadili v útočné třetině, ale jen na chvílí. Poté ovšem Oceláři vyhodili puk na zakázané uvolnění, takže se hra opět vrací k bráně Hlaváče.

56:02
    Nepřesnosti na obou stranách. Až nyní se podařilo hostům nahodit puk na Linga, který ho drží v lapačce.

56:34
    Rána od modré přes několik clonících hráčů trefila stojícího Linga.

57:08
    Zlín šetří vteřiny u mantinelu v útočné třetině.

57:35
    Puk směřuje přes všechny čáry až za branku Linga. Třinec si bere oddechový čas a čeká nás dramatický závěr třetiny.

57:56
    Jeden z domácích hráčů spadl na puk v útočném pásmu a drží ho pod sebou. Sudí píská a hra je vykázána do středního pásma.

58:17
    Třinec má puk na hokejkách a Hlaváč se ohlíží po střídačce.