Buffalo – Boston 0:4 (kon.) | Montreal – Colorado 3:2 (kon.) | Ottawa – Columbus 3:2 (kon.)
New Jersey – San Jose 2:4 (kon.) | Washington – Florida 2:1 (3:1 po s.n.) | Detroit – Toronto 1:0 (po pr.)
Pittsburgh – NY Islanders 3:1 (kon.) | Dallas – Philadelphia 5:6 (po pr.) | Chicago – Nashville 2:1 (po pr.)
Arizona – St. Louis 1:6 (kon.) | Vancouver – Tampa 2:4 (kon.) | Los Angeles – Minnesota 2:1 (kon.)
NY Rangers – San Jose 4:0 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
New York Islanders
Neděle 19.10.2014, 01:10 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Děkuji za sledování a budu se opět těšit u dalších online přenosů (03:51:36)

Dnešní utkání sledovalo 18 655 diváků.

Dnešní utkání je u konce, po zásluze se z vítězství raduje domácí celek. Ve třetí třetině se sice v určitých fázích museli urputně bránit, avšak také si vytvořili několik šancí. Třetí branku poté vstřelil už do prázdné střelecky velmi potentní Patric Hornqvist, který dnes vypálil celkem 12 střel!

60:00

59:46
    Ještě přichází jedno vyloučení Maatty (PIT) na straně domácích, to už ale nic nezmění.

59:13
    Oddechový čas si bere také trenér hostujícího celku, Halák zůstává opět na střídačce.
    Patric HORNQVIST - 3:1

58:40
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Je pravděpodobně rozhodnuto! Crosby posunul puk na Chrise Kunitze, který se ničeho nebál, šel do souboje s obráncem, kotouč poslal kupředu, kde ho dojel PATRIC HORNQVIST, jenž bez ho bez problémů dovezl do odkryté sítě. Asistence: Chris Kunitz, Sidney Crosby

SIDNEY CROSBY si tímto připsal svou 500. asistenci v kariéře v NHL!

58:20
    Halák je na střídačce, brána je prázdná! Hosté to zkusí v šesti!

58:04
    Trenér Tučňáků si vyžádal oddechový čas.

58:02
    Downie je zpátky na ledě, Pittsburgh se ubránil, hráči se snad ani nezapotili.

57:45
    Nyní se o vyhození postaral Ehrhoff, domácí brání skvěle.

57:18
    Sutter se dostal k odraženému kotouči a vyhodil ho a na Haláka.

56:26
    Nelsonovi na modré čáře utíká kotouč a hosté musí znovu dobývat útočné pásmo.

56:05
    Ihned na úvod přichází vyhození přes všechny čáry.

56:02
    Přichází další vyloučení v řadách Tučňáků, na trestnou lavici odjíždí Downie (PIT). Jedna z posledních možností pro hosty na vyrovnání.

55:28
    Halák se vydal až mezi kruhy za pukem, avšak podklouzl a puku se mohl zmocnit Sutter a poslat ho do prázdné brány, avšak Halák výborně stihl zasáhnout a zachránil celou situaci.

54:25
    Ostrovanům se čas pomalu krátí, což ví i domácí hokejisté, kteří sice nenápadně, ale velmi účinně šetří drahocenné vteřinky.
    Na zápas zamířily i slavné osobnosti.

53:49
    Kotouč se po zákroku Fleuryho odrazil do ochranné sítě, pokračovat se bude po reklamní přestávce.

53:36
    Domácí hokejisté to nakonec zvládli, Despres je na ledě a Pittsburgh opět hraje v plném počtu.

52:59
    Domácí hokejisté se osvobozují a naplněná hala bouří.

52:12
    Jedním slovem: úžas! Jedna, druhá, třetí, dorážka tady, dorážka tam! Fleury byl rozvalený na brankové čáře, ale i tak dokázal odvrátit všechny, které na něj mířily!

51:36
    Nyní ale mají hosté skvělou možnost pro vyrovnání! Despresovi (PIT) byla totiž odpískána hra vysokou holí a obdržel dvě trestné minuty.

50:50
    Hosté se pokusili o rychlý protiútok, do vážnější akce se ale nedostali.

49:45
    Malkin, Malkin je prostě všude! Nejprve tečoval rychlou Maattovu střelu, namířil ji mezi Halákovy betony, ta však neprošla. Následně se dostal k dorážce, ležícího slovenského brankáře ale nepřekonal.

49:21
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a pálí co to jde, Halák se drží zuby nehty, ale drží.

48:24
    Fleury je dnes jednoznačně nejlepším hráčem domácího celku. Loni na to od něj fanoušci nebyli příliš zvyklí, letos ale předvádí skvělé zákroky.

47:41
    Letang našel mezi kruhy najíždějícího Maattu, který si zpracoval kotouč a zápěstím vypálil, bránu ale minul o dobrý metr.

46:10
    Hosté se snaží udělat něco s nepříznivá stavem, zatím ale mají jen problémy se ubránit, teprve poté mohou pomýšlet na útočení.

44:23
    Downie (PIT) a Hamonic (NYI) tedy oba obdržely 5 minut za šarvátku. Hamonic navíc dostává osobní 10 minutový trest.

44:23
    Jak nám nabídla režie z opakovaných záznamů, mezi Downiem a Hamonicem došlo ke sporu už po konci druhé třetiny, nyní si to tedy chlapsky vyříkali.

44:23
    Máme tady pravou, nefalšovanou bitku! Downie se pustil do Hamonice, který přijel pomstít Nelsona, kterého předtím Downie čistě srazil. Downie si ale počínal jako ostřílený bitkař a svého soka po pár přesně mířených ranách srazil k zemi!

43:15
    Letang je na ledě a domácí hrají opět v plné počtu.

43:03
    Conacher se natlačil mezi obránci až před Fleuryho, snažil se prostrčit kotouč mezi betony, tam ale skulinka nebyla.

42:56
    Fleurymu mířil kotouč do helmy, avšak hbitým pohybem lapačky puk zachytil. Vhazování po jeho levici.

42:31
    Další tvrdá střela Nelsona, která nyní jen orazítkovala mantinel za bránou. Domácí se opětovně osvobozují.

41:53
    Nelson na Fleuryho tvrdou střelou nevyzrál, obránci následně vyhazují přes všechny čáry.

41:15
    Letang (PIT) zahákoval unikajícího Conachera a jsou mu uděleny dvě minuty. Rozhodčí však nyní mohl s čistým svědomím nařídit klidně i trestné střílení.

40:38
    Nepřesná rozehrávka Ostrovanů znamená zakázané uvolnění a vhazování před Halákem.

40:26
    Domácí začali opět velmi aktivně a ihned prověřili Haláka, který kotouč vyrazil do rohu kluziště.

40:01

Patric Hornqvist je dnes velmi aktivní, po dvou třetinách má na kontě 1+1 a neuvěřitelných 10 střel na bránu! Útočí tak na klubový rekord, 14 střel, z roku 1976.

Druhá třetina nabídla opět atraktivní hokej a hned dvě branky. Tučňáci potvrdili, že jsou ve využívání přesilových her opravdové jedničky a právě díky nim v současné chvíli vedou. Zprvu to vypadalo, že obě branky vstřelil Malkni, avšak druhý gól byl následně připsán Hornqvistovi, který puk jemně tečoval před Halákem. Třetí třetina začne přibližně ve 2:59.

39:39
    Bailey se protáhl před bránu, avšak jelikož Fleury byl na bližší tyči přitisknutý, zkusil to na tyč vzdálenější, tu ale ani náhodou netrefil.

38:24
    Druhá perioda se nám pomalu blíží ke konci a domácí už spíše brání svůj náskok, teď by o něj nechtěli přijít.

37:54
    Jak Letang, tak Conacher jsou zpět na ledě a hraje se v plném počtu.

36:54
    Fleury má plné ruce i nohy práce, hostující hokejisté na něj vysílají jednu střelu za druhou, kanadská brankář v této třetině ale zatím drží.

35:54
    Na trestnou lavici usedá Letang (PIT) za hrubost, zároveň je ale vyloučen také Conacher (NYI). Hraje se 4 na 4.

35:29
    Hosté jsou těmito brankami sice sraženi do kolen, možná ještě hlouběji, avšak nevzdávají se a ihned se snaží vyrovnat.
    Patric HORNQVIST - 2:1

34:44
    Domácí využívají i klasickou přesilovou hru a rázem se ujímají vedení! No a druhou branku vstřelil PATRIC HORNQVIST, který před bránou tečoval tvrdou střelu Jevgenije Malkina, lehce ťukl do puku a ten už propadl až za záda Haláka. Asistence: Jevgenij Malkin, Kris Letang
    Jevgenij MALKIN - 1:1

33:49
    Bleskurychle využitá přesilová hra, jasně nacvičená kombinace. Hornqvist za bránou zamíchal s pukem a poslal ho Crosbymu, který nezaváhal a ihned ho poslal dále na JENGENIJE MALKINA, který se z mezikruží nemýlil. Asistence: Sidney Crosby, Patric Hornqvist

33:34
    Hosté hráli v příliš mnoha hráčích a je tu přesilovka 5 na 3.

33:18
    Martin vypálil z vrcholu pravého kruhu, Halák reflexivně zasáhl.

32:56
    Crosby svým dobrým pohybem vybojoval přesilovou hru pro Penguins, za hákování je vyloučen Conacher (NYI).

32:12
    Kunitz pálil ihned zpoza modré čáry, avšak zcela minul bránu. Domácí ale pokračují v náporu v útočném pásmu.

31:47
    Crosby už je zpět na ledě a hned se zapojil do útoku, avšak do zakončení se nedostal.

30:59
    Domácí přežili několik tvrdých střel jen díky výbornému Fleurymu, následně se obráncům podařilo kotouč vyhodit.

30:37
    Okposo to vzal na sebe, podél mantinelu se protáhl do útočného pásma a natlačil se až před bránu. Jeho bekhendové zakončení se ale neujalo.

29:58
    Před bránou se pokoušel dorážet Nelson, avšak Fleury byl pozorný a puk betonem vykopl.

29:31
    Ne na dlouho, na trestnou lavici putuje ze hákování Sidney Crosby (PIT).

29:04
    Mezitím už se ale na led vrátil Martin a hraje se tady v plném počtu.

28:21
    Přichází ale další vyloučení, na obou stranách. Strome (NYI) dvě minuty za podražní a domácí Downie za filmování.

28:10
    Downie je na ledě, tlak hostů ale trvá.

27:45
    Boychuk si najel na střelu z první a trefuje tyč Fleuryho brány!

27:20
    Vzápětí přichází další vyhození do Tučňáků.

27:05
    Na úvod se ale domácí rychle osvobozují.

26:44
    Domácí jsou do tří! Boychuk byl ošklivě podražen Martinem (PIT), která se pokoušel o bodyček, avšak je z toho podražení.

26:10
    Avšak ne na dlouho, jelikož přichází další vyloučení. Nyní ale na druhé straně, Downie (PIT) obdržel dvě minuty za hru vysokou holí.

26:02
    Boychuk je zpět na ledě, tlak domácích ale trvá.

25:16
    Malkin je opět hlavním střelcem, avšak ani tato místní legenda zatím nemůže najít pro puk cestičku do brány.

24:29
    Hornqvist svižnou střelou z levého kruhu trefil jen Haláka, který nevěděl, kde má kotouč, a tak se raději nehnul a rozhodčí přerušil hru.

24:02
    Johny Boychuk (NYI) nejprve fauloval, poté vyhodil kotouč mimo hřiště, jsou z toho dvě minuty.

23:56
    Tučňáci měli problém dostat ze obranného pásma, to se ale změní, je signalizováni vyloučení.

23:26
    Domácím se nedá upřít snaha o vyrovnání, občas je to ale uspěchané a nepromyšlené, jako nyní, kdy se navíc dopustili zakázaného uvolnění.

23:02
    Strome se protáhl po pravém křídle do útočného pásma a bekhendem prověřil Fleuryho pozornost, domácí brankář bezchybný.

22:12
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a snaží se střílet ze všech pozic, všechny střely ale míří zatím mimo bránu.

21:42
    Dvěma dobrými ranami se prezentoval Jevgenij Malkin. Nejprvě to zkoušel techniky z pravého kruhu, následně tvrdou ranou od modré čáry, avšak na obě rány si Halák počíhal.

21:10
    Hra se však stěhuje na druhou stranu hřiště, jelikož Ostrované po vystřídaná museli rozehrávat zpoza Haláka, což se jim nepodařilo a bylo jim odpískáno zakázané uvolnění.

20:40
    Druhou periodu začali aktivněji hostující hokejisté, kteří se ihned natlačili do útočného pásma a prověřili Fleuryho.

20:01

Je za námi první třetina, po které hosté zaslouženě vedou o jednu branku. Ze šancí, které jsme viděli, mohlo padnout hodně gólu, on však padlo snad z té nejméně nápadné. Druhá perioda začne přibližně ve 2:02.

Statistiky první třetiny

Střely na bránu: 16 – 10
    Vyloučení: 0 – 1
    Hity: 14 – 19
    Vyhraná vhazování: 8 – 13

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45
    Málem vylo vyrovnáno! Despres s pukem zajel za bránu, odkud adresoval puk na najíždějícího Hornqvista. Tomu se ale puk postavil na hranu a v rychlosti už nedokázal zamířit přesně.

19:05
    Malkinovi je písknuta hra vysokou holí, domácí jsou tedy vykázání do středního pásma.

18:43
    Sutter vypálil velmi tvrdě a rychle z otočky, Halák nemusel zasahovat. Obránci byli velmi obětaví a vrhli se do střely.

17:11
    Domácí jsou ale stále na puku a derou se do útoku, obrana hostů odolává.

17:06
    Sill se protáhl po pravé straně a poslal puk před bránu, kam si sjížděl Goc, ten ale na kotouč nedosáhl.

16:44
    Domácí si ke konci třetiny vytvářejí hodně slibných šancí, v cestě jim ale stojí zatím skvělý Halák.

15:47
    Další velmi důležitý zákrok Haláka! Malkin absolutně vyšachoval obranu Islanders, předložil kotouč volnému Sutterovi. Ten ale nedokázal přesně zamířit a trefil se do míst, kde byl připravená Halák.

15:37
    Je to gól! Promiňte, nakonec není, to se jen Adams projel skrze útočné pásmo a místo kotouče dopravil do brány sebe. Avšak ještě předtím se pokoušel právě o dorážku Dupuis, avšak Halák svými hbitými betony kotouč vyrazil.

14:32
    Martin střelou od modré hledal před bránou clonící spoluhráče, ti však na tuto střílenou přihrávku nezareagovali. .

13:53
    Jakmile je na ledě elitní formace domácího celku, hned je rušno, avšak ani Crosby ji Kunitz dnes nemíří přesně, většina jejich puků míří buď do Haláka, nebo úplně mimo bránu.

13:17
    Avšak také se podívají do pásma Ostrovanů, jelikož se jim nevydařila rozehrávka a je jim odpískán icing.

12:57
    Tučňáci se na malou chvíli dostali z obranného pásma a stihli vystřídat, ihned ale musí kmitat zpět do obrany.

12:11
    Hosté již hrají v plném počtu a opět jsou usazeni v útočném pásmu. Jedním z nejaktivnějších střelců je dnes Okposo, na Fleuryho je ale zatím krátký.

11:23
    Skvělý zákrok Haláka proti akci Hornqvista těsně před brankovištěm! Švédský útočník přebral kotouč, otočil se s ním a mířil mezi betony, tam ale kotouč nenacpal.

10:51
    Malkin, Crosby a Hornqvist prozkoušeli Halákovu pozornost, avšak jeden na slovenského brankáře nevyzrál.

10:08
    Nielsen se při oslabená vydal na útočný výlet a málem se mu zadařilo, Fleury byl ale u své pravé tyče včas a puk za sebe nepustil.

09:31
    Cizikas (NYI) u mantinelu sekl přes nohy Malkina, a je tak vyloučen na dvě minuty. Přesilová hra pro domácí.

09:12
    Hosté jsou vstřelenou brankou stále pořádně nabuzení a ze svého tempa vůbec neulevují, naopak ho ještě stupňují a Fleury má co dělat, aby vše stihl pochytat. Nyní ale vyzrál na střelu Okposa.

08:48
    Hra se ale opět stěhuje před Fleuryho, jelikož se domácím hokejistům nepodařila rozehrávka, a bylo jim odpískáno zakázané uvolnění.

08:30
    Pittsburgh měl problém dostat se z obranného pásma, což se mu nakonec na krátkou chvíli podařilo. Od další akce odradil Ostrovany ofsajd.

07:33
    Ostrované vyhráli vhazování v obranném písmu a drali se do útoku, kde z otočky vypálil Bailey, Fleury zasáhl betony. Hosté se ale stále drží v útočném pásmu.

07:21
    Tučňáci se ihned po vhazování vydali kupředu směrem k Halákovi, kterého ale zaměstnali jen jednoduchou střelou, se kterou neměl žádný problém.

07:10
    Fleury si připisuje dobrý zákrok, vhazovat se bude po krátké reklamní přestávce.

06:39
    Domácí jsou rázem jako opaření, fanoušci najednou umlkli. Z původní super atmosféry je to nyní v hale jako na pohřbu.
    Thomas HICKEY - 0:1

05:46
    Islanders právě vstřelili branku!
    Ostrované udeřili jako blesk z čistého nebe! Opravdu rychlá akce, kdy na levém kruhu zůstal absolutně nikým nehlídaný THOMAS HICKEY a svou střelou se trefil na vzdálenější tyč nad rameno Fleuryho – 0:1! Asistence: Ryan Strome, Brock Nelson

05:12
    Zaskvěl se ale také Jaroslav Halák, který polapil nejprve střelu, následně i dorážky Dupuiho, navrátilce do sestavy.

04:11
    Okposo prověřil Fleuryho, který se na poslední chvíli natáhl po puku, který už mířil do brány. Fantastický zákrok!

03:29
    Rychlý protiútok, Crosby se protáhl do útočného pásma, kde zpětnou přihrávkou hledal Hornqvista, ten se ale už ke střele nedostal.

03:08
    Až nyní přišla první dobrá útočná akce hostujícího celku, kdy Marc-André Fleury musel zasahovat. Byl ale pozorný a střelu z mezikruží polapil.

02:24
    Domácí jsou zatím jasně aktivnější a svému soupeř vůbec nepůjčují kotouč, Fleury ještě nemusel zasahovat.

01:01
    Malkinova formace se prodrala do útoku, avšak nijak zvlášť výraznou šanci si nevypracovala a přepouští své místo dalším.

00:13
    Utkání odstartovalo dvěma rychlými akcemi na obou stranách, avšak oba brankáři byli pozorní.

00:01

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Maatta, Letang, Ehrhoff, Martin, Despres, Scuderi – Kunitz, Crosby, Hornqvist – Dupuis, Sutter, Malkin – Comeau, Spaling, Downie – Sill, Goc, Adams.

New York Islanders: Halák (Johnson) – Leddy, Boychuk, Hickey, Hamonic, Strait, de Haan – Conacher, Tavares, Okposo – Kulemin, Nelson, Strome – Bailey, Nielsen, Clutterbuck – Martin, Cizikas, McDonald.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Šatna Pittsburghu je už připravena!

Ostrované mají odehrané již utkání a zatím předvádí perfektní výkony. Neztratili ještě ani jeden bod, mají tedy bodů 8 a jsou na prvním místě Východní konference se skóre 19:12.

V prvním utkání o své výhře rozhodli hlavně v první a druhé třetině a ačkoliv v té třetí třikrát inkasovali, nakonec zvítězili 5:3. Druhé utkání bylo velmi vyrovnané, ale díky druhé třetině si Islanders připsali vítězství 4:3.

Třetí utkání bylo první dvě třetiny vyrovnané, Islanders o svém vítězství rozhodli až v poslední části, kdy vstřelili 4 branky a zvítězili 6:3. Nejvyrovnanější bylo poslední utkání, které dospělo až do samostatných nájezdů. Avšak i v nich byli úspěšnější Ostrované a opět brali plný počet bodů, tentokráte za výhru 4:3 sn proti San Jose.
    Ranní trénink Ostrovanů.

Pittsburgh zažil poměrně povedený vstup do sezony, když se ve dvou po sobě jdoucích utkáních radoval ze dvou výher. V posledním, třetím zápase, ale přišla nečekaná prohra, a na kontě tak má 4 body s kladným skóre 13:9.

V prvním zápase, proti Anaheimu, rozhodli Tučňáci o své výhře především v první třetině, kdy odskočili do vedení o dvě branky. Zbytek zápasu, který byl hodně divoký, už skóre nezměnil, a Pittsburgh se tak radoval z výhry 6:4.

Ve druhém zápase rozhodla opět první třetina, jelikož v ní Torontu nadělili hned 3 branky, které poté také činily rozdíl v konečném skóre 5:2.

Třetí zápas probíhal ve velmi podobném stylu, jako zápasy předchozí. Tučňákům se opět vydařila první perioda, kdy odskočili do dvoubrankového vedení. Ještě tři minuty před koncem zápas Pittsburgh vedl 2:1, avšak Dallas dokázal vyrovnat a v čase 59:58, během přesilové hry, poté vstřelit i rozhodující třetí branku. Dalas se tedy radoval z vítězství 3:2.

Zdravím všechny hokejové fanoušky! Nejlepší hokejová liga světa, zámořská NHL, už je v plném proudu a tato noc opět nabízí množství zápasů. Jedním z nich bude i souboj Pittsburgh Penguins a New York Islanders. Utkání začíná v 1 hodinu, nenechte si ho ujít!

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 34. Malkin (Crosby, Hornqvist), 35. Hornqvist (Malkin, Letang), 59. Hornqvist (Kunitz, Crosby) – 6. Hickey (Strome, Nelson)

Rozhodčí: O’Halloran, Pochmara – Amell, Kovachik

Diváci: 18 655