Chabarovsk – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Vladivostok – Soči 1:0 (3:2 po s.n.) | Novokuzněck – Jaroslavl 0:1 (kon.)
Novosibirsk – Viťaz 2:3 (kon.) | Čerepovec – Jekatěrinburg 3:2 (1:0 po s.n.) | Jokerit – Ufa 2:4 (kon.)
N.Novgorod – Kazaň 3:2 (kon.) | Petrohrad – Omsk 3:2 (po pr.) | Riga – Barys 2:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
Severstal Čerepovec
3:2 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Neděle 19.10.2014, 15:00 • Sports-Concerts Hall Almaz • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítám vás u sledování dnešního utkání, ve kterém změří síly Čerepovec s Jakatěrinburgem.

Při pohledu na tabulky zjistíme, že oba celky se nacházejí v odlišné konferenci. Čerepovec figuruje s čtyřiadvaceti body na osmé pozici Západní konference. Jakatěrinburg zatím obsazuje dvanáctou pozici Východní konference, když posbíral šestnáct bodů.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Severstal Čerepovec: Štěpánek – Několenko, Šeref, Urbom, Almqvist, Stasenko, Šinin, Azamascev – Trubačjov, Stoljarov, Buchněvič – Ullström, Nikoncev, Kvapil – Kagarlickij, Černov, Monachov, Berdnikov, Kupšov, Kazakovcev.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář – Viklund, Lepistö, Metljuk, Trjamkin, Antonov, Postnikov, Jegin – Brule, Simakov, Petružálek – Michnov, Krysanov, Bumagin – Levandovskij, Rybakov, Lejemejev – Golyšev, Garajev, Jemelin.

Rozhodčí: Anisimov, Gofman – Kuchava, Novikov.

Česká brankářská škola bude mít v dnešním zápase hned dvojí zastoupení. Na jedné straně bude chytat Jakub Štěpánek, kterému se na druhé straně postaví Jakub Kovář. Který z brankářů bude úspěšnější se dozvíme během dnešního duelu.

Česká Republika bude mít zastoupení i v poli. Na jedné straně uvidíme Marka Kvapila a na té druhé Jakuba Petružálka.

Ledová plocha je již připravená a utkání za pár okamžiků začne.

Avtomobilist je srovnán na modré čáře a už čeká na soupeře.

Nyní vstupují na ledovou plochu i domácí, kteří jsou hlasitě vítáni publikem.

Ruská hymna se rozléhá arénou.

00:01

00:25
    Petružálkova střela z hranice kruhů skončila jen na betonu pozorného Štěpánka, který puk vyráží ke spoluhráčům.

01:25
    Černov se dostal do útočné třetiny, kde o puk rychle přišel.

01:41
    Levandovskij nepřesně rozehrál a píská se zakázané uvolnění. Hra se vrací před Kováře, jenž si na puk zatím nesáhl.

02:03
    Hosté dobře napadají rozehrávku Čerepovce, který černou gumu vrací za svou bránu.

02:53
    Máme tu první přesilovou hru pro domácí celek. Na trestnou lavici usedá za hákování Jemelejev.

03:14
    Střelu z mezikruží vyrazil Kovář do rohu kluziště, kde stojí domácí hráč.

03:54
    Michnovova střela je sražena prvním bránícím hráčem.

04:03
    Z levé strany vystřelil na bližší tyč Trubačjov, ale Kovář vytáhl perfektní zákrok vyrážečkou!

04:57
    Čtyři vteřiny se bude hrát ve čtyřech. Za hákování jde na trestnou lavici Kvapil.

05:18
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Od modré čáry vyslal tvrdou ránu TOBIAS VIKLUND, který propálil Štěpánka. Český brankář přes clonící hráče nemohl nic vidět a zareagoval až na poslední chvíli. Asistence: Jakub Petružálek, Alexej Simakov.

06:11
    Jakub Kovář si dojel pro puk až k mantinelu, kde ho před dotírajícím útočníkem ukryl pod lapačku.

06:50
    Čerepovec nahodil kotouč na zadní mantinel, kde jsou dříve bránící hráči.

07:15
    Od modré čáry vystřelil Krysanov, jehož pokus Štěpánek vyrazil do ochranné sítě.

07:38
    Na hranici brankoviště se zjevil osamocený Kvapil, kterého vychytal Kovář.

08:00
    Na druhé straně se vytáhl pěkným zákrokem Štěpánek.

08:22
    Střelu z mezikruží vyrazil Kovář pouze před sebe, kde stál domácí útočník, který svou dorážku namířil jen do lapačky brankáře.

09:17
    Další fantastický zákrok Kovář! Když vychytal z hranice brankoviště střelu, kterou vyslal Kagarlickij.

10:45
    Střelu od modré tečoval Kagarlickij pouze do připraveného Kováře, který má nyní hodně práce.

11:06
    Mezi kruhy byl osamocený Stojarov, jehož střelu vyrazil Kovář, jenž se roztáhl přes celé brankoviště!

12:05
    Levandovskij hledal před brankou spoluhráče, ale našel jen hokejku soupeře.

12:56
    Hra je nyní hodně nepřesná a ani jeden z týmu si puk neužije dlouho.

13:19
    Po dlouhé době si připsal zákrok i Štěpánek, který na dvakrát chytil střelu Garejeva.

13:43
    Střela Urboma je hodně nepřesná.

15:16
    Trubačjova střela končí na betonu Kováře.

15:48
    Hostující kapitán odchází na trestnou lavici. Kováře čekají další těžké momenty.

15:50
    Střelou z první se prezentoval Kvapil, jehož pokus mířil pouze do ochranné sítě.

16:31
    Jakatěrinburg zahrozil v oslabení. Střela z hranice brankoviště skončila na hrudi Štěpánka.

16:51
    Hosté vyhazují černou gumu až za branku Severstalu.

17:21
    Celá situace se opakuje. Domácím se nedaří usadit se v útočné třetině.

17:48

18:31
    Jakatěrinburg drží kotouč za svou brankou a střídá.

19:20
    Krysanov hledal před brankou spoluhráče, ale žádný v tomto prostoru nebyl.

19:55
    Lepistö dostal pěknou přihrávku na modrou čáru. Místo střelby mu puk utekl do střední třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Hosté využili početní výhodu a vstřelili vedoucí branku. Po inkasované brance Čerepovec zvýšil tempo, ale slibné šance pochytal výborný Kovář, jemuž Jekatěrinburg může děkovat za průběžné vedení.

Československá stopa

Jakub Štěpánek – 11 zákroků.
    Marek Kvapil – 0+0, 4:50 čas na ledě, 2 střely.
    Jakub Kovář – 10 zákroků.
    Jakub Petružálek – 0+1, 3:04 čas strávený na ledě, 0 střel.

20:01

20:27
    Kvapil se dostal do útočné třetiny, ale za modrou čárou obrátil hru zpátky do střední třetiny.

21:35
    Puk se od Almqvista dostal mezi střídačky. Vhazovat se bude ve střední kruhu.

21:57
    Obránce Trjamkin se vydal do útočná třetiny, kde mu puk utekl za branku Štěpánka.

22:38
    Střela od modré končí v lapačce zatím jistého Kováře.

22:51
    Čerepovec kombinuje v útočném pásmu, ale střelba nepřichází.

23:00
    Kotouč vybojoval hostující obránce a posunul jej do střední třetiny.

23:55
    Petružálek přihrál do jízdy Lepistömu, kterému skočil do rány bránící hráč.

24:36
    Mezi kruhy dostal puk Almqvist, jehož pokus vyrazil Kovář za branku.

25:13
    Domácí se snaží vyrovnat stav zápasu. Ovšem proti je Jakub Kovář, který chytá výborné utkání.

25:38
    Jakub Kovář vyrazil střelu z mezikruží a zvládl chytit i následnou dorážku.

25:55
    Černá guma znovu na střídačce. Tentokrát ji tam dostal Jemelejev.

26:35
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Střelu z mezikruží vyrazil Kovář pouze na hůl SARGEJE MONACHOVA, jenž na dvakrát vsítil branku Asistence: Andrej Šefer, Pavel Černov.
    MONACHOV - 1:1

27:20
    Stojnarov obkroužil branku a střelou na přední tyč našel připraveného Kováře.

27:37
    V dalším souboji vychytal Kovář Stojnarova, jenž to zkoušel od mantinelu.

27:58
    Po dlouhé době si na kotouč sáhl i Štěpánek, který chytil střelu z levého kruhu pro vhazování.

28:38
    Od levého mantinelu vystřelil Levandovskij, jehož střelu vyrazil Štěpánek do rohu ledové plochy.

29:26
    Z hranice kruhů vystřelil Kagarlickij, jehož ránu vyrazil hostující brankář nad bránu.

29:42
    Zakázané uvolnění Jekatěrinburgu.

29:57
    Na trestnou lavici usedá za hákování hostující Bumagin.

30:05
    Hostující hráči posílají černou gumu až za branku domácího týmu.

30:51
    Před brankou Kováře vznikla mela, ve které nikdo nedokázal zakončit.

31:27
    V oslabení ujel hostující hráče, jehož samostatný únik zlikvidoval Štěpánek!

31:57

32:59
    Střela od modré čáry končí v lapačce domácího brankáře. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

33:40
    Hra je v těchto momentech nepřesná!

34:31
    Petružálkovi přejel do útočného pásma spoluhráč a píská se ofsajd.

35:17
    Přes celou šířku dostal puk Simakov, jehož ránu z první chytil Štěpánek!

36:12
    Kagarlickij našel Nikonceva, jehož pokus vyrazil Kovář, který se skvěle přesunul.

36:20
    Nahození od modré končí v lapačce hostujícího gólmana.

36:38
    PAVEL BUČNĚVIČ se odpoutal od obránce a forhendovou kličkou překonal bezmocného Kováře. Asistence: Genadij Stoljarov, Andrej Šefer.
    BUCHNěVIČ - 2:1

37:44
    Za tvrdý faul na Kvapila jde na trestnou lavici Trjamkin, který je vyloučen za vražení na hrazení.

38:39
    Střela Magalinskije je sražena do ochranné sítě za Štěpánkem.

39:00
    Domácí kombinují v útočné třetině, jenže střelba nepřichází.

39:20
    Hostující hráči jsou značně unavení.

39:37
    Nepřesná střela od modré vykázala domácí až do obranné třetiny.

39:57
    Skvěle se přesunul Jakub Kovář, který vyrazil střelu Buchněviče, jenž mířil z první do bližšího horního rohu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině domácí otočili stav zápasu ve svůj prospěch. V duelu brankářů je stav pouze 2:1, i když jsme viděli několik výborných šancí.

Jakub Štěpánek – 18 zákroků.
    Marek Kvapil – 0+0, 9:25 čas na ledě, 4 střely.
    Jakub Kovář – 25 zákroků.
    Jakub Petružálek – 0+1, 7:24 čas strávený na ledě, 0 střel.

40:01

41:28
    Autorem branky je ALEXANDER RYBAKOV. Asistence: Anton Krysanov, Nikita Trjamkin.
    RYBAKOV - 2:2

42:58
    Kovář zachytil puk za brankou a hosté mohou rozjet další útok.

43:41
    Po střele z otočky byl poslán na ledovou plochu hostující útočník, ale rozhodčí zůstává v klidu.

44:39
    Střelu z mezikruží zlikvidoval Štěpánek.

45:03
    Střelu od modré čáry tečoval Rybakov. Štěpánek na jeho teč stihl zareagovat a kotouč chytil.

45:33
    Bumaginova střela je zablokována. Hostující útočník se po chvíli dostal k další, jenže ho vychytal opět připravený Štěpánek.

46:20
    Hosty vyrovnávací branka nabudila a Jekatěrinburg je aktivnější než soupeř.

46:30
    Nahození od modré čáry skryl v lapačce Kovář.

46:57
    Bušněvič hledal zpoza branky spoluhráče. Ovšem našel pouze obránce.

47:16
    Z velkého úhlu to zkoušel opět Bučněvič, jehož ránu vyrazil připravený Kovář.

48:29
    V souboji jeden na jednoho se nedostal Petružálek přes obránce, který ho poslal k ledu.

49:38
    Kovář riskantní rozehrávkou našel protihráče, jenž nezpracoval kotouč.

49:59
    Trubačjov vyslal z mezikruží svou ránu těsně mimo branku.

50:38
    Z levé strany vystřeli Brulé, jehož pokus vyrazil Štěpánek opět k němu, ale dorážka už postrádala razanci.

50:57
    Na trestnou lavici odchází za hákování domácí Šefer.

51:12
    Tečovanou střelu od modré vyrazil Štěpánek do bezpečí.

51:44
    Na modré čáře využil zaváhání obránce Stoljarov, který vystřelil z hranice kruhů. Ovšem Kovář byl pozorný a ránu vyrazil.

52:30
    Domácí vyhazují.

52:57

53:58
    Aktivnější ve třetí třetině jsou hostující hráči, kteří svého soupeře drží v útočné třetině.

54:55
    Na chvíli se domácí dostali do útočného pásma, ale nepřesnou přihrávkou se musejí vrátit zpět.

55:46
    Almqvist hledal spoluhráče před brankou, jenže našel jen obránce.

56:51
    Z levé strany vystřelil Petružálek, jehož pokus dobře viděl Štěpánek.

57:32
    Stasenkova rána skončila na hrudi Kováře. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

58:00
    Čerepovec posunul kotouč do útočné třetiny a čeká na modré čáře.

58:49
    Kvapil obkroužil celé útočné pásmo a následnou přihrávkou našel spoluhráče, který přestřelil.

59:34
    Kapilova rána z mezikruží mířila těsně mimo tři tyče!

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Jekatěrinburgu se podařilo vyrovnat a utkání jde zaslouženě do prodloužení, které začne za několik málo minut.

60:01

60:25
    Na modré čáře se napřáhl Šefer, kterého vychytal Kovář.

60:40
    Domácí publikum si hlasitě žádá branku v hostující síti.

61:04
    Z hranice kruhů vystřelil Kagarlickij, jehož ránu zkrotil pozorný Kovář.

62:09
    Zatím to vypadá jakoby hosté čekali na nájezdy. Drží kotouč za svou brankou.

63:00
    Nahození od levého mantinelu chytá Kovář, který následně rychle rozehrál.

63:16
    První zákrok v prodloužení si připsal Štěpánek, jenž chytil ránu Lepistöho.

64:15
    Kovář si počkal na nahození ze střední třetiny a ukryl puk pod lapačkou.

64:50
    Kagarlickij obkroužil branku a přihrál na vzdálenější tyč, kde byl Šefer, který netrefil odkrytou bránu!

65:00
    Prodloužení skončilo.

Po šedesáti minutách není vítěz znám, a tak o bodu navíc rozhodnou nájezdy.