Club Bruggy – Gent 2:2 (kon.) | Anderlecht – Standard 0:2 (kon.) | Mouscron – Lokeren 2:2 (kon.)
RSC Anderlecht
0:2 (0:0)
Standard Lutych
Neděle 26.10.2014, 18:00Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám zde všechny příznivce belgického fotbalu u online reportáže 12. kola Jupiler Pro League. Dnes se proti sobě postaví RSC Anderlecht a Standard Lutych. Domácí RSC podává svůj vysoký standard, bez porážky se 23 body zatím vede nejvyšší belgickou soutěž. Soupeř z Lutychu je na tom hůře, po dobrém startu sezóny už mockrát nebodoval a se svými dvanácti body je až na dvanácté příčce. Domácí Anderlecht je dnes favoritem, ale dokáže dále udržet svou neporazitelnost? Utkání startuje v 18:00.

RSC Anderlecht: Proto – Najar, Mbemba, Deschacht, Acheampong – Kabasele, Tielemans, Defour, Praet – Suárez, Cyriac, ,
    Náhradníci: Colin, Klještan, Conté, Dendoncker, Roef, Kawaya, Mitrovič

Standard Lutych: Thuram – Milec, Teixeira, Ciman, Andrade – M'Poku, Faty, Trebel, Mujangi Bia – Louis – de Camargo
    Náhradníci: Kawašima, Araujo, Ono, De Sart, Watt, Arslanagic, Lumanza-Lembi

Rozhodčí: Gumienny – Bleyen, Meers.

1

1
    Jako první rozehrávali domácí, kteří hrají v typických fialových dresech, hosté jsou v červenobílém.

3
    Louis dostal přesnou přihrávku do běhu a zkusil pod úhlem vystřelit, jeho pokus byl zblokovaný.

3
    Acheampong byl faulovaný a RSC startuje své motory.

4
    Mujangi Bia seběhl do středu hřiště mezi hráče RSC a zkusil vystřelit na bližší tyč, neúspěšně.

6
    Dobrou šanci hostů zakončenou střelou do branky přerušila ruka Mujangi Bia.

9
    Trebel zkusil střelu zpoza obrany a přestřelil.

10
    Trebel zastavil Praeta nedovoleně a domácí mají před sebou zajímavou stanndardku.

11
    Obrana Lutychu to zvládla a hosté už spěchají dopředu.

12
    Praet sesnažil procpat balón z pravé strany do šestnáctky před Thurama, vybojoval pouze roh.

13
    K míči se dostal Cyriac, který nehlavičkoval vůbec špatně, i tak mohl zůstat Thuram klidný.

16
    Deschacht se postavil Louisovi do cesty a byl mu odpískán faul.

17
    Přímý kop hosté nezvládli, přímá střela skončila v hledišti.

18
    Najar si poradil s Andradem zápasnicky a byl mu odpískán útočný faul.

20
    Je za námi prvních dvacet minut a stav stále 0:0. Ze začátku byli nebezpečnější hosté, ale nyní je hry už vyrovnaná a tempo pomalejší.

22
    Cyriac se dostal do vápna, kde se ale nedokázal s míčem poprat a uskočil mu.

23
    Louis přišlápl Tielemanse a je potrestán žlutou kartou.

25
    Louis opět fauluje, tentokrát vletěl do Mbemby.

26
    De Camargo našel přihrávkou vzduchem Biu, jeho pas byl ale příliš prudký a Bia poslal míč pouze na tribunu.

28
    Pomalou a zdlouhavou akci domácích zastavil nevýrazný Suárezův ofsajd.

29
    Acheampong se rozběhl s míčem, zatáhl ho na levou stranu a zkusil vystřelit, sražená střela znamená pro fialové roh.

30
    Z toho se RSC do zakončení nedostalo, míč ale dále drží na polovině Standardu.

33
    Cyriac nejprve doběhl přihrávku ve vápně, ale nepředal ji dál. O chvíli později se dostal v pokutovém území znovu k balónu a hledal Suáreze, ten se do zakončení neprobojoval.

36
    Ciman neudržel v Suarezově obléhání míč na hřišti a domácí budou rozehrávat další roh.

37
    Ten si zopakovali ještě z druhé strany, ale ani jedné sitauce se nemusel Thuram bát.

39
    Louis přišlápl Defoura, který se těžce zvedá ze hřiště. Sudí Louisovi druhou žlutou kartu neukázal, řešil to pouze domuvou, což se nelíbí domácím fanouškům.

41
    Velká šance domácího týmu, hned několik slibných momentů se rodilo pro RSC, ke střele se dostal až z odraženého míče Mbemba, který minul.

45
    Suarez byl v dobré pozici, ale ani tak nedokázal zamířit přesně.

45+2

První půle je již minulostí a stav se od úvodního hvizdu nezměnil. Do utkání vstoupili lépe překvapivě hosté. To dlouho netrvalo a Anderlecht hru vyrovnal. Postupem času si získal převahu, ale ani jeden z týmu se prosadit nedokázal. Kolem 20. minuty se ubralo na tempu a nebylo vidět ani moc střel. Na konci první půle byli domácí lepším týmem, to nic nemění na tom, že branku vstřelit nedokázali. Víc se dozvíme v druhém poločase, který začíná přibližně v 19:05.

46

48
    M'Poku bez servítek vystřelil a Proto se hodně protáhl. Balón nakonec skončil jen o vlásek nad horní tyčí.

50
    Standard rozehrával rohový kop, míč se v šestnáctce moc dlouho neohřál a už letí na druhou stranu.

51
    Ani Defour na druhé straně roh nerozehrál dobře.

53
    Cyriac si zpracoval míč na prsou a akrobaticky nůžkami chtěl střílet. Jeho pokus zády k brance nevyšel a balón netrefil dle svých představ.

55
    De Camargo se v době přihrávky pohyboval v ofsajdu.

57
    Tielemans si v souboji s Biou pomohl nedovoleně a Lutych má k dispozici přímý kop.

58
    Z tohoto trestňáku nebylo vůbec nic a míč na svých kopačkách mají nyní domácí.

59
    Suárez byl na rychlý pas krátký a nedoběhl ho.

60
    Je za námi hodina hry a stav je stále 0:0. Anderlecht má ze hry více, ale obrana Standardu drží jako kámen.

61
    Dochází k prvnímu střídání Anderlechtu, které je hned dvojité. Odchází Kabasele a Cyriac a do hry se zapojí Conté a Mitrovič.

63
    Defourova střela pořádně vyděsila Thurama.

64
    Mitrovič spadl ve vápně, penalta mu však odpískána nebyla.

66
    M'Poku byl ve správný čas na správném místě, dostal přihrávku a mohl jít v šestnáctce sám na gólmana. Balón mu poskakoval a než ho zkrotil, stopeři byli v jeho blízkosti.

68
    Standard Lutych střídají, odchází Mujangi Bia, kterého střídá Ono.

70
    Mitrovič byl v ofsajdu, ale před tím byl faulovaný Suárez a Teixeira je za tento faul potrestaný žlutou kartou.

71
    Další změna v sestavě hostí, dneska dohrál Trebel a na zelený pažit vbíhá De Sart.

72
    Přímý kop se domácímu týmu nepovedl a hráči Lutychu tak mohou jít dopředu.

73
    Thuram vybíhal proti centru, ale nechytil ho, Mitrovič balón dorazit nedokázal.

76
    Suarez na hranici pokutového území promáchl.

79
    Tielemans srazil Ona a hosté mohou zkusit překonat Prota.

79
    Standard právě vstřelil branku!
    Trestný kop se Lutychu poveld na výbornou, M'Poku balón směřoval na Cimana, který ho hlavou připravil pro JORGA TEIXEIRU, jenž hlavou poslal míč za Protovi záda! 0:1.
    TEIXEIRA - 0:1

83
    Domácí se s nepříznivým stavem nechtějí smířit, ale Standard je zatím drží v bezmoci.

83
    Suárez vlétl Onovi pod nohy a je potrestán žlutou kartou.

87
    Poslední změna v sestavě u hostů, pomalu odchází Louis, na jehož místo nastupuje Watt.

88
    Thuram ve vápně všechny přeskočil a došel si pro balón z centru.

89
    M'POKU EBUNGE dostal balón na levou stranu, chvíli si hledal místo pro centr nebo pro střelu, nakonec se rozhodl pro střelu a levačkou poslal míč k bližší tyči a definitivně tak zajistil Lutychu tři body!
    M'POKU - 0:2

90+2
    Najar a Defour doráželi na Thurama, ten ale balón nikomu nedal.

90+3

Zápas je u konce a Standard Lutych překvapivě poráží RSC Anderlecht 2:0. Vyrovnaný zápas, ve kterém měli více ze hry spíše domácí vypadal na bezbrankovou remízu. V 79. minutě ovšem rozehrávali hosté přímý kop, po kterém se prosadil Teixeira a hosté vedli 1:0. RSC se snažilo s výsledkem něco dělat, ale Lutych měl hru pod svoji kontrolou. V 89. minutě šli navíc hráči Standardu do protiútoku a M'Poku zvýšil na 2:0, čímž zpečetil vítězství. Do závěrečného hvizdu se už víc nestihlo a tak RSC Anderlecht poprvé v sezóně padl. Standard si připočte do tabulky tři body. Ode mě je to všechno, užijte si nedělní večer a někdy zase na shledanou. (19:57:20)