Arouca – Porto 0:5 (kon.) | Nacional – Coimbra 1:0 (kon.) | Estoril – Belenenses 1:2 (kon.)
Sporting – Marítimo 4:2 (kon.) | Braga – Benfica 2:1 (kon.)
CD Nacional
1:0 (0:0)
Academica de Coimbra
Neděle 26.10.2014, 17:00 • Estádio da Madeira • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

S končícím nedělním dnem, bych Vás rád přivítal u textového přenosu ze zápasu osmého kola portugalské ligy. Dnes uvidíme zápas domácího Nacionalu, kteří přivítají Academicu Coimbra. Podle tabulkového postavení jsou mírnými favority hosté.

CD Nacional
    Domácímu Nacionalu se v probíhajícím ročníku příliš nedaří, když dokázali pouze jednou zvítězit, dvakrát remizovat a čtyřikrát prohrát. Celá tato bilance znamená pět bodů a šestnácté místo v tabulce.

Academica Coimbra má letošní bilanci pouze o poznání lepší. Stejně jako domácí mají jedno vítězství, ale remízově se rozešli se soupeři čtyřikrát a bez bodu odešli dvakrát. Díky dvěma remízovým zápasům navíc oproti domácím se hosté nachází na příčce dvanácté.

CD Nacional: Silva – Rodrigues, Marçal, Zainadine, Ghazal – Aurélio, Fofana, Gomaa, Rondón, João – Matias
    Náhradníci: Gottardi, Sequeira, Ayala, Abreu, Willyan, Camacho, Reginaldo

Academica de Coimbra: Cristiano – Capela, Aderlan, Nascimento, Lino – Pedro, Alexandre, Nwankwo, Ivanildo – Salli, Goualy
    Náhradníci: Lee, Santos, Ofori, Piloto, Schumacher, Marinho

Rozhodčí: de Sousa – Mesquita, Manso.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

-2
    Oba týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše a schyluje se k začátku utkání.

1

1
    Domácí se ihned po rozehrávce vrhají do útoku.

2
    První útok, ale nic nepřinesl a Academica se rychlým přenesením dostává k prvnímu rohovému kopu zápasu.

3
    Hostující tým drží míč na polovině svého soupeře a snaží se kombinací dostat ke střele.

3
    Kombinace přináší úspěch a hosté mají možnost pokutového kopu.

4
    Tým Academica de Coimbra neproměnil pokutový kop. K penaltě se postavil Nascimento, ale jeho střel končí vedle pravé tyče.

5
    Tohle by mohla být studená sprcha pro hosty a u míče je domácí záloha.

6
    Dlouhý míč směřuje na Ivanilda, který nedokáže zpracovat a míč letí do zámezí.

7
    Prozatím se hraje hlavně ve středu pole.

9
    Nacional znovu předvádí kombinaci u svých hráčů ve středu pole.

10
    Ošetřován je Nwankwo, ale vypadá to, že vše bude v pořádku a hra bude pokračovat.

11
    Nebezpečnější útok po levé straně předvádí domácí Fofana, ale zatím se neodhodlal k centrovanému míči.

12
    Nakonec místo centru nepřesná střela Fofany.

13
    U míče jsou znovu domácí, kteří si levou stranu hřiště oblíbili a dostávají se k rohovému kopu.

14
    Rohový kop z levé strany, centr do pokutového území a následovat bude rohový kop ze strany pravé.

15
    Třetí roh domácích a znovu z druhé strany.

16
    Hlavičku domácího Matiase blokuje Nascimento.

17
    Domácí mají zatím míč více na svých kopačkách. Hostující Academica je zatím jako opařená neproměněným pokutovým kopem.

18
    Žlutou kartu dostává Lino (Academica de Coimbra).

20
    Držení míče
    Nacional – Academica 67 – 33.

21
    Po prvních dvaceti minutách hry jsou domácí lepším mužstvem, ikdyž do šancí se příliš nedostává ani jeden celek.

22
    Jakoby Marco Matias chtěl vyvrátit má slova. Napřáhl ze střední vzdálenosti, ale branku minul.

23
    Ojedinělý útok hostující Coimbry zastavuje praporek pomezního sudího.

24
    Statistiku drženíí míče se snaží narušit Ivanildo, Nwankwo a kombinují na malém prostoru.

25
    Tato spolupráce přináší rohový kop.

26
    Centrující Salli, ale nic vymyslet nedokázal.

27
    Salli podruhé. Z přímého kopu se pokusil ohrozit branku, ale Silva nemá problém.

28
    Nepřesnou střelu vysílá na branku domácích Rui Pedro.

29
    Na skóre 0:0 na rohové kopy právě 3:3. K tomu dalšímu si staví míč Silva.

30
    Academica se snaží dostat zpátky do hry, ale ze zblokované střely vytažila pouze rohový kop.

31
    Žlutou kartu dostává Gomaa (CD Nacional).

32
    Teď jsou lepším týmem hosté a díky tomu získávají další rohový kop.

33
    Do permanence se dostává i Cristiano, když musí rozehrát míč po nepřesné střele Rondóna.

35
    Deset minut do poločasové přestávky a v posledních chvílích nevidíme žádný pohledný fotbal. Bohužel.

36
    Do kombinace se zapojuje snad celá obraná řada domácích a postupně vyváží míč.

38
    Rychlá kombinace po pravé straně hřiště, ale Rondóna zastavuje offside.

39
    Adrian Silva si postavil rohový kop, ale jeho centr byl přetažený a žádná nebezpečná šance se tak nekoná.

40
    V těchto chvílích jsou lepším týmem hosté.

42
    Žlutou kartu dostává Anderlan (Academica de Coimbra).

43
    Fofana útočí po levé straně hřiště, ale jeho centr končí až na druhé straně hřiště a míče se zmocňují hosté.

44
    Rychlý protiútok Coimbry končí centrovaným míčem přímo do rukavic Silvy.

45
    První poločas se chýlí ke konci.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Máme za sebou první poločas osmého kola portugalské ligy. Oba týmy se prozatím branky nedočkali. Největší příležitost k tomu měl hostující Nascimento, který nedokázal z penaltového puntíku trefit bránu.

46

46
    Střídání v týmu Academica de Coimbra: ze hřiště odchází Anderlan, přichází Santos.

46
    Academica nastoupila do druhé poloviny aktivně a drží míč na svých kopačkách.

47
    Další útok hostů končí nepřesnou střelou Salliho.

48
    Velkou šanci domácích zastavuje brankář Cristiano, který vytasil dobrý zákrok.

50
    Saleh Gomaa rozehrál rohový kop na hlavu svého spoluhráče Aurélia, ale ten nedokázal zamířit mezi tři tyče.

51
    Hraje se na polovině hostů, ale větší šance nepřichází.

52
    Branky nepadají, ale rohových kopů dnes máme dostatek. Bohužel ještě se nenašel exekutor, který by dokázal poslat gólový centr.

53
    Pokud nejste fanouškem některého z dnešních soupeřů pak vám dnešní zápas přijde jistě nezajímavý. Oba týmy dobře zahušťují střed pole.

54
    Žlutou kartu dostává Rondón (CD Nacional).

55
    Rychlý protiútok táhne po levé straně hřiště hostující Ivanildo, ale jeho centr je znovu nepřesný.

56
    6 rohový kop pro hosty končí znovu v rukavicích Silvy.

57
    Na polovině hřiště zastavuje útočnou akci domácích Pedro, ale rozhodčí o nějakém trestu v podobě žluté karty neuvažuje.

59
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Rodrigues, přichází Willyan.

60
    V dnešním utkání jsou nejvíce v permanenci záložní řady obou týmů. Střed pole je totiž nejvíce zatíženým místem na hřišti.

61
    Nadějnější útok domácích po levé straně hřiště, ale střela Fofany nebezpečná není a míjí branku.

62
    Z kopačky Saleha Gomaa vylétla další nepřesná střela.

64
    U míče brankář hostí Cristiano, ale jeho výkop je nepřesný a míč se k němu velmi rychle vrací.

65
    Hostující Academica je zatím hodně za očekáváním a míče jsou stále častěji domácí.

66
    Držení míče
    Nacional – Academica 53 – 47.

66
    Střídání v týmu Academica de Coimbra: ze hřiště odchází Ivanildo, přichází Schumacher.

66
    Nacional právě vstřelil branku!
    Autorem branky je MATIAS.

68
    Po domácí brance to bude mít hostující tým ještě o něco těžší, aby dnes vybojoval nějaké body.

69
    U míče jsou hosté se snahou založit útok do uzavřené obrany domácího celku.

70
    Další slabý přímý kop zahrával Nascimento a Silva nemá problém.

71
    Zhruba 20 minut do konce uvidíme co se bude ještě dít.

72
    Střídání v týmu Academica de Coimbra: ze hřiště odchází Alexandre, přichází Gomes.

73
    Hosté mají třikrát vystřídáno a drží míč na svých kopačkách.

74
    Domácím se ale daří vybojovat rohový kop, který zahraje Gomeaa.

76
    João si nabíhal do velmi dobré situace, ale rozhodčí jeho náběh zastavuje zdviženým praporkem.

77
    Žlutou kartu dostává Salli (Academica de Coimbra).

80
    Deset minut do vypršení základní hrací doby a ani jeden tým si nedokáže vypracovat žádnou vážnější situaci.

81
    Dobrou práci proti pokusu Pedra předvádí domácí brankář SIlva.

82
    A hned pokus na druhé straně, ale střelec branky Matias se netrefuje do branky.

82
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Gomaa, přichází Abreu.

84
    Znovu útočí domácí, ikdyž se snaží spíše šetřit čas, a proto s míčem zabíhají do rohu hřiště kde se jim daří vybojovat rohový kop.

85
    Fofana svým rohovým kopem zakládá protiútok pro hosty, který končí nepřesnou přihrávkou na Nwankwa.

87
    Hostující hráči se ještě snaží, ale do karet jim nehraje ošetřování domácího střelce Matiase.

88
    Žlutou kartu dostává Marçal (CD Nacional).

89
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází João, přichází Ayala.

90
    Ještě další rohový kop pro hosty. V zápase již devátý.

90+1
    Rozhodčí nastaví 5 minut.

90+2
    Hlavní rozhodčí de Sousa dává hostům ještě šanci. Uvidíme zda jí Academica využije.

90+3
    U míče je, ale domácí Fofana a míče se zbavit nehodlá.

90+4
    Dlouhý nákop Lina sbírá obrana domácích.

90+5
    Již se hraje poslední nastavená minuta a domácí Rondón šetří čas.

90+5
    Žlutou kartu dostává Willyan (CD Nacional).

90+6
    Hrajeme přes čas a poslední šanci hostů likviduje Silva. S rozehrávkou zpět do hry samozřejmě nepospíchá.

90+6

Dnešní zápas skončil těsnou výhrou domácího celku. Zápas poznamenal neproměněný pokutový kop ze 4 minuty zápasu. Jediné co bych z dnešního utkání vypíchl je velký počet rohových kopů a to v poměru 9:6 pro hostující tým. Tímto konstatováním se s Vámi loučím a budu se těšit na další společné utkání. (18:57:05)